جهت نظافت سطح از چه دستگاهی استفاده نماییم؟

جهت نظافت سطح از چه دستگاهی استفاده نماییم؟

نظافت سطح و اهمیت آن

نظافت سطح محیطی که در آن قرار داریم از دو بعد مورد اهمیت است .

*بعد زیبایی سطح

*بعد تمیزی و نظافت .

هنگامیکه میخواهیم محیطی را زیبا جلوه دهیم ،ابتدا بایستی سطح محیط را جلوه آرایی نماییم .بعنوان مثال اگر سطح ما دارای کفپوش سنگی است بهتر است سطح سنگ را ترمیم و مورد نظافت قرار دهیم .با تمیز نمودن و یا ترمیم نمودن سطح سنگ می توانیم ،سطح زیبایی را داشته باشیم .این موضوع در خصوص سطوح سرامیکی و یا حتی کفپوش های پلاستیکی نیز صدق می نماید.بعد دیگر اهمیت ویژه به تمیزی و عاری نمودن سطح محیط از هر گونه آلودگی است .جهت بدست آوردن سطحی زیبا و بهداشتی بایستی از ابزار های مکانیزه نظافت صنعتی استفاده نمود.

 

 

Cleaning surfaces-Avin Sanat

نظافت سطح و انواع دستگاههای مکانیزه مرتبط

در این پاراگراف میخواهیم شما را با دستگاه کفساب و دستگاه زمین شوی صنعتی آشنا سازیم. در واقع دستگاه کفساب با دستگاه زمین شوی صنعتی متفاوت است .کفساب ،همانطور که از نامش پیداست عملیات کفسابی سطح سنگ و یا سرامیک را انجام می دهد . زمانیکه سطح سنگ دارای شیارهای سطحی است ،جهت بدست آوردن سطحی زیبا از دستگاه کف ساب استفاده می نماییم . دستگاه ساب سنگ با لایه برداری از رویه سنگ ،شیارهای سطحی را از بین می برد .در نهایت سطحی که پس از عملیات ساب زنی بدست می آید ،سطحی یکدست و عاری از هر گونه شیار است.در برخی موارد سطح سنگ در اثر استفاده از مواد شوینده  نامرغوب ،دچار آسیب یا در اصطلاح سوختگی می شود .در چنین حالتی جهت از بین بردن این حالت بایستی از دستگاه کفساب صنعتی استفاده نماییم.

تفاوت بین دستگاه کفساب و دستگاه زمین شور

جهت بیان نمودن ،تفاوت بین دو دستگاه ساب سنگ و دستگاه کف شور صنعتی بهتر است به نوع عملیات هر دو نوع دستگاه توجه نماییم .در واقع در دستگاه کفساب ،سطح سنگ مورد پردازش و لایه برداری قرار می گیرد.میزان لایه برداری از روی سطح سنگی با توجه به  تنظیمات دستگاه (انتخاب نوع لقمه و فشار تنظیم شده )صورت می گیرد .در نهایت محصول نهایی سطحی یکنواخت و براق است.اما در دستگاه کفشور صنعتی ،سطح محیط مورد شستشوی مکانیزه قرار می گیرد .در واقع با دستگاه زمین شور لایه برداری و یا پردازش صورت نمی گیرد . محصول نهایی دستگاه ساب زنی ، آماده استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی قرار خواهد گرفت .همانطور که میدانیم ،سطح محیطی که توسط اسکرابر صنعتی مورد شستشو قرار گیرد بایستی صاف و بدون پستی بلندی باشد . 

 

نظافت سطح توسط کارواش صنعتی

دستگاه کارواش صنعتی  یکی دیگر از دستگاههای شستشوی مکانیزه است که با فشار بالای آب ،باعث نظافت سطح محیط می شود .اکثر سطوح صنعتی در کارخانجات بزرگ  از جمله کارخانجات نفت و پتروشیمی ،فولاد ،خودروسازی و… مملو از روغن و سطوح چرب است . جهت شستشوی مکانیزه چنین سطوحی بایستی از جت واش آبگرم استفاده نماییم .همانطور که می دانیم پس از شستشو با دستگاه کارواش صنعتی ،بایستی پسماند ناشی از شستشو جمع اوری شود .لذا جهت خشک کردن سطح ،از دستگاه جاروبرقی صنعتی استفاده می شود 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.