پرسش و پاسخ جاروبرقی صنعتی

آیا هنگام مکش مایعات با جاروبرقی آب و خاک بایستی فیلتر کیسه ای را برداریم ؟

در صورتیکه فیلتر شما ضد آب است می توانید هنگام مکش آب فیلتر دستگاه را جابجا نکنید .اما در صورتیکه فیلتر شما معمولی است بایستی حتما هنگام مکش آی حتما فیلتر کیسه ای را از دستگاه جدا نماییم .

 

در مورد این موضوع بیشتر بدانید….

من ابتدا جاروبرقی را خریداری نمودم مکش خوبی داشت اما الان مکش دستگاه پس از چند ماه کمتر شده دلیلیش چیه ؟

جواب : جواب این سوال می تواند دلایل متعددی داشته باشد اما معمولا بیشتر مواقع دلایل افت قدرت بسیار ساده اما دانستن آنها ضروری است . بعنوان مثال آیا شما معمولا فیلتر کیسه ای را تمیز می نمایید .چونکه فیلتر دستگاه محل ورود و خروج هوا است و در صورتیکه مملو از آلودگی باشد ،باعث افت شدید قدرت و آسیب دیدگی سریع الکتروموتور ها می شود .

مطالعه بیشتر

آیا با استفاده از جاروبرقی می توانم فرش و یا مبل مجموعه را شستشو بدهم ؟

جواب : در جواب بایستی گفت که در کل جاروبرقی قابلیت شستشوی مبل و یا فرش را ندارد . اما با استفاده از جاروبرقی آب و خاک و داشتن نازل مخصوص مکش پسماند مایع از روی فرش یا مبل می توانیم پس از شستشوی فرش توسط دستگاه پلیشر صنعتی ،سطح فرش و یا موکت را مورد مکش و خشک کردن قرار دهیم .

مطالعه بیشتر

جاروبرقی که خریداری نمودم برخی مواقع خاموش می شود در حین کار و پس از مدتی که گذشت دوباره روشن می شود دلیلش چیه ؟

جواب : در جواب بایستی گفت که شما بایستی تایم استفاده از دستگاه را در دوره هایی با زمان کارکرد کمتر انجام بدهید . در برخی از مدلها یک عامل حفاظتی بر سر راه الکتروموتورها قرار می گیرد ،که باعث می شود در صورتیکه اوپراتور مدت زمان بیشتر بصورت ممتد از دستگاه کار می کشد بصورت خودکار الکتروموتورها را از مدار خارج می نماید و در اصطلاح استراحت اجباری می دهد .

مطالعه بیشتر

جهت مکش حجم زیاد گرد و غبار و براده‌های آهن در سطح کارخانه ریخته گری از چه نوع جاروبرقی استفاده نمایم؟

جواب: معمولاً در کارخانجات ذوب فلزات، و یا در کل صنایع فلزی بایستی از دستگاه جاروبرقی صنعتی با الکتروموتور توربینی و یا الکتروموتور کولکتوری تخصصی استفاده نماییم. سطح فیلتراسیون بالا، فشار منفی (قدرت)، سرعت مکش (Air Flowe)بالا شاسی محکم، چرخ‌های صنعتی، بدنه با استحکام بالا از جمله ویژگی‌های مهم برای این نوع دستگاه است.

چرا هنگام استفاده از دستگاه جاروبرقی شما برخی مواقع احساس برق گرفتگی دارم؟

جواب: احتمالاً شما در هنگام استفاده از دستگاه بر روی فرش محل زندگی یا کارتان این احساس را دارید. جواب این سوال اینست که شما حتماً به زنجیر آویزان زیر دستگاه توجه نمایید و حتماً چک کنید که این زنجیز در اتصال با سطح فرش شما باشد. در واقع دستگاه جاروبرقی شما مشکل برقی ندارد، بلکه بار الکتریکی که در حین مکش و یا حرکت بر روی فرش بر روی بدنه جاری می‌شود، حتماً بایستی توسط زنجیز ارت از روی بدنه به زمین مجدداً انتقال یابد. تا شما دیگر احساس برق گرفتگی نداشته باشید.

فیلتر دستگاه جاروبرقی سطلی مدل ۸۳WD-PRO Red را چگونه تمیز نمایم؟

جواب: فیلتر این مدل با توجه به داشتن جنس پارچه ای (پلی استر) معمولاً قابل شستشو است. اما هنگام شستشو بایستی حتماً بصورت کامل خشک شود. این نکته را در توجه نمایید که همیشه نیازی به شستشوی فیلتر نیست، در واقع می‌توانیم بصورت متناوب هر ۱۰ مرتبه که فیلتر را می‌تکانید (گرد و غبار را بصورت ساده از فیلتر پاک می‌نمایید) می‌توانید یکبار هم مورد شستشو قرار دهید.

من یک جاروبرقی سه موتوره آب و خاک دارم سوال اینکه چند دقیقه می‌توانم دستگاه را روشن نگه دارم؟

جواب: توجه نمایید که شما با رعایت کردن تناوب زمانی می‌توانید مدت زمان طولانی با دستگاه کار کنید. مدت هر کدام از این  دوره‌های تناوبی نهایتاً ۱۰ الی ۱۵ دقیقه است. اگر هر سه موتور را روشن می‌کنید شما بایستی حداکثر پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه دستگاه را خاموش و حدود ۱۰ دقیقه استراحت بدهید تا دمای هسته سیم پیچ با دمای محیط یکسان شود.

جهت نظافت تابلوی برق کارخانه از چه نوع جاروبرقی استفاده نمایم؟

جواب: در جواب این سوال بایستی ابتدا صنعت شما و میزان گردو غبار تابلو برق شما مشخص شود. اما اگر نوع محیط شما دارای غبار فراوان است همانند صنایع تولید کاشی سرامیک، صنایع فلزی و یا صنایع سیمان حتماً از جاروبرقی با سطح فیلتراسیون بالا استفاده نمایید. اما در کل برای نظافت تابلو برق به جاروبرقی صنعتی از نوع تخصصی نیاز دارید. این دستگاه بایستی دارای فیلتر ستاره ای، دارای سیستم فیلتر شیکر باشد، دارای سرعت مکش Air Flowe بالا باشد.

در مکش مواد با حساسیت شیمایی بالا در کارخانه داروسازی از کدامیک از محصولات شما استفاده نمایم؟

جواب: در جواب این سوال بایستی شما در ابتدا دستگاه را با سطح مش بندی بالا و یا در واقع با فیلتر هپا انتخاب نمایید. در واقع فیلتر هپا بسته به نوع آن قابلیت فیلتراسیون از حداقل ۷/. میکرون و حداکثر ۱/. میکرون را دارد. در صورتیکه ذرات شما کوچک‌تر از موارد ذکر شده نباشد با خیال راحت می‌توانید از جاروبرقی با فیلتر هپا استفاده نمایید.

در محیطی که کارگر مجموعه یکسره دستگاه را روشن نگه می‌دارد و کار می‌کند چه مدل دستگاهی ار خریداری نمایم؟

جواب: در مواردیکه اوپراتور دستگاه به حداکثر مدت زمان کارکرد (حداکثر ۱۵ دقیقه بدون وقفه) پایبند نیست، شما حتماً بایستی یکنوع جاروبرقی صنعتی با کیت اتوماتیک تهیه نمایید که بصورت اتوماتیک، یک رله حرارتی و هوشمند بر سر راه الکتروموتورها قرار می‌گیرد و بصورت اتوماتیک به الکتروموتورها زمان استراحت و جایگزینی می‌دهد. این در صورتی است که دستگاه خاموش نمی‌شود اما امنیت و سلامت الکتروموتورها نیز به خطر نمی‌افتد.

در صنعت چاپ فعالیت دارم و مدام جاروبرقی‌هایی که خریداری نمودم بصورت سریع مستهلک می‌شوند. چه پیشنهادی دارید؟

جواب: در صنعت چاپ مواد اولیه گرافیت و ترکیبات کربنی هستند که این مواد بصورت فیزیکی چرب هستند. در نتیجه هنگام مکش این مواد چرب به بدنه فیلتر چسبیده و در مدت زمان کوتاه تمام منافذ فیلتر را می‌بندد. در نتیجه ورود و خروج هوا به سختی انجام می‌شود. در نهایت باعث ایجاد فشار زیاد به الکتروموتورها و در نهایت سوختن الکتروموتور جاروبرقی می‌شود. حال اینکه راه حل شما چیست؟ بهترین و ساده‌ترین راه حل استفاده از کیسه زباله دائمی است، که در واقع با مکش مواد چرب مستقیماً به داخل کیسه، از برخورد این مواد چرب به فیلتر کیسه ای جلوگیری نموده ایم. دستگاه شما بهتر است به کیت اتوماتیک هم مجهز باشد که در صورت ایجاد فشار حداکثری به الکتروموتورها (در اثر استفاده دائم از کیسه زباله) بین الکتروموتورها بصورت اتوماتیک شیفت بندی کاری بوجود آید.

جاروبرقی ۵۳WD-PRO RED را از شما خریداری نمودم و در داخل مخزن یک کیسه زباله قرار دارد، آیا همیشه بایستی از این کیسه استفاده نمایم؟

جواب:  این کیسه مخصوص مکش مواد جامد است. هنگامیکه مواد مورد مکش شما دارای خاصیت فیزیکی جامد است شما می‌توانید از این کیسه استفاده نمایید و یا در کل این کیسه را از دستگاه جدا نمایید و مستقیماً مواد بداخل مخزن استیل ریخته شود. اما این نکته را توجه نمایید که اگر مواد مورد مکش شما مایع باشد، حتماً بایستی این کیسه زباله از دستگاه جدا شود.

نحوه تخلیه مایعات از مخزن زباله جاروبرقی آب و خاک چگونه انجام می‌شود؟

جواب: بسته به مدلی که خریداری نموده اید دستگاه شما یا دارای شیلنگ تخلیه مایعات است (مشابه مدل Avin380-EP) و یا در قسمت تحتانی مخزن یک شیر تخلیه مایعات تعبیه شده است (مشابه مدل ۸۳WD-PRO RED). این در حالی است که در برخی از مدل‌ها مخزن دستگاه بصورت برگردان شدن بر روی لولا تعبیه شده، تخلیه انجام می‌شود.

تفاوت الکتروموتور تک پروانه با جفت پروانه چیست؟

جواب: معمولاً در الکتروموتورهای جفت پروانه، یک پروانه دارای نقش ایجاد خلاء و پروانه دوم نقش خنک کردن الکتروموتور را برعهده دارد. در واقع هرچه الکتروموتور در حین کار دیرتر گرم شود، دارای عمر و بقاء بیشتری است. این در حالی است که الکتروموتور تک پروانه بخاطر نداشتن پروانه دوم چنین قابلیتی را ندارد و مسلماً بایستی با مراعات بیشتر استفاده نماییم.