اسکرابر برقی

اسکرابر برقی یا اسکرابر کابلی نوع خاصی از دستگاه زمین شوی دستی است که مولد انرژی آن برق شهری (۲۲۰ ولت تک فاز) است. کف شوی برقی (زمین شوی برقی) توسط کابل برق انرژی الکتریکی را به اجزای الکترونیکی خود منتقل می‌نماید.

خرید اسکرابر کابلی

شما می‌توانید برای خرید اسکرابر برقی (کابلی) و اطلاع از قیمت و موجودی کالا از طریق تماس با ۰۲۱۴۴۱۴۰۰۰۵ یا پیام در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

اسکرابر برای نظافت محیط اداری

اسکرابر CT15C35

اسکرابر دستی CT46C50

اسکرابر CT46C50

اسکرابر صنعتی CT45C50

اسکرابر CT45C50

اسکرابر CT40C50

اسکرابر CT40C50

اسکرابر CT55C55

اسکرابر CT55C55

اسکرابر CT51C55

اسکرابر CT51C55

اسکرابر ایرانی DQX5 برقی

اسکرابر برقی DQX5

اسکرابر برقی pr50e

اسکرابر برقی PR50E

اسکرابر ایرانی e75b red آوین صنعت

اسکرابر ایرانی E75C Red

اسکرابر صنعتی دستی برقی مدل BD 50/60 C EP Classic

اسکرابر دستی برقی مدل BD 50/60 C EP Classic

برای استعلام قیمت و موجودی کالا تماس بگیرید.

دستگاه اسکرابر زمین شوی برقی

اسکرابر یا زمین شوی برقی، یکی از محصولات پرطرفدار دستگاه‌های نظافتی صنعتی محسوب می‌شود. این دستگاه‌ها همانطور که از نامشان نیز مشخص است، انرژی مورد نیاز برای فعالیت خود را به شکل مستقیم از برق شهری تامین می‌کنند. 

قدرت بالای این دستگاه‌ها در نظافت باعث شده تا در بسیاری از موارد، به کف شو های شارژی ترجیح داده شوند. از عمده‌ترین مزیت های کف شوی برقی نسبت به مدل شارژی آن، وزن سبک‌تر است که در ادامه به تفاوت‌های این دو دستگاه صنعتی بیشتر پرداخته خواهد شد.

اجزای الکترونیکی در یک اسکرابر کابلی شامل الکتروموتور چرخش برس، الکتروموتور مکش در برخی از مدل های اسکرابر برقی به صورت کامل تر شامل الکتروموتور حرکتی (موتور ترکشن)، برد الکترونیکی دستگاه است.

نحوه عملکرد اسکرابر کابلی

مولفه انتقال قدرت در اسکرابر در واقع به قسمتی از اسکرابر گفته می‌شود که عامل انتقال قدرت از الکتروموتور به برس دستگاه است. مولفه انتقال قدرت در اسکرابر صنعتی دو نوع است. این دو نوع شامل مولفه انتقال قدرت گیربکس و تسمه پولی می‌شوند. مولفه انتقال قدرت از نوع گیربکسی، نسبت به تسمه‌ای، دارای یک سری برتری است.

این برتری‌ها شامل صدای عملکرد پایین‌تر، حرکت روان‌تر و در نتیجه سهولت حرکت دستگاه و طول عمر بیشتر است. لذا در زمان خرید کف شوی برقی می‌توانیم یکی از مولفه‌های برتری فنی دستگاه را داشتن مولفه گیربکسی دانست.

انواع اسکرابر برقی

معمولا دستگاه کف شوی کابلی از نظر ابعاد (عرض شستشو و ظرفیت مخازن) به سه دسته اسکرابر برقی کوچک، اسکرابر برقی متوسط و اسکرابر برقی بزرگ تقسیم می‌شوند. اسکرابر برقی کوچک معمولا دارای ظرفیت مخازن کمتر از ۲۰ لیتر و عرض شستشو کمتر از ۳۵۰ میلی متر هستند. این گروه از محصولات دارای یک عدد برس هستند. با این نوع کف شوی کابلی می‌توانیم محیط‌هایی تا متراژ کمتر از ۵۰۰ متر مربع را مورد نظافت صنعتی (شستشوی مکانیزه) قرار دهیم.

اسکرابر کابلی کوچک

دستگاه اسکرابر کابلی کوچک به واسطه داشتن ابعاد و وزن کمتر نسبت به اسکرابر برقی رده‌های بزرگ‌تر و قابلیت مانور بالا در شستشوی سطوح با متراژ کم همانند شستشوی سطوح مدارس، شستشوی سطح لابی مجتمع‌های مسکونی، نمایشگاه‌های خودرو، هتل‌ها و غیره می‌تواند ماشین شستشوی مناسب باشد.

قیمت زمین شوی کابلی کوچک

قیمت اسکرابر برقی را با توجه به ظرفیت مخازن، عرض شستشوی دستگاه، کیفیت تولید بررسی می‌شود. در مقوله کیفیت تولید می‌توانیم چنین بیان نماییم که تولیدات کشورهای اروپایی غربی و یا آمریکای شمالی معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. اما اگر یک رنج از کمترین قیمت اسکرابر کابلی کوچک (اسکرابر های اروپایی) تا بالاترین قیمت اعلام نماییم می‌توانیم این رنج را بین موارد ذیل اعلام نماییم.

کمترین قیمت اسکرابر کابلی کوچک: ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال

بیشترین قیمت اسکرابر کابلی کوچک: ۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال

مزایای کف شوی کابلی کوچک

از مزایای استفاده از کف شوی برقی کوچک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- قابلیت مانور بالا در این نوع زمین شوی صنعتی کوچک است. در واقع با کمتر بودن ابعاد و اندازه دستگاه می‌توانیم از این رده از دستگاه های اسکرابر در شستشوی سطوح کوچک و پرتردد استفاده نماییم.

۲- مورد دوم جابجایی آسان کف شوی کابلی کوچک است. این دستگاه را به خاطر وزن و ابعاد مناسبی که دارد، بصورت ساده می‌توان بین سطوح مختلف جابجا کرد و یا حتی پشت صندوق عقب خودرو جا داده و این دستگاه را حمل کرد.

۳- صدای کمتر کفشوی کابلی کوچک نسبت به دیگر مدل‌های بزرگتر

۴- قیمت کمتر نسبت به دیگر مدل‌های اسکرابر برقی بزرگتر

زمین شوی برقی متوسط

بیشترین تنوع زمین شوی برقی را می توان در رده متوسط جستجو نمود. در واقع کف شوی کابلی رده متوسط به نوعی از اسکرابر برقی گفته می‌شود که معمولا مخازن آب تمیز و کثیف آن بین ۳۰ الی ۵۰ لیتر و عرض شستشوی آن بین ۳۵۰ الی ۵۵۰ میلی متر باشد. از این رده در نظافت محیط هایی تا متراژ ۲۵۰۰ متر مربع استفاده می‌شود.

محیط کاری اسکرابر کابلی رده متوسط

کفشوی کابلی رده متوسط را می‌توان در محیط‌هایی تا متراژ ۲۵۰۰ متر مربع مورد استفاده قرار داد. در شستشوی سطح زمین در هتل‌ها، لابی مجتمع‌های مسکونی، ساختمان‌های اداری (البته با توجه به میزان تردد افراد)، سالن‌های ورزشی، دانشگاه‌ها و غیره اشاره کرد.

اسکرابر برقی بزرگ

اسکرابر برقی بزرگ در واقع تنوع کمتری از دستگاه‌های زمین شوی صنعتی را به خود اختصاص می‌دهد. معمولا ظرفیت مخزن در این نوع از کف شوی برقی بین ۵۵ الی ۶۵ لیتر و عرض شستشو بین ۵۵۰ الی ۶۵۰ میلی متر قرار دارد. در برخی از اسکرابرهای برقی بزرگ به دلیل سنگین بودن وزن دستگاه و کمک به حرکت آسان‌تر دستگاه، یک عدد موتور حرکتی به دستگاه اضافه نموده تا به نیروی رانشی برس در حین حرکت کمک نماید تا اپراتور مستلزم صرف نیروی بیشتر جهت به حرکت در آوردن دستگاه نشود.

در این رده معمولا تعداد برس یک الی دو عدد است. در صورتی‌که تعداد برس یک عدد باشد نهایتا ۵۵۰ میلی متر و در صورتی‌که تعداد برس دو عدد باشد عرض برس بین ۶۰۰ الی ۶۵۰ میلی متر است.

محیط کاری اسکرابر برقی رده بزرگ

از اسکرابر برقی بزرگ در شستشوی محیط هایی تا متراژ ۳۵۰۰ متر مربع استفاده می شود. انبارهایی که دارای پریز برق در فواصل مناسب هستند، سالن‌های تولید که کابل برق مشکل ساز نباشد، مجتمع های مسکونی با راهروهای بزرگ، سالن‌های ورزشی بزرگ، دانشگاه‌ها و…

انواع مدل های اسکرابر کابلی بزرگ

۱- اسکرابر برقی صنعتی مدل CT55C55 این مدل اسکرابر ساخت کمپانی IPC Gansow کشور آلمان/ایتالیا است، دارای یک عدد برس با عرض شستشوی ۵۵۰ میلی متر، ظرفیت مخازن رده ۶۰ لیتری، مولفه انتقال قدرت گیربکسی

۲- اسکرابر کابلی مدل RA66KM60 دارای دو عدد برس با عرض شستشو ۶۶۰ میلی متر، ظرفیت مخازن ۶۰ لیتری، ساخت کمپانی Columbus کشور آلمان

۳- زمین شوی برقی مدل DQX5 که دارای مخازن رده ۶۰ لیتری، عرض شستشو ۵۱۰ میلی متر و دارای مولفه انتقال قدرت گیربکسی است.

دستگاه اسکرابر زمین شوی برقی

مزایای استفاده از اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باطری دار

۱- وزن سبک تر اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باتری دار: در برخی موارد این موضوع سبب ایجاد برتری شده است به عنوان مثال:

الف: در ساختمان‌های قدیمی بین طبقات آسانسور وجود ندارد. در چنین ساختمان‌هایی صرفا بایستی جهت شستشوی سطح از اسکرابر کابلی استفاده نمود. با استفاده و کمک گرفتن از نیروی انسانی می‌توانیم ماشین شستشو را بین طبقات با استفاده از پله‌ها جابجا نماییم. در برخی از دانشکده‌ها واقع در دانشگاه‌های قدیمی، در ساختمان قدیمی برخی از موزه های کشور و غیره.

ب: استفاده از اسکرابر کابلی در شستشوی سطح کفپوش سالن ورزشی: همانطورکه می‌دانیم بهتر است از اسکرابر برقی در شستشوی سطح سالن ورزشی استفاده نماییم. چون که اسکرابر باطری دار با توجه به وزن بیشتر نسبت به اسکرابر برقی، امکان آسیب رساندن به سطح کفپوش را دارد.

پ: خستگی کمتر اپراتور در حین کار: همانطورکه می‌دانیم هرچه وزن دستگاه کمتر باشد، اپراتور انرژی کمتری را در راستای جابجایی دستگاه صرف می‌نماید.

ت: استفاده ممتد از اسکرابر کابلی در شستشوی سطوح: همانطور که می‌دانیم اسکرابر برقی توسط رابط کابل برق به منبع برق شهری (پریز برق) وصل می‌شود، لذا تا زمانی‌که این ارتباط قطع نشود می‌توانیم از اسکرابر برقی به صورت ممتد استفاده نماییم.

۲- هزینه نگهداری کمتر اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باطری دار: همانطورکه می‌دانیم هزینه تعمیرات یک الکتروموتور AC به مراتب از تعمیرات یک الکتروموتور DC کمتر است، حال اینکه در اسکرابر کابلی از باتری و شارژر استفاده نشده است، باطری و شارژر قسمت‌های مصرفی هر اسکرابر شارژی است، لذا با توجه به طول عمر باطری‌ها (۸۰۰ بار قابلیت شارژ و دشارژ باتری) پس از پایان طول عمر بایستی هزینه سنگینی صرف خریداری و تجهیز باطری و شارژر بر روی دستگاه صورت پذیرد. این در حالی است که در اسکرابر برقی چنین هزینه ای وجود ندارد.

۳- در راستای خرید دستگاه اسکرابر زمین شوی برقی نسبت به خرید اسکرابر باتری دار مشابه، ما هزینه خرید کمتری پرداخت می نماییم.

۴- قدرت بیشتر اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باطری دار مشابه

قیمت اسکرابر برقی

همانطور که مشاهده کردید بین زمین شو های کابلی و برقی تفاوت‌های زیادی وجود دارد. این تفاوت‌ها و برندهای تولید کننده، فاکتورهایی هستند که قیمت اسکرابر را مشخص می‌کنند. با کمی جست و جو در مورد این دستگاه‌های صنعتی متوجه خواهید شد که تنوع بالای این دستگاه‌های نظافتی به اندازه‌ای بالاست، که برای هر محیطی می‌توانید دستگاه مورد نیاز خود را پیدا کنید. 

اما برای دریافت لیست قیمت انواع کف شور برقی یا کف شوی کابلی می‌توانید همین حالا با کارشناسان آوین صنعت تماس بگیرید.

سوالات متداول:

اسکرابر کابلی بهتر است یا اسکرابر باتری دار؟

استفاده از اسکرابر کابلی یا باتری دار به نیاز شما بستگی دارد اما به شکل کلی مزایای اسکرابر کابلی نسبت به مدل شارژی یا باطری دار آن عبارتند از:

وزن سبک تر – هزینه نگهداری کمتر – قدرت بیشتر و…. 

کف شور کابلی برای چه محیط هایی مناسب است؟

به شکل کلی از این اسکرابر ها در مناطقی باید استفاده شود که پریز برق در دسترس باشد زیرا نیروی لازم برای فعالیت این دستگاه توسط برق گرفته می شود. این زمین شوی ها را می توانید در انواع سالن های ورزشی، انبارها، کارخانه ها، بیمارستان ها، هتل ها، مجتمع های مسکونی، ساختمان های اداری، دانشگاه ها، مراکز خرید و… استفاده کنید. 

اسکرابر کابلی برای ما مناسب تر است یا اسکرابر باتری دار؟

برای اطلاع از این موضوع می توانید با کارشناسان مجموعه آوین صنعت تماس بگیرید تا به راحتی نیاز خود را شناسایی کنید.