جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک نوعی مکنده صنعتی یا نیمه صنعتی است که توانایی مکش مایعات و جامدات را دارد. زمانیکه از مکش مایعات و جامدات صحبت می کنیم، اولین ذهنیت که به سراغ ما می آید این است که آیا جاروبرقی در حین مکش آب و یا مایعات دچار اتصال برقی و یا خسارت نمی شود؟ جواب این سوال را پس از بررسی می توانیم پیدا کنیم. جواب این سوال این است که بین یک جاروبرقی که توانایی مکش مایعات را ندارد و جاروبرقی که به جاروبرقی آب و خاک معروف است و توانایی مکش مایعات رادارد، چند عامل متمایزکننده وجود دارد. این عوامل متمایزکننده که باعث می شود جاروبرقی آب و خاک توانایی مکش مایعات و جامدات را دارد، عبارتند از:

1- تفاوت در نوع الکتروموتور: معمولا الکتروموتور در مکنده آب و خاک دارای پوشش بندی مناسب جهت ممانعت از ورود مایعات به داخل قسمت های الکترونیکال، الکتروموتور می باشد. لذا به آسانی یک مکنده آب و خاک به مکش مایعات می پردازد بدون آنکه مایعات وارد الکتروموتور شود.

 

2- معمولا جاروبرقی آب و خاک دارای یک فیلتر اسفنجی در داخل مخزن دستگاه می باشد: فیلتر اسفنجی مانع ورود آب به داخل قسمت کلگی یا هد (Head Vacuum Cleaner)

 

3- در داخل مخزن جاروبرقی صنعتی یا جاروبرقی نیمه صنعتی دارای یک شناور می باشد: زمانیکه سطح آب در داخل مخزن دستگاه از حد مجاز بالاتر می رود توپی شناور، دهنه ارتباط دهنده کلگی و مخزن را می بندد. در نتیجه در ساده ترین حالت صدای دستگاه تغییر کرده و از مکش مایعات به داخل مخزن جلوگیری می نماید.

 

 

انواع جاروبرقی آب و خاک:

جاروبرقی آب و خاک در دو نوع صنعتی و نیمع صنعتی وجود دارد. تمامی رده های مکنده صنعتی دارای قابلیت مکش مایعات و جامدات هستند، لذا به این دسته جاروبرقی صنعتی آب و خاک گفته می شود. ولیکن در جاروبرقی نیمه صنعتی که خود به به سه دسته تقسیم می شوند:

1- جاروبرقی تجاری (تک موتور، دو موتور و سه موتوره) تمامی رده های جاروبرقی تجاری آب و خاک می باشند.

2- جاروبرقی هتلی (تک موتوره با مخزن کوچک) معمولا جاروبرقی هتلی خاک می باشد و توانایی مکش مایعات را ندارد.

3- جاروبرقی خانگی (جاروبرقی ویلایی) که معمولا جاروبرقی خانگی خاک می باشد، اما بعضا نمونه جاروبرقی ویلایی آب و خاک هم دیده می شود.

 

نحوه قرارگیری فیلتر در مکنده آب و خاک:

نحوه قرارگیری فیلتر را در هر دو حالت مکنده صنعتی و مکنده نیمه صنعتی مورد بررسی قرار می دهیم.

1- فیلتر در جاروبرقی صنعتی: فیلتر در جاروبرقی صنعتی، در محفظه جداگانه ای بنام محفظه فیلتر قرار دارد. در نتیجه هنگام مکش به هیچ وجه فیلتر مانع از انجام مکش نمی شود. اما از آنجایی که هنگام مکش مایعات فیلتر اصلی درگیر عملیات فیلترسیون نیست، در نتیجه بودن یا نبودن این فیلتر، خیلی اهمیت ندارد.

2- فیلتر در جاروبرقی نیمه صنعتی: معمولا جاروبرقی تجاری از نوع آب و خاک می باشند. این تنوع از مکنده های تجاری هنگام مکش آب و یا مایعات پسماند بایستی فیلتر اصلی (فیلتر سبدی یا فیلتر نمدی) را از مخزن جدا نماییم، به دلیل اینکه در جاروبرقی های تجاری محفظه جداگانه ای برای فیلتر وجود ندارد، در نتیجه هنگام مکش مایعات با توجه به اینکه این نوع فیلتر درگیر انجام کار نمی باشد (هنگام مکش مایع)، در نتیجه فیلتر اصلی را از داخل مخزن بر می داریم و صرفا فیلتر اسفنجی را در راستای جلوگیری از ورود آب به داخل کلگی جاروبرقی نصب می نماییم.

 

محیط کاری جهت جاروبرقی آب و خاک:

جاروبرقی آب و خاک را میتوانیم جهت نظافت صنعتی در محیط های مرطوب استفاده نماییم. به عنوان مثال سالن تولید بسیاری از کارخانجات صنایع غذایی و صنایع لبنی مملو از آب و مایعات می باشد، لذا با استفاده از جاروبرقی آب و خاک صنعتی می توانیم آب پراکنده در سطح را مورد مکش قرار دهیم و یا محیط های بیمارستانی در برخی موارد امکان جمع شدن آب وجود دارد، بهترین پیشنهاد جهت جمع آوری آب و مایعات پسماند استفاده از مکنده آب و خاک صنعتی و یا دستگاه اسکرابر می باشد. مایعات در مخزن دستگاه جاروبرقی جمع آوری می شوند و هنگام پر شدن بایستی مخزن را از دستگاه جدا نماییم و پس از انتقال به محل مناسب تخلیه نماییم.

 

 

اجزای سازنده یک دستگاه جاروبرقی آب و خاک:

جاروبرقی آب و خاک از ترکیب چند قسمت اصلی بوجود آمده است، ترکیب این چند قسمت با هم منجر به مکش مواد به داخل مخزن جاروبرقی می شود، اما چه قسمتی این عملیات مکش را انجام می دهد؟ و یا اینگه چه قسمتی توان این کار را تامین می نماید؟ پس اجزای اصلی عبارتند از:

1- پمپ جاروبرقی آب و خاک: پمپ مکنده صنعتی آب و خاک یکی از قسمت های مهم یک دستگاه جاروبرقی می باشد. در واقع پمپ تمام هوای داخل مخزن را مورد مکش قرار داده و به فضای بیرون منتقل می نماید. این تخلیه هوا در راستای خلاء نمودن مخزن صورت می پذیرد. با خلا شدن مخزن، مواد از طرق دریچه ورودی به سمت مخزن مکش می شوند. حال هرچه این عملیات (خلا شدن داخل مخزن) به میزان بیشتری انجام پذیرد در نتیجه اختلاف فشار هوای داخل مخزن و بیرون مخزن بیشتر شده و مواد نیز با فشار و سرعت بیشتری به سمت مخزن حرکت می نمایند.

 

2- الکتروموتور جاروبرقی: الکتروموتور در واقع انرژی لازم برای چرخش پمپ و تامین انرژی مکانیکی پمپ در راستای خلاء نمودن مخزن را انجام می دهد. برخی الکتروموتورها تحت میدان مغناطیسی و بدون هیچگونه اصطحکاک به فعالیت طی مدت زمان طولانی پمپ دستگاه را به چرخش وا می دارند، اما برخی دیگر توانایی کارکردن طولانی مدت و یا دائم کار کردن را ندارند. لذا با توجه به حجم کار و انتظار تعریف شده می توانیم نوع الکتروموتور را انتخاب نماییم. برخی الکتروموتورها با برق تکفاز و برخی دیگر با برق سه فاز فعالت می نمایند.

 

3- مخزن جاروبرقی آب و خاک: مخزن جاروبرقی محل جمع آوری مواد مکش شده اعم از مواد پسماند جامد و مایع می باشد. مخزن جاروبرقی در جاروبرقی های صنعتی آب و خاک معمولا از جنس فلزی و محکم می باشند. این جنس ممکن است استیل ضد زنگ باشد یا فولاد اپوکسی شده، اما در جاروبرقی های نیمه صنعتی از جنس پلاستیک فشرده و یا استیل ضد زنگ می باشد. در هر حال استحکام بدنه و یا جنس مخزن بسیار مهم است، معمولا مخزن از داخل تحت فشار خلاء قرار می گیرد و از بیرون نیز تحت تصادمات فیزیکی، لذا بنا به نوع محیط قابل استفاده، جنس مواد مورد مکش و قدرت الکتروموتور دستگاه عوامل تعیین کننده جنس و استحکام جاروبرقی می باشند. به عنوان مثال جنس مخزن یک جاروبرقی صنعتی در صنایع فولاد که قرار است پوسته های فلزی و یا گندله را مورد جمع آوری قرار دهد، مسلما با جنس مخزن یک جاروبرقی که در صنایع داروسازی قرار است غبارات داروها (قرص و کپسول) را مکش نماید مسلما متفاوت می باشد.

 

4- فیلتر جاروبرقی: فیلتر مکنده وظیفه جلوگیری از انتشار غبارات ناشی از مکش مواد جامد به داخل مخزن را برعهده دارد. فیلتر بایستی از انتشار غبارات سمی و غیر سمی (بنا به نوع مواد) به فضای بیرون بر اساس مش بندی و نوع فیلتر جلوگیری نماید. فیلتر در جاروبرقی های صنعتی در سه کلاس L، M و فیلتر هپا وجود دارند. فیلتر کلاس هپا توانایی فیلتراسیون مواد را تا 0.1 میکرون را دارد. البته انواع مختلف فیلتر هپا وجود دارد که میزان درصد فیلتراسیون در هر کدام متفاوت است.

 

5- شیلنگ و اتصالات: وظیفه انتقال و هدایت مواد را به داخل مخزن را بر عهده دارند. نازل ها (سری ها) می توانند بنا به محیط و نوع مواد میزان راندمان کاری را تا اندازه بالایی ارتقاء ببخشند. به عنوان مثال نازل غبارگیر مبل نمی تواند راندمان کاری مناسبی را در نظافت سطح زمین داشته باشد و یا بالعکس.