کاربرد جاروبرقی صنعتی آب و خاک

کاربرد جاروبرقی صنعتی آب و خاک

جاروبرقی صنعتی آب و خاک چیست؟

جاروبرقی صنعتی آب و خاک یک وسیله تمیزکننده همه کاره بوده که نه تنها گرد و غبار خشک را برطرف می‌کند بلکه برای از بین بردن نشت های مرطوب و مکش مایعات نیز ایده‌آل است. در واقع طراحی الکتروموتور این گونه از جاروبرقی صنعتی بحالتی است که مانع از ورود مایعات و رطوبت به داخل هسته مرکزی الکتروموتور می شود.

مکنده آب و خاک در درجه اول برای مشاغل سنگین، و صنایع در محیط‌های مختلف مانند کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل ها، آزمایشگاه ها، رستوران ها و مراکز بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود امروزه مدلهای جدید و کم حجم آن در اندازه های مختلف برای مصارف عمومی و خانگی هم طراحی شده است.
با توجه به نوع عملکرد متفاوت آن، این جاروبرقی مصارف مخصوص به خود را داشته که در این مقاله قصد داریم مصارف مختلف آن را مورد کنکاش قرار دهیم.

این جاروبرقی‌ها در هر محیطی کاربرد مفید خود را داشته و می تواند در اطراف خانه برای تمیز کردن درست مشابه یک هواکش با درجه حرارت معمولی استفاده شود. علاوه بر این مزیت دیگر آن توانایی مقابله با نشت مایعات و لکه های مرطوب یا آب هم می‌باشد. با توجه به این مسئله، این مکنده آب و خاک می تواند بدون توجه به اینکه در داخل خانه باشد یا در بیرون از منزل، انواع و اقسام زباله و مایعات را هم جمع آوری نماید.
همچنین این جاروبرقی‌ها دارای برس‌های قابل تعویض بوده که برای نشت رطوبت و گرد و غبار خشک طراحی شده‌اند. اگر فرزند هم دارید و با خیسی مکرر روی فرش و یا سایر سطوح صاف مواجه هستید استفاده از آن برایتان مطلوب می‌باشد.

بنابراین می‌توانید به دنبال گزینه‌های مختلف بوده و با در نظر گرفتن قیمت، ویژگی‌ها و انواع آن، انتخاب صحیح خود را داشته باشید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

انواع جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی صنعتی آب و خاک چگونه کار می‌کند؟

انواع جاروبرقی صنعتی آب و خاک روشی مشابه با پاک کننده‌ها دارند. این جاروبرقی‌ها برای جمع آوری گرد و غبار خشک، نشت رطوبت و برای کارهای سنگین هم ایده‌آل است. با این حال، یک مزیت اضافی برای تمیز کردن لکه‌های مرطوب دارد.

چون قسمت های داخلی جاروبرقی آب و خاک به خوبی عایق بندی شده و به طور جداگانه قرار گرفته گیرد تا احتمال برق گرفتگی و آسیب کاهش یابد. جاروبرقی آب و خاک به جای استفاده از کیسه جاروبرقی، از سطل برای مکش زباله های خشک و مرطوب استفاده می‌کند.
محفظه جمع آوری، یونیت و موتور قطعات اصلی مکنده آب و خاک هستند. موتور جاروبرقی در بالای محفظه جمع‌آوری قرار دارد.

الکتروموتور هوا را از طریق شیلنگ و محفظه جمع‌آوری جاروبرقی می‌کشد. هنگامی که هوا از یک منطقه کوچکتر عبور می‌کند، سرعت آن افزایش یافته و مکش ایجاد می‌کند. سرعت بالا به جمع آوری ذرات و انتقال آنها به مخزن جمع آوری کمک می‌کند. هنگامی که هوا وارد مخزن جمع آوری بزرگتر می‌شود، جاروبرقی ذرات را آزاد کرده و هوا از قسمت بالایی جاروبرقی خارج می‌شود.

جاروبرقی صنعتی آب و خاک چیست

تفاوت بین جاروبرقی‌ خشک وجاروبرقی‌ صنعتی آب و خاک ؟

همانطور که از نام آن پیداست، جاروبرقی‌های خشک (جاروبرقی معمولی) برای تمیز کردن مواد جامد خشک مانند گرد و غبار و خاک است. نحوه عملکرد آن بسیار ساده بوده موتور الکتریکی آن یک فضای خلاء یا فشار کم ایجاد کرده و باعث می‌شود هوای بیرون به داخل جاروبرقی هدایت شود.
زباله ها زمانی جمع می شوند که هوا مستقیماً به سرعت از ناحیه پرفشار به ناحیه کم فشار در یک کیسه جریان یابد. جریان هوایی که از موتور الکتریکی خارج می‌شود از یک فیلتر با کارایی بالا (HEPA) یا فیلترهای دیگر برای حذف ناخالصی‌های میکروسکوپی عبور می‌کند.
یک وکیوم شفاف مرطوب و خشک متفاوت طراحی شده و معمولاً با یک سیستم محفظه دوگانه ارائه می‌شود به طوری که جامدات و مایعات در ۲ سطل مختلف جمع آوری می شوند.

اجزای الکتریکی یک جاروبرقی صنعتی آب و خاک مخصوصاً به گونه ای طراحی شده اند که عایق و ضد آب باشند، به طوری که عناصر مرطوبی که از طریق جاروبرقی عبور می کنند باعث اتصال کوتاه دستگاه نمی شوند. بنابراین، استفاده از جاروبرقی فقط خشک برای نشت مایعات بسیار خطرناک است.

کاربرد مختلف جاروبرقی صنعتی آب و خاک در منازل مسکونی

  1. مایعات ریخته شده: تمیز کردن مایعات ریخته شده می تواند کار سختی باشد و اگر بچه دارید، ممکن است مجبور شوید زمان زیادی را صرف پاک کردن لکه ها از سطوح صاف کنید. چه یک فنجان چای، یک لیوان شیر، آب یا هر نوشیدنی دیگری که ریخته باشید، تمیز کردن کف یا فرش و از بین بردن لکه ها می تواند دشوار باشد. با کمک یک جاروبرقی آب و خاک، تمیز کردن نشت های مرطوب کار دست و پا گیری نخواهد بود. با این حال، مطمئن شوید که دستگاه را بلافاصله پس از تمیز کردن مایع نشت شده تمیز کنید.
  2.  جاروبرقی آب و خاک جهت نظافت کف زمین و پرده: جاروبرقی آب و خاک برای تمیز کردن کف زمین و همچنین پرده ها ایده‌آل هستند. کف ها و پرده ها روزانه گرد و غبار و زباله های زیادی را جمع آوری می کنند. می‌توانید از جاروبرقی‌های آب و خاک مانند جاروبرقی‌های معمولی برای پاک کردن گرد و غبار یا زباله‌ها از کف و پرده‌ها استفاده کنید. همچنین برخی از جاروبرقی‌ها دارای یک ضمیمه هستند که برای تمیز کردن کفپوش های چوبی و انواع دیگر مواد مناسب هستند.
  3. شومینه و بخاری: تمیز کردن شومینه ها کار بسیار دشواری است و تقریباً تمام روز وقتتان را اشغال می کنند. همچنین ممکن است در نهایت با دوده و خاکستر باقی مانده مشکل ایجاد شود. جاروبرقی‌های آب و خاک دارای یک مخزن جداگانه برای جمع آوری خاکستر از شومینه هستند. یادتان باشد قبل از استفاده از این جاروبرقی مطمئن شوید که خاکستر باقی مانده داغ نباشد.

نحوه کار جاروبرقی آب و خاک چگونه است؟

  1. فرش و موکت: جاروبرقی آب و خاک برای تمیز کردن فرش ها که همیشه دردسرساز بوده مناسب است. این جاروبرقی‌ها در از بین بردن گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی و زودن زباله ها از روی فرشها و موکتها برای جلوگیری از آلودگی هوای داخل خانه استفاده می‌شود. این جاروبرقی‌ها با برطرف کردن بی عیب و نقص کپک و لکه ها از روی فرش در زمان و انرژی شما صرفه جویی می‌کند.در بسیاری از موارد در هنگام شستشوی فرش یا مبل توسط دستگاه موکت شوی و یا مبل شوی ،بایستی پس از شستشو به سرعت آن سطم را خشک نمود . لذا در راستای خشک نمودن فرش ،بهترین ابزار می تواند یک دستگاه جاروبرقی آب و خاک باشد.با مکش مایعات و پسماند ناشی از شستن دستگاه پلیشر (فرش شوی)،هر چه سریعتر آن سطح خشک می گردد.
  2. گرفتگی سینک ظرفشویی و وان حمام: جاروبرقی آب و خاک برای تمیز کردن گرفتگی سینک ها و همچنین وان حمام بی‌نظیربوده، مکش این جاروبرقی آن را به وسیله ای عالی برای تمیز کردن و گرفتگی سینک ها و وان ها تبدیل می‌کند. تنها کاری که بایستی انجام دهید این است که حالت دمنده‌اش را روشن کرده و بقیه کارها را به این جاروبرقی همه کاره بسپارید!
  3. فضای پرتراکم و کم وسعت: جاروبرقی آب و خاک یک وسیله تمیز کننده تطبیق‌پذیر برای هر دو نشت گرد و غبار و نشت مرطوب است. بنابراین، به جای داشتن ۲ دستگاه، یک جاروبرقی ۲ در ۱ به معنای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی اضافی برای خانه ای با چالش فضایی هستید.
  4.  واحد تهویه مطبوع: معمولا گرفتگی لوله تخلیه منجر به چکه مداوم آب از واحد تهویه مطبوع می‌شود. هنگامی که آب شروع به چکیدن از طریق تشت میعانات کرد، باید از یک جاروبرقی آب و خاک برای رفع گرفتگی لوله زهکشی مسدود شده استفاده کنید.
  5. استخر کوچک پلاستیکی: گر صاحب یک استخر کوچک آب یا وسایل خانگی مشابه آن هستید، جاروبرقی آب و خاک مخصوصاً برای خالی کردن و صاف کردن این استخر کوچک آب در عرض چند دقیقه مفید است!
  6. با ترکیدگی لوله ها و آشفتگی لوله کشی مقابله کنید: جاروبرقی‌های آب و خاک در برابر بلایای غیرمنتظره خانگی ناشی از ترکیدگی لوله ها یا شکستگی شیرها موثر هستند. آنها همچنین تجهیزات کارآمدی برای پاک کردن آلودگی های مرطوب به جا مانده توسط لوله کش می باشند.
  7. برگها و بقایای موجود در حیاط و باغ: جاروبرقی آب و خاک به دلیل تطبیق پذیری بی نظیری که دارد نه فقط می تواند بقایای سخت را جمع کرده، بلکه لایه های ریز گرد و غبار و و لکه های مایع را نیز از بین می برد. از جمله برگها و بقایای موجود در باغ را می توان با این جاروبرقی در یک گلدان مرتب و تمیز جمع نموده و با استفاده از عملکرد دمنده آن بقایای آنها را هم پاک کرد.

با امتیازاتی که در بالا برای جاروبرقی آب و خاک در منازل برشمردیم می‌بینید که این جاروبرقی‌های چقدر در زمان شما صرفه جویی کرده و چگونه می‌توانید با این جاروبرقی‌ها چند کار را باهم انجام دهید. از کف، فرش، پرده و اثاث منزل گرفته تا باغچه تان را در یک مرحله به آسانی نظافت کنید. بنابراین، استفاده از این دستگاه در زمان و انرژی شما صرفه جویی قابل توجهی می‌کند.

جاروبرقی صنعتی آب و خاک چگونه کار می کند

کاربرد جاروبرقی صنعتی آب و خاک در صنایع

هر جاروبرقی صنعتی آب و خاک دارای قطعات مختلفی است. برخی از اتصالات آن مانند برس برای زدودن ذرات گرد و غبار قبل از مکش استفاده می شوند. برای تمیز کردن تشک، صندلی های اتومبیل، قطعات جانبی مختلفی در این دستگاه وجود دارد که از آن می توان برای جمع آوری کف چوب با برس مخصوص استفاده کرد.

در کارگاه های تولیدی و صنعتی هم جایی که خرده چوب، براده های آهن، گرد و غبار و مایعات ریخته شده با استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی آب و خاک می‌توان برای جمع آوری آلودگی ها استفاده نمود و نظافت آن را تضمین کرد.

قسمت بالای مکنده آب و خاک دارای مجموعه ای از برس های قابل تعویض است و برخی از دستگاه های آن دارای برس هایی برای تمیز کردن نقره و آهن از کاشی های کف هستند. کاربردهای عمومی این دستگاه در واحدهای تولیدی، کارخانه ها، صنایع و … است که به جمع آوری پسماندهای صنعتی، انواع زباله ها اعم از جامد و مایع کمک می رساند.

کاربرد جاروبرقی آب و خاک در صنایع مختلف

جاروبرقی صنعتی آب و خاک برای استفاده حرفه ای و تجاری

• مکنده های آب و خاک برای سخت ترین کاربردها در صنعت و تجارت توسعه یافته اند و کار روزانه شما را با حداکثر قدرت آسان تر می‌کند. سیستم های فیلتر خود تمیز شونده برای مکنده های صنعتی قدرت مکش قوی را حتی برای مقادیر زیادی گرد و غبار ریز فراهم می‌کند.
• جاروبرقی‌ تجاری کلاس A همه کاره هستند و کثیفی را از بین می برند، چه خشک، چه مرطوب و چه خیس. به عنوان مثال، آنها به طور ایده‌آل برای تمام کارهای نظافتی در صنعت خودرو مناسب هستند. موکت و کفپوش خودرو و نقاط دور از دسترس در آن اغلب دچار آلودگی های زیادی می شوند. این آلودگی ها چه خشک و چه مرطوب می‌تواند سبب ایجاد پوسیدگی در بخش های آلوده خودرو شده و هزینه های بالای تعمیرات را به صاحبش تحمیل نماید. استفاده از تجهیزات و روش های بهینه نظافت می تواند از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کند.
• دوام و کاربر پسند بودن جایی است که کلاس استاندارد قوی امتیاز بالایی کسب می‌کند. ماشین آلات کلاس استاندارد بیشتر برای مکنده آب و خاک در نظافت ساختمان و همچنین در هتل ها و رستوران ها استفاده می‌شود.
• وجود گرد و غبار بر سطوح قطعات الکترونیکی و تجهیزات حساس می‌تواند سبب کاهش کیفیت عملکرد یا خرابی شان شود. در برخی از این موارد استفاده از مکنده‌ها می‌تواند موجب جدا شدن قطعات ریز و خرابی مداراهای الکترونیکی شود. بنابراین استفاده از دستگاهی که بتواند با قابلیت دمندگی گرد و غبار و آلودگی‌ها را هم از این سطوح جدا کند اهمیت بسزایی دارد. این جاروبرقی‌ها با داشتن قابلیت دمندگی می‌توانند به سادگی آلودگی‌ها و ذرات خاک را از سطوح حساس بزدایند.
در محوطه های باز هم که وجود برگ‌ها و گرد و غبار سبب تجمع بیشتر آلودگی می‌شود، استفاده از جاروبرقی صنعتی آب و خاک و قابلیت دمندگی آن می‌تواند با منتقل کردن برگ‌ها به محل مناسب، جمع آوری آنها توسط نیروی خدماتی را سهل تر کند.

• جاروبرقی‌های آب و خاک راه حل های مناسبی را برای کاربردهای خاص ارائه می دهند، مانند جاروبرقی با پمپ‌های دفع داخلی برای آتش نشانی‌ها و شرکت‌های ساختمانی، و همچنین جاروبرقی‌هایی برای نانوایی ها.
• جاروبرقی‌های ایمنی تضمین می کنند که هر جا که کاربران در معرض گرد و غبارهای قابل تنفس در کلاس گرد و غبار M یا گرد و غبارهای خطرناک در کلاس گرد و غبار H قرار می‌گیرند از سلامت شان محافظت می‌شود.

کاربرد جاروبرقی صنعتی آب و خاک در مسجد

نتیجه

جاروبرقی صنعتی آب و خاک برای نظافت هر نوع آلودگی مناسب است. خشک، مرطوب یا مایع مهم نیست! مکنده آب و خاک برای سخت‌ترین کاربردها در صنعت، تجارت و منازل توسعه یافته اند و کار روزانه شما را با حداکثر قدرت ساده تر می‌سازند. حتی از این دستگاه های می توانید به عنوان یک جاروبرقی مسجدی برای نظافت مساجد بزرگ نیز استفاده کنید و لذت نظافت راحت را با این دستگاه ها تجربه کنید.

جاروبرقی‌های آب و خاک را می‌توان در اطراف خانه یا برای نظافت حرفه‌ای در صنایع، رستوران‌ها، بیمارستانها، فضاهای اداری، خانه‌های بهداشت، مدارس و غیره استفاده کرد.
از سوی دیگر شاید در محاسبات اولیه خود خرید جاروبرقی آب و خاک به نظرتان گران برسد، ولی وقتی مزایا و سود حاصل از آن را در دراز مدت کنار هم بچینید متوجه می‌شوید که این خرید نه تنها هزینه‌بر نبوده بلکه نوعی سرمایه‌گذاری هم به شمار می‌رود.
شرکت آوین صنعت با تکیه بر سال‌ها تجربه در زمینه فروش انواع محصولات نظافت صنعتی و اخذ نمایندگی کمپانی‌های مطرح دنیا، یکی از پیشگامان عرصه فروش دستگاههای نظافت صنعتی در سراسر ایران است. برای خرید هر یک از این تجهیزات و یا مشاوره قبل از خرید فقط کافیست با شماره تلفن : ۴۴۱۴۰۰۰۵-۰۲۱ تماس گرفته و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.