شستشوی مکانیزه کف پارکینگ توسط دستگاه اسکرابر

شستشوی مکانیزه کف پارکینگ توسط دستگاه اسکرابر

اهمیت نظافت صنعتی در پارکینگ ها

آیا می‌دانستید که وضعیت پارکینگ شما بر تصمیمات مشتری تاثیر می‌گذارد؟ پارکینگ‌تان می‌تواند ترافیک بیشتری را برای کسب و کارتان ایجاد کرده و یا دلیلی برای از دست دادن مشتریان بالقوه شما باشد.
مهمتر از آن، آیا می دانستید زباله‌های داخل پارکینگ سالانه باعث هزاران تصادف می‌شود؟ از هر پنج تصادف وسیله نقلیه یک مورد در پارکینگ‌ها اتفاق می‌افتد. در واقع، ۱۴ درصد از تمام ادعاهای خسارت خودرو شامل تصادف در پارکینگ است. تمیز کردن پارکینگ می‌تواند به کاهش این حوادث کمک کند. یک پارکینگ تمیز از لغزش و افتادن گرفته تا سقوط یا حتی تصادفات را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. سطوح پارکینگ ترک خورده که مملو از زباله، پیام اشتباهی را به مشتریانتان مخابره می‌کند.
در حالی که یکی از حیاتی‌ترین وظایفی که بسیاری از شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار از درک آن ناتوان هستند، اهمیت تمیز نگه داشتن پارکینگهای‌شان است. وضعیت آسفالت یا بتن پارکینگ شما می‌تواند تاثیر زیادی بر مشتریانتان ایجاد کند. البته ناگفته نماند که تمیزی پارکینگ می‌تواند به طور قابل توجهی بر طول عمر آن هم افزوده و مسائل زیادی در مورد تجارت شما و امنیت کامل منطقه افشا ‌کند.
اگر به دنبال انتخاب و خرید یک دستگاه نظافت صنعتی برای نظافت و شستشوی مکانیزه کف پارکینگ خود هستید ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید.

نظافت پارکینگ‌ها توسط دستگاههای نظافت صنعتی بجای نظافت دستی

با ورود به قرن بیستم روز به روز استفاده از تکنولوژی توسط انسانها سرعت بیشتری گرفت. با ورود ماشین به دنیای نو، اجبار استفاده از پارکینگ‌ها هم فزونی یافت. پارکینگ‌های شلوغ در مراکز شهرها روزانه شاهد ورود و خروج هزاران ماشین هستند، که با آن تقاضا برای حفاظت و تمیزی‌شان نیز شدت گرفت. از سوی دیگر استفاده از نیروی انسانی و ابزارهای دستی دیگر جوابگوی نیازهای رو به رشد جامعه امروز ما نبوده و لزوم استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی در محیطهای مختلف را ایجاد کرد. با ورود این تکنولوژی هم نظافت محیطهای بزرگ ساده‌تر و سهل‌تر شد و هم سرعت کار را افزایش داد. از سوی دیگر استاندارد و بهره‌وری نیروی کار را هم بالاتر برده است.
استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی در نظافت پارکینگها موجب شده که عمر کفپوش‌های آن از جنس اپوکسی گرفته تا بتن افزایش پیدا کرده و کاربرد آن در دراز مدت مقرون به صرفه نیز باشد.

کاربرد دستگاه‌های نظافت صنعتی در نظافت پارکینگ ها

پایه و اساس نحوه معرفی کسب و کار شما از بیرون شروع می‌شود. قبل از اینکه مشتریان و کارمندان وارد شرکت یا کارخانه شما شوند، از پارکینگ استفاده می‌کنند. پارکینگ‌ها و پیاده‌روهای در حال فرو ریختن، پر از زباله و پر از علف‌های هرز کمکی به ایجاد یک تصویر موفق یا با کیفیت از کارتان به مخاطب نمی‌دهند. یک پارکینگ با نگهداری مناسب فرصتی است برای ایجاد اولین تصور مثبت برای مشتریان بالقوه و حفظ مشتریان فعلی. یک اسکرابر صنعتی می‌تواند با تمیز نگه داشتن پارکینگ، مزایای زیادی را با خود به همراه داشته باشد. دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی یک ابزار مدرن و حرفه‌ای برای شستشو و خشک نمودن هم زمان سطوح سخت است و برای شستشوی پارکینگ با هر نوع کفپوشی مناسب می‌باشد. این دستگاه با استفاده از یک تی و سیستم آب‌پاش به راحتی سطوح هر نوع پارکینگ طبقاتی و شیب‌داری را تمیز می‌کند.
اما از دستگاه سوییپر صنعتی نمی‌توان برای شستشو زمین استفاده کنید. در واقع این دستگاه یک جاروی مکانیزه است که با استفاده از آن می‌توان زباله‌ها و گرد و غبارهای موجود بر روی سطوح را تمیز کرد .بنابراین هر کدام از این دستگاهها کاربری خاص خود را داشته و در جای خود موثر است.

از چه نوع تجهیزات نظافت صنعتی برای تمیزی سطوح مختلف در پارکینگ‎ها می‎توان استفاده کرد؟

سوییپر صنعتی یا جاروی خیابانی به عنوان دستگاهی که کار نظافت مکانیزه را در مسیرهای طولانی استفاده می‌شود، کاربرد دارد. این دستگاه می‌تواند به صورت دستی و یا سرنشین دار باشد. سوییپر دستی در محیطهایی مانند محوطه‌ها و پارکینگ‌های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. سوییپر سرنشین دار که هدایت آن همانند ماشین‌ها می‌باشد به دلیل پهنای نظافت بالا برای نظافت محیطهایی با وسعت زیاد مانند محوطه‌های بزرگی همچون پارکینگ‎ها و سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مزایای استفاده از یک سوییپر صنعتی شارژی عملکرد بدون دود، بی‌صدا و تعمیر و نگهداری آسان آن می‌باشد.
اسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی است که با استفاده از اسپری آب و برس‌زنی سطوح می‌تواند به سادگی شستشوی پارکینگ شما را با سرعت بالا انجام داده و از باقی‌ماندن زباله‌ها و آلاینده‌ها در آن جلوگیری نماید. این دستگاه با طراحی منحصربه فرد، عملکرد بالا، کاهش مصرف آب و سازگار با محیط زیست بوده و استفاده از آن مقرون به صرفه هم می‌باشد.

مزیتهای استفاده از تجهیزات نظافتی در تمیز نگهداشتن پارکینگ

۱. یک پارکینگ تمیز اولین برداشت مثبت را در ذهن مشتری ایجاد کرده و آنان را جذب تجارت ما می‌کند. حقیقت این است که این چیزی نیست که معمولاً ما در هنگام رانندگی به محل کسب و کار به آن فکر کنیم. مگر اینکه پارکینگ خیلی کثیف یا نامرتب باشد. یک فضای نامرتب ممکن است نشان دهد که صاحب کسب و کار برای خود یا مشتریانش ارزشی قائل نیست. به همین ترتیب، یک پارکینگ جذاب که تمیز و عاری از زباله و لکه های نفتی و یا رد لاستیک ماشین است، به مشتریان می‌گوید که به کسب و کار، محیط زیست و محیط اطراف خود افتخار می‌کند. مشتریان توجه می‌کنند که پولهای خود را که به سختی به دست آورده‌اند در کجا خرج می‌کنند.
۲. در یک پارکینگ تمیز مردم از ریختن زباله جلوگیری می‌کنند: یک پارکینگ تمیز زمینه را برای رفتار خوب و محترمانه ایجاد می‌کند. مردم تمایل کمتری به زباله‌ ریختن در منطقه‌ای مرتب و تمیز دارند، زیرا مشخص است که کسی به ملک توجه دارد.
۳. پارکینگ‌های تمیز آلودگی آبراه‌های محلی را به حداقل می‌رساند: بسیاری از شرکت‌ها و کارخانجات سیاست‌های سبزی را اتخاذ کرده‌اند که محیطی سالم را در سازمان و همچنین در جامعه به طور کلی تشویق می‌کند. جارو کردن منظم پارکینگ‌ها از تخلیه مواد شیمیایی مضر، ذرات فلزی و زباله به فاضلاب و سیستم‌های آب مجاور جلوگیری می‌کند – همه اینها می‌توانند حیات وحش و زیستگاه‌های طبیعی را نجات دهند.

۴. جارو کردن خیابان و مراقبت مناسب از فرسایش پارکینگ شما جلوگیری می‌کند: هنگامی که روسازی به طور منظم تمیز نمی‌شود، لجن و زباله ایجاد شده که می‌تواند روی سطح ساییده شود. خاک، ماسه، زباله و سایر ذرات ساینده سطوح هستند و می‌توانند باعث خرابی زودرس پارکینگ شوند.
۵. رفت و روب و نگهداری منظم پارکینگ عمر آسفالت، به ویژه آسفالت متخلخل را افزایش می‌دهد: حذف کثیفی و زباله از مسیر ورودی، پارکینگ یا جاده به کاهش انسداد در فاضلاب و بهبود زهکشی کمک می‌کند. این امر به جلوگیری از تشکیل گودالها و آب راکد کمک کرده که می‌تواند از خرابی آسفالت جلوگیری کند. علاوه بر این، یک سطح تمیز به این معنی است که عاری از مواد شیمیایی و سموم مضر است و دوام و طول عمر سطح را هم بهبود می‌بخشد.
۶. یک پارکینگ تمیز می‌تواند از شرکت شما در برابر دعاوی حقوقی محافظت کند.: ایمنی عمومی یکی از بزرگترین دلایل تمیز نگه داشتن پارکینگها و معابر است. از آنجایی که زباله‌ها در ناودان‌ها جمع می‌شوند، تمیز نگه داشتن این مناطق به جلوگیری از تصادف کمک می‌کند، زیرا تجمع زباله می‌تواند باعث لغزش وسایل نقلیه شود. علاوه بر این، سطوحی که زهکشی کافی ندارند، می‌توانند منجر به آب راکد شده که خطر دیگری برای تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده است. نیازی به گفتن نیست که کسب و کارها می‌خواهند همه مشتریان را ایمن و از خطر دور نگه دارند، و تمیز نگه داشتن سطح پارکینگ راهی عالی برای ارتقای ایمنی است.
۷. نمای بیرونی تمیز از ورود جوندگان به داخل محیط کار جلوگیری می‌کند: یک پارکینگ تمیز که عاری از زباله باشد، جوندگان و سایر آفات را جمع‌آوری کرده و از ایجاد قلمرو در آن باز می دارد، این امر به چند دلیل مهم است:
o جوندگان در محیط‌های ناسالم تولیدمثل می‌کنند.
o آنها با جویدن، سوراخ کردن و ساختن لانه باعث آسیب رساندن به محیط می‌شوند.
o خلاص شدن از شر موش‌ها پس از تثبیت بسیار دشوار است.
o آنها مشتریان را می‌ترسانند.

۸. یک پارکینگ تمیز امنیت عمومی مشتریان و کارکنانتان را افزایش می‌دهد: برای هر کسب و کاری، ایمنی مهمانان آنها بسیار مهم است. جارو کردن مرتب پارکینگ می‌تواند به میزان قابل توجهی احتمال تصادف خودرو یا عابر پیاده را کاهش دهد. ورود خاک و زباله به پارکینگ می‌تواند باعث سر خوردن ماشینتان یا لیز خوردن و سقوط عابران پیاده شود. جارو کردن منظم پارکینگ کسب و کار شما را تضمین کرده که تمیز و ایمن باقی بماند.

۹. یک پارکینگ تمیز و عاری از زباله ارزش ملک شما را افزایش می‌دهد: هر چیزی که درآمد کسب و کار شما را افزایش دهد به نوبه خود می‌تواند ارزش ملک شما را هم افزایش دهد. مشتریان به جایی که پول خود را خرج می‌کنند توجه می‌کنند و بیشتر مستعد کسب ‌و کارهای هستند که محیطی تمیز، ایمن و قابل دسترس را فراهم می‌کنند. با پیگیری تمیزی و نگهداری مناسب پارکینگ خود، بهترینها را به مشتریانتان ارائه داده و به افزایش موفقیت در کسب و کار خود کمک می‌کنید.

۱۰. ظاهر کلی پارکینگ کسب و کار شما را بهبود می‌بخشد
آخرین و مهمتر از همه، تمیز کردن و نگهداری منظم فضای پارکینگ یک سرمایه گذاری عالی برای تجارت شما است. پارکینگ‌ها یکی از مناطقی هستند که در معرض دید شما قرار می‌گیرند و باید توجه داشت که جذابیت آن را در اولویت قرار دهید. یک فضای پارکینگ مرتب و به خوبی نگهداری شده، علیرغم اینکه کار ساخت و ساز در آن در حال انجام هم که باشد، می‌تواند جذابیت ملک شما را برای عموم افزایش دهد.
در زیر چند روش در مورد اینکه چگونه تعمیر و نگهداری پارکینگ بر جذابیت کلی مکان شما تأثیر می گذارد، ذکر شده است:
 بر ویژگی‌های محوطه سازی اطراف فضای پارکینگ شما تأکید می کنید
 رنگ‌های زنده پارکینگ شما را بازیابی می‌کند.
 از شر نخاله‌های ساختمانی و زباله‌های معمولی خلاص می‌شوید.
 به دستیابی به سطوح صاف تر و ایمن تر برای رانندگی و راه رفتن کمک می کند
علاوه بر این، پاکیزه و زیبا نگه داشتن فضای پارکینگ، ارزش شما را برای کسب و کار و مشتریان‌تان منعکس می‌کند. اگر پارکینگ شما به طور مداوم تمیز و به خوبی نگهداری شود، مشتریان درک خوبی از کسب و کار شما بدست خواهند آورد و آنها را از بازدید کردن از محل کارتان منصرف نمی‌کند. در نهایت، همچنین نشان می‌دهد که شما مدیری قابل‌اطمینان بوده و نه فقط نسبت به فضای پارکینگ خود، بلکه در سایر جنبه‌های شغل خود نیز متعهد هستید..
آیا حالا متوجه شدید که چرا یک مکان تجاری نیازمند یک پارکینگ تمیز است؟ آیا نمای بیرونی یک کسب و کار بر انتخاب خرید مشتریان شما تأثیر نمی‌گذارد؟

سخن پایانی

نظافت پارکینگ به علت عبور روزانه ماشینها مدام دستخوش مشکلات بسیاری بوده است، ولی پاکیزگی همیشگی این محیط‌ها، هم سبب جلوگیری از ایجاد گرد و خاک می شود و هم به داشتن چشم‌اندازی زیبا یاری می‌رساند. در ضمن نگهداری از کف‌پوش پارکینگ موجب کم شدن هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شود. البته می‌دانیم که دیگر نمی‌توان نظافت پارکینگها را همچون دیروز به شیوه سنتی انجام داد چون این فعالیت به نیروی انسانی و هزینه و وقت فراوان نیاز دارد. فضاهای گسترده‌ای که دیگر جوابگوی این شیوه نیستند. برای جلوگیری از هدر رفتن منابع مالی و انسانی و افزایش بهره‌وری بهینه‌ترین کار استفاده از تجهیزات مکانیزه صنعتی می‌باشد.
بدون شک، پارکینگ‌ها بخش مهمی از کسب و کارتان هستند و این وظیفه شماست که آنها را همیشه تمیز و کاربردی نگه دارید. به خصوص، اگر در موسسه خود ساخت و ساز مداومی دارید، باید مراقب پارکینگ خود هم بوده و از دستگاههای نظافت صنعتی پارکینگ کمک بخواهید تا این محل مکانی دوستانه برای شما، کارمندان، مشتریان و عموم مردم باشد.

شاید در محاسبات اولیه خود خرید سوییر صنعتی یا اسکرابر صنعتی گران به نظر برسد، ولی وقتی مزایا و سودی که استفاده از این این تجهیزات در دراز مدت نصیب شما می‌کند، کنار هم بچیند متوجه می‌شوید که این خرید نه تنها یک هزینه که در واقع نوعی سرمایه‌گذاری مناسب است.
شرکت آوین صنعت با تکیه بر سال‌ها تجربه در زمینه فروش محصولات نظافت صنعتی و اخذ نمایندگی کمپانی‌های مطرح دنیا، یکی از پیشگامان عرصه فروش دستگاههای نظافت صنعتی در سراسر ایران می‌باشد. برای خرید هر یک از این تجهیزات و یا مشاوره قبل از خرید فقط کافیست با شماره تلفن: ۰۲۱-۴۴۱۴۰۰۰۵ تماس گرفته و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.