مزایای جاروبرقی کوله پشتی چیست؟

مزایای جاروبرقی کوله پشتی چیست؟

جاروبرقی از عناصر کمکی ضروری در نظافت منزل و ادارات به‌حساب می‌آید. امروزه در هر خانه و اداره‌ای جاروبرقی استفاده می شود. جاروبرقی‌ها که بهترین دستیار شما برای صرفه‌جویی در زمان و تمیزکردن سریع هستند، بسیار متنوع است و مدل‌های مختلفی مانند مدل کوله پشتی دارند. مزایای جاروبرقی کوله پشتی نسبت به دیگر انواع این وسیله متعدد خواهد بود.

جاروبرقی کوله پشتی چیست؟

جاروبرقی کوله پشتی برای کار نظافتی مکان‌هایی با فضای محدود که استفاده از وسایل حجیم در آن‌ها ممکن نیست، انتخاب مناسبی هستند. این دستگاه برای تمیزکردن پله‌ها، فضاهای تنگ و مناطقی با پوشش‌های کف بی‌کیفیت که چرخ‌های جاروبرقی‌های معمولی احتمال دارد آسیب ببینند بسیار عالی خواهد بود. جاروبرقی کوله پشتی به‌سادگی بر روی پشت اپراتور قرار می‌گیرد و با تسمه‌های مخصوص محکم می شود.

در بررسی تفاوت جاروبرقی کوله پشتی با جاروبرقی‌های دیگر باید گفت که این مدل طوری طراحی شده است که بر روی پشت کاربر قرار می‌گیرد. در واقع شما آن را بر پشت خود حمل می‌کنید. کاربران نباید نگران وزن این وسیله باشند، زیرا به شکلی طراحی می‌شود که آسیبی به آن‌ها نمی‌رساند.

یکی از مزایای جاروبرقی کوله پشتی نسبت به دیگر انواع این وسیله نظافتی راحتی حمل آن است. ازآنجایی‌که جاروبرقی کوله پشتی توسط اپراتور استفاده می‌شود، وزن کلی، توزیع وزن، سطح حجم، راحتی و سمت و جهت تخلیه هوا، می‌تواند بر خستگی اپراتور، اثربخشی کلی تمیزکردن، بهره‌وری و پتانسیل تاثیر بگذارد.

نحوه استفاده از جاروبرقی کوله پشتی

هنگام انتخاب جاروبرقی کوله ای چه مواردی را باید در نظر داشت؟

اگر در جابه‌جایی جاروبرقی سنگین خود مشکل دارید یا پس از اتمام تمیزکردن برای مدت طولانی از کمردرد رنج می‌برید، قطعا به این محصول نیاز خواهید داشت. هنگام انتخاب جاروبرقی برای نظافت، ضمن در نظر گرفتن مزایای جاروبرقی کوله پشتی به ویژگی‌های زیر نیز توجه کنید:

  • در صورت عدم امکان اتصال به پریز برق در قسمت سرویس‌دهی‌شده، باید یک جاروبرقی کوله‌ای شارژی برگزینید. این جاروبرقی به‌طور مستقل عمل می‌کند، بدون اینکه به سوکت متصل شود. مدل‌های شبکه‌ای خوب هستند، زیرا زمان کارکرد آنها با شارژ باتری محدود نمی‌شود.
  • طول کابل شبکه باید به‌اندازه کافی طولانی باشد تا کاربر مجبور نشود مکررا جاروبرقی را از یک پریز به پریز دیگر تغییر دهد. گزینه بهینه ۱۰ متر یا بیشتر است.
  • این نوع جاروبرقی بهترین انتخاب برای نظافت در ارتفاعات سخت با موانع زیاد مانند تابلوهای برق در ارتفاعات، پله‌ها، اتاق‌های بایگانی، فضای داخلی خودرو و راهروهای باریک خواهد بود.

مزایای جاروبرقی کوله ای چیست؟

استفاده از این مدل جاروها مزایای فراوانی برای کاربر دارد. در ادامه ۱۰ مورد از این مزایا بیان شده است:

قابلیت حمل

 با این جاروبرقی‌ها این امکان را دارید تا به‌راحتی جابه‌جا شوید. شما این امکان را دارید تا به‌سادگی آن را مانند یک کوله پشتی، بر روی پشت خود قرار دهید و شروع به جاروکشیدن کنید. استفاده از آن آسان خواهد بود و فرد می‌تواند در زمان کمی تمام مکان‌های موردنیاز را تمیز کند.

وزن سبک

یکی دیگر از مزایای جاروبرقی کوله پشتی وزن سبک آن محسوب می‌شود. اکثر مدل‌های موجود در بازار سبک‌وزن هستند، بنابراین هنگام تمیزکردن، درد کمر نخواهید داشت. ازآنجایی‌که جاروبرقی روی پشت شما قرار می‌گیرد، نیازی به خم‌شدن نیست.

مناسب برای سطوح مختلف

این جاروبرقی با انواع سطوح سازگاری دارد. این وسیله همراه با ملحقات و لوازم جانبی ارائه می شود تا بتوانید فرش‌ها، پرده‌ها، چوب‌های سخت، مبل‌ها و موارد دیگر را تمیز کنید. بسیاری از مدل‌های این جاروبرقی توانایی مکش آب و خاک را نیز دارند. مدل جاروبرقی آب و خاک برای بسیاری از مکان‌ها ضرورت دارد.

مناسب برای مکان و فضاهای مختلف

این مدل جارو برای تمیزکردن فضاهای بزرگ از جمله دفاتر، مدارس، هتل‌ها و صنایع مختلف ایده‌آل است. آزادی حرکتی که جاروبرقی کوله پشتی فراهم می‌کند، تمیزکردن فضاهای تنگ و مکان‌هایی که قبلا دسترسی به آن‌ها سخت بود را آسان خواهد کرد. امروزه به‌دلیل افزایش مزایای جاروبرقی کوله پشتی، عرضه انواع جاروبرقی صنعتی به شکل کوله‌ای، جهت رفع نیاز صنایع مختلف در بازار عرضه می‌شود.

مناسب برای تمیزکردن سقف و دیوار

با این مدل جارو حتی این امکان را دارید تا سقف و دیوارها را نیز تمیز کنید. تعداد بسیار کمی از جاروبرقی‌های دیگر این امکان را به شما می‌دهند.

ظرفیت سطل

از دیگر موارد مربوط به مزایای جارو کوله ای می‌توان به ظرفیت سطل بزرگ آن اشاره کرد. سطل‌های جمع‌کننده گردوغبار مقدار زیادی خاک و زباله را در خود نگه می‌دارند. بیشتر مدل‌ها ۶ لیتر زباله یا بیشتر را قبل از تخلیه ظرف تحمل می‌کنند.

جاروبرقی کوله پشتی

سرعت در تمیزکردن

واضح‌ترین مزایای جاروبرقی کوله پشتی توانایی آن در صرفه‌جویی در زمان کار با افزایش کارایی کارکنان است. ازآنجایی‌که جاروبرقی‌های کوله پشتی نیازی به کشیدن روی زمین ندارند، مقدار قابل‌توجهی در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کنند.

این امکان را دارید تا تمام انرژی خود را روی استفاده از شلنگ برای جمع‌آوری گردوغبار و کثیفی متمرکز کنید و درعین‌حال به‌راحتی در فضا حرکت داشته باشید. شما با این مدل‌های کوله پشتی، یک منطقه بسیار بزرگ‌تر را در زمان بسیار کمتری جارو خواهدی کرد.

قیمت مناسب

این دستگاه‌ها با هر قیمتی در دسترس هستند، بنابراین مطمئنا جارویی را خواهید یافت که متناسب با بودجه شما باشد. برای بسیاری از مشاغل، جاروبرقی کوله پشتی می‌تواند انتخاب عالی باشد. اگرچه هزینه ممکن است بیشتر از مدل‌های سنتی باشد، اما هزینه اضافی با مقدار زمان و انرژی که صرفه‌جویی می‌کند جبران خواهد شد.

بنابراین صرفه‌جویی در زمان و سرعت انجام کار نظافت از دیگر مزایای جاروبرقی کوله پشتی به‌حساب می‌آید.

داشتن صدای کمتر

بسیاری از جاروبرقی‌های کوله پشتی جدید به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که میزان صدا در آن‌ها به حداقل ممکن کاهش یافته است.

قابلیت استفاده از هر دودست

هنگام استفاده از جاروبرقی کوله پشتی این امکان را دارید تا از هر دودست خود استفاده کنید. با این مزیت برای تمیزکردن قفسه‌ها و موارد این چنینی، کار نظافت را راحت‌تر انجام خواهید داد.

نکاتی در مورداستفاده از جاروبرقی کوله پشتی

هنگام استفاده از جاروبرقی کوله پشتی، نکات مختلفی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. اول، جاروبرقی کوله پشتی برای تمیزکردن سریع، روزانه یا هفتگی مناسب خواهد بود. دوم اینکه هنگام استفاده از جاروبرقی کوله پشتی، همیشه باید از هر دو بند استفاده کنید. انجام این کار به شما کمک خواهد کرد تا وزن جاروبرقی را تقسیم کنید. این باعث می‌شود پوشیدن آن راحت‌تر و قابل اعتمادتر باشد.

جمع‌بندی

جاروبرقی کوله‌ای ماشین‌هایی ارگونومیک و سبک هستند که افراد می‌توانند برای سهولت استفاده، آن‌ها را روی پشت خود نصب کنند. جاروبرقی‌های کوله پشتی سیم‌دار و سبک‌وزن یا جاروبرقی‌های کوله پشتی شارژی انتخاب شماره یک صنعت نظافت حرفه‌ای به‌شمار می‌آیند. از مزایای جاروبرقی کوله پشتی باید به مکش قدرتمند، قابلیت حمل و کارایی بالا و… اشاره کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.