مزایای استفاده از کفشوی صنعتی

مزایای استفاده از کفشوی صنعتی

کفشوی صنعتی به دستگاهی گفته می شود که همزمان کف محیط را می شوید و خشک می نماید. دستگاه کف شوی صنعتی دارای تنوع مختلف می باشد که می توانید در صفحه اسکرابر صنعتی مشاهده نمایید ولی سوال اساسی اینجاست که مزایای استفاده از اسکرابر صنعتی چیست و این وسیله چگونه به ما در ارتقای بهداشت محیط کمک می کند. اگر می خواهید جواب این سوال را بدانید، با ما همراه باشید.

بنا به متراژ محیط، میزان تراکم محیط، تردد افراد و میزان آلودگی می توانیم از مدلهای مختلف اسکرابر صنعتی استفاده نماییم. امروزه استفاده از کفشوی صنعتی در محیط های صنعتی و غیر صنعتی جزء لاینفک تداوم اصول بهداشتی در هر دو نوع مجموعه می باشد. با استفاده از این دستگاه نظافتی می توانیم تمامی درز و شیارهای سطح زمین که بعضا با چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند و میتوانند منبع تکثیر و رشد انواع پارازیت های بیماری زا باشند را مورد پردازش و نظافت قرار دهد. در ادامه در مورد مکان های مختلفی که می توان از این دستگاه استفاده کرد و شستشوی بهینه ای انجام داد، صحبت خواهیم کرد.
فقط توجه داشته باشید که اگر می خواید محیط های داخلی و اداری را نظافت کنید، اگر صرفا نظافت خشک مد نظر شماست، استفاده از جاروبرقی صنعتی و اگر می خواهید کف راهروها را اول با مواد ضد عفونی شستشو کرده و سپس خشکل کنید، استفاده از اسکرابر دستی به شما پیشنهاد می شود.

شستشوی کف سالن های تولید با کفشوی صنعتی

سالن تولید در اکثر کارخانجات بخاطر تردد افراد، لیفتراک و بعضا محصول تولیدی چرب می تواند بدون استفاده از ادوات مکانیزه نظافت صنعتی پس از مدتی مملو از آلودگی و دارای سطح تیره رنگ خواهد شد. در سالن تولید کارخانجات بخاطر متراژ گسترده، بهترین دستگاه نظافتی همان اسکرابر صنعتی است. در واقع دستگاه کف شوی صنعتی با عملیات شستشو جرم و آلودگی را از روی سطح جمع آوری و مورد پردازش قرار می دهد. در کنار سرعت بالای شستشو، مقوله کیفیت شستشو در سالن های تولیدی از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر بخواهیم سطح سالن تولید با متراژ ۱۰۰۰ متر مربع را با روش سنتی مورد شستشو قرار دهیم، با یک تست عملیاتی ساده به نتایج جالبی بر میخوریم.

یک نیروی انسانی در هر ساعت نهایتا ۱۵۰ متر مربع را می تواند مورد شستشو قرار دهد و جهت خشک کردن از همان تی نخی استفاده می نماید. اما یک کفشوی صنعتی مدل E75C-RED در هر ساعت ۱۷۰۰ متر مربع را مورد شستشو و خشک کردن همزمان انجام می دهد. این مقایسه شستشو بصورت روش سنتی و شستشو به روش مکانیزه را از سه بعد مورد بررسی قرار داد

از بعد سرعت

یک نیروی انسانی در هر ساعت ۱۵۰ متر مربع و یک دستگاه کفشوی صنعتی مشابه مدل CT45 C50 و یا مدل E75C-RED در هر ساعت ۱۷۰۰ متر مربع را می تواند مورد نظافت، شستشو و خشک کردن همزمان قرار دهد.

یعنی ۱۱ برابر سرعت بیشتر شستشو نسبت به شستشو به روش سنتی و توسط نیروی انسانی بیشتر است.

از بعد کیفیت

از نظر کیفیت کار نیز همانطور که مشخص است، ابزار نظافتی که در روش شستشوی سنتی  توسط پرسنل استفاده می وشود، می تواند یک تی نخی باشد که بایستی بصورت مداوم مورد شستشو قرار گیرد و در نهایت تی نخی آلودگی را از یک نقطه به یک نقطه دیگر منتقل میکند. تی نخی قابلیت خشک کردن را بصورت کامل ندارد در نتیجه مقدار زیادی از رطوبت بر روی سطح زمین باقی می ماند. این مقدار رطوبت در اثر تردد افراد و نفوذ این رطوبت به داخل شیارها در نهایت باعث تیره شدن سطح خواهد شد. اما در شستشوی مکانیزه، همزمان با عملیات شستشو که با استفاده برس ها و مواد شوینده انجام می شود، عملیات خشک کردن با استفاده از تی و مکش به داخل مخزن نیز صورت می پذیرد. در نتیجه، تمامی آلودگی ها و ایرگی کف محیط که بعضا با چشم غیر مسلح ممکن است دیده نشود نیز تمیز خواهد شد و جایی برای رشد قارچ ها و ویروس ها باقی نمی ماند.

پس در روش شستشوی مکانیزه توسط کفشوی صنعتی علاوه بر سرعت انجام کار ،کیفیت شستشو نیز مهم و از مزایای استفاده از کفشوی صنعتی بشمار می آید.

از بعد مالی

به صورت مختصر می توان بررسی کرد که در شستشو به روش مکانیزه، یک بار هزینه خرید دستگاه اسکرابر را می نماییم و پس از آن تنها هزینه ای که باید انجام دهیم، هزینه انرژی ( برق یا سوخت های دیزلی ) برای به حرکت آوردن دستگاه و مواد شوینده است. البته هزینه های تعمیرات و نگه داری نیز برای دستگاه وجود دارد که ۱۲ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش آوین صنعت این قسمت را به طور کامل تحت پوشش قرار می دهد.

سخن پایانی

به طور کلی استفاده از دستگاه های نظافتی مکانیزه باعث افزایش کیفیت و سرعت شستشو می شوند و همزمان هزینه ها را نیز برای سازمان کاهش می دهند ولی در هر صورت انتخاب یک اسکرابر مناسب نیازمند بررسی دقیق محیط و نیازسنجی است که شما می توانید با تماس تلفنی با مشاورین فروش ما یا از طریق فرم تماس با ما بهترین مدل اسکرابر یا جاروبرقی صنعتی را انتخاب و خریداری نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.