نظافت صنعتی در شهربازی؛ معرفی تجهیزات نظافت صنعتی اماکن تفریحی

نظافت صنعتی در شهربازی؛ معرفی تجهیزات نظافت صنعتی اماکن تفریحی

در عصری زندگی میکنیم که تکنولوژی حرف اول را میزند. با رشد شهرنشینی و البته افزایش جمعیت شهرها، تعداد تفرج گاه ها نیز افزایش یافته و طراحان آن سعی میکنند تا از هیجان انگیزترین تجهیزات بهره ببرند. تنها با یک سرچ کوتاه در گوگل متوجه میشوید که تجهیزات فوق العاده ای در دنیا در شهربازی ها طراحی و ساخته شده اند که پیر و جوان را به خود جلب میکند.

نظافت صنعتی در شهربازی ها؛ در شهربازی های مدرن خبری از سطل و تی نیست

شهربازی ها در فصول بهار و تابستان و پاییز و گاه زمستان پذیرای بسیاری از علاقه مندان هستند. تعداد زیادی از افراد ساعات زیادی را در تفریح گاه ها میگذرانند لذا باید نظافت این اماکن از درجه مطلوبی برخوردار باشد تا سلامت افراد به خطر نیفتد. افزایش مراجعه کنندگان به معنی میکروب های بیشتر، ضایعات و نیاز روزافزون به تمیز کردن است. شیوه نظافت شهربازی ها به هیچ وجه معمولی نیست و نظافت صنعتی در شهربازی ها کارآمد است. معقول نمیآید که با تی و جارو بتوان شهربازی را نظافت کرد. اینطور نیست؟

نظافت صنعتی در شهربازی
نظافت صنعتی در شهربازی

یک آمار جالب از دیزنی لند:

با شیوع سرخک در سال ۲۰۱۵ در دیزنی لند ثابت شد، شما هرگز نمی توانید در تمیز کردن شهربازی بسیار مراقب باشید. اما، برای شرکت های نظافتی، پارک های تفریحی یک چالش بزرگ است. این بیماری مربوط به پارک های دیزلی لند است که به دلیل عدم نظافت اصولی در تفریح گاه های کالیفرنیا افراد زیادی مبتلا به سرخک شدند.

معرفی تجهیزات نظافت صنعتی در شهربازی ها:

تمام این مقدمه ها برای این بود که از اهمیت نظافت شهربازی ها آگاه شویم. اما نظافت شهربازی ها با چه تجهیزاتی؟ در ادامه به بررسی انواع تجهیزات نظافت صنعتی در شهربازی ها میپردازیم :

شستشوی کفپوش ها با اسکرابر

سطوح کف در شهربازی ها از آلوده ترین بخش هااست و باید به نظافت و شستشوی آن توجه زیادی شود. اما بهترین وسیله برای شستشوی کف شهربازی ها چیست؟ اسکرابر یکی از تجهیزات نظافت صنعتی است که بدون دخالت دست اقدام به شستشوی مکانیزه سطوح میکند. به این صورت که در ابتدا کف توسط برس های مخصوص با مواد شوینده شسته شده و پس از آن خشک میشود. اسکرابر ها به واسطه استفاده از مواد شوینده صنعتی، تمام باکتری ها و میکروب های انباشته شده روی سطوح کف را از بین میبرد. اسکرابر ها در دو نوع دستی و سرنشین دار طراحی شده اند که اسکرابرهای دستی برای شهربازی های سرپوشیده و اسکرابرهای سرنشین دار برای شهربازی های رو باز استفاده میشوند. در نظر بگیرید که اسکرابر تنها برای سطوحی که از جنس موزائیک، سرامیک و سنگ است مورد استفاده قرار میگیرد. برای سطوحی که از جنس آسفالت است پیشنهاد دیگری برای شما داریم که در ادامه میگوییم.

تجهیزات نظافت صنعتی در اماکن تفریحی
تجهیزات نظافت صنعتی در اماکن تفریحی

نظافت سطوح سیمانی و آسفالت با سوییپر صنعتی

اگر جنس سطح کف شهربازی آسفالت باشد و چاله زیاد داشته باشد اسکرابر اصلا گزینه خوبی نیست. به همین دلیل میرویم سراغ یک گزینه دیگر. ” سوییپر” شاید نامش برایتان آشنا نباشد. سوییپر نیز یکی از دستگاه های نظافت مکانیزه است که برای کف آسفالت با شیب زیاد طراحی و ساخته شده است. سوییپر ها دارای برس های چرخانی هستند که آلودگی ها را جمع کرده و به داخل مخزن خود هدایت میکند. به این شیوه دیگر اثری از آلودگی ها و زباله ها باقی نمیماند.

تجهیزات نظافت صنعتی در شهربازی
تجهیزات نظافت صنعتی در شهربازی

مکش آلودگی ها با جاروبرقی صنعتی

شهربازی ها به واسطه تردد زیاد عالقه مندان دارای زباله های کوچک و بزرگ فراوانی هستند. از این رو باید با این زباله ها چه کرد؟ اصلا چطور زباله ها را جمع کرد؟ جاروبرقی های صنعتی دستگاه هایی فوق العاده برای مکش زباله های جامد و مایع هستند. جاروبرقی های صنعتی دارای مخازن بزرگی هستند و سرعت کارکرد را افزایش میدهند. البته که ناگفته نماند که الکتروموتور تعبیه شده در مکنده های صنعتی دارای قدرت مکش قابل توجهی هستند. از این رو هر شهربازی ای نیاز به جاروبرقی صنعتی دارد. کاربردهای این دستگاه نظافت صنعتی را علاوه بر شهربازی ها در مکان های مختلفی مانند: مساجد (جاروبرقی مسجدی)، کارخانه ها، بیمارستان ها، هتل ها، رستوران ها و… می توان مشاهده کرد.

نکات نظافت صنعتی در شهربازی
نکات نظافت صنعتی در شهربازی

شستشوی تجهیزات با واترجت صنعتی

شهربازی ها دارای تجهیزات بزرگ و کوچی هستند که نظافت و ضد عفونی کردن آنها گاه آسان نیست. به طور جدیت نمیتوان از نظافت سنتی در شهربازی های امروزی بهره گرفت. لذا برای نظافت تجهیزات شهربازی ها باید راهی دیگر را برگزید. استفاده از واترجت های صنعتی میتواند گزینه ایده آلی باشد.

تجهیزات نظافت صنعتی در اماکن تفریحی
تجهیزات نظافت صنعتی در اماکن تفریحی

واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی وسیله ای است که به طور اتوماتیک آب بدون فشار را دریافت کرده و به واسطه قطعات طراحی شده در خود فشار آب را به حداکثر رسانده و بر روی سطوح و لوازم میپاچد. فشار آب به قدری قوی است که تمامی آلودگی های روی وسایل را پاک میکند. یکی از ویژگی های منحصر بفرد واترجت صنعتی این است که دستگاه قادر به پاچیدن مواد شوینده صنعتی همراه با آب نیز هست. به این شیوه وسایل و تجهیزات شهربازی ها ضد عفونی نیز میشوند.

شستشوی کفپوش های تاتامی با پولیشر صنعتی

کفپوش های تاتامی دارای حساسیت زیادی هستند و باید به نظافت آنها توجه زیادی شود. به طور معمول باید روز در میان کفپوش های تاتامی مورد شستشو قرار بگیرند. اما بهترین وسیله برای نظافت تاتامی ها چیست؟

نظافت شهربازی چگونه است؟
نظافت شهربازی چگونه است؟

پولیشر ها میتوانند گزینه خوبی باشند. دستگاه های پولیشر صنعتی مخصوص شستشو و جلادهی سطوح و کفپوش های حساس هستند. برس های گوناگون در دیگر تجهیزات موجب آسیب دیدن تاتامی ها خواهند شد. لذا پیشنهاد ما برای شستشوی چنین سطوحی پولیشر صنعتی است که کارآمد تر بوده و البته طول عمر تاتامی ها را نیز افزایش میدهد.

مالکان شهربازی های ایران بخوانند:

نظافت صنعتی در شهربازی ها از اهمیت زیادی برخوردار است لذا از بهترین تجهیزات مکانیزه استفاده کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. رعایت نظافت امکان تفریحی موجب رضایت علاقه مندان شده و سلامت آنها نیز حفظ میشود.

در صورت خرید هر یک از تجهیزات ذکر شده میتوانید با شرکت آوین صنعت ارتباط بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی نیاز شما عزیزان خواهند بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.