پروژه شرکت داروپخش

نوع فعالیت شرکت شیمی دارویی داروپخش: تولید موارد موثره دارویی

نوع محیط تعریف شده جهت استقرار تجهیزات نظافت صنعتی: سالن تولید صنایع داروسازی و اتاق های کلین روم

متراژ محیط: به صورت کلی 1500 متر مربع طی دو طبقه و متراژ مفید جهت شستشوی صنعتی 1200 متر مربع

الف: نام دستگاه ارائه شده: زمین شوی دستی و جاروبرقی نیمه صنعتی

ب: نام مدل دستگاه: CT15C35 و جاروبرقی نیمه صنعتی مدل FL VAC 3

پ: تعداد خریداری شده: دو عدد زمین شوی دستی و دو عدد جاروبرقی نیمه صنعتی

نام کمپانی تولیدکننده زمین شوی صنعتی: کمپانی IPC Gansow کشور آلمان سازنده دستگاه های کف شوی دستی و شرکت فلامک ماشین سازنده دستگاه های مکنده نیمه صنعتی

ت: مشخصات دستگاه های ارائه شده:

زمین شوی صنعتی مدلCT15C35 در گروه اسکرابر دستی یا زمین شوی دستی قرار می گیرد. این مدل دستگاه دارای یک عدد برس با عرض شستشوی 350 میلی متر و دارای مخازن با ظرفیت 16 و 19 لیتر می باشد. این مدل اسکرابر با استفاده از نیروی برق شهری (تکفاز) می تواند توان الکتروموتور چرخش برس و موتور مکش را تامین نماید. مولفه انتقال قدرت بین الکتروموتور چرخش برس و برس، یک عدد گیربکس می باشد. گیربکس تاثیر بسزایی در کاهش صدا و حرکت روان تر دستگاه دارد. دسته دستگاه بنا به فیزیک شخص قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه را دارد. مخزن آب کثیف دستگاه براحتی از دستگاه جدا می شود، لذا یکی از دلایل انتخاب این مدل دستگاه در صنایع دارویی، می تواند جدا شدن آسان مخزن ریکاوری از دستگاه باشد. در قسمت فرمان دستگاه سه برنامه شستشو تعبیه شده است، برنامه شستن، برنامه خشک کردن و در نهایت برنامه شستشو و خشک کردن همزمان، لذا بنا به نیاز شخص اپراتور می تواند از هر کدام از این برنامه ها بنا به نوع نیاز استفاده نماید. اسکرابر دستی مدل CT15C5 دارای صدای فوق العاده کم و قابلیت مانور زیاد در محیط می باشد. لذا از این مدل می توانیم در محیط هایی که دارای تراکم بالا، تردد زیاد و یا محیط هایی که دارای حساسیت بهداشتی بالایی هستند استفاده نماییم. به عنوان مثال اسکرابر دستی مدلCT15C35  را در محیط های اداری، لابی مجتمع های مسکونی و تجاری، اتاق عمل و مراقبت های ویژه، کلین روم های مستقر در واحد تولید کارخانجات خاص، درمانگاه ها و آزمایشگاه های تشخیص طبی استفاده نمود. این مدل اسکرابر می تواند در ساعت حدود 1400 متر مربع را به صورت اسمی مورد شستشو و خشک کردن قرار دهد، این در حالی است که یک نیروی انسانی در هر ساعت فقط 80 متر مربع را می تواند مورد شستشو قرار دهد. لذا استفاده از یک عدد اسکرابر دستی مدل CT15C35 معادل 17 نفر در هر ساعت می تواند محیط را مورد شستشو و خشک کردن قرار دهد. لذا با یک حساب  ساده متوجه سودمند بودن این دستگاه خواهیم بود. کاهش میزان تردد افراد در محیط در راستای شستشوی محیط، کاهش هزینه های نیروی انسانی، بالاتر بردن کیفیت نظافت و بهداشت محیط و غیره همه و همه از محاسن استفاده از اسکرابر صنعتی در محیط می باشد. جاروبرقی خریداری شده یک مکنده نیمه صنعتی سه موتوره با قدرت 3900 وات می باشد. این مدل جاروبرقی دارای ظرفیت 80 لیتر با بدنه استیل ضد زنگ می باشد. از یک کالسکه در حمل و نقل آسان بهره می برد. این مدل جاروبرقی دارای شیلنگ تخلیه مایعات پسماند می باشد.

 

 

ج: مشخصات محل استقرار دستگاه  اسکرابر دستی در کارخانه شیمی دارویی داروپخش: اسکرابر دستی مدل CT15C5 جهت شستشوی صنعتی محیط کلین روم واقع در محیط تولید خریداری شده است، همانطورکه از نام اتاق کلین روم مشخص است، بایستی تمامی قوانین بهداشتی از جمله منع تردد افراد و یا دستگاه ها به صورت مکرر اجرا گردد. لذا معمولا هر اتاق و یا بخش کلین روم بایستی یک عدد دستگاه کف شوی دستی و یک عدد جاروبرقی صنعتی مختص به خود را داشته باشد و تا حد امکان از محیط خارج نشود. لذا یکی از امکانات این مدل اسکرابر که از خروج دستگاه جلوگیری می نماید، قابلیت جدا شدن مخزن آب کثیف از دستگاه می باشد. لذا نیازی به خروج کامل دستگاه جهت تخلیه مخزن ریکاوری نیست.

چ: نوع پوشش سطحی: پوشش محیط از جنس کفپوش اپوکسی می باشد.

ح: نوع و جنس آلودگی سطحی: گرد و غبارات شیمیایی ناشی از دستگاهه ای تولید دارو در این قسمت

خ: تراکم محیطی: تردد افراد در محیط کلین روم فوق العاده کم، دستگاه ها و مخازن مواد به تعداد محدود در این فضا وجود دارد، لذا با استفاده از دستگاه جاروبرقی مدل FL VAC 3 ریزش مواد بین دستگاه ها و یا زیر دستگاه ها جمع آوری می شود.