کاربرد واترجت صنعتی (کارواش صنعتی) در صنایع غذایی

کاربرد واترجت صنعتی (کارواش صنعتی) در صنایع غذایی

دستگاه واترجت صنعتی یکی از دستگاه های نظافت صنعتی است که کاربردهای این دستگاه را در هر صنعتی میتوانید مشاهده کنید. علت این موضوع هم به دلیل قدرت پاک کنندگی بالای این دستگاه ها است. در ادامه به کاربردهای بیشتر این دستگاه ها در بخش های مختلف صنایع غذایی خواهیم پرداخت. 

فواید واترجت در رستوران‌ها

فرقی نمی‌کند مدیر یک رستوران زنجیره‌ای باکلاس باشید یا یک کافه محبوب، یک واترجت یا دستگاه شستشوی فشار می‌تواند یک افزودنی موثر برای نظافت محیط کار باشد. مزایای استفاده از واترجت صنعتی در رستوران‌ها و محیط‌های مرتبط با صنایع غذایی عبارتند از:

کاهش زمان کاری: تمیزی یک چالش واقعی است. به جای استفاده از سیستم سنتی شستشو و ضدعفونی سطوح، بهره‌مندی از کارواش صنعتی یا ماشین شستشوی حرفه‌ای، بهترین گزینه است. یک واشر صنعتی پرفشار آب گرم، برای شستشوی سوختگی ناشی از مواد غذایی به شما کمک می‌کند در کوتاه ترین زمان به نتایج درخشان برسید.

افزایش رتبه‌بندی بهداشت موادغذایی: یک واترجت صنعتی نه تنها کثیفی گسترده و عمیق را پاک می‌کند، بلکه سطوح را نیز ضدعفونی کرده و کمک می‌کند قوانین بهداشت موادغذایی را رعایت کنید. اگر به دنبال بهبود رتبه بهداشت مواد غذایی هستید، یک واترجت یا کارواش صنعتی فشار، عالی است.

جلوگیری از آسیب‌ها: واترجت فشار قوی از لیز خوردن کارمندان و مشتریان بر روی سطوح چرب جلوگیری می‌کند.

قبل از استفاده از کارواش یا واشر فشار، باید سطوح را به سرعت مرتب کنید تا بهم ریختگی از بین برود. این فرآیند با حذف موانع در جلوگیری از صدمات به شما کمک می‌کند.

اهمیت کارواش صنعتی در صنعت لبنیات

بخش‌های زیادی از صنعت غذا وجود دارد که استفاده از ماشین‌های تمیزکننده حرفه‌ای را ضروری می‌سازد. یک مثال خوب، صنعت لبنیات است. در واقع، غرفه‌ها، نواحی شیردوشی، لبنیات، آزمایشگاه‌ها و ماشین‌آلات، باید مکررا و کامل شسته شوند تا از استانداردهای کیفیت بالا در آنها اطمینان حاصل شود. برای جلوگیری از تکثیر میکرب‌ها و باکتری‌ها، یک دستگاه عالی و ایده‌آل برای تمیز کردن حرفه‌ای این محیط‌ها، واترجت صنعتی یا پاک‌کننده فشار بالا، به‌ویژه نوع آب گرم است. 

این دستگاه چند منظوره را می‌توان با تنظیمات مختلف که آن را به بهترین راه‌حل برای هر نظافت حرفه‌ای تبدیل می‌کند، استفاده کرد.

کاربرد واترجت در صنعت لبنیات

به لطف کویل HLR در میان بسیاری از مدل‌ها، یک راه‌حل عالی برای مزارع لبنی، پاک‌کننده فشار قوی آب گرم داخلی گرمایش آب، جت خارج‌شده به دمای بالایی می‌رسد که امکان از بین بردن تکثیر میکرو ارگانیسم‌ها و انگل‌ها را فراهم می‌کند. این انگل‌ها، سلامت شیر و محصولات لبنی را به خطر می‌اندازند. بنابراین تنها در چند لحظه می‌توان در مراحل مختلف تولید و با حفظ کیفیت محصول، تجهیزات را تمیز کرد.

راهنمای استفاده از واترجت در صنعت مواد غذایی

در فرآوری مواد غذایی، بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است. اکثر تاسیسات، انواع محصولات غذایی را با مواد اولیه متعدد تولید می‌کنند. در نتیجه، خطر دائمی آلودگی متقابل وجود دارد و باکتری‌ها و ویروس‌ها، غذای تولید شده را آلوده می‌کنند. برای استفاده از واترجت‌ صنعتی در حوزه مواد غذایی، توصیه‌ها و راهنمایی‌های زیر را جدی بگیرید:

دمای ایده‌آل: استفاده از بهترین واترجت برای به حداقل رساندن میزان خطر ضروری است. به این منظور، باید دمای ایده‌آل را لحاظ کنید. واترجت آب گرم یکی از تجهیزات ضروری برای هر مرکز فرآوری مواد غذایی است. برخلاف ماشین‌های شستشوی فشار آب سرد، ماشین‌های آب گرم، چربی و روغن را برش می‌دهند. دمای آب می‌تواند بیش از ۹۰ درجه سانتیگراد باشد؛ دمایی که در آن پاتوژن‌ها زنده نمی‌مانند.

فشار ایده‌آل: در صنعت فرآوری مواد غذایی، فشار بیشتر، لزوماً بهتر نیست. تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از فشار کم تا متوسط، برای استریل کردن سطوح، کارآمدترین فشار است. این امر به این دلیل است که یک جت آب با فشار بالا، کثیفی، زباله‌ها و میکرب‌ها را اتمیزه و آنها را در هوا پراکنده می‌کند. این آئروسل (پخش شدن در هوا) می‌تواند در تمام تاسیسات، شناور و حتی وارد مجرای هوا شود و در حین حرکت، باکتری‌ها و ویروس‌های مضر را پخش کند. این مشکل با تنظیم کردن فشار کمتر، بین ۲۰۰ تا PSI دیگر رخ نمی‌دهد.

فشار واترجت صنعتی

توجه به نیازها: واترجت‌های فشار قوی می‌توانند با برق، بنزین یا گازوئیل کار کنند. دو گزینه آخر موجب آلودگی غذا می‌شوند. بنابراین مهم است یک کارواش صنعتی فشار الکتریکی برای تاسیسات خود انتخاب کنید. ضمناً ماشین‌های الکتریکی، صدای کمتری دارند.

قابلیت حمل مناسب: قابل حمل بودن واترجت صنعتی نیز یک چالش است. باید مطمئن شوید که واشر فشار یا واترجت روی چرخ‌ها نصب شده تا بتوانید آن را به راحتی جابه‌جا کنید.

در مجموع، دمای بالا همراه با یک محلول ضدعفونی‌کننده موثر، میکرب‌های نهفته را از بین می‌برد. ثبت این محصول این کشور، بیانگر کیفیت (NSF) و تاییدیه آن توسط بنیاد ملی بهداشت (CEPA) در آژانس حفاظت از محیط زیست کانادا آن است. همچنین بهتر است یک محصول مناسب را برای کاهش اثرات زیست محیطی انتخاب کنید. یکی از برندهای GV Vesuvius است. برند معتبر دیگر Hotsy Water Blast ، برند مطرح خارجی، در حوزه واترجت صنعتی فشار آب گرم از جنس استنلس استیل ساده است که یک جت بخار ۱۰ بار تولید می‌کند و در ۶ دقیقه به ۱۸۰ درجه می‌رسد .

کارواش و مولد بخار در صنایع غذایی


علاوه بر قدرت واترجت یا پاک‌کننده فشار قوی که برای نظافت حرفه‌ای سریع و موثر مناسب است، یکی دیگر از جنبه‌های کلیدی برای نظافت، دما است. میکروگرم‌های موجود در پسماندهای مواد غذایی آلی در دمای بالاتر از ۷۵ درجه می‌میرند. با استفاده از مولد بخار، با رسیدن جت به ۱۸۵ درجه، می‌توان انواع کثیفی را از بین برد و از رشد باکتری‌ها جلوگیری کرد. با استفاده از مولد بخار برای نظافت در صنایع غذایی، ضمن از بین بردن بار باکتریایی و بیوفیلم، که معمولا در برابر کف و مواد شوینده مقاوم است، می‌توان سطوح و ماشین‌آلات را به سرعت و بدون زحمت تمیز کرد.

واترجت صنعتی قدرتمند آب گرم آوین صنعت


جت بخار که در هوا پراکنده می‌شود، می‌تواند به هر نقطه از ماشین‌آلات برسد؛ حتی آنهایی که قابل رویت نیستند یا دسترسی به آنها دشوار است. این امر باعث می‌شود جت بخار، بسیار موثرتر از جت آب سنتی باشد. با مولد بخار، ضدعفونی‌سازی بسیار سریع‌تر انجام می‌شود و امکان تداوم تولید را بدون کنار گذاشتن نظافت چرخه‌ای طی چندین بار در روز، صرفه‌جویی قابل‌توجه آب، کاهش استفاده و دفع آن تا ۹۰ درصد و همچنین کاهش استفاده از مواد شوینده و شیمیایی تا ۹۵ درصد فراهم می‌کند.

لوازم جانبی واترجت صنعتی در کارخانجات مواد غذایی

استفاده از لوازم جانبی مناسب کارواش صنعتی برای نظافت بیشتر ضروری است. حرفه‌ای‌ها می‌دانند انجام یک کار سریع‌تر و کارآمدتر، مهم‌تر از همیشه شده است. از شیلنگ‌ها گرفته تا میله‌ها و نازل‌ها تا پاک‌کننده‌ها، همه لوازم جانبی شستشو با فشار هستند. نازل یکی از مهم‌ترین لوازم نظافت برای واترجت صنعتی است و قدرت تمیز کنندگی را افزایش و زمان را کاهش می‌دهد. نازل، جریان فشار را ایجاد و سطوح را تمیز می‌کند، بنابراین باید مطمئن شوید نازل مناسب انتخاب کرده‌اید؛ نازل‌هایی که به شما امکان انتخاب زوایای پاشیدن و فشارهایی را می‌دهد که برای نظافت، بهترین عملکرد را دارند.
یک راه عالی برای افزایش قدرت نظافت و کاهش زمان آن، استفاده از نازل چرخان است؛ نازل‌هایی که اتصالات راحت و سریع داشته باشند. این نازل‌ها برای نظافت چربی و کثیفی انباشته‌شده، عالی هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.