نظافت هایپرمارکت‌ ها و فروشگاه ها با اسکرابر

نظافت هایپرمارکت‌ ها و فروشگاه ها با اسکرابر

مجتمع‌های تجاری، هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها، اغلب به دلیل حضور مداوم بازدیدکنندگان یا مشتریان کثیف می‌شوند. هر روز هزاران نفر در این فضاها راه می‌روند و انواع زباله اعم از خاک، گردوغبار، ویروس و… را بین قفسه‌ها و راهروها وارد می‌کنند. در این شرایط، تکیه به راه‌حل‌های نظافتی که به سرعت و بدون مزاحمت، عمل کرده و تمیزی را تضمین کنند، بهترین کار است. خرید اسکرابر صنعتی و جاروبرقی‌ صنعتی، راهکارهای مناسب برای نظافت هایپرمارکت ‌ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه ها هستند.

انواع آلاینده‌ها در هایپرمارکت ‌ها

در هایپرمارکت‌ ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه ها، انواع مختلفی از آلاینده‌ها وجود دارند. این آلاینده‌ها می‌توانند به اشکال متفاوت و از طریق منابع مختلف ایجاد شوند. برخی از آلودگی‌های رایج در این مراکز خرید عبارتند از:

 • آلاینده‌های هوا: مانند دی‌اکسید‌کربن، اکسید نیتروژن و ذرات معلق در هوا از طریق دستگاه‌های گرمایشی و خنک‌کننده
 • آلاینده‌های آب: مانند مواد شوینده، رنگ‌ها و مواد نگهدارنده در محصولات و نظایر آن
 • آلاینده های نویز: مانند تردد وسایل نقلیه نزدیک سوپرمارکت، موسیقی پس‌زمینه، صداهای مشتریان و غیره
 • آلاینده‌های بو: مانند بوی ناشی از محصولات غذایی، مواد تمیزکننده، عطرها و دیگر مواد موجود در فروشگاه‌ ها
 • آلاینده‌های زیستی: مانند باکتری‌ها و ویروس‌های منتقل‌شده از مشتریان و کارکنان به داخل هایپرمارکت
 • آلاینده‌های فضا: مانند گردوغبار و ترکیبات شیمیایی موجود در هوای خارجی و نفوذ آلودگی آنها به داخل

برای کاهش آلاینده‌ها در هایپرمارکت‌ها، علاوه بر استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع، کنترل کیفیت آب و بهبود استراتژی‌ بهداشت محیط، استفاده از دستگاه‌های نظافتی مکانیزه بسیار مفید است.

بهترین دستگاه برای نظافت هایپرمارکت ها

مراکز خرید بزرگ، سوپرمارکت‌ ها و فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای، در سال‌های اخیر، با استقبال فراوان مشتریان در هفت روز هفته، طی ساعات طولانی در شبانه‌روز مواجه شده‌اند. همین امر نیاز به نظافت حرفه‌ای را افزایش داده است؛ نظافتی که عملکرد عالی را تضمین ‌کند. اسکرابر صنعتی و جاروبرقی صنعتی، جزو بهترین دستگاه نظافتی برای تمیز کردن عمیق کف در کمترین زمان هستند.

اسکرابر صنعتی، با کمترین صدا و بیشترین کارایی، زباله‌ها را جمع‌آوری، شستشو و خشک می‌کند و هنگام استفاده از آن، نیاز به تعطیلی مراکز خرید و عدم حضور مشتری در مناطق یا راهروها نیست. با استفاده از اسکرابر، می‌توان به طور مستمر، برای نظافت فروشگاه ها، داخل قفسه‌ها، راهروها، دستشویی‌ها، فودکورت‌ها و فروشگاه‌ها را تمیز کرد. 

اسکرابر صنعتی، انواع سطوح صاف را در چند ثانیه می‌شوید و با وجود آن، می‌توان از ضدعفونی محیط اطمینان پیدا کرد.  این دستگاه، به دلیل رفت‌وآمد مکرر مشتریان در مراکز خرید، که خشک کردن کف‌ زمین در آن، فوری و ضروری است، بسیار عالی است و نیاز به انتظار برای خشک شدن ندارد.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در نظافت فروشگاه ها و هایپرمارکت ها

مزایای اسکرابر برای مراکز خرید و فروشگاه‌ ها

در یک روز بارانی، گل‌ولای و آب، توسط مشتریان به راحتی به سوپرمارکت‌ها و مراکز خرید وارد شده و کف را کثیف و لغزنده می‌کند. برخی آلایندگی‌ها نیز مانند ریختن نوشیدنی در فودکورت‌ها و کثیفی در سرویس‌های بهداشتی به دلیل تردد زیاد افراد رخ می‌دهد. این فضاها به نظافت فوق‌العاده نیاز دارند. در این شرایط، یک اسکرابر صنعتی برای ایمن، تمیز و ضدعفونی نگه‌داشتن همه بخش‌ها در همه زمان‌ها و نیز برای استقبال از مشتریان و محافظت از راحتی آنها ضروری است.

اسکرابر از دو سیستم تشکیل شده که اولی به شستشوی سطوح و دومی به خشک کردن فوری آن اختصاص دارد. با عبور اسکرابر از کف، برس‌های چرخان، آب و مواد شوینده آزاد و با این عمل، به سرعت آلودگی جمع‌آوری می‌شود و در یک مخزن اختصاصی قرار می‌گیرد. بنابراین آب مورد استفاده برای نظافت، همیشه تمیز است و بهداشت را تضمین می‌کند.

مزایای اصلی اسکرابر برای نظافت سوپرمارکت ها و فروشگاه‌ ها عبارتند از:

 • صرفه‌جویی بیش از ۵۰ درصدی در زمان در مقایسه با سیستم نظافت دستی
 • شستشو و ضدعفونی در ساعات کاری مختلف بدون محدودیت تردد برای مشتریان و کارکنان
 • صرفه‌جویی فراوان آب و مواد شوینده و سازگاری با محیط زیست با سطح کیفی بالا
 • ارائه سطوح و کف کاملا تمیز بدون علامت یا لکه
 • کاهش خستگی اپراتورهای استفاده‌کننده از اسکرابر
 • سهولت استفاده حتی توسط پرسنل غیرماهر

انواع اسکرابر برای نظافت سوپرمارکت ها و فروشگاه ها

انواع اسکرابر صنعتی بر اساس نوع کاربری شامل موارد زیر هستند:

الف- اسکرابر دستی: این اسکرابرها دارای دسته‌هایی هستند که توسط نیروی انسانی در پشت آن، بیشتر برای نظافت سطوح افقی مانند کف‌ها و پله‌ها استفاده می‌شوند. زمین شوی صنعتی دستی با استفاده از فناوری مکانیکی و برس‌های چرخشی برای افزایش کارایی، کاهش زمان و کاهش نیروی انسانی طراحی شده‌ و برای فضاهای کوچک مانند انبارهای کم‌متراژ، دفاتر، اتاق‌های کنفرانس، سالن‌های غذاخوری و کافه‌ها تا ۵۰۰ مترمربع مناسب هستند.

فشرده بودن این اسکرابرها، امکان استفاده مکرر در مناطق محدود را حتی با حضور افراد فراهم می‌کند اما اسکرابر بزرگ، در این فضا مزاحم تلقی می‌شود. دستگاه اسکرابر زمین شوی برقی و شارژی دو دسته از زمین شوی های دستی محسوب می شوند.

ب- اسکرابر خودرویی (سرنشین‌ دار): این اسکرابرها مجهز به صندلی برای اپراتور و فرمان برای رانندگی هستند و به صورت مکانیکی، بدون نیاز به چندین نیروی انسانی عمل می‌کند. این تجهیزات از اسکرابرهای دستی قدرتمندترند و برای محیط‌هایی مانند انبارها و سالن‌های بزرگ، مراکز خرید و هایپرمارکت ‌های بسیار وسیع تا ۱۲۰۰۰ مترمربع کاربرد دارند. اسکرابر سرنشین دار، دارای برس‌ چرخشی یا مخروطی با حرکت خودکار روی کف برای جمع‌آوری آلودگی‌ها هستند و بیشتر برای سطوح وسیع و مناطق پرتردد استفاده می‌شوند.

اسکرابر صنعتی سرنشین دار در فروشگاه ها

نقش جاروبرقی صنعتی در هایپرمارکت ها

جاروبرقی صنعتی، یکی دیگر از بهترین محصولات نظافت هایپرمارکت‌ ها و فروشگاه ‌هاست که گردوغبار و زباله‌ها را با فیلتر کردن داخل مخزن و آزاد کردن هوای تمیز جذب می‌کند. برخی مدل‌های جاروبرقی با ویژگی‌های خاص نیز به مکش مایعات و نظافت فرش اختصاص دارد. با جاروبرقی صنعتی، علاوه بر جمع‌آوری زباله‌های درشت مانند پلاستیک، شیشه، قوطی و…، می‌توان راهروها و کف‌های فروشگاه ها و هایپرمارکت ها را در کمترین زمان تمیز کرد. این ابزار، برای نظافت پارکینگ‌های خارج از مراکز خرید، محوطه‌های بیرونی و مناطق بسیار بزرگ که اغلب توسط خدمات نظافت نادیده گرفته می‌شوند، نیز مناسب هستند.

نقش دیگر جاروبرقی صنعتی برای نظافت سوپرمارکت ها و مراکز خرید، زمانی است که تردد مداوم افراد، کف را لغزنده، چسبنده یا پر از میکروب و باکتری می‌کند. در این شرایط، این جاروها با قدرت و سرعت مکش بالا، زباله‌های سخت و چسبنده را جمع‌آوری کرده و تمیزی کامل را برای محیط کار به ارمغان می‌آورند.

در انتخاب جاروبرقی صنعتی باید اندازه محیط و بسته به فضای داخلی یا خارجی، منبع تغذیه را نیز درنظر گرفت. برای فضای باز می‌توان دستگاهی با موتور احتراق داخلی انتخاب کرد اما برای فضای بسته، انتخاب یک ماشین الکتریکی نیاز است. مدل‌های زیادی از جاروبرقی مجهز به لوازم جانبی متعدد و کاربردی، برای سوپرمارکت ها و مراکز خرید وجود دارد.

نظافت سوپرمارکت با دستگاه اسکرابر صنعتی

کاربردها و مزایای جاروبرقی صنعتی در سوپرمارکت ها و فروشگاه‌ ها

برخی از کاربردها و مزایای جاروبرقی صنعتی برای نظافت هایپرمارکت ها و فروشگاه ها عبارتند از:

 • نظافت سریع و موثر به‌ویژه در مکان‌های دارای پسماندها و ذرات خرده ریز
 • جلوگیری از بلعیدن گردوغبار با توجه به محصولات و بسته‌بندی‌های مختلف و مراقبت از کیفیت هوای داخل فروشگاه
 • تمیزکاری سطوح بزرگ مانند سطوح وسیع رفت‌وآمدهای عمومی
 • افزایش ایمنی کارکنان و مشتریان از طریق جلوگیری از لغزش و سقوط به خاطر آلاینده‌های لغزنده
 • صرفه‌جویی در زمان و افزایش بهره‌وری، با سرعت در نظافت
 • کاهش هزینه‌ها به دلیل استفاده کمتر از نیروی انسانی
 • بهبود کیفیت هوا با جلوگیری از پخش گردوغبار
 • ارتقای تصویر برند برای جذب مشتریان وفادار

سوالات متداول:

انواع آلاینده‌ها در هایپرمارکت ها کدامند؟

آلاینده‌های هوا، آلاینده‌های آب:، آلاینده های نویز، آلاینده‌های بو، آلاینده‌های زیستی، آلاینده‌های فضا مانند گردوغبار

مزایای اسکرابر در مراکز خرید مانند هایپرمارکت ها و فروشگاه ها چیست؟

صرفه‌جویی ۵۰ درصدی در زمان نسبت به شیوه سنتی، شستشو و ضدعفونی در ساعات کاری مختلف بدون محدودیت تردد، صرفه‌جویی آب و مواد شوینده و سازگاری با محیط‌زیست، سطوح صاف بدون لکه، کاهش خستگی اپراتورها، سهولت استفاده حتی توسط پرسنل غیرماهر

اسکرابرهای دستی و سرنشین دار برای هایپرمارکت ها تا چه متراژی مناسب هستند؟

اسکرابر سرنشین دار برای انبارها و سالن‌های بزرگ و هایپرمارکت‌ های وسیع تا ۱۲۰۰۰ مترمربع کاربرد دارند. اسکرابر دستی برای فضاهای کوچک مانند انبارهای کم‌متراژ، دفاتر، اتاق‌های کنفرانس، سالن‌های غذاخوری و کافه‌ها تا۵۰۰ مترمربع مناسب هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.