کف شوی صنعتی دارای موتور حرکتی

کف شوی صنعتی دارای موتور حرکتی

آیا مزایای کفشوی صنعتی دارای موتور حرکتی را می دانید؟ چرا باید بر روی اسکرابر موتور حرکتی نصب کنیم. این ها سوالاتی هستند که در ادامه به آن ها پاسخ خواهیم داد.

کف شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتی دستگاه شستشوی مکانیزه است که با استفاده از برس ها و مایع های شستشو، زمین را تمیز کرده و خشک می نماید. 

در بعضی از محل ها مانند مجتمع های تجاری با متراژ بالا، بهتر است که از اسکرابرهای سرنشین دار که به موتور حرکتی مجهز هستند، استفاده کنیم. در این مطلب در مورد اسکرابرهای سرنشین دار و اصطلاحا موتور دار صحبت کردیم و در مورد ویژگی های کفشوی صنعتی دارای موتور حرکتی اطلاعات کاملی به شما خواهیم داد. پس با ادامه مطلب همراه ما باشید.

توجه داشته باشید که برای محیط های کوچک تر، اسکرابر دستی می تواند گزینه مناسبی باشد.

اسکرابر صنعتی دارای موتور حرکتی

موتور حرکتی یا موتور ترکشن به قسمتی از یک دستگاه کفشوی صنعتی ( اسکرابر صنعتی ) گفته می شود که به حرکت به سمت جلو و عقب کمک می نماید. موتور حرکتی توان خود را در کف شوی صنعتی شارژی از طریق برق ذخیره شده در باطری تامین می نماید.

موتور ترکشن می تواند بر روی دستگاه کف شوی صنعتی برقی نیز تجهیز شود. در واقع در کفشوی برقی زمانیکه وزن دستگاه به حدی بالا باشد که نیروی رانش ناشی از چرخش برس ها نتواند به حرکت روان، کفشوی برقی کمک نماید، بایستی از موتور حرکتی استفاده نماییم. در واقع اساس تجهیز نمودن موتور حرکتی بر روی کف شوی صنعتی، سنگین بودن وزن دستگاه و ناتوان بودن نیروی رانش ناشی از چرخش برس ها در حرکت روان کف شوی می باشد.

در ادامه چگونگی کارکرد موتور حرکتی بر روی کف شوی را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

اسکرابر صنعتی با موتور حرکتی

قرارگیری موتور رانشی بر روی برس کف شوی صنعتی

موتور رانشی در کف شوی سرنشین دار می تواند بنا به طراحی دستگاه بر روی تک چرخ جلو و یا جفت چرخ عقب دستگاه قرار گیرد. زمانیکه موتور ترکشن بر روی تک چرخ جلو قرار بگیرد، دارای یک سری برتری و معایب نسبت به قرارگیری بر روی جفت چرخ عقب می باشد. لذا این محاسن عبارتند از:

قابلیت مانور بالاتر زمانیکه کف شوی خودرویی در یک محیط شلوغ و یا محیطی که تراکم دستگاه و یا اجسام محیطی بالاست، بهتر است از کفشوی سرنشین داری استفاده نماییم که بنا به واکنش اپراتور بر روی فرمان سریعا واکنش نشان دهد.

زمانیکه موتور حرکتی بر روی تک چرخ جلو قرار می گیرد، کف شوی صنعتی ماشینی قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارد. لذا در محیط هایی که متراژ محیط در چرخش و برگشت پایین است، می تواند قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه ای دستگاه فوق العلاده مفید باشد.

از جمله محاسن قرارگیری موتور حرکتی زمانیکه بر روی جفت چرخ عقب قرار می گیرد، می تواند بیشتر بودن قدرت کفشور سرنشین دار در بالا رفتن از سر بالایی است. به عنوان مثال رمپ موجود در پارکینگ های طبقاتی، مجتمع های تجاری و مسکونی و غیره.

  • قابلیت مانور بالاتر در یک محیط شلوغ
  • قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه

در زمان استفاده از موتور حرکتی بر روی چرخ های جلو اسکرابر صنعتی، در محیط هایی که تراکم دستگاه و یا اجسام محوطه بالاست، بهتر است از اسکرابر سرنشین دار استفاده نماییم.

زیرا بنا به واکنش اپراتور بر روی فرمان سریع تر از هر دستگاه دیگری واکنش نشان می دهد.

راه دیگری که می توانیم انتخاب کنیم، نصب موتور حرکتی بر روی چرخ های عقب است که در این حالت دستگاه قدرت بیشتری در حرکت مخصوصا سربالایی ها می گیرد. از جمله محل هایی که بهتر است برای شستشوی آن موتور حرکتی بر روی چرخ های عقب استفاده کرد، رمپ های موجود در پارکینگ های طبقاتی، تجاری و مسکونی است.

مدیریت کنترل سرعت کف شوی صنعتی توسط موتور

یکی دیگر از مزایای استفاده از موتور حرکتی بر روی کف شوی صنعتی می تواند کنترل سرعت دستگاه باشد. کنترل سرعت می تواند نقش بسیار مهمی در ایمنی و بالا بردن کیفیت شستشو داشته باشد که اگر بخواهیم جزیی تر این دو مورد را بررسی کنیم:

۱- ایمنی استفاده از دستگاه اسکرابر جهت جلوگیری از تصادف و برخورد با محیط اطراف بسیار بهتر خواهد شد. به عنوان مثال زمانیکه کف شوی صنعتی در حال شستشوی سطح می باشد، می توانیم با کم و زیاد کردن سرعت دستگاه ( کنترل سرعت دستگاه اسکرابر ) مانع از برخورد کفشوی صنعتی با افراد یا اجسام در حال حرکت اطراف می باشد.

۲- کیفیت شستشو تا حد بسیار زیادی با کنترل بر روی سرعت دستگاه بالا می رود زیر می توانیم زمانیکه در قسمتی از سطح که آلودگی بیشتر است، سرعت دستگاه را کند نماییم تا بتوانیم دستگاه کف شوی صنعتی فرصت بیشتری جهت شستشوی سطح مقطع مورد نظر داشته باشد.

همچنین زمانی که سطح مقطع تمیز می باشد، کفشوی صنعتی را با سرعت بیشتر از آن سطح عبور می دهیم. لذا با کنترل بر روی سرعت می توانیم مدیریت زمان و انرژی مصرفی را به صورت بهینه تر در بیاوریم.

مصرف انرژی بهینه اسکرابرهای صنعتی تولید شده توسط شرکت آوین صنعت ( در هر دو مدل دستی و سرنشین دار ) یکی از مزایای اصلی خرید اسکرابر صنعتی از این شرکت می باشد. همچنین گارانتی ۱۲ ماهه در کنار ۱۵ سال خدمات پس از فروش بر روی تمامی محصولات مانند: سوییپر و کارواش صنعتی و… می تواند خریدی مطمئن را برای شما به ارمغان بیاورد.

شستشوی کفپوش سیلیسی توسط کف شوی صنعتی

ماهیت کفپوش سیلیسی را همه ما را بیاد سخت حرکت کردن و اصطکاک محیط می اندازد. در واقع چنین کفپوشی را در سطح پارکینگ ها استفاده می نمایند. اصطکاک بیشتر می تواند در کنترل سرعت خودرو در سطح پارکینگ مفید باشد. اما در کنار ویژگی های خوب این نوع کفپوش، نظافت سطح چنین کفپوشی می تواند اذیت کننده باشد.

لذا بایستی در انتخاب کفشوی صنعتی مناسب دقت لازم به عمل بیاوریم. این نوع کف شوی در صورتیکه از نوع اسکرابر دستی باشد، بایستی حتما مجهز به موتور حرکتی باشد تا بتواند در حرکت رانشی چرخش برس، کمک لازم را به حرکت روان تر دستگاه به عمل آورد.

در صورت عدم استفاده از کف شوی دستی مجهز به موتور حرکتی، حرکت کردن کفشوی بر روی چنین سطحی می تواند با فشار آوردن بیش از حد به موتور دستگاه باعث بوجود آوردن خسارت عمده به موتور دستگاه شود.

در چنین محیطی بهتر است علاوه بر استفاده از اسکرابر با موتور ترکشن، موارد زیر را نیز جهت حرکت آسان و روان توجه نماییم. این موارد عبارتند از:

۱- استفاده از اسکرابر با برس رولی: برس رولی می تواند اصطکاک سطحی را با توجه به کمتر بودن سطح مقطع برس و در نتیجه کمتر بودن اصطکاک، را کمتر نماید.

۲- استفاده از مواد شوینده صنعتی

۳- استفاده از حداکثر استفاده از آب در شستشوی کف شوی صنعتی

۴- استفاده از برس نرم در شستشوی سطح کفپوش

خرید انواع اسکرابر به همراه موتور حرکتی

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم مزایای کف شوی صنعتی دارای موتور حرکتی را به شما نشان داده باشیم. خرید یک اسکرابر مناسب برای محیطی که می خواهید نظافت کنید، ویژگی های متفاوتی را دارد که سعی کردیم در این مطلب در مورد یکی از ویژگی های مهمی که می تواند به اسکرابر ها اضافه شود یعنی موتور حرکتی و فواید آن صحبت کنیم.

پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید در مورد اسکرابرهای متفاوت اطلاعات بیشتری کسب کنید، لینک زیر را ببینید:

همچنین پیشنهاد ما به شما این است که حتما در زمان خرید اسکرابر با موتور حرکتی حتما با مشاوران فروش شرکت آوین صنعت از طریق فرم تماس با ما ارتباط بگیرید تا بهترین نوع اسکرابر بر اساس مکانی که می خواهید نظافت کنید، به شما پیشنهاد شود.

علاوه بر اسکرابر برای خرید انواع جاروبرقی صنعتی، جاروبرقی آب و خاک و… نیز می توانید با مجموعه آوین صنعت در تماس باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.