استفاده بهتر از جاروبرقی صنعتی

استفاده بهتر از جاروبرقی صنعتی

قطعا می دانید که هر وسیله ای کاربرد و نحوه استفاده مختص خود را دارد و برای دریافت بهترین نتیجه باید به شیوه درست از آن استفاده کرد. از یک جاروبرقی صنعتی نیز باید مانند ابزارهای دیگر به طور موثری استفاده کرد؛ در غیر این صورت استفاده نادرست از جاروبرقی می تواند خود باعث ایجاد گرد و غبار و آلودگی شود.

 

در این مقاله ۱۰ روش استفاده بهینه از جاروبرقی را برای شما بیان خواهیم کرد. دانستن این نکات کمک می کند که یک مکنده صنعتی بتواند بهترین نتیجه در تمیز کردن یک محیط را به شما بدهد.

چگونه از جاروبرقی صنعتی بهتر استفاده کنیم؟

قبل از اینکه ۱۰ روش را با یکدیگر مرور کنیم، حتما به این نکته توجه کنید که پاکیزه شدن محیط از آلودگی به نحوه کارکرد خود دستگاه و قدرت آن نیز بستگی دارد ولی اگر بتوانیم به این ۱۰ نکته در زمان نظافت اداره، راهروها یا منزل دقت کنیم، قطعا نتیجه شگفت انگیزی در انتظار ما خواهد بود.

۱- کثیفی محیط را به حداقل برسانید.

هر چه محیط تمیز تر باشد و میزان آلودگی و کثیفی محیط کمتر باشد، عملکرد جارو برقی به حداکثر خود می رسد. بهتر است پیش از استفاده از جاروبرقی، جلوی ورودی مکان مورد نظر خود یک پادری پهن کنید تا افراد پیش از ورود کفش خود را تمیز کرده و با کف کفش آلوده به انواع زباله های ریز وارد نشوند. این شیوه به جاروبرقی کمک می کند تا بتواند گرد و غبار را با دقت بیشتری تمیز کند و قدرت مکش آن برای زباله های ریزتر حفظ شود.

۲- برای نظافت محیط برنامه داشته باشید.

سعی کنید برای نظافت محیط کاری خود مانند سایر اقدامات اداری تان برنامه مشخصی تدوین کنید. داشتن یک برنامه مرتب و عمل کردن و پایبند بودن به آن می تواند عمر مفید وسیله نظافتی شما را افزایش دهد. زیرا هم محیط به طور مرتب تمیز می شود و میزان آلودگی کمتر است، هم مکنده صنعتی شما به طور دوره ای استفاده می شود و موتور آن تحت فشار نخواهد بود.

انتخاب جاروبرقی صنعتی مناسب در کارکرد آن

۳- برس جاروبرقی را چند بار جلو و عقب بکشید.

برای گرفتن نتیجه بهتر در تمیز کردن یک ناحیه از گرد و غبار، برس مکنده صنعتی را چندین مرتبه در یک راستا به سمت جلو و عقب جابه‌جا کنید. این اقدام برای جمع کردن تمامی ذرات زباله لازم است. مهم است که این اقدام به صورت آرام و یکنواخت انجام شود؛ زیرا حرکت دادن برس با سرعت بالا، کثیفی ها را جمع نمی کند و فقط آن ها را بیشتر پخش می کند.

۴- اشیاء ریز و وسایل کوچک را از سر راه جاروبرقی صنعتی بردارید.

همان طور که می دانید تجهیزات نظافتی برقی از بخش های مختلفی تشکیل شده است. عملکرد هر کدام از این بخش ها به طور مجزا بوده و در صورت ورود یک شی خارجی می تواند به کلی مختل شود.
اگر در سر راه مکنده صنعتی اشیاء ریزی مانند دکمه، سکه و … قرار دارد، آن ها را بردارید و اجازه ندهید جاروبرقی آن را بمکد. حتما هنگام نظافت پادری ها یا فرش های حصیری، آن ها را از وسط به سمت لبه ها جارو کنید تا اشیای ریزشان وارد دستگاه نظافتی نشود.
همچنین وسایل کوچکی مانند میزهای عسلی، دمپایی و کفش و … را از سر راه ابزار نظافتی بردارید تا مانع آسیب زدن به تجهیزات نظافتی شوند.

۵- برای نظافت هر ناحیه ای، از ابزار مختص آن استفاده کنید.

جاروبرقی های صنعتی امروزی شامل ابزار و تجهیزات کوچک تری هستند که لبه ها و اشکال مختلفی دارند. اگر دفترچه راهنمای مکنده صنعتی را به طور دقیق مطالعه کنید، می توانید طرز کار هر وسیله را به درستی متوجه شوید. مثلا برای تمیز کردن فاصله بین تشک های یک مبل باید از لوله سر باریک مخصوص این کار استفاده کنید.

از این ابزار نظافتی کوچک برای مکان های مناسب استفاده کنید تا بیشترین میزان پاکیزگی را دریافت کنید. هرچه محیط کسب و کار شما تمیزتر شود، جریان هوا زباله های ناخواسته کمتری به محیط وارد می کند.

Vacuum-Cleaner-industrial-vet-dry-avin-sanat-co-pic4

۶- کیسه جاروبرقی را بیش از حد پر نکنید.

شلنگ مکش جاروبرقی های صنعتی به طور معمول از دو سوم کیسه یا محفظه جمع آوری گرد و غبار استفاده می کند. اگر این ظرفیت خالی وجود نداشته باشد، عملکرد مکش دستگاه نظافتی دچار اختلال شده و به درستی زباله ها را جمع نمی کند.

بنابراین به طور دوره ای کیسه یا سطل محفظه را بررسی کرده و پیش از پر شدن کامل، به تعویض یا تخلیه آن اقدام کنید.

۷- لکه های قدیمی و خشک شده را برطرف کنید.

اگر روی زمین، مبلمان، فرش یا هر سطح دیگری که قصد نظافت آن را جاروبرقی صنعتی را دارید، لکه ای وجود دارد، حتما پیش از روشن کردن دستگاه مکنده آن لکه را تمیز کنید. ورود مواد خارجی ( به هر اندازه ای و از هر نوعی ) می تواند در عملکرد تجهیزات نظافتی اختلال ایجاد کند.

۸- قطعات جاروبرقی صنعتی خود را تمیز نگه دارید.

درست است که مکنده صنعتی شما یک ابزار تمیز کننده است، اما ابزارهای داخلی آن نیز به تمیز کردن نیاز دارند. حتما به صورت دوره ای و پس از هر چند بار استفاده، تجهیزات داخلی دستگاه نظافتی مانند برس ها، فیلترها، شلنگ و … را تمیز کرده و در نگه داری از آن ها سلیقه به خرج دهید.

۹- یک سرویس کار دوره ای به دستگاه مکنده خود اختصاص دهید.

اگر مبلغی که برای خرید جاروبرقی صنعتی خود هزینه کرده اید برایتان مهم است و قصد ندارید به طور مرتب این هزینه تکرار شود، هر چند وقت یک بار و طی یک برنامه مدون، مکنده صنعتی خود را به سرویس کار متخصص بسپارید. این روال منظم از خرابی ناگهانی دستگاه جلوگیری می کند و عمر مفید دستگاه نظافتی را افزایش می دهد.
شما می توانید در صورت خراب بودن یا شکسته شدن قطعه ای، پیش از از کار افتادن کامل دستگاه آن را تعمیر یا تعویض کنید.

۱۰- بررسی ارتفاع جاروبرقی در برخی مدل های خاص

بر روی برخی از جاروبرقی های صنعتی یک نشانگر قابل تنظیم ارتفاع قرار دارد. این نشانگر برای تنظیم کردن ارتفاع مکنده متناسب با مساحت ناحیه مورد نظر است. اگر ارتفاع دستگاه خیلی زیاد باشد، میزان مکش کافی نخواهد بود. و اگر این ارتفاع خیلی کم باشد، هوای کافی جریان نخواهد داشت.

بنابراین در صورت استفاده از مدل های دارای این نشانگر، از این قابلیت استفاده کنید تا محیطی تمیزتر و دستگاهی سالم تر داشته باشید.

جمع بندی نهایی

به طور کلی جاروبرقی های صنعتی برای داشتن عملکری موثر و نتیجه بخش نیاز به بررسی های مرتب دارند و باید سالم و تمیز نگهداری شوند. اینکه بدانیم چگونه از دستگاه مکنده صنعتی خود مراقبت کنیم و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری کنیم، می تواند عمر مفید دستگاه نظافتی را تضمین کند و عملکردی عالی در نظافت محیط برایمان به ارمغان آورد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.