انواع جارو برقی صنعتی در صنایع مختلف

انواع جارو برقی صنعتی در صنایع مختلف

با پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی طراحی و تولید شده است که می تواند کمک زیادی برای رفع نیازهای انسان کند. یکی از بزرگترین دغدغه هایی که از قدیم انسان با آن درگیر بوده و هست، مسئله بهداشت محیط است. ابزارهایی که برای این مورد ساخته شده اند بسیار زیاد است که از مهم ترین آنها می توان به انواع جاروبرقی اشاره کرد. انواع جاروبرقی ها چه در خانه و اداره و چه در مکان های صنعتی، نقش بسیار مهمی برای بهداشت محیط دارند.

انواع جاروبرقی صنعتی که در این مقاله به بررسی آنها پرداخته می شود، از کارآمدترین دستگاه های نظافتی در محیط های صنعتی هستند.

جاروبرقی صنعتی چیست و تفاوت آن با جاروبرقی معمولی یا خانگی

انواع جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی خانگی

همه ما تعریفی کلی در مورد جاروبرقی ها میدانیم. این تعریف که جاروبرقی وسیله ای برای جمع آوری آلاینده ها است، تعریفی است که برای انواع جاروبرقی صنعتی نیز صادق است.

اما چرا این دستگاه در انواع مختلف تولید شده است و برای محیط های صنعتی و خانگی، انواع متفاوتی دارد؟

قطعا آلاینده هایی که در محیط های اداری و خانگی با آن مواجه هستیم، با زباله های صنعتی متفاوت است. به همین دلیل وسیله نظافتی این دو محیط نیز باید از یکدیگر متفاوت باشند.

جاروبرقی ها عموما به دو دسته جاروبرقی خانگی و انواع جاروبرقی صنعتی دسته بندی می شوند.

جاروبرقی های صنعتی همانطور که اشاره کردیم دارای انواع متفاوتی هستند که هر کدام از آنها با توجه به نیاز صنایع مختلف، کارکردهای متفاوتی نیز دارند.

تفاوت های زیادی بین دستگاه های نظافتی خانگی و صنعتی وجود دارد. عمده تفاوت ها را در جاروبرقی های صنعتی در بحث توان موتور، قدرت مکش، سرعت کارکرد موتور و قیمت و موارد دیگر می توان مشاهده کرد.

انواع جاروبرقی در صنایع مختلف به شکل های متفاوت تری مانند جاروبرقی نیمه صنعتی نیز می توان نیز وجود دارند که بسته به نیاز می توان از آنها نیز استفاده کرد.

معرفی انواع جاروبرقی صنعتی

انواع جاروبرقی های صنعتی

جاروبرقی های صنعتی از جنبه های متفاوتی ممکن است تقسیم بندی شوند که یکی از این تقسیم بندی ها، براساس تعداد موتور است. انواع جاروبرقی صنعتی در صنایع مختلف به سه دسته: جاروبرقی صنعتی تک موتوره، جاروبرقی صنعتی دو موتوره، جاروبرقی صنعتی سه موتوره از نظر تعداد موتور تقسیم بندی می شوند.

جاروبرقی صنعتی تک موتوه

بهترین جاروبرقی صنعتی

این نوع از جاروبرقی ها همانطور که از نامشان مشخص است، تنها از یک موتور برای جمع آوری آلاینده های صنعتی استفاده می کنند. جاروبرقی سطلی صنعتی تک موتوره نام دیگر این دستگاه است که می توانید از آن استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که یک موتوره بودن این دستگاه ها، به معنای ضعف در عملکرد آنها نیست.

از انواع این جاروبرقی صنعتی می توان در هتل ها، ادارات، تالار ها و عموما محیط هایی با ابعاد کمتر از ۲۰۰ متر مربع استفاده کرد.

جاروبرقی صنعتی دو موتوره

جاروبرقی صنعتی دو موتوره مدل GS 2/62

این نوع از جاروبرقی ها بر خلاف دستگاه نظافتی قبلی، دارای دو موتور است که به شکل همزمان کار می کنند. مسلما این دستگاه ها نسبت به نوع تک موتوره آن از قدرت بالاتری برخوردار هستند و علاوه بر جمع آوری جامدات، برای جمع آوری مایعات نیز کاربردی هستند.

از این جاروبرقی های صنعتی می توان در فضاهایی بزرگ استفاده کرد و از توان بالای آن ها استفاده کرد.

جاروبرقی صنعتی سه موتوره

جاروبرقی صنعتی سه موتوره اتوماتیک مدل P83 WD Pro

از دیگر انواع جاروبرقی صنعتی که دارای بیشترین قدرت و توان هستند می توان به جاروبرقی صنعتی سه موتوره اشاره کرد. قابلیت جمع آوری جامدات و مایعات به شکل همزمان و ظرفیت مخزن بالا، از برتری های این دستگاه نسبت به سایر انواع جاروبرقی های صنعتی است.

محیط های مناسب برای استفاده از جاروبرقی سطلی سه موتوره، محیط هایی با ابعاد حداقل ۴۰۰ متر مربع هستند.

انواع جاروبرقی صنعتی برای صنایع مختلف تنها به این موارد تقسیم بندی نمی شوند. در ادامه برخی دیگر از انواع این جاروبرقی های صنعتی ذکر شده اند:

جاروبرقی صنعتی آب و خاک

جاروبرقی صنعتی FL VAC3

یکی از راه های تقسیم بندی انواع جاروبرقی برای صنایع مختلف، در نوع عملکرد آنها است. کارکرد این جاروبرقی ها را در جمع آوری مایعات و جامدات نیز تفاوت هایی در طراحی و تولید ایجاد می کند.

اصولا جاروبرقی هایی که صرفا برای جمع آوری جامدات مورد استفاده قرار می گیرند، انواع جاروبرقی صنعتی خاک نامگذاری می شوند.

اما اگر این دستگاه ها علاوه بر توانایی جمع آوری جامدات، توانایی جمع آوری مایعات را نیز داشته باشند، جاروبرقی آب و خاک نامیده می شوند.

 جاروبرقی صنعتی کوله پشتی

جاروبرقی صنعتی کوله پشتی

نوع دیگری از جاروبرقی های صنعتی پرکاربرد در صنایع مختلف، جاروبرقی صنعتی کوله  پشتی است. این نوع از دستگاه های نظافتی برخلاف سایر جاروبرقی های صنعتی، امکان حمل و نقل راحت تر و سریعتری را دارند.

نحوه عملکرد این نوع از دستگاه بدین شکل است که با قرار گرفتن روی دوش اپراتور قابلیت حمل و نقل را بوجود می آورند. کاربرد انواع این جاروبرقی ها می تواند در پله ها، قفسه ها، صندلی ها و سایر موارد باشد.

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که این دستگاه ها به دلیل طراحی استاندارد و اصولی، وزن بالایی ندارند. در نتیجه هنگام استفاده از آنها به اپراتور فشاری وارد نخواهد شد.

جاروبرقی صنعتی تخصصی

جاروبرقی تخصصی صنعتی

جمع آوری برخی از آلاینده ها و زباله های تولید شده در صنایع مختلف با استفاده از جاروبرقی های صنعتی امکان پذیر نیست. برای مثال جمع آوری سموم و یا آلاینده های خطرناک و یا موارد دیگر.

در این موارد نیاز است تا از جاروبرقی صنعتی تخصصی برای یک صنعت استفاده کنیم تا نیاز ما را برطرف کند. 

در نتیجه طراحی این نوع از جاروبرقی ها ممکن است از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت باشد.

جاروبرقی صنعتی مرکزی

جاروبرقی صنعتی مرکزی

یکی از جدیدترین جاروبرقی های صنعتی که به تازگی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است، جاروبرقی صنعتی مرکزی نام دارد. انواع جاروبرقی صنعتی مرکزی دارای یک مخزن ثابت هستند.

این نوع از دستگاه های نظافتی، برخلاف سایر دستگاه های نظافتی، نیازی به جابجایی ندارند و با قدرت و مکش بالای خود، در محیط های صنعتی نیز قابل استفاده هستند.

نحوه عملکرد جاروبرقی های صنعتی چگونه است؟

عملکرد انواع جاروبرقی صنعتی برای صنایع مختلف همانند جاروبرقی های خانگی است که ادامه شرح خواهیم داد. در ابتدا موتور قدرت لازم را برای مکنده با استفاده از انرژی الکتریکی فراهم می آورد.

مکنده با استفاده از انرژی بدست آمده، هوای داخل مخزن را خالی می کند که در نتیجه آن، یک فضای خلا داخل مخزن ایجاد خواهد شد. به محض باز شدن نازل، هوای بیرون با شدت بالا به همراه آلاینده ها وارد مخزن می شود.

اصولا این طرز کار را می توانید در انواع جاروبرقی های صنعتی و غیر صنعتی برندهای مختلف مانند آوین صنعت مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.