شرکت آوین صنعت

جاروبرقی صنعتی دست دوم

جاروبرقی صنعتی دست دوم

بازار اجناس دست دوم، همیشه مشتریان خاص خود را دارد و برخی افراد یا شرکت‌ها، به خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌ها یا عدم دسترسی به کالای دست اول به خاطر وارداتی بودن، تحریم و دلایل دیگر، به سمت محصولات دست دوم می‌روند. این تصمیم شاید در برخی موارد، توجیه‌پسند و منطقی باشد اما اگر جزء خریداران دستگاه‌های نظافت صنعتی هستید و تصمیم دارید برای محل کارتان جاروبرقی صنعتی دست دوم بخرید، فعلا دست نگه‌دارید!

هرچند برخی خریداران از تهیه بعضی کالاهای کارکرده به خاطر قیمت مناسب راضی هستند ولی این موضوع، درباره جاروبرقی صنعتی و سایر دستگاه‌های نظافتی صدق نمی‌کند و بسیاری مواقع، مضرات خرید محصول دست دوم، بیشتر از فواید آن است. این در حالی است که داشتن جاروبرقی صنعتی دست اول، به دلیل کاربردهای گسترده این دستگاه نظافتی، بسیار مهم است.

مقایسه جاروبرقی صنعتی دست اول با دست دوم

جاروبرقی‌ های صنعتی دست اول و نو، نقش مهمی در حفظ نظافت و بهداشت محیط‌های صنعتی، تجاری و اداری ایفا می‌کنند. این دستگاه‌ها با قدرت و سرعت مکش بالا، ذرات معلق در هوا، خاک و آلاینده‌های مختلف را از سطح و کف محیط جمع‌آوری می‌کنند. دلایل لزوم خرید جاروبرقی صنعتی دست اول در مقایسه با دست دوم عبارتند از:

حذف ذرات معلق و خاک

جاروبرقی‌های صنعتی دست اول به خاطر توان بالای خود، قادرند ذرات ریز و معلق در هوا را بهتر و با قدرت و سرعت بیشتر جمع‌آوری کنند. این کار به بهبود کیفیت هوا و بهداشت کارکنان در محیط کمک می‌کند، در حالی است که جاروبرقی های صنعتی دست دوم، کیفیت لازم را برای از بین بردن زباله‌ها، پسماندها و ذرات گردوغبار ندارند.

افزایش بهره‌وری

سطوح تمیز با استفاده از جاروبرقی صنعتی جدید در محیط‌های تجاری، صنعتی و اداری، به افزایش بهره‌وری کارکنان کمک می‌کند، زیرا افراد در فضای تمیز و آراسته، بهتر برای انجام کار ترغیب می‌شوند، در حالی که جاروبرقی صنعتی دست دوم، به خاطر عدم کارایی لازم در نظافت محیط، چنین حسی را ایجاد نمی‌کند. 

کاهش خطرات

وجود ذرات گردوغبار در محیط‌های صنعتی، خطراتی مانند انواع آلرژی‌، تنفس نامناسب و حتی حوادث ایمنی را افزایش می‌دهد. جاروبرقی صنعتی دست اول در مقایسه با جاروبرقی صنعتی کارکرده، با زدودن آلاینده‌ها، به کاهش این خطرات کمک می‌کند.

افزایش عمر تجهیزات

در برخی صنایع به‌ویژه صنایع غذایی، حذف ذرات آلاینده از دستگاه‌ها و تجهیزات باعث افزایش عمر مفید آنها می‌شود اما این کار با جاروبرقی صنعتی دست دوم به خوبی انجام نمی‌شود و نیازمند وجود دستگاه نظافت صنعتی دست اول و جدید است.

رعایت استانداردها

در برخی صنایع، رعایت استانداردهای بهداشتی و نظافتی اجباری است و نهادهای مرتبط با صنعت، در صورت عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط صاحبان صنایع، دستور به جریمه مادی، تعلیق موقت مجوز یا حتی تعطیلی کسب‌وکار می‌دهند. جاروبرقی صنعتی دست دوم برای عمل به استانداردها و مقررات سختگیرانه، مناسب نیست و نیاز به جاروبرقی دست اول و باکیفیت احساس می‌شود.

صرفه‌ جویی واقعی در هزینه

تعجب نکنید! هرچند قیمت جاروبرقی صنعتی دست دوم از جاروبرقی دست اول کمتر است اما اگر عواقب استفاده از یک محصول کارکرده با کیفیت پایین‌تر، زحمت بیشتر برای پرسنل نظافتی، کارایی کمتر و سایر هزینه‌های پنهان را چشیده باشید، متوجه خواهید شد جاروبرقی صنعتی جدید، با احتساب هزینه‌های جانبی جاروبرقی کارکرده در درازمدت، مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

جاروبرقی صنعتی نو

چرا نباید جاروبرقی صنعتی دست دوم بخریم؟

اگر با وجود برشمردن مزایای جاروبرقی صنعتی جدید نسبت به کارکرده، هنوز به فکر خرید محصول دست دوم هستید، صبر کنید! در ادامه، «۱۰ دلیل برای اینکه جاروبرقی صنعتی دست دوم نخرید»، فهرست شده است. البته تصمیم‌گیری نهایی با خودتان است!

دلیل اول: عمر مفید جاروبرقی صنعتی دست دوم کمتر است

جاروبرقی‌ های صنعتی یا مکنده های صنعتی معمولا در شرایط سنگین و محیط‌های صنعتی با انواع آلاینده‌ها استفاده می‌شوند و قاعدتا قدرت و سرعت مکش آنها برای حذف زباله،‌ در طول زمان کاهش پیدا می‌کند. بنابراین اگر خرید جاروبرقی دست دوم مدنظرتان باشد، نباید انتظار چندانی از عمر مفید آن داشته باشید و شاید مجبور شوید به‌ناچار این‌بار جاروبرقی صنعتی نو بخرید، در حالی که قبلا هزینه کرده‌اید.

دلیل دوم: جاروبرقی کارکرده ضمانت ندارد

داشتن گارانتی یا ضمانت یک‌ساله و خدمات پس از فروش طولانی که در شرکت‌های ارائه‌دهنده تجهیزات نظافت صنعتی مانند آوین صنعت به ۱۵ سال نیز می‌رسد، فاکتور مهمی برای خرید جاروبرقی صنعتی است تا در صورت هرگونه مشکل، خیال‌تان راحت باشد و از گارانتی محصول و خدمات پس از فروش طولانی‌مدت آن بهره‌مند شوید. جاروبرقی دست دوم با نداشتن ضمانت، شما را از پشتیبانی شرکت سازنده محروم می‌کند.

دلیل سوم: قیمت جاروبرقی صنعتی دست دوم، کمتر اما هزینه تعمیرات، بالاتر است

اگر جاروبرقی دست دوم به خاطر نشتی، سیستم روشن و خاموش، صدای تولیدشده و… خراب شود، مجبورید آن را تعمیر کنید. تجربه نشان داده تعمیر چندین‌باره یک محصول کارکرده خصوصا برقی، به‌ویژه جاروبرقی صنعتی، بسیار هزینه‌بر است و اگر قطعات آن در دسترس نباشد، کمیاب باشد و قیمت آن به دلیل نوسانات بازار و نرخ ارز، به شدت افزایش پیدا کند، چه‌بسا قیمت جاروبرقی صنعتی دست دوم در مقایسه با هزینه جاروبرقی جدید، چندان تفاوت نکند و حتی بیشتر از آن باشد.

دلیل چهارم: جاروبرقی صنعتی دست دوم، کارایی کمتری دارد

کارایی و کیفیت جاروبرقی صنعتی دست دوم به دلیل استفاده‌ پیشین از جاروبرقی ممکن است کاهش یابد؛ به‌ویژه اگر جاروبرقی کارکرده شما، قبلا در محیط‌های صنعتی یا فضاهای پرتردد و با آلاینده‌های سخت، استفاده شده باشد، به تدریج، کارایی خود را از دست می‌دهد و مطلوبیت لازم را ندارد.

دلیل پنجم: مصرف انرژی جاروبرقی صنعتی کارکرده، بیشتر است

مصرف انرژی بالا، چه برای صاحب کسب‌وکار و چه برای مصلحت جامعه، به صلاح نیست و مغایر با الزامات زیست‌محیطی است. استفاده از جاروبرقی صنعتی کارکرده، خصوصا در شرایطی که کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی با مشکل تامین برق مواجه هستند، مصرف انرژی و در نتیجه، هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

جاروبرقی صنعتی کهنه

دلیل ششم: ظاهر جاروبرقی دست دوم مناسب نیست

شکل ظاهری جاروبرقی‌های صنعتی کارکرده چندان جالب نیست و ممکن است بدنه یا اجزای بیرونی، به خاطر دست دوم بودن، زشت و ناقص باشد. این ویژگی خصوصا در سازمان‌ها یا محیط‌هایی با مراجعان خاص، جلوه بصری و تاثیر مثبتی ندارد و از دریچه نگاه سازمانی، نزد کارکنان داخلی و مخاطبان بیرونی نیز جالب نیست.

دلیل هفتم: تجربه کاربری جاروبرقی دست‌دوم مطلوب نیست

امروزه تجربه‌ کاربری یک مفهوم جاافتاده نزد سازمان‌ها و مشتریان آنهاست. اگر افراد تجربه کاربری خوشایندی نسبت به کالا، محصول یا سرویس نداشته باشند، عملا ارزش آن ناچیز است و مطلوبیت ندارد. جاروبرقی صنعتی کارکرده خصوصا در محیط‌های پرتردد که مدام در حال نظافت است و قبلا توسط دیگران استفاده شده، چنانچه پرسروصدا باشد، کیفیت لازم را هنگام جمع‌آوری زباله نداشته باشد و موارد مشابه آن، تجربه کاربری نامطلوب ایجاد می‌کند.

دلیل هشتم: جاروبرقی صنعتی کارکرده، ممکن است مطابق نیاز نباشد

یک دلیل مهم برای اینکه جاروبرقی صنعتی دست دوم نخرید، عدم تناسب آن با نیاز شماست. ممکن است به دلیل قیمت مناسب، برای خرید یک محصول کارکرده اقدام کنید اما در حین کار، متوجه شوید نوع جاروبرقی انتخاب‌شده اعم از نیمه‌صنعتی یا تجاری، آب و خاک، زغالی، دائم‌کار یا توربینی، تک‌موتوره تا سه‌موتوره و… با نیازهای محیط کاری شما، با توجه به نوع آلایندگی، میزان ساعات استفاده و… متناسب نباشد. در این صورت، حتی اگر قیمت جاروبرقی صنعتی دست دوم مناسب باشد، کارایی لازم را ندارد.

دلیل نهم: تکنولوژی جاروبرقی صنعتی دست دوم به‌روز نیست

جاروبرقی‌ های صنعتی جدید و امروزی از لحاظ تکنولوژی، با فناوری‌های روز مطابقت دارند. عملکرد و بهره‌وری جاروبرقی صنعتی دست اول از نظر موتور، سیستم فیلتراسیون، حجم مخزن و…، در مقایسه با جاروبرقی دست دوم، به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌تر بهتر است و مدل‌های جدید به طور مستمر، به بازار دستگاه‌های نظافت مکانیزه وارد می‌شوند. در این شرایط، جاروبرقی های صنعتی کارکرده، اغلب از تکنولوژی‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند و این موضوع، بر کاهش بهره‌وری دستگاه موثر است.

نحوه کار کردن با دستگاه مکنده صنعتی

دلیل دهم: احتمال پیدا نکردن قطعات یدکی جاروبرقی دست دوم وجود دارد

خرید و دسترسی به قطعات مختلف جاروبرقی های صنعتی دست دوم مانند نازل، فیلتر، موتور، خرطومی، بدنه، چرخ، پایه فلوتر، کلگی کلیدخور و حتی کیسه یک‌بار مصرف یا سایر لوازم یدکی مرتبط، ممکن است بسته به برند و مدل دستگاه، سخت، گران و حتی غیر قابل تهیه باشد و عملا وقت و هزینه شما را هدر بدهد.

امیدواریم این ۱۰ دلیل برای اینکه جاروبرقی صنعتی دست دوم نخرید و اینکه خرید جاروبرقی دست اول و جدید، به‌صرفه‌تر و کارآمدتر است، قانع‌کننده بوده باشد. البته حتی اگر تصمیم به خرید جاروبرقی کارکرده گرفتید، قبلا این هشدارها را درنظر بگیرید.

سوالات متداول

مزیت جاروبرقی‌ های صنعتی دست اول نسبت به دست دوم چیست؟

حذف ذرات معلق و خاک، افزایش بهره‌وری، کاهش خطرات، افزایش عمر تجهیزات، رعایت استانداردها، صرفه‌جویی در هزینه

با توجه به قیمت پایین‌تر جاروبرقی صنعتی کارکرده، این محصول بهتر است یا جاروبرقی جدید؟ چرا؟

با احتساب هزینه‌های پنهان و جانبی جاروبرقی کارکرده مانند کارایی پایین‌، هزینه تعمیرات، زحمت بیشتر پرسنل نظافت و…، جاروبرقی صنعتی جدید در درازمدت، مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

۱۰ دلیل برای اینکه نباید جاروبرقی صنعتی دست دوم بخریم، کدامند؟

عمر مفید کمتر، عدم ضمانت، هزینه تعمیرات بالا، کارایی کمتر، مصرف انرژی بالاتر، ظاهر نامناسب، تجربه کاربری نامطلوب، عدم تناسب با نیاز، نداشتن تکنولوژی به‌روز و دسترسی سخت به قطعات یدکی.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس مستقیم