> تماس مستقیم با آوین صنعت <

شرکت آوین صنعت

قیمت اسکرابر

قیمت اسکرابر با گسترش علم و تکنولوژی هر ساله و ورود نسل جدیدی از دستگاه های اسکرابر و دیگر ملزومات نظافت صنعتی به دنیا به صورت مداوم در حال تغییر می باشد. با نگاهی اجمالی به طراحی و امکانات اسکرابرهای امروزی و مقایسه با اولین نسل از دستگاه های اسکرابر در اواسط قرن بیستم میلادی، متوجه تغییرات ظاهری و ساختاری در تولید این دستگاه ارزشمند خواهیم شد.

 

سرعت بخشیدن به امر نظافت همواره یکی از دغدغه های بشر در دنیای امروزی می باشد. هر روزه شاهد برافراشته شدن مال های بزرگ تجاری و کارخانجات بزرگ صنعتی در محیط اطرافمان هستیم لذا نه تنها نظافت سنتی دیگر جوابگوی سرعت و کیفیت نظافت در این محیط های بزرگ نیست حتی استفاده و خرید دستگاه اسکرابر نیز بایستی بر اساس پیشنهاد کارشناسان فروش این صنعت صورت پذیرد. حال جهت اینکه شما درک درستی از قیمت دستگاه اسکرابر در راستای خرید اسکرابر داشته باشید، قصد داریم شما را با عوامل تاثیرگذار در قیمت اسکرابر آشنا سازیم.

 

پیشنهاد اکید ما این است که در هنگام خرید اسکرابر صنعتی حتما با مشاوران فروش آوین صنعت از طریق فرم تماس با ما یا تماس مستقیم با دفتر فروش، در ارتباط باشید.

قیمت اسکرابر

عوامل تاثیرگذار در قیمت اسکرابر:

قیمت دستگاه اسکرابر معطوف یک سری موارد ساختاری، کاربری و آپشنالی است. لذا در ابتدا به دلیل اینکه ذکر این موارد بتواند تاثیر درستی بر انتخاب ما داشته باشند، به تجزیه و تحلیل تنوع دستگاه های اسکرابر بر پایه قیمت متعارف می پردازیم. پس تنوع دستگاه های اسکرابر بر پایه اصل خرید عبارتند از:

 

1- اسکرابر دستی: به دو دسته کلی اسکرابر شارژی و اسکرابر برقی تقسیم می شوند. دستگاه اسکرابر دستی در عرض شستشو، ظرفیت مخزن، تفاوت بین منبع تغذیه (DC و AC) متفاوت هستند.

 

2- اسکرابر نفربر (اسکرابر سرنشین دار): اسکرابر نفربر نیز به سه دسته اسکرابر سرنشین دار خیلی بزرگ، اسکرابر سرنشین دار بزرگ و اسکرابر سرنشین دار متوسط تقسیم می شوند. تمامی دستگاه های زمین شوی نفربر به صورت کلی در عرض شستشو، ظرفیت مخازن و ولتاژ باتری ها متفاوت هستند.

 

تفاوت قیمت یک دستگاه اسکرابر با توجه به اصل تفکیک پذیری:

در مرتبه اول بایستی مشخص نماییم قیمت اسکرابر سرنشین دار از قیمت دستگاه اسکرابر دستی (با برند مشابه) بالاتر است. این تفاوت قیمتی بر می گردد به اختلاف عرض شستشو، ظرفیت مخازن، شارژی بودن و استفاده از باتری هایی با آمپر ساعت بالاتر، توجه بیشتر به اصل سرعت و کیفیت نظافت نسبت به اسکرابر دستی و در نهایت آسودگی بیشتر در عملیات شستشوی مکانیزه. حال با علم اینکه قیمت زمین شوی خودرویی از زمین شوی دستی بالاتر است به تفکیک و عوامل تاثیرگذار در قیمت کف شوی دستی می پردازیم.

 

قیمت کف شوی شارژی از کف شوی کابلی با ظرفیت و برند مشابه بالاتر است، به عنوان مثال قیمت اسکرابر باتری دار مدل CT40B50 از قیمت اسکرابر برقی مدل CT40C50 بالاتر است. مسلما این اختلاف تعریف شده به داشتن و یا نداشتن باتری و شارژر دستگاه، قیمت بیشتر الکتروموتورهای DC نسبت به الکتروموتورهای AC بر می گردد.

اسکرابر دستی مدل ct40b50

تفاوت قیمت بین مدل های زمین شوی شارژی:

یک سری موارد بر قیمت اسکرابر باتری دار در رده های مختلف تاثیرگذار می باشد. این موارد عبارتند از:

 

1- عرض شستشو و یا تعداد برس: هر چه عرض شستشو بیشتر باشد می تواند بر قدرت الکتروموتور، تعداد برس و در نهایت سرعت شستشو تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. لذا تجمیع تمامی اثرات مثبت بالا در بالاتر بردن قیمت کف شوی باتری دار نیز تاثیرگذار خواهند بود.

 

2- ظرفیت مخازن: هر چه ظرفیت مخازن یک دستگاه اسکرابر دستی شارژی بیشتر باشد مسلما در پایین آوردن تعداد دفعات پر و خالی کردن مخازن اسکرابر تاثیرگذار است. لذا به طبع در بالا بردن سرعت شستشو و در نهایت در بالاتر بردن قیمت دستگاه زمین شوی صنعتی نیز تاثیرگذار است.

 

3- ولتاژ، آمپر ساعت، نوع باتری، سال ساخت باتری و کشور سازنده باتری دستگاه: هر چه ولتاژ دستگاه و آمپر ساعت باتری بالاتر باشد مسلما تاثیر بیشتری بر قیمت کف شوی باتریدار خواهد گذاشت. به عنوان مثال ولتاژ باتری در اسکرابر باتری دار مدل Quick B شامل یک عدد باتری 12 ولت می باشد اما اسکرابر باتری دار مدل CT15B35 دارای دو عدد باتری 12 ولت (ولتاژ 24 ولت) می باشد، پس به طبع قیمت اسکرابر CT15B35 بایستی از قیمت اسکرابر باتری دار مدل Quick B بالاتر باشد. آمپرساعت باتری نیز در سرعت شارژ باتری و دشارژ باتری و در نهایت طول عمر باتری تاثیرگذار خواهد بود. حتما در خرید کفشور شارژری به آمپر ساعت باتری های دستگاه توجه نماییم. علاوه بر ولتاژ و آمپرساعت باتری عامل نوع باتری، سال ساخت باتری و کشور سازنده باتری نیز بر قیمت زمین شور باتری دار تاثیرگذار می باشد. نوع باتری در دستگاه اسکرابر شارژری معمولا از نوع باتری ژل و درایو می باشد، باتری ژل دارای قابلیت 800 بار شارژ و دشارژ می باشد اما باتری آب اسید 1200 بار، اما آن چیزی که در حیث انتخاب باتری مهم بشمار می آید عدم نیاز به تعمیر و نگهداری در باتری های ژل می باشد که همین موضوع به صورت غیرمستقیم باعث افزایش طول عمر باتری و به طبع افزایش قیمت باتری ژل  نسبت به باتری آب اسید در زمینشوی باتری دار می شود. باتری درایو نیز دارای تعداد سلول انرژی بیشتر نسبت به باتری استارتری ماشین می باشد در نتیجه مقدار انرژی بیشتری را در هر دوره شارژ در خود نگهداری و در نتیجه طول عمر باتری در درازمدت نسبت به باتری استارتری بیشتر است. کشور سازنده باتری عامل تاثیرگذار دیگر در تغییر قیمت کفشوی باتری دار می باشد. معمولا به صورت کلی باتری تولید شده در کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی دارای کیفیت و قیمت بالاتر نسبت به دیگر کشورهای دنیا می باشد.

 

4- مولفه انتقال قدرت گیربکسی:

انتقال قدرت از الکتروموتور به برس از دو طرق گیربکس و تسمه صورت می پذیرد. الکتروموتور گیربکسی مسلما نسبت به تسمه ای دارای صدای کمتر، حرکت روان تر و طول عمر بیشتر می باشد. لذا قیمت اسکرابر با مولفه انتقال قدرت گیربکسی مسلما نسبت به قیمت اسکرابر صنعتی با مولفه تسمه ای دارای قیمت بالاتر است.

 

5- داشتن و یا نداشتن موتور حرکتی:

استقرار موتور حرکتی در اسکرابر دستی در افزایش قیمت اسکرابر تاثیرگذار است. به عنوان مثال قیمت اسکرابر شارژی مدل CT40BT50 نسبت به اسکرابر شارژری مدل CT40B50 به واسطه داشتن موتور ترکشن بالاتر است.

 

6- آپشن های ویژه و افزایش قیمت اسکرابر دستی و یا قیمت اسکرابر با راننده:

داشتن برخی آپشن های ویژه در دستگاه اسکرابر می تواند در افزایش قیمت کف شوی دستی و یا قیمت کفشوی خودرویی تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال:

الف: برخورداری از سیستم کاربری تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک و یا کاربری دستی (قیمت کفشور تمام اتوماتیک مسلما از قیمت اسکرابر نیمه اتوماتیک و یا دستی بالاتر است)

ب: تجهیز دستگاه به دیاگ سرخود (سیستم عیب یاب دستگاه اسکرابر)

پ: تجهیز دستگاه به سیستم تنظیم سرعت دستگاه از کم به زیاد

ت: تجهیز دستگاه به سیستم تنظیم فشار برس

ج: تجهیز دستگاه به مخزن جداگانه مواد شوینده (در مدیریت مصرف مواد شوینده)

چ: تجهیز دستگاه اسکرابر به سیستم اکونومیکال (در راستای مصرف بهینه و اقتصادی انرژی در دستگاه اسکرابر و در نهایت به صورت غیرمستقیم تاثیر ویژه در کاهش صدای دستگاه)