اجاره اسکرابر صنعتی

اجاره اسکرابر صنعتی

سوالی که اغلب، توسط مالکان ساختمان‌ها یا مدیران محیط‌های صنعتی، تجاری و اداری در زمینه دستگاه‌های نظافت مکانیزه پرسیده می شود، این است: «بهتر است تجهیزات نظافتی را اجاره کنیم یا بخریم؟» خصوصا وقتی قرار باشد از یک اسکرابر یا زمین‌ شوی صنعتی استفاده کنید، تصمیم‌گیری درباره اجاره یا خرید آن از شرکت‌های معتبر ارائه‌دهنده تجهیزات نظافتی اهمیت پیدا می‌کند. با خرید انواع دستگاه اسکرابر صنعتی از شرکت آوین صنعت ماندگار، تدبیر مناسبی برای پاکیزگی مستمر محیط اتخاذ کرده‌اید. البته آوین صنعت، در زمینه اجاره اسکرابر فعالیت نمی‌کند.

در این مطلب، قصد داریم با بررسی مقایسه‌ای بین خرید و اجاره اسکرابر صنعتی از زوایای مختلف، به شما صاحبان کسب‌وکار کمک کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید.

چرا اسکرابر صنعتی لازم است؟

قبل از موضوع اجاره یا خرید اسکرابر یا کف‌شوی صنعتی، ابتدا باید بدانیم که اسکرابر عملیات شستشوی کف با آب و مواد شوینده را از طریق عملیات برس‌زنی در سطوح مسطح انجام می‌دهد و علاوه بر شستشوی سطوح و کف زمین، آن را خشک می‌کند. این دستگاه نظافتی اعم از اسکرابر دستی شامل باتری‌دار و برقی یا سرنشین‌دار (خودرویی)، در اماکن مختلف مانند شستشوی کف پارکینگ، کارخانجات دارویی، سالن‌های ورزشی، مراکز آموزشی، مجتمع‌های تجاری، رستوران‌ها و کارخانجات صنعتی قابل استفاده است. بنابراین داشتن یک زمین شوی صنعتی، فارغ از اجاره یا خرید آن، یک ابزار مهم برای برنامه‌های نظافتی است.   

عوامل موثر بر اجاره یا خرید اسکرابر صنعتی

نکته مهم قبل از پرداختن به مقایسه اجاره یا خرید اسکرابر صنعتی، ارزیابی نیازهای نظافت محیط است. عوامل مختلفی بر تهیه دستگاه اسکرابر در قالب خرید یا اجاره تاثیر می‌گذارند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • متراژ و مساحت محیط (کوچک، متوسط یا بزرگ)
 •  تعداد دفعات تمیز کردن موردنیاز (روزانه، هفتگی، ماهانه و…)
 • مدت زمان استفاده (بلند مدت، کوتاه‌مدت و مقطعی)
 • نوع زباله‌هایی که با آن سروکار دارید (خشک‌ و تر، سبک و سخت)
 • میزان تردد در محیط (کم یا زیاد)
 •  الزامات نگهداری (داشتن فضای مراقبت از دستگاه، عیب‌یابی در بازه‌های زمانی)
نحوه کار کردن با اسکرابر اجاره ای

مزایای خرید اسکرابر

برای محیط‌های بزرگ‌تر، اماکنی که رفت‌وآمد در آنها زیاد است، نیازمند نظافت روزانه هستند و انواع زباله‌های خشک و مرطوب دارند، مانند مجتمع‌های تجاری، کارخانجات بزرگ، محیط‌های آموزشی و نظایر آن، خرید زمین شوی صنعتی، ضروری است و توجیه اقتصادی دارد. برای فضاهای بزرگ‌تر، خرید اسکرابر خودرویی و برای فضاهای کوچک‌تر، اسکرابر دستی کفایت می‌کند.

برخی از مزایای خرید یک اسکرابر یا کف شوی صنعتی عبارتند از:

در دسترس بودن: داشتن یک اسکرابر به این معناست که در صورت نیاز همیشه در دسترس است و مقابله با آلاینده‌های غیرمنتظره، به سادگی میسر است و نگرانی ایجاد نمی‌کند اما اگر آلودگی ناگهانی ایجاد شود و اسکرابر نداشته باشید و اجاره آن به سرعت میسر نباشد، مجبورید به روش‌های سنتی هزینه‌زا و با کیفیت پایین روی بیاورید.

بهره‌وری درازمدت در هزینه: اگرچه هزینه اولیه یک اسکرابر یا کف شوی صنعتی در مقایسه با اجاره بسیار بالاتر است اما اگر به طور منظم از آن استفاده کنید، داشتن آن در درازمدت، مقرون به صرفه است.

امکان استفاده مستمر و کاهش تعداد نیروی انسانی: هزینه نیروی انسانی که از دستگاه اسکرابر صنعتی خریداری‌شده به طور مستمر استفاده می‌کند تا اینکه چندین پرسنل نظافتی مجبور شوند به خاطر نبود دستگاه، خودشان نظافت کنند، کمتر است. خرید دستگاه، رضایت پرسنل را افزایش و زحمت را کاهش می‌دهد.

سفارشی‌سازی: هنگام خرید اسکرابر صنعتی، طیف گسترده‌ای از مدل‌ها و ویژگی‌ها برای انتخاب دستگاه در اختیار دارید و به شما امکان می‌دهد مدلی را خریداری کنید که برای نیازهای خاص شما مناسب‌تر باشد.

سهولت استفاده توسط کاربر: خرید زمین شوی صنعتی، موجب می‌شود با استفاده مستمر از دستگاه، اپراتور اقدامات احتیاطی و ایمنی مناسب و نیز بهبود کیفیت شستشو را مدنظر قرار دهد.

امکان استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش: خرید اسکرابر صنعتی از شرکت‌هایی مانند آوین صنعت ماندگار، حداقل ۱۲ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش دارد و نگرانی بابت هزینه‌های بعدی را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید:

اسکرابر چیست

کاربرد دستگاه اسکرابر صنعتی

آیا خرید اسکرابر از نظر اقتصادی به‌صرفه است؟

مروری بر مزایای یادشده درباره خرید اسکرابر صنعتی نشان می‌دهد پاسخ این سوال، مثبت است. خرید زمین شوی صنعتی با رعایت فاکتورهای ذکر شده درباره متراژ، تردد، مدت زمان استفاده، تعدد استفاده، نوع زباله‌ها و شرایط نگهداری، صرفه اقتصادی دارد.

با توجه به افزایش قیمت‌‌ها، در بازه‌های زمانی مختلف، خرید اسکرابر صنعتی، سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، زیرا در صورت خرید زودتر، متحمل هزینه‌ بالاتر نخواهید شد، هزینه کمتری بابت مصرف آب و مواد شوینده می‌پردازید و کیفیت بهتری در نظافت را تجربه می‌کنید. ضمنا قیمت اجاره اسکرابر هم به مرور زمان بالا می‌رود و در صورت نیاز به نظافت محیط، هزینه اجاره مقرون به صرفه نخواهد بود.

البته به دلیل تنوع اسکرابرها اعم از دستی و سرنشین‌دار، برقی و باتری‌دار و نیز نوسانات بازار، نمی‌توان بازه قیمتی مشخصی ذکر کرد اما به طور کلی:

قیمت اسکرابر باتری‌دار از اسکرابر کابلی بیشتر است.

قیمت اسکرابر خودرویی از دستی بالاتر است.

با این حال، مزایای هرکدام از آنها متناسب با ماهیت محیط و نوع آلایندگی، موجب می‌شود تجربه لذت‌بخشی از خرید اسکرابر صنعتی داشته باشید.

نکته دیگر درباره به صرفه بودن خرید اسکرابر صنعتی، عمر مفید بالای آن است. در طول دهه‌های گذشته، قطعات و روش‌های استفاده از زمین شوی صنعتی، باکیفیت‌تر و بهینه‌تر شده‌ و همین امر طول عمر آن را افزایش داده است. البته به دلیل نوع استفاده در محیط‌های مختلف، میزان استفاده و…، نمی‌توان آمار دقیقی از طول عمر اسکرابر ذکر کرد اما تجربه نشان داده در صورت نگهداری اصولی و استفاده درست توسط کارکنان و عیب‌یابی مستمر توسط کارشناسان فنی، بعد از خرید زمین شوی صنعتی می‌توانید سال‌های طولانی از آن بهره ببرید.

آیا اجاره دستگاه زمین شوی صنعتی از نظر اقتصادی به صرفه است؟

اگر متراژ محیط شما کوچک است، تردد در آن کم است، نظافت به صورت پراکنده و در فواصل زمانی زیاد صورت می‌گیرد و نوع آلاینده‌ها معمولی است، اجاره اسکرابر صنعتی می‌تواند کارتان را پیش ببرد. مواردی مانند انعطاف‌پذیری در اجاره متناسب با نیاز، عدم نگرانی از تعمیر و نگهداری و نیز سازگاری با بودجه، خصوصا برای شرکت‌ها یا محیط‌هایی که بودجه کمتر، متراژ پایین‌تر و نیاز محدودتر به نظافت دارند، از مزایای اجاره زمین شوی صنعتی است.

البته شاید موارد ذکر شده و هزینه پایین‌تر اجاره نسبت به خرید، بیانگر به صرفه بودن اجاره اسکرابر صنعتی باشد اما واقعیت‌های دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد در بیشتر موارد، اجاره زمین شوی صنعتی به صرفه نیست. برخی از دلایل آن عبارتند از:

 • هزینه بیشتر اجاره اسکرابر صنعتی در مقایسه با خرید در درازمدت
 • تعداد محدود شرکت‌هایی که در زمینه اجاره اسکرابر فعال هستند
 •  قیمت بالای اجاره کف شوی صنعتی به دلیل نگرانی شرکت‌های اجاره‌دهنده از خرابی دستگاه در طول زمان
 •  به‌ صرفه‌ نبودن اجاره زمین شوی صنعتی برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات و حتی متضرر شدن آنها به دلیل هزینه بالای تعمیرات دستگاه ناشی از تعدد استفاده، جابجایی و استفاده نامناسب
 • هزینه‌های جانبی اجاره اسکرابر برای متقاضی اجاره مانند آسیب‌دیدگی دستگاه در حین فعالیت یا حمل‌ونقل
 • عدم استفاده مناسب توسط پرسنل نظافتی شرکت‌های اجاره‌کننده و امکان خرابی زودتر از موعد دستگاه
 • عدم امکان استفاده از خدمات پس از فروش، گارانتی و نظایر آن هنگام اجاره   
خرید اسکرابر برای نظافت مترو

اسکرابر بخریم یا اجاره کنیم؟

با توجه به مزایای خرید اسکرابر صنعتی و به صرفه بودن آن در درازمدت و مشکلات اجاره زمین شوی صنعتی و مقرون به صرفه نبودن آن در طول زمان، در مجموع، خرید اسکرابر صنعتی برای فضاهای بزرگ‌ و وسیع، با تردد بالا، دارای آلاینده‌ زیاد و سخت و تعدد دفعات استفاده، بهترین گزینه است. در این شرایط، اجاره اسکرابر شاید با نگاه کوتاه مدت و صرفه‌جویی در هزینه به نفع شما باشد اما در طول زمان، به ضررتان است و هزینه‌های شما را افزایش می‌دهد.

نکته مثبت دیگر درباره خرید اسکرابر صنعتی این است که همزمان با گارانتی و خدمات پس از فروش، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان آوین صنعت ماندگار، برای آگاهی از قیمت، از مشاوره‌های تخصصی این مجموعه برای انتخاب بهترین زمین شوی صنعتی، متناسب با نیاز محیط‌ و نیز پشتیبانی شرکت، طی سال‌های طولانی بهره‌مند شوید و تجربه دلپذیری کسب کنید.

سوالات متداول

مهم‌ترین مزایای خرید اسکرابر صنعتی چیست؟

در دسترس بودن، بهره‌وری درازمدت در هزینه، امکان استفاده مستمر و کاهش تعداد نیروی انسانی، سفارشی‌سازی، امکان استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش و سهولت استفاده توسط کاربر دستگاه در طول زمان.

چرا اجاره اسکرابر در درازمدت به صرفه نیست؟

هزینه بالای اجاره در طول زمان نسبت به خرید، تعداد محدود شرکت‌های اجاره‌دهنده، به‌ صرفه‌ نبودن اجاره برای  ارائه‌دهنده، هزینه‌ جانبی برای متقاضی اجاره و عدم امکان استفاده از خدمات پس از فروش.

عوامل موثر بر اجاره یا خرید زمین شوی صنعتی کدامند؟

متراژ محیط، تعداد دفعات نظافت، مدت زمان استفاده، نوع زباله‌، میزان تردد، الزامات نگهداری

چرا خرید اسکرابر سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؟

زیرا در آینده متحمل هزینه‌های بالاتر برای خرید اسکرابر به دلیل نوسانات بازار و قیمت بالای اجاره نخواهید شد، هزینه کمتری بابت مصرف آب و مواد شوینده می‌پردازید و کیفیت بهتری در نظافت را تجربه می‌کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.