کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع مختلف

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع مختلف

جاروبرقی صنعتی مناسب می تواند گرد و غبار و خطرات مواد مضر را در محل از بین می‌رود و امن‌ترین و تمیزترین محیط کار ممکن را برای شما و کارمندانتان فراهم می‌کند.

گرد و غبار انفجاری، پودرهای سمی، مواد حجیم و مایعات همگی برای جمع ‌آوری و دفع ایمن و موثر نیاز به تدابیر خاصی دارند.  برخی از جاروبرقی ‌های صنعتی را می‌توان با پمپ‌های گریز از مرکز و جابجایی مثبت چند مرحله‌ای ترکیب کرد تا یک سیستم تمیزکننده بسیار قدرتمند ایجاد نمود. از پودرهای ریز گرفته تا سنگین‌ترین مواد را طوری پاکیزه می‌کند. کاربردهای جاروبرقی صنعتی را مکان های مختلفی می توانید مشاهده کنید که در ادامه به بررسی آنها پرداختیم.

انواع کاربردهای جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی از ۱.۸ کیلووات تا ۴۵ کیلووات مناسب برای انواع صنایع و خطوط تولید مانند واحدهای فرآوری مواد غذایی، داروسازی، کارخانه های فولاد، صنایع سیمان، صنایع نساجی و صنایع مهندسی با راه حل های سفارشی ارائه شده است. البته نحوه کار با این دستگاه و کاربرد جاروبرقی صنعتی در هر یک از این صنایع متفاوت است. یکی دیگر از جاروبرقی های صنعتی با عنوان جاروبرقی مسجدی عرضه می شوند که برای این مناطق بسیار کاربردی هستند.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع غذایی

صنایع غذایی در واقع ملزم به حفظ سطح بالاتری از پاکیزگی و محیطی امن در خط تولید هستند. استفاده از جاروبرقی صنعتی راه‌حلی ایده آل برای از بین بردن گرد و غبار این سطوح و جلوگیری از میکروارگانیسم‌های مضر است.

مواد خام مورد استفاده در صنایع غذایی ممکن است قابل اشتعال باشند. به همین دلیل است که توصیه می شود حتما این مواد را با دستگاهی امن جمع آوری کنید تا دچار مشکل نشوید.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع دارویی

اهمیت بهداشت در صنایع دارویی داروسازی بسیار بالاست.  بیشتر آلودگی‌ها و آلاینده‌هایی مانند گرد و غبار و میکروب‌های معلق در هوا در اتاق تمیز هم یافت می‌شوند که باید به طور موثر با استفاده از جاروبرقی تمیز شوند.

برای اطمینان از یک محیط تمیز و ایمن در مناطق تمیز، ما جاروبرقی‌های اتاق تمیز مجهز به فیلترهای HEPA با راندمان بالای فیلتر ۹۹.۹۹۵٪ را ارائه می دهیم.

علاوه بر اهمیت و کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع دارویی، برای نظافت این صنایع از دستگاه های دیگری مانند دستگاه اسکرابر صنعتی نیز برای شست و شوی کف زمین استفاده می شود. در برخی از صنایع دارویی بواسطه داشتن خط سورتینگ و بسته بندی قرص نیازمند استفاده از داست کالکتورهای متحرک هستند ،تا بتواند گرد و غبار معلق در آن قسمت را جذب نماید .لذا جاروبرقی صنعتی با الکتروموتور توربینی (مکنده دائم کار)مدل PLANET 755 با توان ۵۵۰۰ وات و داشتن مولفه مکش حجم هوای بالا (Max Air Fiow) مدل مناسبی برای انجام این عملیات در صنایع داروسازی می باشد .

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع سیمان و فولاد

به طور کلی، صنایع سیمان و فولاد مقادیر زیادی سموم و گرد و غبار خطرناک را در خط تولید خود دفع می‌کنند. در هر مرحله از فرآیند تولید، برای حفظ نظافت نیاز به سطح بالایی از بهداشت دارد. جاروبرقی‌های صنعتی از  Planet 755 تا جاروبرقی‌های کامیونی با کارایی بالا روشی موثر برای جذب گرد و غبار و مواد جامد برای مدت طولانی تر است.

این عملکرد همه کاره، جاروبرقی‌های صنعتی را به انتخابی مطلوب برای مشتریان تبدیل می‌کند و این دستگاه را از کاربردترین دستگاه های نظافت صنعتی در این صنایع قرار می دهد. در صنایع ذوب فلزات ،سالن هایی بنام سالن نورد وجود دارند که در این سالن ها بواسطه ذوب فلزات و موادیکه در این فرایند استفاده می شوند (آهک و و دیگر کاتالیزورهای شیمیایی) آلودگی های فراوانی در سطح و یا هوا معلق هست . لذا افرادیکه در این قسمت از کارخانه مشغول فعالیت هستند ،بایستی حتما مورد معاینات پزشکی قرار گیرند . حال اینکه با استفاده از دستگاه مکنده صنعتی و سوییپر صنعتی در این قسمت میتوانیم حجم عمده ای از آلودگی را برداشت نماییم .

در واقع با نظافت سطح سالن نورد می توانیم از انتشار گرد و غبار و مواد مضرر در فضا تا حد عمده ای جلوگیری گردد .در این سالن دستگاه سوییپر صنعتی میتواند با سرعت بالاتر نسبت به مکنده صنعتی آلودگی و زباله های صنعتی را جاروب نماید ،اما جاروبرقی صنعتی با سرعت کمتر و کیفیت مکش بالاتر نسبت به سوییپر صنعتی می تواند زیر تاسیسات را هم مورد نظافت صنعتی قرار دهد .

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع نساجی

گرد و غبارهایی که در فرآیند تولید ایجاد می‌شوند، تهدیدی جدی در صنایع نساجی هستند. با این حال، صنایع نساجی مدرن نیاز به توجه ویژه ای برای حذف گرد و غبار پارچه دارند. برای از بین بردن این گرد و غبار پارچه، آوین صنعت در طیف گسترده‌ای از جاروبرقی‌های صنعتی را ارائه می‌دهد که قادر به انجام عملیات شبانه روزی هستند.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع نساجی

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع مهندسی

تعمیر و نگهداری منظم در صنایع مهندسی یک کار چالش برانگیز است. هر صنعت مهندسی در طول چرخه تولید خود مقدار زیادی تراشه فلزی و روغن خنک کننده را دفع می‌کند. ضایعات و براده‌های فلزی تولید شده توسط CNC و ماشین‌آلات انباشته شده در مخازن باید در یک بازه زمانی معین حذف و دفع شوند.

از دیگر کاربرد جاروبرقی صنعتی را می توانید در این صنایع مشاهده کنید. درواقع این دستگاه های نظافت صنعتی مهم ترین ابزار نظافتی در این محیط ها صنعتی محسوب می شوند.

کاربرد جاروبرقی‌ های صنعتی در خط تولید کارخانه

جمع ‌آوری آلاینده های جامد با سرعت و دقت بیشتری با دستگاه تمیزکننده‌ای مانند جاروبرقی انجام می‌شود. همچنین مجهز بودن به سیستم فیلتراسیون قدرتمند از خروج و بازگشت ناخالصی‌های جمع ‌آوری شده به محیط جلوگیری می‌کند. جاروبرقی‌های صنعتی و تخصصی با امکان استفاده از موارد استثنایی و حاوی آلاینده‌های خاص و نظافت سالن خط تولید می‌تواند تاثیر بالایی در عملکرد بهینه این تجهیزات و ماشین‌آلات داشته باشد.

جاروبرقی‌های صنعتی و تخصصی مختلف می‌توانند انواع آلاینده‌های پودری، ذرات جامد و حتی مایعات را جمع ‌آوری کنند. البته بهتر است بدانید که همه جاروبرقی های صنعتی توانایی جمع آوری مایعات را ندارند و تنها جاروبرقی آب و خاک این قابلیت را دارد.  از چنین تجهیزات مکانیزه نظافتی می‌توان برای جابجایی مواد اولیه در خط تولید یا جمع‌آوری مواد اولیه باقی مانده در محیط استفاده کرد.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در جمع آوری براده های آهن

جاروبرقی صنعتی در کجای کارخانه استفاده می‌شود؟ 

جاروبرقی صنعتی به طور کلی در همه جای کارخانه استفاده می‌شود، مانند تجهیزات خط مونتاژ کف کارخانه، ماشین آلات، و غیره، همچنین می‌تواند براده‌های آهن، براده‌های آلومینیومی، لکه‌های روغن، لکه‌های آب و غیره تولید شده در خط تولید را تمیز کرده و در ضمن می‌تواند ریزدانه‌ها، شکاف‌های تجهیزات گرد و غبار داخل آنها را هم تمیز کند.

همچنین می‌توان از آن برای تمیز کردن کف استفاده کرد البته این مورد را در نظر داشته باشید که عموما در محیط های شهری و محیط های بزرگ، از سوییپر برای از بین بردن گرد و غبار کف زمین و از دستگاه زمین شوی صنعتی برای شست و شوی کف زمین استفاده می شود.

 به طور کلی، مردم برای تمیز کردن کف به فکر اسکرابرها هستند. با این حال، برای کارگاه‌های کارخانه با تجهیزات بیشتر و فضای کمتر، بدیهی است که مناسب نیستند. آنها بزرگ هستند. پس به یک جاروبرقی صنعتی انعطاف‌پذیر و راحت نیاز دارید.  

 یکی از نکاتی که در هنگام خرید جاروبرقی صنعتی باید به آن توجه کنید  این است که جاروبرقی‌های صنعتی عمومی کارگاهی مجهز به چرخ گردان و کاستور جهت‌دار هستند که به راحتی قابل جابجایی می‌باشند. همچنین می‌توان محدوده کار جاروبرقی را با گسترش لوله جاروبرقی و روش‌های دیگر افزایش دهیم و کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع مختلف را بیشتر و بهتر مشاهده کرد.

نکات مهمی که بعد از استفاده از جاروبرقی صنعتی باید در نظر داشته باشید 


جاروبرقی صنعتی باید در حین استفاده به آرامی کار شود. نباید تحت تأثیر نیروهای خارجی قرار گیرد. هنگامی که دستگاه متوقف است، باید آن را در مکانی خشک و دارای تهویه قرار دهید. هنگام تمیز کردن، لطفاً آن را با یک پارچه مرطوب با آب یا مواد شوینده خنثی پاک کنید. برای تمیز کردن از مواد شوینده سوزآور مانند بنزین استفاده نکنید، در غیر این صورت باعث ایجاد ترک در بدنه آن می‌شود.

دستگاه را در حالت کار مداوم و طولانی مدت قرار ندهید. زمان کار مداوم جاروبرقی‌های صنعتی را ظرف ۲ ساعت کنترل کنید، در غیر این صورت در کوتاه مدت بر عمر دستگاه تأثیر می‌گذارد. اگر نیاز به کار برای مدت طولانی دارید، دستگاه جاروبرقی صنعتی را انتخاب کنید که بتواند ۲۴ ساعته کار کند! 

کاربرد جاروبرقی صنعتی در جمع آوری مایعات

نتیجه‌گیری

جاروبرقی صنعتی یکی از تجهیزات تمیزکننده سنگین است که برای حذف زباله‌ها، زباله‌های صنعتی، زباله‌های ساختمانی و مواد باقی‌مانده پس از یک فرآیند تولید یا پروژه ساخت‌وساز طراحی شده است.

  • جاروبرقی‌های صنعتی که در سیستم‌های استخراج گرد و غبار استفاده می‌شوند، هوا را از غلظت ذرات سنگین در محیط‌های کاری جمع ‌آوری، فیلتر و تصفیه می‌کنند تا یک محل کار ایمن و تمیز ایجاد کنند.
  • جاروبرقی‌های صنعتی از جریان متناوب (AC) برای راه‌اندازی یک فن فشار قوی استفاده می‌کنند که باعث ایجاد فشار منفی در فضای جمع‌آوری می‌شود.
  • جاروبرقی‌های صنعتی به اندازه صنایعی که از آنها استفاده می‌کنند گسترده و متنوع هستند.
  • جاروبرقی‌های صنعتی در هزینه‌های نیروی کار صرفه‌جویی کرده و محیط‌های کاری ایمن، تمیز و مرتب را ایجاد می‌کنند.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.