نظافت صنعتی در انبارهای دارویی

نظافت صنعتی در انبارهای دارویی

نظافت صنعتی در انبارهای دارویی همواره یکی از بزرگترین دغدغه های تولید کنندگان صنایع دارویی محسوب می شود .در برخی از انبارهای دارویی به هیچ وجه نبایستی از آب جهت نظافت سطح استفاده شود .لذا در چنین محیط هایی مسلما از جاروبرقی صنعتی و یا سوییپر صنعتی جهت نظافت سطح استفاده می نمایند .اما در اکثر انبارهای دارویی جهت نظافت سطوح می توانیم شستشوی مکانیزه توسط دستگاه اسکرابر را پیشنهاد نماییم.

نظافت مکانیزه توسط جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی مهمترین ابزار مکانیزه نظافت صنعتی در انبارهای دارویی محسوب می شود .با استفاده از دستگاه مکنده صنعتی می توانیم بصورت خشک سطح انبار و یا قفسه ها را مورد نظافت و غبارروبی قرار داد. یکی از اصول استاندارد جهت نگهداری انبارهای دارویی عدم استفاده از رطوبت و آب جهت غبار روبی در انبارهای دارویی می باشد .زیراکه رطوبت می تواند کارتن های دارویی را مورد آسیب قرار دهد .به طبع این آسیب می تواند به مرور زمان خسارت های جبران ناپذیری به آن انبار دارویی وارد نماید .

نظافت صنعتی در انبارهای دارویی و دستگاه سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی یکی دیگر از ابزار نظافت صنعتی است که بصورت خشک و بدون استفاده از آب سطح زمین را مورد نظافت قرار می دهد .استفاده از دستگاه سوییپر صنعتی نسبت به جاروبرقی صنعتی دارای یکسری محاسن و معایب هست .اول اینکه استفاده از دستگاه سوییپر می تواند سطح زمین را با سرعت بیشتری نسبت به دستگاه جاروبرقی مورد نظافت قرار دهد .اما همانطور که می دانیم با استفاده از سوییپر صنعتی نمی توانیم روی قفسه ها و یا زیر قفسه  ها را مورد نظافت قرار دهیم .و اینکه کیفیت نظافت دستگاه مکنده صنعتی نسبت به سویپر صنعتی بیشتر است .مورد سوم اینکه با استفاده از مکنده صنعتی در نظافت صنعتی انبارهای دارویی بدون هیچ گونه تولید گرد و غبار می تواند به فعالیت بپردازد .اما سوییپر صنعتی ،در حین چرخش برس ها ،مقدار کمی گرد و غبار در فضا منتشر خواهد شد.

نقش اسکرابر در شستشوی مکانیزه انبارهای دارویی

امروزه با توجه به مکانیزه شدن انبارهای دارویی بسته بندی داروها بر روی قفسه های فلزی قرار می گیرند .،لذا می توانیم بصورت گسترده از دستگاه اسکرابر جهت شستشوی مکانیزه سطح انبارهای دارویی استفاده نماییم.همانطور که در پاراگراف های قبلی مطرح شد،منع استفاده از اسکرابر صنعتی در نظافت صنعتی انبارهای دارویی ،استفاده از آب و رطوبت در شستشوی سطح زمین می باشد .از آنجاییکه رطوبت می تواند بسته بندی دارویی را از بین ببرد ،لذا در صورت عدم استفاده از قفسه بندی ،استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی ممنوع می باشد .با توجه به متراژ محیط انبار و میزان استفاده از اسکرابر می توانیم از اسکرابر باراننده و یا اسکرابر دستی استفاده نماییم.

از بین بردن رد لاستیک لیفتراک بر روی سطح انبارهای دارویی

در انبارهای بزرگ دارویی دستگاه لیفتراک ،در انتقال قفسه ها و یا بسته بندی های دارویی ،دارای نقش بسیار کلیدی می باشد .اما حرکت کردن دستگاه لیفتراک بر روی سطح کفپوش ،می تواند به مروز زمان آن سطح را دچار خط و خطوط تیره نماید .اگر رد ناشی از حرکت لاستیک های لیفتراک را نهایتا تا ۴۸ ساعت پس از توسط اسکرابر پردازش نماییم ،  رد لاستیک از بین می رود . اما اگر این خط و خطوط ناهنجار به دست فراموشی سپرده شود،در آن صورت پردازش آن سطح بسیار سخت خواهد شد . مسلما بایستی از مواد شوینده قوی استفاده نماییم ،که در آن صورت امکان آسیب به سطح کفپوش وجود دارد .

جمع بندی نهایی

نظافت صنعتی در انبارهای دارویی یکی از دغدغه های مدیران خدمات می باشد.نظافت مکانیزه بصورت خشک توسط جاروبرقی صنعتی  و سوییپر صنعتی صورت می گیرد .اما شستشوی مکانیزه توسط اسکرابر صنعتی  صورت می پذیرد .بنا به متراز محیط مشخص می گردد که از چه نوع اسکرابر دستی و یا اسکرابر با راننده استفاده نماییم. .

تماس با ما :

شرکت آوین صنعت ماندگار با داشتن کارشناسان زبده فروش آماده همراهی با شما در زمینه انتخاب دستگاههای مکانیزه نظافت صنعتی می باشد .لذا جهت خرید تجهیزات نظافت صنعتی با شماره ۰۲۱۴۴۱۴۰۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.