اسکرابر برای من مناسب تر است یا سوییپر یا هردو؟

اسکرابر برای من مناسب تر است یا سوییپر یا هردو؟

عده زیادی از مشتریان ما زمانی که با تماس می گیرند، عموما تصمیم قطعی خود را برای خرید دستگاه های نظافتی گرفته اند. اما آنچه که معمولا بین آنها دیده می شود، ابهام در مورد خرید نوع دستگاه است. معمولا مشتریان در مورد دستگاه های مختلفی مانند سوییپر و اسکرابر تحقیق می کنند و اطلاعاتی را در مورد آنها جمع آوری می کنند.

اما آنچه که برای آنها ابهام دارد این است که برای کسب و کار من کدام دستگاه مناسب تر است؟ عموما جوابی که کارشناسان ما به آنها می دهند با چند سوال همراه خواهد بود. سوالاتی از قبیل متراژ فضای مدنظر، نوع آلاینده و ….. در این مقاله قصد داریم تا تفاوت اسکرابر و سوییپر را مشخص کنیم تا با استفاده از معیار قرار دادن ویژگی آنها این مشکل برای همیشه حل شود و بتوانید انتخابی دقیق داشته باشید.

توجه داشته باشید که در برخی از موارد، استفاده ترکیبی از این دستگاه های صنعتی کمک زیادی به نظافت محیط مدنظر شما خواهد کرد.

تفاوت اسکرابر و سوییپر چیست؟

 تفاوت اسکرابر و سوییپر در نوع عملکرد آنها نهفته است. با کمی دقت در نوع استفاده از این دستگاه های نظافت صنعتی به راحتی می توانید تشخیص دهید که کدام دستگاه را برای محیط خود باید خریداری کنید. البته که کارکرد کلی دستگاه ها برای نظافت کف زمین است اما همانطور که اشاره کردیم، همپوشانی کمی را می توانید در نوع عملکرد این دستگاه های نظافت صنعتی بیابید.

سوییپر نوعی دستگاه نظافت صنعتی است که کاربرد آن را می توانید در اغلب کارخانه ها و انبارها مشاهده کنید. عموما آلاینده هایی مانند گرد و غبار در محیط های صنعتی با استفاده از این دستگاه های نظافت صنعتی پاکسازی می شوند. شما می توانید عملیات خاک روبی، پاک کردن گرد و غبار در فضای شهری را با استفاده از این دستگاه ها انجام دهید.

سوییپر برند dulevo

همچنین بهتر است بدانید به این دستگاه ها، جاروی شهری نیز گفته می شود و از کاربردهای اصلی آن می توان به زدودن گرد و غبار از فضاهای شهری اشاره کرد.

اسکرابر ها نوع دیگری از دستگاه های نظافت صنعتی هستند که برای شست و شوی کف زمین از آنها استفاده می شود. یکی از عمده ترین تفاوت اسکرابر و سوییپر موضوع نوع پاکسازی زمین است. اسکرابرها با استفاده از آب و مواد شوینده شیمیایی، توانایی پاک سازی آلودگی های سخت تری نسبت به سوییپرها را دارند.

عموما برای پاک کردن گریس، چربی ها و آلودگی های مقاوم تر می توان از این دستگاه ها استفاده کرد. در واقع استفاده از این دستگاه ها در این مکان ها که با این نوع آلاینده ها سر و کار دارند بسیار ضروری است. کارخانه ها و انبارهای مواد غذایی شامل این محیط ها می شوند.

نوع عملکرد این دستگاه ها اینگونه است که آب از مخزن آب تمیز خارج می شود و با استفاده از مواد شوینده و برس، فرآیند شست و شو انجام می شود. همچنین این دستگاه ها فرآیند خشک کردن نیز به شکل همزمان انجام می دهند و خیال شما را راحت می کنند.

یک مدل دستگاه اسکرابر صنعتی

حتی برای محیط هایی با ابعاد کوچکتر نیز می توانید مدل اسکرابر دستی این دستگاه ها را تهیه کنید تا تمامی گوشه و کنارهای یک محیط را مورد نظافت قرار دهید. این مدل ها ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به دستگاه های سرنشین دار دارند و عملا برای محیط های کوچکتر، کاربردی تر هستند.

هر چند که استفاده همزمان از زمین شوی خودرویی و دستی برای برخی از محیط ها توصیه می شود.

با این توضیحات مسلما متوجه شدید که هر یک از این دستگاه ها چگونه عمل می کنند و نیاز شما با کدام یک از این دستگاه ها برطرف می شود.

اگر گرد و غبار در فضایی کاری شما آزار دهنده شده است، استفاده از سوییپر ها می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. اگر در محیط هایی هستید که سطح آلودگی ها بیشتر است، باید از کف شوی های صنعتی استفاده کنید.

البته ذکر این نکته نیز حائر اهمیت است که در برخی مناطق شما مجبور خواهید بود تا از هر دوی این دستگاه ها به شکل همزمان استفاده کنید تا بازدهی بیشتری دریافت کنید.

برای اطلاع از این موضوع و کسب اطلاعات بیشتر جهت آشنایی با دستگاه ها و سازگاری آنها با محیط کاری خود می توانید با کارشناسان مجموعه آوین صنعت تماس بگیرید تا از مشاوره تلفنی و حضوری رایگان استفاده کنید.

انتخاب اسکرابر و سوییپر با توجه محیط کاری

اگر مطالب بالا را به شکل دقیق مطالعه کرده باشید، متوجه عملکرد این دستگاه شده اید. اما در خرید این دستگاه های نظافتی یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار، بحث قیمت است. عموما قیمت اسکرابرها ازسوییپر ها بیشتر است گرچه این مورد قطعی نیست و برای مقایسه قیمت باید فاکتورهای زیادی را مانند: مدل دستگاه، قدرت موتور، برند سازنده و… در نظر گرفت.

کارکردن با دستگاه اسکرابر صنعتی

برای مثال دستگاه های صنعتی اسکرابر، از نظر هدایت پذیری دارای دو نوع دستی و خودرویی هستند و از نظر منبع تغذیه به دو دسته اسکرابر کابلی، اسکرابر باتری دار تقسیم بندی می شوند. پس باتوجه به موارد گفته شده، بهترین راه برای خریدی مطمئن از دستگاه های نظافتی دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص در این زمینه است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.