پولیشر صنعتی

پولیشر صنعتی یک دستگاه نظافت صنعتی است که جهت شستشو و یا ساب سنگ مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه در شستشوی سطوح و یا به عبارتی شستشوی مکانیزه سطوح و صیقل دادن، ساب سنگ و یا جلا دادن سطح کفپوش و سنگ استفاده می شود.

پولیشر صنعتی دارای اجزای مختلف بر حسب نوع استفاده می باشد. به عنوان مثال در زمان شستشوی سطوح، دستگاه پلیشر حتما بایستی مخزن آب و یا مواد شوینده را در کنار موتور چرخش برس (دارای برس و دسته بلند) داشته باشد. همانطورکه می دانیم پس از شستشو بایستی مواد پسماند توسط جاروبرقی آب و خاک مورد مکش قرار گیرد و در زمانی که برنامه کاری دستگاه پولیشر عملیات ساب سنگ، حفاظت سنگ و یا جلادهندگی باشد، دستگاه از یک موتور با چرخش بالای 400 دور در دقیقه، برس و دسته بلند تشکیل شده است.

 

انواع پلیشر صنعتی:

دستگاه پولیشر با توجه به نوع کاربری به دو دسته پولیشر ایستاده (پولیشر تک دیسک) و پولیشر سرنشین دار تقسیم می شود.

پولیشرهای صنعتی بر حسب توان موتور به دو دسته زیر تقسیم می شوند.

1- پولیشر با سرعت چرخش پایین: معمولا این نوع پلیشر برای شستشو سطح زمین استفاده می شود.

2- پولیشر با سرعت چرخش بالا: معمولا برای جلادهندگی و ساب سنگ استفاده می شود.

 

در پلیشرهای ایستاده با سرعت چرخش بالا معمولا سرعت چرخش برس حدود 400 دور در دقیقه می باشد. اما در حالت دوم که به برنیشر معروف است معمولا قطر برس نیز نسبت به پولیشرهای ایستاده بیشتر و در کل دارای ساختار پیچیده تری هستند اما سرعت چرخش فوق العاده بالاتر در حدود 1500 دور در دقیقه به تفاوت عمده آن ها بر می گردد. با استفاده از پلیشرهای پرسرعت یا برنیشرها محیط هایی با متراژ وسیع را مورد پولیش و جلادهندگی قرار می دهیم اما در پلیشرهای ایستاده که سرعت دور در حدود 400 دور در دقیقه می باشد و مخصوص جلا و پوشش دهی محیط هایی با متراژ پایین می باشد. در این نوع از پولیشرها علاوه بر خاصیت جلادهندگی به سطوح می تواند در ترمیم و حفاظت ویژه سنگ بسیار کارا و اثربخش باشد. برنیشرها یا پولیشرهای پرسرعت باعث از بین بردن تمامی شیارهای سنگ و ترمیم آن ها می شود. همانطورکه می دانیم در بسیاری از موارد پس از شستشوی مکانیزه و یا دستی با سطحی کدر برخورد خواهیم کرد، اما چاره این کار در استفاده از دستگاه پولیشر با سرعت چرخش بالای برس است، در واقع برنیشر تمامی شیارهایی که با چشم غیرمسلح دیده نمی شوند را با مواد پولیش ترمیم می نماید که در نتیجه آن پس از شستشوی سطح با یک محیط براق مواجه می شویم.

 

منبع انرژی در دستگاه های پولیشر:

منبع انرژی در دستگاه های پلیشر ایستاده صرفا از برق تکفاز تامین می شود اما در دستگاه های پلیشر با سرعت چرخش 1500 دور در دقیقه (برنیشر) معمولا یا به صورت برق تکفاز AC و یا برق DC (پولیشر باتری دار) تامین می شود.

 

کاربرد پولیشر در محیط های مختلف:

دستگاه پلیشر همانند دیگر دستگاه های مکانیزه نظافتی در محیط های مختلف می تواند به صورت ویژه در ابقا نظافت تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال در بیمارستان ها می تواند در جلادهندگی کفپوش ها تاثیر ویژه ای داشته باشد. در یک هتل می تواند در پلیش دادن سطح سنگ لابی و طبقات ایفای نقش نماید. در محیط های تجاری، اداری و مسکونی همه و همه را می توانیم با استفاده از دستگاه پولیش سنگ مورد حفاظت و جلادهندگی قرار دهیم.

 

در پولیش سنگ و یا سطوح چه مواردی را مورد نظر قرار دهیم؟       

1- پولیش سنگ و یا سطوح زمانی می تواند دارای بیشترین تاثیر باشد که ما ابتدا سطح را توسط دستگاه اسکرابر مورد شستشو قرار داده باشیم.

2- در پولیش سنگ از مواد پولیش باکیفیت استفاده نماییم. استفاده از مواد پولیش بی کیفیت می تواند باعث آسیب به سطح سنگ و یا کفپوش شود.

3- در استفاده از مواد جلادهنده حتما بین جنس سطوح مختلف تفکیک قائل شویم.

4- پس از استفاده از مواد جلادهنده مدت زمانی به آن سطح اجازه نفوذ و تاثیر مواد جلادهنده را بدهیم.

پولیشر SD 20

پولیشر SD 17-400

پولیشر SD 17

پولیشر SD 13

پولیشر SD 1500 HS