اسکرابر صنعتی سرنشین دار شارژی مدل DQX86

اسکرابر خودرویی مدل DQX86

زمین شوی صنعتی مدل DQX86 یک نمونه اسکرابر باسرنشین با ظرفیت مخازن و عرض شستشوی بزرگ است. این مدل اسکرابر در رده اسکرابر سرنشین دار دو برسه نیمه اتوماتیک قرار می گیرد. این مدل اسکرابر باراننده مخصوص نظافت در محیط هایی با متراژ بالا از جمله انبارهای بزرگ، پارکینگ های طبقاتی، نظافت صنعتی در مجتمع های تجاری نسبتا بزرگ، سالن تولید صنایع غذایی، صنایع خودروسازی و غیره می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید این دستگاه می توانید از طریق فرم تماس با ما، با مشاورین شرکت آوین صنعت در ارتباط باشید و بهترین مدل جاروبرقی صنعتی را برای کسب و کار و خود با ۱۲ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش انتخاب کنید.

ویدیو محصول

  • توضیحات
  • مزایا و برتری ها
  • مشخصات فنی

اسکرابر صنعتی مدل DQX86 یک نمونه اسکرابر خودرویی می باشد. این مدل اسکرابر سرنشین دار ایرانی می باشد. (قطعات ساخت کمپانی Marshell) می باشد. اسکرابر راننده دار مدل DQX86 دارای دو عدد برس با عرض شستشو ۸۶۰ میلی متر و عرض تی عقب ۱۱۲۰ میلی متر می باشد. مخازن این دستگاه ۱۳۰ و ۱۴۰ لیتر می باشد. راندمان کاری این مدل دستگاه ۵۰۰۰ متر مربع در ساعت می باشد. البته این راندمان به صورت اسمی در کاتالوگ درج شده است، ولیکن به صورت عملی معمولا ۷۰ درصد راندمان اسمی را به صورت راندمان واقعی در نظر می گیرند. منبع تغذیه این مدل کفشوی باسرنشین از نوع برق ۲۴ ولت می باشد. چهار عدد باطری ۶ ولتی ۲۱۰ آمپرساعت به صورت سری به هم وصل شده و یک سیستم ۲۴ ولت تشکیل می دهند. باطری ها از نوع ژل و درایو (بدون تعمیر و نگهداری) می باشند. باطری های این مدل زمینشور باراننده اصلی و باکیفیت می باشند. (دارای یک سال گارانتی تعویض می باشد). این مدل اسکرابر سرنشین دار دارای سیستم نیمه اتوماتیک می باشد. منظور از سیستم نیمه اتوماتیک در واقع نشست و برخاست اتوماتیک استراکچر تی عقب دستگاه می باشد. در برخی از نمونه های اسکرابر خودرویی این قابلیت اتوماتیک وجود ندارد و تماما توسط پدال دستی انجام می شود. این مدل دستگاه مجهز به سیستم تنظیم سرعت می باشد. موتور رانشی در کف شوی باراننده مدل DQX86 بر روی جفت چرخ عقب قرار دارد، این فرم از قرارگیری باعث قدرت بیشتر دستگاه در حین بالارفتن از سربالایی می شود. توان این مدل اسکرابر باراننده از دو عدد موتور چرخش برس ۵۵۰ وات و یک عدد موتور مکش ۶۰۰ وات و در نهایت یک عدد موتور رانش ۹۰۰ وات تجمیع یافته است.

 

آسودگی در حین کار:

اپراتور می تواند به صورت خیلی آسان و بدون هیچگونه صرف انرژی با کار کردن با این کف شور صنعتی به شستشوی مکانیزه ادامه دهد. در واقع می توان این آسودگی را در ذکر یک سری موارد دانست که سهولت استفاده از این مدل زمین شوی صنعتی را ایده آل تر می سازد. این موارد عبارتند از:

۱- این مدل اسکرابر از نوع اسکرابر نفربر می باشد و اپراتور بر روی صندلی می نشیند و دستگاه را مورد هدایت و کنترل خود قرار می دهد. لذا اپراتور قادر است بدون اینکه انرژی صرف کند طی ساعت های طولانی بر پشت این دستگاه بنشیند و به فعالیت نظافتی خود ادامه دهد.

۲- زمین شوی سرنشین دار مدل DQX86 از نوع اسکرابر نیمه ل اتوماتیک می باشد. لذا بدون صرف انرژی، در زمانیکه دستگاه به صورت عقب گرد حرکت می نماید، استراکچر تی به صورت اتوماتیک بلند شده لذا این بلند شدن اتوماتیک علاوه بر اینکه موجبات حرکت روان تر دستگاه را هموار می سازد، بلکه باعث امنیت بیشتر دستگاه در راستای عدم شکستن و یا ضربه خوردن به تی دستگاه می شود.

۳- موتور حرکتی در کفشور نفربر مدل DQX86 بر روی جفت چرخ عقب دستگاه قرار گرفته است. لذا باعث حرکت آسان تر، روان و پرقدرت تر در حین بالا رفتن از سر بالایی ها می شود.

 

 

ایمنی بالا در سیستم عملکردی کف شوی صنعتی مدل DQX86:

در ساخت و طراحی اسکرابر با راننده مدل DQX86 سعی شده است اصول ایمنی در خصوص امنیت و سلامت دستگاه در حین کار، اهمیت داده شود. برخی از این اصول ایمنی عبارتند از:

۱- مجهز به سنسور حرارتی هوشمند در حین عملکرد موتور می باشد. در واقع کمپانی سازنده این اصول ایمنی را برای موتور در نظر گرفته است که بنا به هر دلیلی اگر دمای موتور از حدی بالاتر رفت، توسط سنسور حرارتی عملکرد موتور تا زمان خنک شدن قطع می شود. نبود این سنسور می تواند موجب خسارت های عدیده ای به قسمت های دیگر بجز موتور می شود. با بالا رفتن دمای موتور، شارژ باطری دستگاه نیز خیلی زودتر از معمول به پایان خواهد رسید.

۲- اسکرابر باراننده مدل DQX86 دارای سیستم اتوماتیک در نشست و برخاست تی عقب در حین استارت و یا عقب گرد دستگاه می باشد. در واقع کمپانی سازنده با قراردادن این سیستم اتوماتیک، مانع از فشار یا ضربه به بدنه تی در حین عقب رفتن دستگاه می شود. در برخی از اسکرابرهای خودرویی که این قابلیت اتوماتیک وجود ندارد و اپراتور توسط پدال دستی بایستی همیشه توجه داشته باشد که در حین عقب رفتن پدال دستی را بلند کرده و به طبع آن تی نیز بلند شود، حال اگر به هر دلیلی اپراتور دچار بی توجهی شود، بدنه تی عقب دچار آسیب شده و مانع از برداشت کامل آب بر روی سطح زمین می شود.  

 

محیط کاربردی کفشور ماشینی مدل DQX86:

کفشوی خودرویی مدل DQX86 دارای قابلیت مانور و راندمان کاری بالا در محیط های شلوغ و با متراژ بالا می باشد. یک سری موارد از جمله:

۱- قرارگیری موتور رانشی بر روی جفت چرخ عقب دستگاه: این قابلیت باعث بالا بردن قدرت در محیط های که دارای رمپ یا سربالایی هستند می شود. (پارکینگ ها)

۲- عرض شستشوی بزرگ در کنار ابعاد مناسب نسبت به سایر مدل های اسکرابر سرنشین دار: باعث بالا بردن راندمان کاری این مدل زمینشوی باسرنشین نسبت به دیگر اسکرابرهای سرنشین دار شده است.

۳- داشتن مخازن نسبتا بزرگ در این مدل ماشین شستشوی صنعتی، باعث مناسب دیدن این مدل جهت محیط هایی از جمله:

 

الف: مجتمع های تجاری (مال های بزرگ تجاری اداری): امروزه با ورود و اضافه شدن روزافزون به خیل برندهای تجاری و تجمع این برندها در مال های بزرگ، مردم هر روز بیشتر از دیروز به سمت مجتمع های تجاری روانه می شوند. لذا تمیز نگه داشتن این محیط های بزرگ تجاری که بعضا متراژهایی بیش از صد هزار متر مربع را در بر دارند، کار خیلی سخت و زمان بری است. لذا با گذر از نظافت سنتی و ورود به نظافت مکانیزه، اولین بستر نظافت را سطح زمین در نظر می گیریم. نظافت سطح زمین را می توانیم به صورت مکانیزه توسط دستگاه های اسکرابر صنعتی مورد شستشوی مکانیزه قرار دهیم. اما در بین تنوع اسکرابرهای صنعتی، بهترین و به صرفه ترین انتخاب می تواند استفاده از اسکرابر سرنشین دار باشد. متراژهایی بیش از ۵۰۰۰ هزار مترمربع را بایستی توسط زمین شوی خودرویی مورد شستشو قرار دهیم. در سطح یک مجتمع تجاری قسمت هایی از جمله پارکینگ ها، لابی یا ورودی هر طبقه، راهروها، فودکورت، شهربازی و غیره قرار دارد. شایان ذکر است زمانیکه متراژ طبقات و کاربری طبقات متفاوت می باشد، استفاده از یک نوع اسکرابر سرنشین دار می تواند کار دشواری باشد. به عنوان مثال با استفاده از اسکرابر سرنشین دار که محیط پارکینگ را مورد شستشوی سطح قرار می دهد، نمی توانیم با همان قدرت و قابلیت مانور، سطح موجود در فودکورت یا شهربازی را مورد نظافت قرار دهیم. لذا در اکثر مجتمع های بزرگ با متراژ بالا و داشتن طبقاتی با کاربری متفاوت، بهتر است قبل از خریداری اسکرابر صنعتی، از شرکت فروشنده دستگاه های نظافت صنعتی بخواهیم، کارشناس مربوطه جهت معرفی و انتخاب بهترین مدل و محصول، اعزام گردد.

 

ب: سالن های تولید مستقر در کارخانجات بزرگ: اکثر سالن های تولید در صنایع غذایی، صنایع خودرویی، صنایع پتروشیمی، صنایع کاشی و سرامیک و غیره جهت شستشوی محیط با متراژهای بالا و آلودگی های متفاوت در سطح بالا، بایستی از اسکرابر خودرویی استفاده نمایند. در برخی موارد آلودگی موجود در سطح زمین می تواند تاثیرات بد و مخربی بر روی سلامت افراد مستقر در آن فضا و حتی محیط نباتی اطراف داشته باشد. لذا با وجود گستره وسیع  و تعجیل در پردازش آلودگی بایستی حتما از دستگاه کف شوی سرنشین دار استفاده نماییم.

 

پ: انبارهای بزرگ در کارخانجات نفت، پتروشیمی، فولاد، سیمان: در چنین محیط هایی انواع آلودگی از جمله گرد و غبار، آلودگی های شیمیایی بنا به نوع کاربری انبار و غیره وجود دارد. لذا متراژ بالا و وجود آلودگی ها در سطح بالا، التزام استفاده از کف شوی صنعتی خودرویی را پررنگ تر می نماید.

 

 

گارانتی و خدمات پس از فروش:

تمامی محصولات مشمول یک سال گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می شوند. یکی از نکات بارز و منحصر بفرد در خدمات این شرکت حضور سریع پرسنل فنی، تعمیرات در محل مشتری، پایین بودن هزینه خدمات پس از فروش، بهره مندی از کادر فنی با تجربه و تحصیل کرده در خدمات مرکزی تهران و دیگر شهرستان های بزرگ کشور و وجود بیش از ۴۵۰۰۰ هزار قطعه در انبار تهران و دیگر کلان شهرها و امکان تامین تمامی قطعات دستگاه های اسکرابر با توجه به موجودی انبار قطعات می باشد.

۱- کف شوی صنعتی مدل DQX86 دارای موتور حرکتی می باشد. موتور حرکتی در یک دستگاه کفشوی صنعتی می تواند سرعت دستگاه را تنظیم نماید.

۲- قرارگیری موتور حرکتی بر روی چرخ های عقب دستگاه، در نتیجه بالا بردن قدرت دستگاه در بالا رفتن از سربالایی ها می شود.

۳- دارای مولفه انتقال قدرت از نوع گیربکسی می باشد. بر روی هر برس یک عدد الکتروموتور و یک عدد گیربکس به صورت جداگانه قرار دارد.

۴- دارای سیستم کاربری نیمه اتوماتیک می باشد.

۵- مجهز به سنسور حرارتی و عملکرد موتور می باشد.

۶- مجهز به قطع کن اتوماتیک موتور مکش می باشد

۷- دارای سینی برس آلومینیومی محکم می باشد.

۸- مجهز به گارد فلزی محکم در قسمت جلوی دستگاه جهت ممانعت از برخورد فیزیکی دستگاه با محیط اطراف می باشد.

۹- دارای باتری اصلی با آمپرساعت بالا ۲۱۰ آمپر ساعت می باشد. باتری ها از نوع ژل و درایو بدون تعمیر و نگهداری می شوند.

۱۰- مجهز به سیستم شارژر داخلی و امکان شارژ شدن در هر مکانی

۱۱- یکنواختی فشار شستشو در تمامی قسمت های برس

۱۲- استفاده از هر چهار طرف تی در هنگام اتمام عمر مصرف یک لبه و تعویض آسان با دیگر لبه

۱۳- استفاده از فیلم های ضد رطوبت در قسمت برد دستگاه و مقاومت برد الکترونیکی در مقابل رطوبت

۱۴- صدای فوق العاده کم (احاطه کردن موتور مکش توسط پد نمدی صداگیر و صدای کمتر موتورهای گیربکسی نسبت به موتور های تسمه ای)

۱۵- استفاده از شافت، پروانه و بلبرینگ ضد زنگ در موتور مکش، در نتیجه به مرور زمان به دلیل عدم زنگ زدگی این قطعات در موتور وکیوم، صدای دستگاه اسکرابر افزایش نمی یابد.

۱۶- استفاده از شیر برقی در جریان آب و یا عدم جریان آب

۱۷- استفاده از شیر برقی مقاوم در مقابل محلول های شیمیایی

۱۸- جداره داخلی مخزن آب کثیف هایژنیک بود و مانع از تکثیر باکتریایی و ویروس در جداره داخلی دستگاه اسکرابر می شود.

۱۹- استفاده از چرخ های مقاوم در مقابل سایش و لغزش

۲۰- استفاده از اتصالات استیل و مقاوم در مقابل زنگ زدگی

مشخصات فنیمدل DQX86
عرض شستشو۸۶۰ میلی متر
عرض پارویی مکش۱۱۲۰ میلی متر
ظرفیت اسمی۵۰۰۰ مترمربع در ساعت
گنجایش مخزن آب تمیز۱۳۰ لیتر
گنجایش مخزن آب کثیف۱۵۰ لیتر
سرعت چرخش برس 
تعداد برس۲ عدد
سرعت دستگاه 
منبع تغذیه۲۴ ولت DC
توان مصرفی 
وزن دستگاه۳۷۰ کیلوگرم
ابعاد دستگاه (طول، عرض و ارتفاع)۱۳۷۵*۹۲۵*۱۶۰۰ میلی متر