نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

پاکیزگی محیطی از گذشته‌های دور تاکنون اهمیت داشته، در حال حاضر نیز این پاکیزگی، نظافت و تمیز کردن با ابزارهای مختلفی مانند جاروبرقی صنعتی و غیر صنعتی انجام می‌شود. اهمیت پاکیزگی باعث شده که جاروبرقی ها به یکی از ابزارهای پر استفاده و مهم زندگی تبدیل شوند. بنابراین نحوه تعویض کیسه جاروبرقی نیز اهمیت دارد، چرا که برخی از جاروبرقی ها با ترفند خاصی باز و بسته می‌شوند یا نکات ریز مهمی برای تعویض کیسه دارند. در مطلب پیش رو با نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی آشنا می‌شوید.

اهمیت استفاده از کیسه جاروبرقی مناسب سطلی

کیسه جاروبرقی های سطلی فیلتراسیون پیشرفته دارند. آن‌ها می‌توانند جاذب خوبی برای مواد حساسیت‌زا، گرد و غبار و… باشند. با جذب این مواد و آلایندها، کیفیت هوای خانه شما افزایش پیدا می‌کند.

کیسه جاروبرقی های سطلی از اجزای داخلی جاروبرقی مانند موتور، فیلتر و… در برابر عوامل مضر، گردو غبار، جاروبرقی‌ها و… محافظت می‌کنند. این موضوع در دراز مدت عمر دستگاه شما را افزایش می‌دهد.

عوض کردن کیسه جاروبرقی سطلی به‌ راحتی انجام می‌شود. در واقع با این تعویض راحت، شما می‌توانید جاروبرقی ها، گرد و غبار و… را به‌راحتی از محیط خانه جمع‌آوری کرده و فرآیند نظافت کردن منزل را آسان کنید.

اهمیت آموزش تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

آموزش تعویض کیسه جاروبرقی سطلی بر روی کارایی جاروبرقی تاثیر دارد. واقعیت امر این است که تنها افراد آموزش‌دیده می‌توانند عوض کردن کیسه جاروبرقی سطلی را به‌درستی انجام دهند. برای اینکه قدرت مکش و کارایی جاروبرقی را همچنان حفظ کنید، بهتر است نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی را یاد بگیرید.

با یادگیری نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی می‌توانید جاروبرقی خود را در شکل مطلوب خود حفظ کنید. کیسه‌های جاروبرقی می‌توانند در تسهیل فرآیند تمیز کردن محیط نقش مهمی داشته باشند. همچنین این کیسه‌ها طوری عمل می‌کنند که باعث به‌دام انداختن کثیفی، گرد و غبار و آلرژن می‌شوند. در این صورت، این آلاینده‌ها مجدداً به هوا وارد نخواهند شد.

این موضوع با فیلتر کردن ذرات کثیفی، آلودگی، آلرژن و گرد و غبار فراهم می‌شود. به همین دلیل زمانی که از جاروبرقی استفاده می‌کنیم، می‌توانیم محیط تمیزتری داشته باشیم.

آموزش تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

انواع کیسه جاروبرقی سطلی

کیسه‌های یکبار مصرف: رایج‌ترین مدل کیسه‌ جاروبرقی سطلی می‌تواند از نوع متخلخل باشد. این کیسه جاروبرقی ها ذرات ریز گرد و غبار، جاروبرقی ها و… را به‌خوبی جذب می‌کنند و اجازه جریان هوا را می‌دهند. کیسه‌های متخلخل قابلیت یک بار استفاده را دارند و بعد از پر شدن دور انداخته می‌شوند.

کیسه‌های پارچه‌ای: برخی از جاروبرقی های سطلی دارای کیسه‌های پارچه‌ای هستند. این نوع کیسه جاروبرقی ها می‌توانند دوباره استفاده شوند. در واقع این کیسه‌های پارچه‌ای در زمان پر شدن نیاز به تخلیه، تمیزکاری و… دارند و نسبت به کیسه‌های یکبار مصرف مقرون‌به‌صرفه هستند.

مراحل تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

برای تعویض کیسه جاروبرقی به شکل صحیح باید چندین مرحله مهم را پشت سر بگذرانید.

آماده‌سازی برای تعویض کیسه

مرحله اول عوض کردن کیسه جاروبرقی سطلی

تعویض کیسه جاروبرقی سطلی نیاز به مقدمه‌چینی دارد. برای این تعویض ابتدا موارد زیر را فراهم کنید:

کیسه جایگزین: کیسه‌ای که قرار است به‌عنوان کیسه جایگزین استفاده کنید، باید متناسب با جاروبرقی خریداری شود. برای خرید کیسه جاروبرقی مناسب می‌توانید به وب سایت یا دفترچه راهنمای جاروبرقی مراجعه کنید.

بهتر است برای عوض کردن کیسه جاروبرقی سطلی، محیطی تمیز و روشن را انتخاب کنید. این موضوع نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی را ساده‌تر می‌کند.

گذاشتن کیسه در محفظه

در آموزش تعویض کیسه جاروبرقی سطلی ابتدا با محفظه کیسه آشنا می‌شوید. این محفظه معمولاً در مجاورت ورودی مکش یا در جلو، پشت یا کنار جاروبرقی قرار گرفته است. برای شناسایی این محفظه می‌توانید نگاهی به دفترچه راهنمای جاروبرقی بیندازید.

جدا کردن کیسه قدیمی

برای اینکه به شکل ایمن کیسه جاروبرقی قدیمی را جدا کنید، بهتر است به روش زیر عمل کنید:

ابتدا جاروبرقی خود را خاموش کنید و دو شاخه آن را از برق بکشید.

در گام دوم محفظه جای‌گذاری کیسه را باز کنید. این محفظه ممکن است به شکل پیچی یا کشویی باشد. برای باز کردن این محفظه ممکن است نیاز به باز کردن پیچ‌ها یا چفت‌ها داشته باشید. 

حالا می‌توانید کیسه قدیمی جاروبرقی را با احتیاط و با دقت از محفظه بیرون بکشید.

بیشتر بخوانید:

مزایای جاروبرقی سطلی

مرحله دوم تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

دفع کیسه جاروبرقی

دفع کیسه جاروبرقی نیز به‌اندازه نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی اهمیت دارد. این کیسه‌ها باید با رعایت نکات بهداشتی دور انداخته شوند.

ابتدا باید کیسه را به‌خوبی محکم کنید. در این صورت از خروج ذرات گرد و غبار، زباله و … ممانعت می‌کنید.

کیسه جاروبرقی سطلی حاوی ذرات بسیار ریز گرد و غبار است، از این رو این کیسه‌ها به شکل مهر و موم شده حمل می‌شوند. برای حمل این کیسه بهتر است از کیسه زباله یا کیسه پلاستیکی کمک بگیرید.

برای دفع کیسه جاروبرقی باید دستورالعمل‌های لازم دفع زباله را به کار ببندید تا از آسیب به محیط زیست جلوگیری شود.

مرحله سوم تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

جای‌گذاری کیسه جدید

برای جای‌گذاری کیسه جدید، بهتر است ابتدا دست خود را تمیز کنید و آن‌گاه کیسه جاروبرقی تمیز را از بسته‌بندی بیرون آورید. اگر دفترچه راهنمای جاروبرقی را داشته باشید، می‌توانید نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی را از روی دفترچه یاد بگیرید. ضمن اینکه در بیشتر موارد بر روی بسته‌بندی کیسه جاروبرقی نیز نحوه تعویض کیسه جاروبرقی سطلی قید می‌شود، بنابراین با مراجعه به این دستورالعمل‌ها می‌توانید تعویض را به‌راحتی انجام دهید.

مرحله چهارم تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

برای عملکرد مناسب جاروبرقی، باید از جای‌گذاری صحیح و بدون اشکال کیسه جاروبرقی سطلی مطمئن شوید و آن را به‌درستی در محفظه جاروبرقی بگذارید. کیسه جاروبرقی باید هم‌راستای راهنماهای مشخص شده یا نقاط اتصال قرار بگیرد. این موضوع نشان می‌دهد که شما کیسه جاروبرقی سطلی را به‌درستی عوض کرده‌اید.

در ادامه محفظه کیسه جاروبرقی را ببندید و از قفل و فیکس شدن آن مطمئن شوید.

مرحله پنجم تعویض کیسه جاروبرقی سطلی

نکات مهم در مورد کیسه جاروبرقی سطلی

برای استفاده از کیسه جاروبرقی سطلی باید دقت و احتیاط لازم را داشته باشید، زیرا هر گونه بی‌احتیاطی می‌تواند باعث پخش شدن ذرات گرد و غبار در محیط شود.

  • اغلب جاروبرقی های سطلی دارای نشانگر پر شدن کیسه جاروبرقی هستند. برای جلوگیری از کاهش قدرت جاروبرقی و عمر بهینه آن بهتر است با روشن شدن چراغ یا هشدار نشانگر، کیسه جاروبرقی را عوض کنید.
  • بهتر است کیسه جاروبرقی سطلی را زمانی که ۷۵ درصد ظرفیت آن پر شده، تعویض کنید.
  • کیسه‌ جاروبرقی های سطلی یکبار مصرف هستند، بنابراین آن‌ها برای استفاده مجدد گزینه‌ی مناسبی نیستند.
  • کیسه جاروبرقی های سطلی از نظر نوع ابعاد، اندازه و متریال متفاوت هستند. این کیسه‌ها باید متناسب با اندازه و ظرفیت جاروبرقی سطلی انتخاب شوند.
  • نصب منظم و فیکس شدن این کیسه درون محفظه جاروبرقی اهمیت زیادی دارد، چون این موضوع باعث کثیف شدن هوای محیط و آسیب به اجزای جاروبرقی می‌شود.
  • دفع کیسه جاروبرقی سطلی باید به روش کاملاً ایمن انجام شود. در غیر این صورت باعث آلودگی محیط زیست می‌شود.

جمع‌بندی

تعویض کیسه جاروبرقی باید با رعایت نکات بهداشتی انجام شود. ضمن اینکه نکات مهم برای دفع این کیسه‌ها نیز در نظر گرفته شود. این کیسه‌ها در نوع یکبار مصرف و پارچه‌ای تولید می‌شوند. با این حال مدل یک بار مصرف آن‌ها پرطرفدارتر است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.