اسکرابر شارژی و محاسن استفاده از آن

اسکرابر شارژی و محاسن استفاده از آن

اسکرابر شارژی چیست؟

اسکرابر شارژی یا کف شوی باتری دار نوعی از دستگاه اسکرابر است که انرژی توسط باتری تامین می شود .باتری در یک دستگاه زمین شوی باتری دار می تواند بصورت سیستم ۱۲ ولت ،یا ۲۴ ولت و یا ۳۶ ولت باشد.در این مقاله سعی داریم شما را با محاسن و برتری دستگاه زمین شوی باطری دار نسبت به زمین شوی برقی آشنا سازیم .

انواع اسکرابر شارژری:

اسکرابر شارژری از نظر کاربری به دو نوع اسکرابر شارژی دستی و اسکرابر باراننده شارژی تقسیم می شود .اسکرابر دستی شارژی از نظر ابعاد و اندازه در سه نوع اسکرابر دستی باتری دار کوچک ، متوسط و بزرگ تقسیم می شود .همچنین دستگاه شستشوی سطح دستی در صورتیکه منبع انرژی آن بصورت باتری تعریف شود در سه نوع ولتاژ تولید می شود .سری ۱۲ ولت ،سری ۲۴ ولت و در نهایت در کف شوی دستی بزرگ باتری بصورت ۳۶ ولت تولید می شود .

انواع باتری در کف شوی شارژی:

در یک دستگاه اسکرابر شارژی بایستی بصورت مرسوم و استاندارد باتری ژل و درایو استفاده گردد .محلول داخل سلولهای باتری می تواند بصورت آب اسیدی (روان) و یا بصورت ژل وجود داشته باشد .در باتری های آب اسیدی بایستی بصورت روزانه بنا به میزان استفاده از آن باتری ، سطح آب اسید باتری مورد چکاب قرار گیرد .این موضوع می تواند در دراز مدت برای اوپراتور دستگاه سخت باشد .

طول عمر باتری آب اسید و باتری ژله ای:

در کنار معایب استفاده از باتری سیلد اسید در یک اسکرابر شارژی بایستی محاسن استفاده از این نوع باتری را نیز بیان نماییم .باطری آب اسیدی دارای طول عمر بیشتر نسبت به باتری ژله ای است.باتری آب اسید دارای قابلیت ۱۲۰۰ بار شارژ و دشارژ است در صورتیکه باطری ژله ای ۸۰۰ بار .

باتری درایو و باتری استارتری

در یک دستگاه کفشور باتری دار بایستی از باتری درایو استفاده شود .در واقع باطری درایو نوعی از باتری است که دارای سطح سلولهای انرژی بیشتر نسبت به باطری استارتری است .باطری استارتری در یک خودرو استفاده می شود .قیمت باتری استارتری نسبت به باتری درایو کمتر است .بایستی در هنگام خرید اسکرابر باتری دار ،توجه داشته باشیم که از باتری درایو در تامین انرژی اسکرابر شارژی استفاده شده باشد .

-avin-sanat-coDryer-Scrubber CT70 BT70

اسکرابر شارژی و محیط های قابل استفاده

زمین شوی باطری دار دارای صدای کمتر نبست به دستگاه اسکرابر برقی است .این دلیل می تواند یک عامل مثبت در استفاده از این نوع اسکرابر در محیط های بیمارستانی و یا درمانی باشد .در اسکرابر شارژری از کابل برق در انتقال انرژی استفاده نمی شود .لذا عدم استفاده از کابل برق در اسکرابر شارژری می تواند یک عامل مثبت در استفاده از دستگاه زمین شوی شارژی در محیط های پرتردد باشد .زمین شوی شارژی در محیط های بیمارستانی ، مجتمع های تجاری ، آزمایشگاههای تشخیص طبی پرتردد ،انبارهای وسیع ،استفاده می شود .

اصالت باتری در کف شوی شارژی

در هنگام خرید اسکرابر شارژی بایستی توجه داشته باشیم که در یک دستگاه وارداتی بایستی باتری تولید همان کشور باشد .در واقع باتری بایستی توسط تولید کننده دستگاه اسکرابر تهیه و تجهیز شده باشد . برخی فروشندگان سودجو ،بخاطر عدم پرداخت هزینه های گمرکی باتری ،متاسفانه دستگاه زمین شوی را بدون باتری مورد سفارش قرار میدهند .لذا جهت تجهیز کف شوی شارژی از باتری نامرغوب و نامناسب استفاده می نمایند .

اطلاعات بیشتر در خصوص خرید اسکرابر باتری دار

خرید اسکرابر یک موضوع تخصصی می باشد .لذا شرکت آوین صنعت ماندگار به شما پیشنهاد می نماید که جهت خرید دستگاه اسکرابر و یا اخذ قیمت دستگاه کف شوی سالن با کارشناسان فروش این شرکت تماس حاصل فرمایید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.