واترجت پتروشیمی

واترجت پتروشیمی

اگر شما نیز در حوزه صنعت فعالیت دارید و در مکان‌هایی مانند کارخانه‌های پتروشیمی کار می‌کنید، واترجت صنعتی یکی از دستگاه‌هایی است که نیاز دارید آن را بشناسید. به طور کلی، واترجت صنعتی در حوزه‌های مختلف صنعت مانند پتروشیمی و گاز، کاربردهای فراوانی دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن، فضای کارخانه یا محل خود را پاکیزه نگه دارید. 

با این حال، بهتر است تا قبل از استفاده از دستگاه واترجت صنعتی یا واترجت پتروشیمی، با چیستی و کاربردهای آن آشنا باشید. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی چیستی دستگاه واترجت پتروشیمی، کاربردهای آن در صنایع پتروشیمی نفت و گاز، نحوه کار این دستگاه در صنایع و مزایای استفاده از آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید. 

نظافت پالایشگاه ها

دستگاه واترجت پتروشیمی چیست؟

شاید شستشوی مکان‌های بزرگی مانند کارخانجاتی که در حوزه نفت و پتروشیمی فعالیت می‌کنند، با ابزارهای ساده بسیار سخت باشد و همچنین هزینه بالایی را نیز برای شما ایجاد کند. علاوه بر این، موضوع دیگر آن است که این کار می‌تواند زمان زیادی نیز از شما بگیرد و فعالیت‌های کارخانه به تعویق بیفتد. در اینجا است که دستگاه واترجت پتروشیمی به کمک شما می‌آید!

به طور کلی، دستگاه واترجت پتروشیمی دستگاهی است که می‌توانید با استفاده از آن، شستشوی بسیار قدرت‌مندی را در کارخانجات و سایر مکان‌های بزرگ داشته باشید. به عبارت دیگر، این دستگاه‌ها، با اتصال به یک منبع آب، می‌توانند آن را در زمان بسیار کمی دریافت کرده وبا فشارِ چند برابر بیشتر خارج کنند. در ادامه به بررسی کاربردهای این دستگاه در صنایع پتروشیمی نفت‌وگاز می‌پردازیم. 

شستشوی صنعتی با واترجت

کاربرد دستگاه واترجت صنعتی در صنایع پتروشیمی 

همانطور که گفته شد، دستگاه واترجت پتروشیمی یک دستگاه مناسب برای شستشو و نظافت سریع کارخانجات و فضاهای صنعتی است. حال شاید برای شما سوال ایجاد شود که چرا باید از این دستگاه در صنایع پتروشیمی نفت و گاز استفاده کرد؟

باید گفت نظافت و شستشوی فضاهای کار صنعتی بسیار مهم است و می‌تواند در کیفیت کار و بهره‌وری کار تاثیر بگذارد. از طرف دیگر، به دلیل وجود افراد زیاد در یک فضای صنعتی، نیاز به نظافت آن در دوره‌های زمانی کوتاه‌مدت داریم و با ابزارهای معمولی شستشو نمی‌توانیم این کار را انجام دهید.

همچنین در صنعت پتروشیمی نفت و گاز  به خصوص در پالایشگاه‌ها، بخارات سمی، مواد شیمیایی مضر و پسماندها تولید می‌شود و این موارد می‌تواند آسیب‌های زیست‌محیطی زیادی را برای طبیعت به همراه بیاورد. همچنین اگر این مواد زمان زیادی در محیط باقی بمانند، می‌توانند به افراد حاضر در آن محیط نیز آسیب بزنند. 

کاربرد دستگاه واترجت پتروشیمی نیز در رفع این مشکلات خلاصه می‌شود. به عبارتی، با استفاده از این دستگاه واترجت پتروشیمی می‌توانید به‌صورت مدام و در زمان کمی، فضای پالایشگاه را شستشو دهید.

طرز کار دستگاه واترجت صنعتی یا واترجت پتروشیمی

برای استفاده بهینه از دستگاه واترجت پتروشیمی صنعتی، بهتر است با نحوه کار آن آشنا باشید. لازم به ذکر است که یکی از ویژگی‌های اصلی دستگاه واترجت، بهره‌بردن از فشار آب بالا برای از بین بردن آلودگی‌ها در سطوح مختلف است. 

به همین دلیل، ابتدا آب از منبع ورودی، وارد این دستگاه می‌شود و به پمپ آن انتقال می‌یابد. سپس با سرعت و با فشار بالایی از لنس و نازل به همراه تفنگی و شلنگ قوی، از بخش دیگرِ این دستگاه با فشار بسیار بالا خارج می‌شود. 

نحوه استفاده از کارواش صنعتی در پالایشگاه ها

انواع دستگاه‌های واترجت صنعتی 

دستگاه‌های واترجت صنعتی دو نوعِ اصلی دارند که شامل دستگاه‌های واترجت بنزینی و برقی هستند که در این بخش به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. 

دستگاه واترجت برقی

همانطور که از نام این نوع از دستگاه واترجت پیدا است، این دستگاه به‌وسیله موتور برقی کار می‌کند. به همین دلیل، شما می‌توانید از دستگاه واترجت برقی در محیط‌های باز و بسته استفاده کنید. توجه داشته باشید که این نوع دستگاه از صدای کمتری برخوردار است و آلودگی کمتری نیز تولید می‌کند. علاوه بر این، فشار آبِ این دستگاه می‌تواند در مقایسه با دستگاه واترجت بنزینی بسیار بیشتر باشد و این دستگاه هزینه نگهداری کمتری برای شما دارد. 

دستگاه واترجت بنزینی 

موتور دستگاه واترجت بنزینی با بنزین کار می‌کند و از همین جهت، می‌تواند صدا و آلودگی بیشتری تولید کند. به همین دلیل، بهتر است اگر از دستگاه واترجت بنزینی استفاده می‌کنید، آن را در محیط‌های سربسته به کار ببرید.

نظافت محیط های صنعتی با کارواش صنعتی

مزایای استفاده از دستگاه واترجت پتروشیمی 

استفاده از دستگاه واترجت پتروشیمی می‌تواند برای شما مزایای زیادی به همراه داشته باشد و بهتر است تا قبل از استفاده از این دستگاه، با مزایای آن آشنا باشید. در این بخش به برخی از اصلی‌ترین مزایا ی استفاده از دستگاه واترجت پتروشیمی اشاره خواهیم کرد.

صرفه‌جویی در هزینه نیروی انسانی 

با استفاده از دستگاه واترجت به جای ابزارهای عادی برای شستشو، به نیروی کار کم‌تری نیاز دارید؛ زیرا یک نفر می‌تواند با دستگاه واترجت، فعالیت‌های مربوط به شستشوی چند نفر را انجام دهد. از همین جهت، هزینه کم‌تری نیز بابت استخدام نیروی کار می‌پردازید یا حتی می‌توانید نیروهای انسانی خود را روی فعالیت‌های مهم‌تر متمرکز کنید. 

از بین بردن آلودگی‌های بزرگ و پاکیزگی کامل 

به دلیل فشار بسیار بالایی که دستگاه‌های واترجت صنعتی دارند، می‌توانند آلودگی‌‌هایی که نیروی انسانی توان از بین بردنِ آن‌ها را ندارد را نیز پاک کنند. به عبارت دیگر، شستشو با استفاده از این دستگاه‌ها به شکل عمیق‌تری انجام می‌شود و شما می‌توانید پس از شستشوی سطوح مختلف با استفاده از آن، سطوح را مانند روز اول مشاهده کنید. 

ذخیره زمان 

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره شد، دستگاه واترجت پتروشیمی می‌تواند در زمان بسیار کم و با کیفیتِ بهتری شستشوی سطوح مختلف را انجام دهد. به همین دلیل، زمان و بهره‌وری شما تا حد بسیار زیادی افزایش می‌یابد؛ زیرا نیروی کار می‌تواند پس از شستشو، به فعالیت‌های مهم‌‌تر کارخانه بپردازد و این موضوع در ابعاد بزرگ می‌تواند روی درآمد شما نیز تاثیر بگذارد. 

نظافت در پالایشگاه های نفت و گاز

سخن آخر

در این مقاله از سایت آوین صنعت ماندگار با بررسی مفهوم دستگاه واترجت صنعتی یا پتروشیمی، کاربردها و طرز کار آن همراه شما بودیم. لازم به ذکر است که بسیاری از دستگاه‌ها مانند واترجت موجود هستند که شما می‌توانید آن‌ها را در کارخانه خود به کار گرفته و به فعالیت‌های خود سرعت ببخشید. 

به همین دلیل، اگر در صنعت پتروشیمی و نفت و گاز فعالیت می‌کنید، بهتر است تا مدام درباره این دستگاه‌ها مطالعه کنید و بهره‌وری و درآمد خود را بهبود ببخشید.  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.