راهنمای خرید جاروبرقی کارواشی

راهنمای خرید جاروبرقی کارواشی

جاروبرقی کارواشی یکی از مهم‌ترین وسایل نظافتی ای است که در کارواش ها استفاده می شود. در زمان خرید این وسیله حتما باید به نکاتی توجه کنیم که بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. در این مطلب در مورد نحوه خرید جاروبرقی کارواشی صحبت خواهیم کرد و در انتها چند مدل مناسب را به شما معرفی می کنیم.

جاروبرقی کارواشی چیست؟

جاروبرقی کارواشی به نوعی از جاروبرقی صنعتی گفته می شود که بتوانیم در محیط های کارواشی مورد استفاده قرار دهیم. در جاروبرقی کارواشی معمولا از نوع جاروبرقی آب و خاک می باشد. این نوع مکنده باید ویژگی های خاصی داشته باشد که بتواند در محیط پر رفت و آمد فضای کارواش ها دوام بیاورد و کارایی خود را در طول زمان از دست ندهد. از طرف دیگر به خاطر کمبود زمان و یا عجله اپراتور ( کسی که مسئولیت جارو کشیدن خودرو را دارد ) ممکن است آسیب های متعددی به دستگاه بزند. از سمت دیگر نوع موتور دستگاه با توجه به مدت زمان زیادی که از جاروبرقی استفاده می شود، اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه ویژگی های مهمی که در هنگام خرید باید به آن ها توجه کنیم را مورد بررسی قرار می دهیم.

ویژگی های جاروبرقی کارواشی

تا الان فهمیدیم که در هنگام خرید باید به ۲ مورد توجه ویژه ای داشته باشیم. اولین مورد محکم بودن ساختار دستگاه و دومین مورد موتور جاروبرقی است. حالا بیایید که هر کدام از این موارد را با دقت بیشتری بررسی کنیم.

بدنه فلزی محکم

جاروبرقی کارواشی بایستی بدنه فلزی محکم باشد .یکی از دلایل خراب شدن بدنه جاروبرقی، عدم بدنه فلزی محکم در جاروبرقی سه موتوره آب و خاک کارواشی می باشد.

شاسی محکم

دستگاه بایستی دارای شاسی محکم باشد و بر روی یک شاسی فلزی قرار گرفته باشد. عدم قرارگیری مکنده بر روی یک شاسی محکم باعث می شود که به مرور زمان، بدنه جاروبرقی صنعتی حالت خمودگی و در نهایت شکستگی به خود بگیرد.

چرخ های روان و بزرگ

جاروبرقی صنعتی مخصوص محیط های کارواش بایستی دارای چرخ های بزرگ و قوی باشند. هر چه قطر چرخ بزرگتر باشد، روان تر بر روی سطوح حرکت می نماید و در نتیجه مانع شکستگی چرخ ها می شود.

کالسکه یا ترولی حمل و نقل

جاروبرقی بایستی دارای کالاسکه یا ترولی جهت حمل و نقل آسان باشد. در واقع دستگاه نظافتی بر روی کالاسکه فلزی قرار می گیرد و اپراتور با به حرکت در آوردن دستگاه توسط دسته کالاسکه، بدون آنکه مستلزم انرژی زیاد از سمت وی  باشد، می تواند بصورت آسوده و بدون هیچگونه آسیبی آن را بحرکت در آورد.

موتور دستگاه

مکنده صنعتی مخصوص کارواش بایستی دارای توان و سرعت بالا در مکش گرد و غبار باشد. جاروبرقی سه موتوره با توان کلی ۳۹۰۰ وات و سرعت مکش  ( Air Flow )162 لیتر  بر دقیقه می تواند گزینه مناسب از توان و سرعت مکش باشد. بعنوان مثال جاروبرقی صنعتی مدل ۸۳WD pro-RED می تواند مثال کاملی از توان و سرعت یک جاروبرقی صنعتی سه موتوره مخصوص محیط های کارواشی باشد. به علاوه از این دستگاه می توان به عنوان یک جاروبرقی مسجدی قدرتمند نیز یاد کرد.

ظرفیت مخزن

مخزن زباله در جاروبرقی آب و خاک کارواشی بایستی، دارای لیتراژ حداقل ۸۰ لیتر باشد. بهتر است که مدلی که تهیه می کنیم شیر تخلیه نیز داشته باشد تا بتوانیم پسماند ناشی از مکش را سریعتر تخلیه کنیم.

طول شلنگ

دستگاه بایستی دارای شلنگ قوی حداقل ۵/۲ متر باشد. در صورتی که در شلنگ دستگاه از اجناس نامرغوب استفاده شده باشد، بسرعت در اثر اولین گیرکردن در لابه لای صندلی و یا مبله اتومبیل، سوراخ یا پاره خواهد شد.

نکاتی که باید بدانید:

با توجه به اینکه امکان حذف بعضی از آپشن های جاروبرقی صنعتی وجود دارد، بهتر است که لوله های فلزی و یا تعدادی از نازل هایی که در عملیات مکش در کارواش ها استفاده ندارند را از روی دستگاه حذف کنیم تا قیمت جاروبرقی کارواشی کمتر شود. همچنین امکان استفاده از نازل های مخصوص چنین محیط هایی وجود دارد که بهتر است با کارشناس فروش این موضوع مطرح شود.

نتیجه گیری

امیدواریم توانسته باشیم که ویژگی های مهم یک مکنده صنعتی برای کارواش ها را به شما معرفی کرده باشیم ولی به شما پیشنهاد می کنیم حتما در زمان خرید با کارشناسان فروش در مورد نیازهای خود صحبت کرده تا بتوانید ارزان ترین جاروبرقی صنعتی را با بهترین امکانات خریداری نمایید. کارشناسان فروش آوین صنعت می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند و بهترین دستگاه مورد نیاز شما را با ۱۲ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش در اختیار شما قرار دهند.

جاروبرقی های مناسب کارواش

جاروبرقی سه موتوره P83 wd pro

 • الکتروموتور دو پروانه ای ساخت کمپانی AEG آلمان
 • اسمبل شده توسط ایران
 • دارای سه الکتروموتور با توان ۳۹۰۰ وات
 • قابلیت مکش جامدات و مایعات
 • حجم مخزن ۸۰ لیتری
 • دارای سیستم چنجر اتوماتیک
جاروبرقی صنعتی 3 موتوره P83WD-Pro
جاروبرقی صنعتی ۳ موتوره P83WD-Pro

جاروبرقی کارواشی مدل GS 3.78

 • الکتروموتور دو پروانه ای ساخت کمپانی IPC
 • محصول وارداتی
 • دارای سه الکتروموتور با توان ۳۹۰۰ وات
 • قابلیت مکش جامدات و مایعات
 • حجم مخزن ۷۸ لیتری
 • دارای سیستم فیلتر دوگانه
جاروبرقی کارواشی مدل GS3/78
جاروبرقی کارواشی مدل GS3/78

جاروبرقی کارواشی مدل ۵۳ WD 3.78

 • الکتروموتور دو پروانه ای ساخت کمپانی IPC
 • محصول وارداتی
 • دارای سه الکتروموتور با توان ۳۹۰۰ وات
 • قابلیت مکش جامدات و مایعات
 • حجم مخزن ۷۸ لیتری
 • دارای سیستم فیلتر دوگانه
جاروبرقی کارواشی مدل GS3/78
جاروبرقی کارواشی مدل GS3/78
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.