راهنمای خرید جارو برقی صنعتی بزرگ

راهنمای خرید جارو برقی صنعتی بزرگ

انتخاب اندازه جارو برقی تاثیر مستقیمی در استفاده بهینه آن در محیط های مختلف دارد. جاروبرقی صنعتی بزرگ به دستگاهی گفته می شود که بتواند در محیط های صنعتی، طی مدت زمان طولانی به فعالیت مکش و یا نظافت سطوح بپردازد. وقتی از محیط صنعتی صحبت می نماییم، مسلما در ذهن همه ما محیطی خشن با سطوح سخت و فراز و نشیب بالا تداعی می شود. جهت نظافت و یا مکش مواد در محیط های صنعتی از جاروبرقی صنعتی بزرگ استفاده می نماییم.

در این مقاله سعی داریم شما را در خرید جاروبرقی صنعتی بزرگ یاری نماییم تا بتوانید با توجه به نوع کار و انتظاری که از دستگاه جاروبرقی صنعتی دارید، بتوانید این دستگاه مکنده صنعتی بزرگ را با بهترین قیمت و با کیفیت ترین حالت خریداری نمایید.

چگونه بهترین جارو برقی صنعتی را خریداری نماییم؟

جهت درک مقوله خرید یک دستگاه مکنده صنعتی بزرگ، ابتدا شما بایستی با کاربرد جاروبرقی در صنایع مختلف آشنایی نسبی داشته باشید و انواع جاروبرقی صنعتی مانند جاروبرقی آب و خاک را بشناسید. در قسمت ذیل جهت درک هرچه بیشتر به کاربرد جاروبرقی در صنعت سیمان و خرید مکنده صنعتی بزرگ در این صنعت می پردازیم. جهت درک مقوله خرید یک دستگاه مکنده صنعتی بزرگ، ابتدا شما بایستی با کاربرد جاروبرقی در صنایع مختلف آشنایی نسبی داشته باشید. در قسمت ذیل جهت درک هرچه بیشتر به کاربرد جاروبرقی در صنعت سیمان و خرید مکنده صنعتی بزرگ در این صنعت می پردازیم.

اگر قصد خرید جارو برقی برای نظافت مسجد را دارید، خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

بهترین جاروبرقی مسجدی مناسب نظافت مساجد

کاربرد جاروبرقی صنعتی بزرگ در صنایع سیمان

در صنایع سیمان معمولا از دستگاههای جاروبرقی صنعتی بزرگ در در راستای نظافت صنعتی در سطح انبار، محوطه کارخانه سیمان و همچنین مسیر تولید سیمان استفاده می شود. سیمان دارای دانسیته ( چگالی ) بالایی است لذا جهت مکش بایستی از جاروبرقی صنعتی با موتور توربینی ( جاروبرقی دائم کار ) استفاده نماییم.

ویژگی های جاروبرقی مناسب برای کارخانه های سیمان

همانطور در پاراگراف قبلی مطرح نمودیم در صنعت سیمان جهت نظافت صنعتی باتوجه به دانسیته بالای پودر سیمان، بایستی از جاروبرقی صنعتی دائم کار با قدرت مکش بالا استفاده نماییم. در هنگام تهیه جارو برقی به موارد زیر دقت کنید:

خرید جارو برقی صنعتی بزرگ برای صنایع

قدرت مکش جاروبرقی صنعتی بزرگ

همانطور که می دانیم در زمان انتخاب نوع جارو برقی متناسب با کار ما، باید به سرعت و قدرت مکش آن توجه شود. در صنعت سیمان با توجه به نوع مواد مورد مکش و سنگین بودن این مواد بایستی قدرت مکش جاروبرقی در حد بالا و متناسب با سطح انتظارات ما از مکش این پودر سنگین باشد. در جاروبرقی صنعتی توربینی با الکتروموتور ساید چنل معمولا ورودی و خروجی هوا که بر روی الکتروموتور توربینی بسته می شود، بصورت سری موازی بسته می شوند. از انواع مدل هایی با چنین قابلیتی می توان به جارو برقی صنعتی مدل Planet 755 اشاره کرد.

ظرفیت مخزن جاروبرقی دائم کار

جارو برقی دائم کار با حجم مخزن بالا انتخاب مناسبی برای این چنین محیط های صنعتی می باشد. با توجه به حجم بالا مواد مکش در این صنعت معمولا ظرفیت مخزن جاروبرقی به خودی خود کفایت نمی کند بنابراین در صورتی که ظرفیت مخزن ۸۰ و یا ۱۰۰ لیتری کافی نباشد، بهتر است از مخزن دوم ( با ظرفیت بالاتر ) استفاده نماییم. معمولا این مخزن بصورت مستقیم به جاروبرقی متصل می شود و جاروبرقی باعث خلاء نمودن حجم مخزن دوم خواهد شد لذا مواد بصورت مستقیم به داخل مخزن ثانویه منتقل می شوند. در خرید جاروبرقی صنعتی بزرگ در این صنعت حتما به ظرفیت مخزن و در صورت عدم کفایت ظرفیت، به مخزن ثانوی با ظرفیت بالاتر توجه نماییم.

حمل و نقل راحت با توجه به سنگین وزن بودن مکنده دائم کار

با توجه به سطح ناهموار در صنایع سیمان بخاطر تردد کامیونهای سنگین و یا لیفتراک های بزرگ در سطح انبارها و یا خطوط تولید، بایستی حتما در زمان خرید مکنده صنعتی در این صنعت به استراکچر جاروبرقی صنعتی و استحکام بالای چرخ ها در این جاروبرقی توجه نماییم.

سطح فیلتراسیون بالا با توجه به پودری بودن مواد مکش

سطح فیلتراسیون و نحوه نظافت فیلتر در انتخاب جاروبرقی صنعتی در صنعت سیمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به ریز بودن دانه های سیمان ( پودر سیمان ) و ماهیت آلوده آن برای محیط زیست و اشخاص، بایستی به سطح فیلتراسیون دقت زیادی داشت. علاوه بر این روش های تمیزکردن فیلتر هم بسیار مهم است. فیلتر شیکر ها در این مدل ها به حالات زیر هستند:

  • فیلتر شیکر دستی که اهرم تکاننده فیلتر در بستر بیرونی بدنه جارو برقی قرار دارد.
  • فیلتر شیکر الکترونیکی که به صورت پالس های مدت دار کمپرسور هوا در داخل فیلتر کارتریجی دمیده می شود.
جاروبرقی صنعتی بزرگ در کارخانه ها

مدلهای پیشنهادی جهت خرید مکنده صنعتی بزرگ در صنعت سیمان

توجه کنید بهتر است برای نظافت محیط کارخانه های سیمان از جاروبرقی های توربینی با توان بالای ۴ کیلو وات استفاده شود. در ادامه ۲ مدل از بهترین جارو برقی های صنعتی این حوزه را به شما معرفی می کنیم.

جاروبرقی صنعتی Planet 350

industrial-vacuum-cleaner-planet-350-01

جاروبرقی صنعتی Planet 755

جاروبرقی صنعتی planet 755
جاروبرقی صنعتی planet 755

نتیجه گیری

همان طور که متوجه شدید انتخاب جارو برقی مناسب برای محیط های صنعتی به عوام مختلفی بستگی دارد و در این مطلب سعی کردیم روش انتخاب یک مکنده بزرگ برای کارخانه های سیمان را به شما نشان دهیم. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید هر نوع جاروبرقی حتما با مشاورین فروش ما از طریق تماس تلفنی یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید تا بتوانیم بهترین انتخاب را برای شما انجام دهیم.

حتی برای خرید دستگاه اسکرابر صنعتی یا سوییپر نیز می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.