راهنمای نظافت فرودگاه با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی

راهنمای نظافت فرودگاه با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی

در فرودگاه ها و ترمینال های مسافربری تمیز کردن و نظافت هیچ وقت متوقف نخواهد شد. مصرف غذا، نوشیدنی، رفت و آمد بالای مرم، سرویس های بهداشتی؛ تمامی این موارد باعث می شوند تا فرودگاه ها در این زمینه برنامه متعددی برای نظافت کف زمین، راهروها، دیوارها، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه های تجاری و… در نظر بگیرند.

به شکل کلی ترمینال های مسافربری به خصوص فرودگاه ها همانطور که میدانید یکی از پر رفت و آمدترین نقاطی هستند که می توانید نام ببرید. نتیجه افزایش جمعیت در یک منطقه، حساسیت موضوع بهداشت و نظافت را در پی خواهد داشت. به همین دلیل است که قصد داریم در این مقاله نحوه نظافت فرودگاه ها را با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی مورد بررسی قرار دهیم تا با افزایش سرعت و کیفیت نظافت در این محیط ها، سطح بهداشت را ارتقا دهیم.

ضمن اینکه اهمیت بهداشت و نظافت در فرودگاه ها را می توانید در دوران کرونا مشاهده کنید و به اهمیت این موضوع بیشتر پی ببرید.

مزیت های استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در فرودگاه

مزایای استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در فرودگاه

در بحث نظافت فرودگاه ها، از ابزارها و روش های مختلفی می توان استفاده کرد که هر یک از آنها ویژگی خاص خود را دارند. ابزارهای نظافت صنعتی به مرور زمان تغییر زیادی داشته اند و این تغییرات در راستای بهبود افزایش کیفیت و سرعت نظافت بوده است. در حال حاضر دستگاه های نظافتی متفاوتی را می توانید برای بخش نظافت فرودگاه استفاده کنید که هر یک از آنها مزیت های متفاوتی را در اختیار شما می گذارند.

  • اسکرابر صنعتی
  • جاروبرقی صنعتی
  • سوییپر صنعتی
  • واترجت صنعتی
  • بخارشوی صنعتی
  • و…..

از جمله ابزارهایی هستند که می توانید برای نظافت در فرودگاه ها از آنها استفاده کنید. در ادامه به معرفی هر یک از این ابزارها به همراه معرفی کاربردشان در بحث نظافت فرودگاه به شکل جزئی تری پرداخته خواهد شد.

توجه داشته باشید که گاها استفاده از یک دستگاه اسکرابر خودرویی می تواند سرعت نظافت یک محیط را تا حدود ۱۰ برابر افزایش دهد. این تنها یکی از مزیت های استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی است. در مورد هزینه های تمام شده نیز خرید دستگاه های نظافت صنعتی شاید به ظاهر هزینه بالاتری نسبت به استخدام نیروی انسانی یا استفاده از روش های سنتی داشته باشد، اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که این دستگاه ها چگونه عملکرد نظافتی محیط را با کمترین هزینه ممکن، بهبود می دهند.

انواع دستگاه های موردنیاز برای نظافت فرودگاه

همانطور که در بخش قبلی مطالعه کردید دستگاه های متعددی برای نظافت فرودگاه وجود دارد که کاربرد هر یک از آنها در بخش های مختلف فرودگاه شامل موارد زیر خواهد بود:

کاربرد اسکرابر در نظافت فرودگاه

دستگاه زمین شوی صنعتی یا اسکرابر یکی از کاربردترین دستگاه های نظافت صنعتی است که می توانید در واحدهای مختلفی تجاری، تولیدی و… کاربرد آن را مشاهده کنید. در واقع کارکرد این دستگاه ها به گونه ای است که آب به همراه مواد شوینده از داخل دستگاه بر روی زمین ریخته می شود. سپس دستگاه با استفاده از برس های تعبیه شده در قسمت انتهایی خود، اقدام به شست و شوی کف زمین می کند.

ضمن اینکه توجه داشته باشید پس از استفاده از این دستگاه ها، هیچ گونه رگه آبی بر روی زمین باقی نخواهد ماند. در واقع در بخش عقب دستگاه، قسمتی به نام تی طراحی شده است که وظیفه آن خشک کردن قسمت هایی است که توسط دستگاه مورد شست و شو قرار گرفته است. در نتیجه خیالتان از خیس ماندن زمین و خطرات ناشی از آن راحت خواهد بود.

کاربرد زمین شوی صنعتی در فرودگاه را می توانید در سالن های انتظار که آلودگی بالایی دارند، مشاهده کنید. حتی بخش هایی که امکان استفاده از دستگاه های بزرگ مانند اسکرابر خودرویی برای آنها ممکن نیست، می توانید از مدل های کوچک تر آنها یعنی اسکرابر دستی استفاده کنید.

کاربرد اسکرابر در فرودگاه

کاربرد جاروبرقی صنعتی در نظافت فرودگاه

گرد و غبار و مواد آلرژی زا یکی دیگر از آلاینده هایی هستند که عموما با آنها در فرودگاه مواجه می شویم. حتی برای نظافت این نوع از آلاینده ها هم می توانید از دستگاه های نظافت صنعتی مدرن به نام جاروبرقی صنعتی استفاده کنید. این دستگاه ها که به عنوان یک مکنده وظیفه جمع آوری آلاینده های فیزیکی و جامد را دارند، می توانند گزینه مناسبی برای نظافت فرودگاه ها باشند.

ضمن اینکه با استفاده از جاروبرقی های آب و خاک علاوه بر جمع آوری آلاینده های جامد، می توانید فرآیند جمع آوری مایعات را نیز انجام دهید.  

کاربرد این دستگاه ها نه تنها در بخش نظافت فرودگاه بلکه در بخش نظافت بخش داخلی هواپیما نیز بسیار قابل توجه است. عموما داخل کابین هواپیما با استفاده از جاروبرقی های صنعتی مورد نظافت قرار می گیرد.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در فرودگاه

کاربرد واترجت صنعتی در نظافت فرودگاه

این دستگاه ها با نام واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی از دیگر ابزارهای نظافتی مهم در فرودگاه ها محسوب می شوند. در بخش نمای خارجی ساختمان های فرودگاه، شست و شو و… می توان از این دستگاه استفاده کرد. نحوه عملکرد و مراحل شست و شوی این دستگاه ها با استفاده از آب فشار قوی است.

با استفاده از فشار بالای آب این دستگاه تقریبا می توان هر آلودگی را از روی هر سطحی در فرودگاه ها پاک کرد. اگر قصد برنامه ریزی برای خرید دستگاه های نظافت صنعتی در فرودگاه را دارید؛ حتما توصیه می شود تا خرید واترجت صنعتی را در برنامه خود قرار دهید.

کاربرد سوییپر در نظافت فرودگاه

رمپ ها، باند فرودگاه، مسیرهای تاکسی رانی، راهروها و…. از دیگر بخش های فرودگاه هستند که نیاز به شکل مداوم مورد نظافت قرار گیرند. عموما آلاینده های موجود در این فضا ها از جنس شن و ماسه و گرد و غبار و آلاینده های جامد است که وجود آنها ممکن است در عملکرد بهینه یک فرودگاه اختلال ایجاد کند.

دستگاه پیشنهادی برای پاکسازی این محیط ها، سوییپر صنعتی است. سوییپر در واقع یک جاروی اتوماتیک است که وظیفه جمع آوری چنین آلاینده هایی را دارد.

دستگاه سوییپر صنعتی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس مستقیم