نظافت معابر شهری با تجهیزات نظافت صنعتی

 نظافت معابر شهری با تجهیزات نظافت صنعتی

حفظ تمیزی و نظافت معابر شهری و تابلوهای شهری یکی از عوامل اصلی است که شهر را زیبا، مرتب و چشم نواز  می‌سازد؛ اما این فرآیند زمان‌بر و پیچیده‌ است و نیازمند استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی حرفه‌ای است.
سوییپر‌ها با قدرت و دقت خود، توانایی پاک‌سازی و آراستگی فضاهای عمومی را دارند. این تجهیزات پیشرفته نه تنها به‌عنوان یک ماشین مکانیزه ارزشمند به کمک نیروهای نظافتی شهر می‌آیند، بلکه به دلیل کارآیی و قدرت فوق‌العاده‌شان، مسئولیت حفظ تمیزی شهر را به راحتی بر عهده می‌گیرند.
در این مقاله، به معرفی و ارائه اطلاعات جامع درباره نظافت معابر شهری با استفاده از سوییپر‌های صنعتی، می‌پردازیم.

از چه دستگاهی برای نظافت شهری استفاده می‌شود؟

مناسب‌ترین دستگاه برای نظافت معابر و تابلوهای شهری، سوییپر‌های صنعتی هستند.
سوییپر‌ها، ابزاری قدرتمند هستند که با استفاده از مکانیسم‌های مختلف، به صورت مکانیزه و هوشمندانه، زباله‌ها، گرد و غبار و کثیفی‌های موجود را از سطوح معابر شهری حذف می نمایند. سوییپر‌ها در نظافت معابر شهری کاربردهای گسترده‌ای دارند. به کمک برس‌ها، سیستم مکش  و سیستم‌های قدرتمند پاک‌سازی خود، این دستگاه‌ها قادر به جمع‌آوری زباله‌های مختلف ازجمله برگ‌ها، زباله‌های خشک و کاغذهای رها شده در خیابان‌ها هستند. علاوه بر آن، سوییپر‌های صنعتی می‌توانند با سرعت بالا، مسیرهای پهن و طولانی شهر را پاک‌سازی کنند که این امر باعث افزایش بهره‌وری و کاهش زمان نظافت می‌شود.

ارزشمندترین ویژگی سوییپر‌های صنعتی در نظافت گذرگاه‌های شهری، قدرت جذب و حمل ضایعات است. سوییپرها با استفاده از برس‌ها، زباله‌های ریز را به سمت مرکز جمع‌آوری هدایت می‌کنند و با عملیات مکش، آن‌ها را وارد محفظه جمع‌آوری (مخزن زباله)تعبیه شده می‌کنند. به این ترتیب، علاوه بر عملکرد پاک‌سازی بالا، نیاز به دخالت دست و جمع‌آوری دستی زباله‌ها از معابر را کاهش می‌دهند.
با توجه به قدرت و کارایی سوییپر‌های صنعتی در نظافت معابر شهری، استفاده از این دستگاه بسیار مؤثر و کارآمد است. آن‌ها قادر به پاک‌سازی بزرگراه‌ها، خیابان‌ها، کوچه‌ها و انواع سطوح مسطح دیگر هستند. همچنین، با قابلیت تنظیم ارتفاع برس‌ها و سرعت سوییپرها، می‌توان به طور دقیق و منظم نظافت شهر را انجام داد.

به طور خلاصه، سوییپر‌های صنعتی با توانایی جمع‌آوری دقیق و سریع زباله‌ها و کثیفی‌های موجود در معابر شهری، ابزاری اساسی در فرآیند نظافت شهر هستند. استفاده از این دستگاه‌ها، به تمیز و پاکی معابر شهری کمک کرده و برای شهروندان تجربه محیطی زیبا و بهداشتی را فراهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

۱۰ توصیه ایمنی مهم هنگام کار با سوییپر صنعتی

نظافت معابر با سوییپر دستی

نحوه شستشوی معابر شهری با دستگاه سوییپر

استفاده از سوییپرها برای نظافت معابر شهری بهبود چشمگیری در تمیزی محیط شهری و کاهش آلودگی‌های محیطی ایجاد می‌کند. اما زمانیکه مبحث شستشو معابر شهری در دستور کار قرار میگیرد، با دو وسیله ارزشمند این کار را انجام می دهیم .

استفاده از سیستم جت واش دستگاه سوییپر شهری :

در برخی از سیستم های سوییپر شهری جهت شستشو معابر از سیستم جت واش سوییپر استفاده می شود . در واقع این تیپ از سوییپر ها به یک دستگاه واترجت با دبی بالا و فشار نسبتا بالا تجهیز شده اند.

استفاده از دستگاه واترجت صنعتی از نوع موتور بنزینی :

دستگاه واترجت صنعتی می تواند با فشار بالا هر نوع جرم و آلودگی که در سطح معابر وجود دارد را مورد شستشو قرار دهد . اما این نکته را نبایستی فرموش کنیم که تامین برق تکفاز و یا سه فاز سیار در سطح خیابان ها مشکل است  لذا جهت تامین انرژی این دستگاه واترجت بایستی پایه انتخاب درستی داشته باشیم . منظور از انتخاب یعنی اینکه دستگاه واترجت را با موتور بنزینی انتخاب نماییم ، که مشکل تامین انرژی پمپ و الکتروموتور واترجت را نداشته باشیم .با استفاده از کارواش بنزینی علاوه بر شستشو معابر ،می توانیم شستشوی سطل های زاله بزرگ را که در معابر شهری دیده می شوند را مورد شستشوی کامل قرار دهیم . همچنین با استفاده از کارواش صنعتی می توانیم تابلوهای شهری را مورد شستشو و نظافت قرار دهیم .
البته برای پاک‌سازی آلاینده‌های مایع مانند لکه‌های روغنی و لجن‌ها موجود در بستر جداول شهری را می توانیم با این تیپ از دستگاهها مورد شستشو و پردازش قرار دهیم .

به طور کلی نحوه شستشوی معابر شهری با استفاده از دستگاه سوییپر عموماً به صورت زیر است:

  • آبپاشی اولیه

در داخل اکثر سوییپرها دو موتور وجود دارد. موتور اول با سوخت دیزل به دستگاه نیرو می‌دهد، درحالی‌که موتور دوم سر جاروهای دایره‌ای، خروجی آب و اجزای مکش که خاک و زباله‌ها را به داخل لوله مکش می‌کشد، نیرو می‌دهد. ابتدا، با استفاده از آبپاش، سطح معابر مرطوب شده و آلودگی‌ها و زباله‌های خشک از روی آن‌ها حذف می‌شوند.

  • پاشش آب و محلول شوینده

با استفاده از سیستم پاشش آب و محلول شوینده، آب بر روی سطح معابر پاشیده می‌شود. این آب رسوبات و آلودگی‌ها را نرم می‌کند.

  • برس‌های تمیزکننده

سوییپر دارای برس‌های تمیزکننده است که در پایین دستگاه به صورت عمودی قرار دارند. این برس‌ها با حرکت در سرعت متوسط و با استفاده از محلول شوینده، سطح معابر را تمیز می‌کنند. آلودگی‌ها، گرد و غبار و زباله‌های مرطوب، توسط برس‌ها به صورت مکانیکی از سطح جدا می‌شوند.

  • سیستم مکش

بعد از تمیز کردن سطح معابر با برس‌ها، سوییپر دارای سیستم ومکشی است که با حرکت به روی سطوح زباله‌ها و آلودگی‌های جمع‌آوری شده را از معابر جدا می‌کند. ومکش بازدهی بالایی دارد و مواد جمع‌آوری شده را به محفظه داخلی سوییپر منتقل می‌کند.

  • تخلیه زباله

پس از جمع‌آوری زباله‌ها در محفظه، مرحله تخلیه آغاز می‌شود. زمانی که محفظه سوییپر پر شده باشد، زباله‌ها در محل مربوطه تخلیه می‌شوند تا دستگاه آماده عملیات بعدی شود.

انواع آلاینده‌ های قابل حذف توسط سوییپر

انواع آلودگی‌ها و آلاینده‌های قابل حذف با استفاده از سوییپرها، شامل موارد زیر می‌شوند:

  • زباله‌های خشک نظیر کاغذها، بسته‌بندی‌ها، برگ‌ها و کثیفی‌های خشک در معابر.
  • گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا که بر روی سطح معابر رسوب کرده‌اند.
  • مواد آلی و معدنی کوچک مانند خاک، ماسه و جسم‌های کوچک سنگی که به سطح معابر ریخته شده‌اند.
نظافت خیابان ها با سوییپر

مزایای استفاده از سوییپر برای نظافت معابر

استفاده از سوییپرها برای نظافت معابر نسبت به روش‌های سنتی دارای مزایای زیادی است. سوییپرها خیابان‌های شهر را تمیز نگه می‌دارند و جاده را از برگ‌ها، زباله‌ها و خاک پاک می‌کنند که می‌تواند خطری برای ایمنی خودروها، دوچرخه‌ها و عابران پیاده باشد.

مهم‌ترین مزایای استفاده از سوییپر برای نظافت معابر شامل:

فواید سلامتی

سوییپرها به طور مؤثری کثیفی‌ها و زباله‌های مربوط به بهداشت عمومی مانند ضایعات، دور ریز مواد غذایی و مواد آلوده زای  دیگر را از معابر شهری جمع‌آوری می‌کنند. این کار بازدهی بیشتر در محافظت از بهداشت عمومی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ها را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید:

راهنمای جامع انتخاب و خرید سوییپر صنعتی

مزایای ایمنی

سوییپرها می‌توانند با حذف زباله‌های کنار جاده‌ای که ممکن است باعث تصادف وسایل نقلیه شوند، ایمنی را در محله‌ها و شهرها بهبود بخشند. ضایعات موجود در خیابان می‌تواند برای عابران پیاده، دوندگان یا دوچرخه سواران خطرناک باشد.

خیابان‌های تمیز، ساکنان را تشویق می‌کند تا اغلب از پیاده‌روهای خود استفاده کنند و در عین حال ایمنی کلی آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

مزایای زیست محیطی

سوییپرها با حذف زباله‌هایی که می‌توانند به آب‌های زیرزمینی نفوذ کنند یا به رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، سواحل و دیگر آب‌ها بریزند، به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کنند. با حذف آلاینده‌های مضر، سوییپرها آن‌ها را دور نگه می‌دارند، از محیط‌های محلی محافظت می‌کنند ویش به این ترتیب زیستگاه‌های حیات وحش را حفظ می‌کنند.

کاهش آلودگی هوا

با استفاده از سوییپرها، ذرات معلق، خاک و گرد و غباری که بر روی سطح معابر رسوب کرده‌اند، از بین می‌روند. این باعث کاهش آلودگی هوا و بهبود کیفیت هوای منطقه می‌شود.

برس های سوییپر صنعتی

کلام آخر

با توجه به مزایای فوق، استفاده از سوییپرها برای نظافت معابر شهری نسبت به روش‌های سنتی، مؤثرتر و عملیاتی‌تر  است. به‌علاوه با استفاده از سوییپرها، آلودگی‌ها و زباله‌ها به شکل منظم جمع‌آوری می‌شوند، این موضوع باعث افزایش عمر کاری و حفظ کیفیت معابر می‌شود.
به وب‌سایت آوین صنعت مراجعه کنید و درباره تنوع محصولات ما و راهکارها برای نظافت گذرگاه‌های شهری بیشتر بدانید. از این فرصت استفاده کنید و به شهری تمیز و زیبا زندگی ببخشید.

سؤالات متداول

استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی برای نظافت تابلوهای شهری چه مزایایی دارد؟

استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی برای تابلوهای شهری علاوه بر حفظ زیبایی و خوانایی آن‌ها، می‌تواند برای حفظ دوام و کارایی تابلوها نیز مؤثر باشد. پاک‌کردن تابلوها از آلودگی‌های مانند گرد و غبار، رسوبات و لکه‌ها، به قدری که متن و تصاویر را خوانا و قابل رؤیت نگه دارد، بسیار اهمیت دارد.

چگونه باید تابلوهای شهری را با تجهیزات نظافت صنعتی پاک کنیم؟

برای پاک‌کرده تابلوهای شهری، ابتدا باید از تمام خطرات نزدیکی به تابلو پرهیز کرده و سپس می‌توان با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی شامل قسمت‌های نظافتی انعطاف‌پذیر، محلول پاک‌کننده مناسب و یک برس نرم، تابلوهای شهری را پاک‌کرد. قبل از هر استفاده، دفترچه راهنمای تجهیزات نظافت را مطالعه کنید.

چه نکاتی برای استفاده اصولی از سوییپر برای نظافت معابر باید رعایت کرد؟

برای استفاده بهتر از سوییپر برای نظافت معابر، موارد زیر را رعایت کنید:
قبل از شروع به کار، معابر را از اشیاء بزرگ یا موانع قابل آسیب‌پذیر پاک کنید.
از سرعت مناسب برای عبور سوییپر اطمینان حاصل کنید
در صورت نیاز، تنظیم ارتفاع برس‌های سوییپر را متناسب با نوع زمین و آلودگی‌ها انجام دهید.
از الگوی حرکت یکنواخت و منظم برای تمیز کردن معابر استفاده کنید و قسمت‌هایی که قبلاً تمیز شده‌اند را دوباره پاک کنید.
پس از استفاده، سوییپر را به دقت تمیز کنید و همچنین قسمت‌های تغذیه و مکانیکی را بررسی و نگهداری کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.