قیمت اسکرابر

لیست قیمت اسکرابر

شما می‌توانید برای خرید اسکرابر و اطلاع از قیمت و موجودی کالا از طریق تماس با ۰۲۱۴۴۱۴۰۰۰۵ یا پیام در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

نام اسکرابر تصویر محصول ظرفیت (لیتر) عرض شستشو راندمان کاری (متر مربع) منبع تغزیه سیستم کاربری موتور حرکتی سیستم عیب یابی مدل مشابه قیمت
اسکرابر E75C Red دستگاه اسکرابر صنعتی ایرانی مدل E75C RED 30 800 1750 برقی مکانیکال ندارد ندارد DQX5 92/000/000 تومان
اسکرابر E75B Red دستگاه اسکرابر صنعتی ایرانی مدل E75C RED 30 800 1750 باتری دار مکانیکال ندارد ندارد DQX5 140/000/000 تومان
اسکرابر BD43/25 اسکرابر دستی باتری دار مدل BD43/25 25 430 1720 باتری دار تمام اتوماتیک دارد دارد DQX5 تماس بگیرید
اسکرابر دستی CT70BT75 اسکرابر CT70BT70 75 700 3150 باتری دار تمام اتوماتیک دارد دارد   تماس بگیرید
اسکرابر دستی CT51BT50 اسکرابر CT51C55 53 550 2475 باتری دار مکانیکال دارد دارد DQX5 تماس بگیرید
اسکرابر دستی CT40B50 اسکرابر CT40C50 50 500 1750 باتری دار مکانیکال ندارد دارد DQX5 تماس بگیرید
اسکرابر برقی CT46C50 دستگاه اسکرابر CT46C50 46 500 1750 برقی مکانیکال ندارد ندارد DQX50 تماس بگیرید
اسکرابر برقی CT30C45 اسکرابر CT30C45 30 450 1575 برقی مکانیکال ندارد ندارد DQX40 تماس بگیرید
اسکرابر دستی CT15C35 اسکرابر CT15C35 19 350 1255 برقی مکانیکال ندارد ندارد   تماس بگیرید
دیگر محصولات

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی / ایرانی

تماس بگیرید

دستی / برقی / ایرانی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

برای استعلام قیمت و موجودی کالا تماس بگیرید.

اسکرابر صنعتی، زمین شوی صنعتی یا ماشین کف شور همگی یک دستگاه کف شور بوده که به صورت گسترده در تمامی صنایع یا مکان‌های تجاری استفاده می‌شود. در این قسمت با انواع دستگاه‌ شستشوی زمین آشنا خواهید شد.

تاریخچه دستگاه کف شوی صنعتی

از دیرباز تا به امروز نظافت و تمیزی جز لاینفک زندگی انسان بوده است. در دنیای مدرن امروزی که زمان چون گنجینه ای ارزشمند محسوب می شود؛ تمایل به انجام امور در سریع ترین حالت ممکن، سبب حفظ این گنجینه خواهد بود. در این راستا استفاده از دستگاه های کارآمد و تکنولوژیک، راه حل مناسبی برای صرفه جویی در زمان و هزینه های مستمر می‌شود. در میان  دستگاه های نظافتی، اسکرابر در زمره دستگاه های پرکاربرد قرار می گیرد. شاید خالی از لطف نباشد که نگاهی به تاریخچه ی دستگاه اسکرابر داشته باشیم و تغییرات آن را در طول زمان بررسی کنیم. اولین زمین شوی سالنی بسیار سنگین و کند بود، لذا استفاده کردن از این دستگاه سخت بود. در اواخر دهه ۱۹۵۰ نوع جدیدی از زمین شوی با ابعاد کوچکتر تولید شد که دارای سرعت بیشتری بود(۱۷۵ تا ۳۵۰ دور در دقیقه). به منظور کارآمدی هر چه بیشتر این دستگاه، در دهه ۱۹۷۰  زمین شوی صنعتی دستی با سرعت چرخش بالاتر تولید شد (۷۵۰ الی ۱۰۰۰ دور در دقیقه). در همان دهه اصطکاک و استهلاک بالای برس، منجر به تولید برس هایی با الیاف مصنوعی و طبیعی شد.

بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ تغییرات شگرفی در زمینه تکمیل کنترلرهای الکترونیکی در زمین شوی صنعتی بوجود آمد. همچنین تاریخچه تولید دستگاه اسکرابر خودرویی به اوایل دهه ۱۹۹۰ بر می‌گردد. تا به امروز بشر همواره سعی در پیشرفت این محصول ارزشمند داشته است و همه ساله در نمایشگاه‌های بین المللی شاهد تولید دستگاه اسکرابر صنعتی با قابلیت های بیشتر نسبت به سالهای قبل هستیم.

قیمت اسکرابر
قیمت اسکرابر

انواع اسکرابر صنعتی

اسکرابر صنعتی (Scrubber dryers) یا زمین شوی صنعتی به دستگاهی گفته می‌شود که با آن بتوانیم عملیات شستشوی کف را انجام دهیم. این دستگاه توسط آب و مواد شوینده می‌تواند با عملیات برس زنی، سطح مورد نظر را شستشو داده و سپس خشک کند. این ماشین شستشوگر از تجمیع دو سامانه شستشو و خشک کن تشکیل شده است. دستگاه اسکرابر در انواع مدل‌های متنوع ارائه می شود.

به منظور آشنایی هر چه بهتر، دستگاه کف شور صنعتی را در دو بُعد مجزا به لحاظ نوع کاربری و منبع تغذیه بررسی خواهیم کرد.

۱- انواع کف شور صنعتی از دیدگاه نوع کاربری

 • اسکرابر خودرویی کاربر پسند ترین دستگاه کفشوی:

اسکرابر خودرویی نوعی از زمین شور صنعتی است که اپراتور بر روی صندلی دستگاه نشسته و آن را هدایت می‌نماید. زمانی که ابعاد، وزن و سرعت دستگاه زمین شوی صنعتی نسبت به نمونه های کوچکتر بیشتر می شود، بایستی اپراتور بتواند به راحتی از آن استفاده نماید. لذا جهت کنترل آسان تر دستگاه، صندلی بر روی آن تعبیه شده تا اپراتور بر روی آن نشسته و با تسلط کامل دستگاه را هدایت نماید.

اجزای اسکرابر
اجزای اسکرابر
 • اسکرابر دستی ارزانترین دستگاه کف شور:

اسکرابر دستی به نوعی از اسکرابر گفته می شود که اپراتور پشت سر دستگاه به دنبال آن راه می رود و ماشین را هدایت می کند. همچنین این دستگاه ها در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند.

۲- زمین شوی صنعتی بر اساس منبع تغذیه

 دستگاه های کف شوی زمین، از نظر مولد انرژی به دو دسته اصلی باطری دار و برقی دسته بندی می شوند. در ادامه با هر یک از دسته‌ها آشنا می شویم.

 •  اسکرابر باطری دار پرتابل ترین دستگاه کفشوی:

اسکرابر باطری دار دستگاهی است که تغذیه‌ی آن توسط برق ذخیره شده در باطری تامین می گردد. این مدل به دلیل داشتن منبع تغذبه، سنگین تر و گران قیمت‌تر از مدل های کابلی است. اما در مقابل، دامنه حرکتی وسیعی دارد و نیاز به کابل کشی و دسترسی به پریز برق نخواهد داشت. به علاوه می‌تواند در مکان های شلوغ و پرتردد مورد استفاده قرار گیرد. هر قدر ابعاد و توان دستگاه شما بالاتر باشد به باتری‌هایی با ولتاژ بیشتر نیاز خواهد داشت. باتری‌ها در انواع ۲۴، ۳۶ و ۴۸ ولت قابل ارائه هستند که متناسب با مصرف دستگاه اسکرابر در داخل آن تعبیه می شوند.

 • اسکرابر کابلی سبک ترین دستگاه کف شوی سالن:

این محصول یکی دیگر از مدلهای کفشور صنعتی است که از طریق کابل به برق شهری متصل می شود. این مدل در قیاس با مدل قبلی، کمی سبک‌تر بوده و قیمت مناسب تری دارد. در همین راستا چنانچه به دنبال قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی هستید، این مطلب شناخت خوبی برای شما ایجاد خواهد کرد. اما به منظور استفاده از این کالا باید میزان دسترسی به پریز برق را مد نظر قرار دهید. همچنین این مدل، به دلیل وجود کابل، دامنه حرکتی محدودتری دارد و در محیط های پر تردد چندان کارآمد نیست.

 • اسکرابر سوخت فسیلی کمیاب ترین ماشین نظافت سالن:

در برخی موارد نظیر محیط‌های صنایع سنگین که دارای حجم بالای آلودگی هستند، به دستگاه‌های با قدرت بسیار زیاد نیاز است. در این شرایط استفاده از اسکرابر با سوخت بنزین توصیه می‌شود. این دستگاه‌ها معمولا به صورت ثبت سفارش خاص برای مشتریان محترم، به شکل واردات در شرکت آوین صنعت تهیه می شوند.

قیمت دستگاه کف شوی سالن
قیمت دستگاه کف شوی سالن

زمین شوی صنعتی چطور کار می کند؟

در اولین مرحله، اسکرابر آب تمیز داخل مخزن را به همراه مواد شوینده و پاک کننده و با استفاده از آبپاش بر روی سطح  پایش می کند. سپس دستگاه با کمک برس‌های قدرتمندی که در آن طراحی شده است شروع به چرخش دورانی کرده و این برس‌ها با قدرت بالا، سطوح را از آلودگی پاک می‌کنند. همزمان با این عملیات موتور مکنده از طریق شلنگ مکش، آب آلوده حاصل از نظافت را به مخزن دوم انتقال می‌دهد. برس خشک کن نیز عملیات خشک کردن سطح خیس را انجام داده و در نهایت، سطوح آلوده بوسیله زمین شوی صنعتی تمیز و خشک می‌شوند.

مزایا و کاربردهای اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی از دو سامانه شستشو و خشک کن تشکیل شده است، ابتدا سامانه شستشو را مورد بررسی قرار می دهیم.

سامانه شستشو از مخزن آب تمیز، برس دستگاه کف شور و الکتروموتور چرخش برس تشکیل شده است. در واقع زمانی‌که مخزن آب کف شوی صنعتی را شارژ می‌نماییم، بنا به تنظیم اپراتور آب بر روی برس دستگاه جاری می‌شود؛ سپس برس دستگاه توسط نیروی تامین شده از الکتروموتور می‌چرخد و سطح صاف را توسط آب و مواد شوینده مورد شستشو قرار می‌دهد. حال بایستی پسماند ناشی از شستن برس توسط سامانه خشک کن جمع آوری شود. سامانه خشک کن از سه قسمت تشکیل شده است:

 • مخزن آب کثیف (مخزن ریکاوری)
 • تی دستگاه (اسکویجی)
 • موتور مکش (موتور وکیوم)

پسماند ناشی از شستشو توسط تی با لبه لاستیکی جمع آوری و سپس موتور مکش که به تی دستگاه متصل است، باعث انتقال مواد پسماند به مخزن آب کثیف می‌گردد.

خرید اسکرابر صنعتی
خرید اسکرابر صنعتی

قیمت دستگاه کف شوی سالن

همانگونه که میدانید، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و از سوی دیگر پیدایش نیازهای بشر در برخورد با آلودگی های محیطی، شاهد تولید و تنوع و در نهایت فروش کف شوی صنعتی هستیم. دستگاه اسکرابر عملیات شست و شوی مکانیزه و نظافت محیط‌های شهری و صنعتی را با سرعت و کیفیت مناسبی انجام می دهد؛ لذا در این راستا به منظور آشنایی مخاطبین عزیز با قیمت اسکرابر و پارامتر های موثر در خرید کف شوی صنعتی توضیحاتی را ارائه می دهیم. در ادامه سعی داریم شما را با فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت دستگاه کف شوی سالن آشنا سازیم.

اگر تجربه استفاده از یک دستگاه اسکرابر صنعتی را داشته باشید مشاهده کرده اید که در هنگام خرید اسکرابر صنعتی، فاکتورهای مختلفی مانند: عرض شست و شو (پهنای برس)، عرض خشک کن (پهنای تی)، راندمان کاری مفید، گنجایش مخزن تمیز، گنجایش مخزن آب کثیف، فشار برس، تعداد برس، سرعت دستگاه، منبع تغذیه، توان مصرفی، وزن دستگاه، ابعاد دستگاه را برای انتخاب مدل مناسب در اختیار شما قرار می دهند. این موارد می تواند در عملکرد کیفیت ، سرعت و قیمت کف شوی صنعتی موثر باشد .

قیمت کف شوی صنعتی با توجه به  ساختار و برخورداری دستگاه از امکانات و تجهیزات جانبی متفاوت می تواند متغیر باشد. این امکانات می توانند بر راندمان کاری اسکرابر، سرعت و کیفیت شست و شوی مکانیزه و در نهایت متناسب بودن اسکرابر با محیط مدنظر شما تاثیر بسزایی داشته باشند.

در ادامه موارد تاثیر گذار در قیمت اسکرابر را در راستای بهترین انتخاب مورد بررسی قرار می دهیم.

قیمت اسکرابر بر اساس تجهیزات و آپشن هایی است که بر روی آن قرار دارد. شرکت تولید کننده تاثیر زیادی بر روی قیمت دستگاه اسکرابر دارد ولی شما می توانید با یک مشاوره درست و حرفه ای بهترین نوع از دستگاه را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی مدل سرنشین دار از مدل دستی بالاتر می باشد. این اختلاف قیمت به خاطر عرض شستشو، ظرفیت مخازن، شارژی بودن و استفاده از باتری هایی با آمپر ساعت بالا می باشد. همچنین در مدل سرنشین دار سرعت و کیفیت نظافت در مقایسه با مدل دستی بالاتر است. اما دستگاه سرنشین دار به دلیل ابعد بزرگی که دارد برای همه ی محیط ها مناسب نیست.

قیمت دستگاه کف شوی سالن آن هم مدل شارژی آن نسبت به مدل برقی، در یک برند و مدل مشابه بالاتر است. دلیل این اختلاف قیمت وجود باتری و شارژر است. از سوی دیگر موتور های DC ( جریان مستقیم ) گرانقیمت تر از موتور های AC ( جریان متناوب ) است.

اسکرابر دستی و برقی
اسکرابر دستی و برقی

داشتن برخی آپشن های ویژه در دستگاه کف شوی صنعتی می تواند در افزایش قیمت ماشین کف شور آن موثر باشد. در ذیل به چند مورد اشاره می شود:

 1.   برخورداری از سیستم کاربری تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک
 2.   تجهیز دستگاه به دیاگ سرخود (سیستم عیب یاب دستگاه)
 3.   مجهز بودن دستگاه به سیستم تنظیم سرعت
 4.   تجهیز دستگاه به سیستم تنظیم فشار برس
 5.   تجهیز دستگاه به مخزن جداگانه مواد شوینده (مدیریت مصرف مواد شوینده)
 6.   تجهیز دستگاه اسکرابر به سیستم اکونومیکال (در راستای مصرف بهینه و اقتصادی انرژی در دستگاه اسکرابر و در نهایت به صورت غیرمستقیم تاثیر ویژه در کاهش صدای دستگاه)

تاثیر ظرفیت مخزن و عرض شست و شو بر قیمت اسکرابر

هر چه محیط ما جهت نظافت صنعتی وسیع تر باشد مسلما بایستی از دستگاه زمین شوی صنعتی با ابعاد بزرگتر استفاده نماییم. در صورتیکه انتخاب ما اسکرابر دستی یا سرنشین دار باشد، بایستی به عرض شست و شو و ظرفیت مخازن آب تمیز و آب وکثیف توجه نماییم. قاعدتا هر چه ظرفیت مخازن و عرض شست و شوی دستگاه اسکرابر بزرگتر باشد، توان دستگاه نیز افزایش می یابد و مسلما منجر به افزایش قیمت ماشین کف شور خواهد بود؛ لذا در هنگام خرید اسکرابر صنعتی به پارامتر های ذکر شده دقت فرمایید تا متناسب با نیاز خود یک انتخاب صحیح داشته باشید.

تاثیر برند سازنده بر قیمت کف شوی صنعتی

کیفیت اجزای به کار رفته در ساخت دستگاه، از دیگر عواملی است که بر قیمت دستگاه اسکرابر اثر مستقیم دارد. در حال حاضر برندهای مختلفی از این دستگاه در بازار ایران وجود دارند. برندهای ایرانی اسکرابر نسبت به مارک های خارجی مسلما قیمت پایین تری دارند. البته که این پایین بودن قیمت دستگاه اسکرابر، دلیلی بر پایین بودن کیفیت آنها نیست.

برخی محصولات نیز تحت عنوان اسمبل شده در بازار ایران وجود دارند که نسبت به مدل های خارجی قیمت مناسب تری دارند. تفاوت این دستگاه ها با نمونه های خارجی، مونتاژ شدن قطعات آن ها داخل ایران است. بدین صورت که قطعات از شرکت های خارجی وارد شده و در داخل مونتاژ می شوند، و دستگاه نهایی را تحویل می دهند.

برند IPC ایتالیا یکی از بهترین و بزرگترین تولید کننده های دستگاه های اسکرابر صنعتی در دنیاست، که خوشبختانه محصولات آن  در بازار ایران موجود است. برای دریافت لیست قیمت اسکرابر صنعتی شرکت IPC می توانید با شرکت آوین صنعت تماس حاصل فرمایید.

اسکرابر صنعتی
اسکرابر صنعتی

تاثیر راندمان و قدرت موتور بر قیمت اسکرابر صنعتی

سرعت نظافت توسط دستگاه اسکرابر حدود ۱۰ تا ۳۰ برابر شیوه های دستی و سنتی نظافت می باشد.  همچنین به دلیل مکانیزه بودن عملیات شستشو ، میزان مصرف آب کاهش می یابد. به علاوه چون سیستم مکنده دستگاه بعد از شستشو عمل خشک کردن سطح را انجام می دهد ، احتمال لغزندگی کف و جذب سریع آلودگی را به حداقل می رساند.

یکی از پارامتر های موثر بر قیمت اسکرابر صنعتی، راندمان کاری آن می باشد. راندمان کاری دستگاه اسکرابر به عوامل متعددی از جمله عرض برس های دستگاه، سرعت حرکت آن، توان موتور ها، جنس کف و حتی میزان موانع موجود در محیط مورد نظر بستگی دارد. راندمان کاری معمولا به صورت عددی با واحد مترمربع بر ساعت مطرح می شود. در اکثر محیط های نسبتا مسطحی، راندمان واقعی دستگاه حدود ۷۰ درصد راندمان نامی آن می باشد. لذا در هنگام خرید اسکرابر ارزان به عدد راندمان توجه فرمایید.

کاربرد های متنوع ماشین زمین شور:

با توجه به آنکه دستگاه های سالن شوی دارای مدل‌ها و امکانات متفاوتی هستند، کاربرد هر یک از مدل‌های ماشین کفشور را به صورت خاص در برخی صنایع و محیط ها بررسی می کنیم.

دستگاه کفشوی در کارخانجات دارویی

اکثر صنایع دارویی از پوشش اپوکسی به عنوان کفپوش در سالن تولید و انبارهای محصول استفاده می‌نمایند. لذا با توجه به متراژ و حساسیت بهداشتی در این محیط ، بهتر است از مدل خودرویی یا مدل دستی شارژی این دستگاه زمین شوی استفاده شود.

همچنین برای سالن تولید در صنایع دارویی به علل متعددی از جمله، استفاده از آب و ریزش گسترده  مواد بر روی سطح، تراکم بالای تعداد دستگاه‌های سالن تولید، استقرار طبقات قفسه بندی شده در محیط انبار بهتر است از مدلهای دستی شارژی استفاده شود.

همچنین به دلیل وجود اتاق‌های کلین روم در سطح سالن تولید که دارای متراژ کمتر از ۳۰۰ متر مربع  هستند اما حساسیت بهداشتی بالایی دارند، بهتر است از مدل های کوچک دستی استفاده شود.

استفاده از اسکرابر صنعتی در پروژه خوشگوار مشهد

اسکرابر صنعتی در شستشوی کف پارکینگ

شستشوی مکانیزه پارکینگ به دلیل ورود گسترده آلودگی‌های ناشی از تردد خودرو و به جا ماندن رد لاستیک اتومبیل‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اما آن چیزی که در انتخاب نوع اسکرابر مهم به شمار می‌آید، متراژ محیط و نوع آلودگی است.

در صورتی که متراژ محیط بیش از ۳۰۰۰ مترمربع باشد بهتر است انتخاب و خرید دستگاه اسکرابر، از مدل خودرویی باشد. همچنین به منظور نظافت آلودگی‌هایی که به خاطر رد لاستیک بوجود می‌آید بایستی از مواد شوینده مخصوص استفاده کرد.

اسکرابر صنعتی در شستشوی مجتمع های تجاری و مال‌ها

شستشوی سطح مجتمع‌های تجاری و اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نظافت و زیبایی در سطح یک پاساژ می‌تواند به در جذب مشتریان آن مجتمع تاثیرگذار باشد. شستشوی محیط‌هایی با متراژ گسترده، بیش از چند هزار متر مربع و تردد بیش از ۵۰۰ نفر در طول روز ما را به سمت انتخاب کف شوی سرنشین دار جهت نظافت سوق می‌دهد. انتخاب و خرید زمین شوی صنعتی آن هم از مدل دستی برای محیط هایی با گستردگی بالا، انتخاب صحیحی نخواهد بود.

یکی دیگر از گزینه های موجود برای اماکن تجاری، انتخاب و خرید کف شوی آن هم مدل کابلی خواهد بود. این دستگاه زمین شوی چندان مناسب برای محیط های وسیع و پر تردد نیست؛ زیرا تنها در زمان‌های تعطیلی مجتمع یا ساعاتی که تردد کم است، می‌توانید از این مدل استفاده کنید؛ در همین راستا نسبت به مدل خودرویی قیمت اسکرابر صنعتی در مدل کابلی، کمی پایین‌تر خواهد بود.

اسکرابر صنعتی و شستشوی سالن های فود کورت و رستوران‌ها

محیط‌هایی نظیر سالن‌های فود کورت به دلیل  تراکم بالای جمعیت ، میز و صندلی و همچنین چرب بودن سطح زمین (به دلیل آلودگی ناشی از خوردن و آشامیدن) نیاز به استفاده از اسکرابر دارند.اما خرید اسکرابر صنعتی در کدام مدل مناسب چنین شرایطی است؟

همانطورکه مطرح شد به دلیل تراکم بالا در چیدمان و تردد مشتریان، بهتر است در این شرایط از مدل دارای باتری استفاده شود.

قیمت اسکرابر
قیمت اسکرابر

دستگاه اسکرابر صنعتی در سالن های ورزشی

اکثر سالن‌های ورزشی از کفپوش اپوکسی استفاده می کنند.

همانطورکه می‌دانیم سطح کفپوش اپوکسی بنا به نوع آن می‌تواند به صورت پرز بندی شده و یا پوشش کاملا صاف باشد. در چنین شرایطی اگر از پوشش پرز بندی شده استفاده شود، با تردد افراد در سطح کفپوش و ورود آلودگی‌ها از محیط بیرون، آلودگی‌هایی در بستر و شیارهای این نوع کفپوش رشد و منجر به تکثیر میکروب خواهد شد.

از سوی دیگر اگر از کفپوش اپوکسی کاملا صاف استفاده شده باشد، در اثر ریزش عرق ورزشکاران در حین ورزش بر روی کفپوش ایجاد لغزندگی می کند؛ لذا در هر دو نوع پوشش، لزوم استفاده از ماشین زمین شوی صنعتی جهت شستشوی کفپوش اپوکسی کاملا محرز است.

معمولا متراژ اکثر سالن‌های ورزشی اعم از سالن فوتسال، والیبال و یا بسکتبال حدود ۸۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع است. لذا در صورتی که تردد زیادی در سالن وجود نداشته باشد، بهترین انتخاب برای شستشوی سالن ورزشی می‌تواند استفاده و خرید اسکرابر ارزان آن هم مدل کابلی رده ۴۰ الی ۵۰ لیتری با عرض شستشوی ۵۰۰ میلی‌متر باشد.

اما در صورتی که به دلیل برگزاری مسابقات، تردد ورزشکاران و تماشاچیان بالا باشد، بهتر است خرید اسکرابر صنعتی در مدلهای خودرویی صورت گیرد.

نکات ایمنی و نگهداری دستگاه اسکرابر صنعتی

به منظور افزایش طول عمر مفید دستگاه کف شوی سالن و رعایت نکات ایمنی در حین کار با دستگاه کف شور، نیاز است چند مساله را مطرح کنیم:

 •       آموزش اپراتورها قبل از استفاده از دستگاه شستشوی کف سالن و برگزاری دوره‌های آموزشی مداوم
 •       انطباق نوع برس انتخابی دستگاه با سطوح مورد نظافت برای جلوگیری از آسیب به کفپوش‌ها و دستگاه کف شوی صنعتی
 •       استفاده از پوشاک و تجهیزات لازم مانند عینک محافظ و دستکش
 •       بررسی دستگاه قبل از هر بار استفاده برای اطمینان از هرگونه خرابی یا مشکل
 •       استفاده از مواد شوینده مناسب
 •       استفاده از تنظیمات فشار و سرعت مناسب دستگاه برای سطوح مختلف
 •       تعویض به موقع قطعات مصرفی دستگاه ماشین کف شوی مانند برس‌ها
 •       نظافت دستگاه زمین شوی بعد از استفاده به منظور اطمینان از اینکه مواد، ضایعات یا آلاینده‌ در لابلای برس باقی نمانده باشد.
 •       پیشگیری از رسیدن آب به قطعات برقی اسکرابر صنعتی
 •       برنامه‌ریزی برای نگهداری دوره‌ای و پایش مستمر عملیات نگهداری و تعمیرات کف شور صنعتی
 •       آماده‌باش بودن دستگاه برای مواجهه با وقوع حوادث مانند نشتی آب یا خرابی‌های احتمالی
 •       مطالعه دفترچه‌ راهنما و رعایت دستورالعمل‌های استفاده از سالن شوی
 •       انتقال ایمن در صورت نیاز به جابجایی دستگاه نظافت کف سالن و استفاده از تجهیزات مناسب برای این کار
 •       دقت لازم در زمان شارژ باتری در صورت استفاده از مدلهای باتری دار
 •       خودداری از قرار دادن اجسام رسانا در بالای باتری
 •       پرهیز از تسریع نظافت و حرکت دادن آرام ماشین شستشو کف سالن به منظور جلوگیری از آسیب‌رسانی به افراد و اشیا
 •       روغن‌کاری اتصالات دستگاه اسکرابر به طور مداوم
 •       جداسازی مخزن آب کثیف و فیلتر دستگاه و نظافت دستگاه زمین شور بعد از استفاده آن

سوالات متداول:

چه پارامترهایی در قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی اثر گذار است؟
 • ظرفیت مخزن 
 • نوع منبع تغذیه 
 • برند تولید کننده 
 • راندمان و قدرت موتور 
 • آپشن های اضافی 
 • نوع دستگاه (دستی یا خودرویی)
ارزان ترین و گران ترین قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی چقدر است؟

ارزان ترین دستگاه اسکرابر صنعتی چیزی در حدود ۷۳ میلیون تومان است که جزو محصولات ایرانی آوین صنعت محسوب میشود. گران ترین دستگاه اسکرابر صنعتی در رده اسکرابر های سرنشین دار قرار می گیرد که بالای یک میلیارد تومان است.