شرکت آوین صنعت

عیب یابی دستگاه کف شوی صنعتی و رفع این مشکلات

عیب یابی دستگاه کف شوی صنعتی و رفع این مشکلات

دستگاه کف شوی صنعتی و مشکلات رایج آن

اگر صاحب یک دستگاه کف‌شوی صنعتی هستید، عیب‌یابی دستگاه اسکرابر شما اجتناب‌ناپذیر است. دانستن اینکه چگونه با مشکلاتی که پیش می‌آیند مقابله کنید، در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند. هنگامی که بتوانید عیب‌یابی اسکرابر صنعتی خود را انجام دهید می‌دانید که چگونه هر مشکلی را که با آن مواجه شده‌اید، برطرف کنید.
گاهی اوقات نیز می‌توانید رایج‌ترین مشکلات اسکرابر صنعتی خود را به راحتی برطرف کنید، بنابراین لزومی به آوردن تعمیرکار حرفه‌ای ندارید. درک علت یک مشکل و نحوه رفع آن، زمان تعمیر را کوتاه کرده و کمک می‌کند هزینه‌های شما به حداقل برسد.
همانطور که می‌دانید دستگاه کف‌شوی صنعتی به دو شکل اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین‌دار تولید شده که با توجه به مدل دستگاه و تفاوت در برخی تجهیزات، عیب‌یابی دستگاه اسکرابر صنعتی متفاوت خواهد بود. ما در این مقاله به مهمترین و ساده‌ترین عیوبی که ممکن است در کار با زمین‌شوی صنعتی خود برخورد کنید، پرداخته‌ایم:

شماره ۱: دستگاه کف شوی صنعتی شما به طور موثر آب را جمع نمی‌کند

.یکی از رایج‌ترین مسائلی که در مورد اسکرابرهای کف مشاهده می‌شود این است که هنگام عبور از روی سطح، آب را جمع نمی‌کنند. در اکثر موارد، این یک راه‌حل ساده دارد، به شرطی که بدانید دقیقا به دنبال چه چیزی هستید.
راه‌حل و روش‌های پیشگیری
ابتدا، شیلنگ، فیلترها و تیغه تی را برای هر گونه زباله‌ای که ممکن است انباشته شده باشد، که سبب انسداد می‌شود، بررسی کنید. دستگاه اسکرابر که آب را جمع نمی‌کنند اغلب در جایی دچار انسداد شده که یک راه‌حل ساده دارد.
اگر انسداد را بررسی کرده‌اید و مشکل همچنان ادامه داشت، وقت آن رسیده است که لاستیک را برای هر نوع آسیب‌دیدگی بررسی کنید و خاطرجمع شوید که از نوع مناسب لاستیک برای سطوحی که در حال تمیز کردن هستید استفاده می‌کنید. به عنوان مثال، کف‌های سخت برای لاستیک Linatex مناسب هستند، در حالی که پلی اورتان برای سطوح خشن و غیرلغزنده مناسب است.

شماره۲: نتایج ضعیف در تمیز کردن

اگر از عملکرد تمیز کردن اسکرابر صنعتی خود ناراضی هستید، این ممکن است نتیجه هر دو مشکل دستگاه و خطای اپراتور باشد. خوشبختانه، سه راه‌حل ساده در دسترس شماست.
راه‌حل و روش‌های پیشگیری
این مشکل معمولاً به دلیل فرسودگی اسکرابر یا نوع نامناسب برس یا پد یا استفاده شده توسط اپراتور یا از نوع نامناسب مواد شیمیایی بوجود می‌آید. برای رفع این مشکل، ابتدا برس‌ها و پدهایی را که استفاده می‌کنید از نظر ساییدگی بررسی کرده و مطمئن شوید که از نوع برس یا پد مناسب برای سطوحی که در حال تمیز کردنش هستید می‌باشد.
در مرحله بعد، مطمئن شوید که از نوع مناسبی از مواد شوینده ، مخصوص کثیفی یا لکه‌هایی که می‌خواهید پاک کنید، استفاده می‌کنید. به عنوان یک راهنمای کلی، مواد آلی مانند قالب، پروتئین‌ها و مواد روغنی بهتر است توسط یک مایع شوینده مبتنی برخاصیت قلیایی تمیز شوند، در حالی که یک مایع شوینده اسیدی برای لکه‌های معدنی مانند رسوب آهک یا اکسیداسیون عالی هستند.
در نهایت، بررسی کنید که از مقدار مناسبی از مایع شوینده در کف‌شوی خود استفاده می‌کنید. اغلب می‌بینیم که اپراتورها بیش از حد از یک ماده شوینده استفاده می‌کنند، که می‌تواند آلودگی شیمیایی بر روی محیط اطراف خود باقی گذارند.

شماره ۳: دستگاه کف شوی صنعتی آب را آزاد نمی‌کند:

اگر متوجه شده‌اید که اسکرابر شما آب را به درستی پخش نمی‌کند، چند نکته ساده وجود دارد که می‌توانید بررسی کنید. این مشکل اغلب به دلیل مسدود شدن فیلتر یا شیر برقی اسکرابر صنعتی یا خطای ساده کاربر ایجاد می‌شود.
راه‌حل و روش‌های پیشگیری
برای رفع مشکل پراکندگی آب، بررسی کنید که مخزن آب تمیز پر از آب است و اگر مدلی که استفاده می‌کنید دارای قسمت بالایی برای کنترل جریان است، مطمئن شوید که روشن است.(کیلد قطع و وصل جریان آب توسط شیر برقی)

در مرحله بعد، فیلتر مواد شوینده را برای هر گونه نشانه‌ای از زباله که می‌تواند باعث انسداد شود بررسی کنید. اگر مشکل ادامه داشت، شیر برقی کف‌شوی را بررسی کنید، ممکن است توسط زباله مسدود شده باشد. اگر در فیلتر یا شیر برقی هر گونه زباله یافتید، به سادگی آن را برداشته و با آب تمیز بشویید.

شماره ۴: عملکرد ضعیف دستگاه کف شوی صنعتی در زمان کار

یکی دیگر از مشکلات رایجی که روی دستگاه اسکرابر تاثیر می‌گذارد، عملکرد ضعیف در زمان اجرای کار است که معمولا نتیجه چندعلت می‌باشد.
راه‌حل و روش‌های پیشگیری
یک راه‌حل رایج، ایمن کردن اتصالات شل شده باتری و ترمینال است که ممکن است در اثر استفاده طولانی‌مدت از بین رفته باشند.
مطمئن شوید که اسکرابر با فشار بیش از حد برس کار نمی‌کنند. این می‌تواند به یک مشکل به خصوص در سطوح ناهموار تبدیل شود که باعث افزایش بار روی موتورها ‌شده و تأثیر زیادی بر زمان اجرا داشته باشد. با این حال، شایع‌ترین علت مشکلات زمان اجرا، باتری‌ها هستند که می‌توانند به مرور زمان خراب شوند، به خصوص اگر از بسته باتری سربی/اسیدی یا ژلی استفاده می‌کنید.
اسکرابرهای صنعتی معمولاً توسط مخلوط باتری سرب/اسید یا ژل تغذیه می‌شوند که نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، در حالی که اسکرابرهای پیشرو باتری‌های لیتیوم یونی کار می‌کنند. چیزی که بیشتر مردم نمی‌دانند این است که باتری‌های سرب/اسید و ژل نباید بیش از ۵۰ درصد دشارژ شوند، زیرا اگر بیش از حد فشار داده شوند، طول عمر آنها به‌طور چشمگیری کاهش می‌یابد.
بهترین روش‌ها برای مراقبت از بسته باتری ساده است: مطمئن شوید که آنها را بعد از هر بار استفاده شارژ کرده، و به طور مرتب سطح آب باتری سلول مرطوب(باتری آب اسیدی) را بررسی می‌کنید.شایان ذکر است که در دستگاه کف شوی باتری دار ی که از باتری ژله ای استفاده می نماید ،نیازی به مراقبت از باتری در راستای چکاپ سطح آب و اسید وجود ندارد .

شماره ۵: دستگاه کف شوی صنعتی روشن نمی‌شود!

اگر دستگاه کف شوی شما به سادگی روشن نمی‌شود، چند مرحله وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.
راه‌حل و روش‌های پیشگیری
ابتدا، ترمینال باتری را بررسی کنید تا اتصالات شل شده را از بین ببرید، مطمئن شوید که سیم‌ها محکم بسته شده‌اند و هیچ نشانه‌ای از صدمه نداشته باشند، بعد، فیوزها را بررسی کنید. اسکرابرها اغلب دارای مجموعه‌ای از فیوزهای قابل تنظیم مجدد هستند که برای جلوگیری از بارگذاری بیش از حد دستگاه طراحی شده‌اند. به سادگی فیوز را مجدداً تنظیم کنید. کف‌شوی باید روشن شود.
در نهایت، اگر مشکل همچنان ادامه یافت، وضعیت باتری‌ها را بررسی کرده و از شارژ کامل آنها اطمینان حاصل کنید گاهی اوقات، باتری باقی مانده در انبار برای مدت طولانی می‌تواند وارد حالت خواب عمیق شود و برای بیدار کردن آنها باید دوباره شارژ شود. همانطور که می‌بینید، برخی از رایج‌ترین مشکلات اسکرابر را می‌توان با برخی اقدامات پیشگیرانه ساده و سازگار اجتناب کرد. توصیه می‌کنیم پس از استفاده دو دقیقه برای تمیز کردن اسکرابر صنعتی خود وقت بگذارید تا انسداد را به حداقل برسانید، این می‌تواند باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و انرژی شما شود.

پیدا کردن تجهیزات نظافت صنعتی با کیفیت و ماندگار

در پایان روز، بهترین راه برای کاهش مشکلاتدستگاه کف‌شوی صنعتی این است که با سرمایه گذاری در تجهیزات با کیفیت، خرابی آنها را محدود کنید.
نگهداری پیشگیرانه و سرویس تجهیزات کف‌شوی صنعتی به کاهش احتمال بروز این مشکلات و سایر مشکلات رایج در آینده کمک می‌کند. همچنین با سرویس این تجهیزات بهره‌وری دستگاه را افزایش داده و اپراتورها نیز کارایی بالاتری را تجربه خواهند کرد.
با این وجود اگر دائماً هزینه تعمیرات نظافت صنعتی خود را یکی پس از دیگری پرداخت می‌کنید، شاید زمان خرید تجهیزات جدید مکانیزه صنعتی‌تان فرا رسیده باشد!

نکات و ترفندهای تعمیر و نگهداری برای اسکرابر صنعتی یا دستگاه کف شوی صنعتی شما

اسکرابر یا دستگاه کف‌شوی صنعتی، محل کار شما را تمیز و ایمن نگه می‌دارد. بنابراین مهم است که با نگهداری مناسب از دستگاه خود مراقبت کنید. این به عمر طولانی‌تر تجهیزات مکانیزه شما کمک کرده و در زمان و هزینه‌تان نیز صرفه‌جویی می‌کند. آیا می‌خواهید برای مدت طولانی‌تری از خدمات اسکرابر یا زمین‌شوی صنعتی خود بهره ببرید؟ این نکات و ترفندها را دنبال کنید تا دستگاهتان به بهترین شکل کار کند.

قبل از استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی رعایت کنیم:

۱. وضعیت شارژ باتری دستگاه کف‌شوی صنعتی خود را بررسی کنید. قبل از شروع به کار آسوده شوید که باتری کف‌شوی یا اسکرابر شما کاملاً شارژ شده است. این بدان معناست که شما کار را با دستگاه خود در حداکثر سطح انرژی شروع می‌کنید – دقیقاً مانند سوخت‌رسانی به انرژی خود با یک فنجان چای قبل از شیفت کاری. این کار شما را آماده می‌کند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشید. اگر باتری اسکرابر شما به طور کامل شارژ نشده است، آن را دوباره بارگذاری کنید.معمولا در قسمت برد فرمان اکثر دستگاههای اسکرابر ،قسمتی بعنوان پنل میزان شارژ باتری دستگاه وجود دارد .لذا با بررسی سه آیکن قرمز ،زرد و سبز می توانید درک صحیحی از وضعیت میزان شارژ دستگاه کف شوی صنعتی خود پیدا کنیم .

۲. برس یا پد شستشو را بررسی کنید.
اگر برس یا پد شستشوی شما فرسوده شده باشد، در نهایت به کف تمیز و براقی که مد نظرتان است، نخواهید رسید. اما می‌توانید قبل از شروع کار با بررسی سایش برس یا پد شستشو، کار را آسان‌تر کنید. اگر وضعیت خوبی ندارند، آنها را تعویض کنید.

۳. وضعیت تیغه تی خود را بررسی کنید.
برای انجام وظایف کف‌شوی‌تان نیاز دارید که تیغه تی محکم باشد. یک تیغه فرسوده، تمیز کردن کف‌ها را سخت‌تر از آنچه لازم است می‌کند. خبر خوب اینست که تیغه‌های تی همیشه در یک جهت پاک می‌شوند، بنابراین اگر تیغه کف‌شویتان فرسوده شده است، می‌توانید به راحتی آن را بچرخانید تا از عمر بیشتری برخوردار شود. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید هر بار یک دستگاه نو بخرید!

۴. مطمئن شوید که مخزن آب کثیف خالی و صفحه نمایش تمیز است:
هر چه سریعتر بتوانید کار را به درستی انجام دهید، بهتر است. بنابراین، تا زمانی که هنوز آب در مخزن آب کثیف اسکرابر صنعتی شما وجود دارد، تمیز کردن را شروع نکنید. آب باقیمانده به این معنی است که مخزن شما خیلی سریع‌تر پر می‌شود و به زودی برای تخلیه آن باید کار را متوقف کنید. با اطمینان از خالی بودن کار قبل از شروع، در زمان صرفه‌جویی کنید. و در ضمن بررسی کنید که صفحه نمایش تمیز و آماده استفاده باشد.

۵. مخزن محلول را پر کنید.
شما نمی‌توانید یک طبقه را با آب کثیف تمیز کنید. بهتر است هر بار با آب تازه شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که مخزن محلول خود را با آب تمیز (حداکثر ۶۰ درجه) پر کرده‌اید و فقط از مواد تمیز کننده‌ای استفاده کنید که برای شستشوی صنعتی تایید شده‌اند.

بعد از هر استفاده از دستگاه کف‌شوی نکات زیر را انجام دهید:

۱. مخزن آب کثیف را خالی و تمیز کنید.
اکنون زمان آن رسیده است که از شر تمام کثیفی‌هایی که به تازگی از روی زمین پاک کرده‌اید خلاص شوید. قبل از خالی کردن مخزن ریکاوری، مطمئن شوید که دستگاه شما خاموش است. سپس لوله را صاف کنید تا بتوانید پوشش را بردارید. در نهایت، در حین تخلیه مخزن، لوله را در قسمت تخلیه نگه دارید. قبل از تمام کردن کار اسکرابر خود بررسی کنید که مخزن بازیابی شما تمیز و خالی است و برای دفعه بعد آماده است.

۲. محلول مخزن را خالی کرده و بشویید.
باقیمانده محلول تمیزکننده را از توی مخزن تخلیه کرده و سپس آن را کاملا بشویید. مطمئن شوید که چیزی باقی نمانده باشد، تا از بروز هرگونه مشکل طولانی‌مدت جلوگیری کرده و از آلوده شدن آب تمیزی که دفعه بعد از دستگاه خود خارج می‌کنید جلوگیری شود.

۳. فیلتر مخزن محلول دستگاه اسکرابر را بردارید و تمیز کنید.
هنگام تمیز کردن مخزن محلول دستگاه کف شوی صنعتی خود همیشه باید فیلتر را تمیز کنید. با این کار از شر هر گونه آلودگی خلاص شده و از ایجاد مشکل در سیستم جلوگیری می‌کنید. تمیز کردن فیلتر به آسانی شستشو با آب خالص است. کار شما در عرض چند دقیقه تمام شده و دفعه بعد که به آن نیاز داشتید زمین‌شوی شما آماده کار خواهد بود.

۴. برس یا پد را بردارید و تمیز کنید.
برس یا پد شما قبل از شروع تمیز کردن فرسوده نشده بود، اما اکنون در چه وضعیتی است؟ حتما بررسی کنید. اگر فرسوده به نظر می‌رسد، برس یا پد را تعویض کنید تا دستگاه اسکرابر شما برای تعویض بعدی آماده شود. آیا برس یا پد هنوز هم خوب به نظر می‌رسد؟ به سادگی آن را به طور کامل تمیز کرده تا کثیفی دیروز به طبقات فردا نرسد.

۵. تیغه تی را تمیز کنید.
برای تمیز کردن تیغه تی اسکرابر خود، آن را کاملا با آب بشویید و خیالتان راحت شود که تمام کثیفی‌ها را پاک کرده‌اید. آیا تیغه فرسوده شده است؟ اگر فقط یک طرف تیغه تی پوسیده است، آن را برگردانید. اما اگر از هر دو طرف پوسیده شده است، آن را با یک تیغه جدید جایگزین کنید.

۶. دستگاه کف شوی صنعتی را تمیز کنید.
اسکرابر صنعتی وقتی خوب تمیز می‌کند که پاک‌کننده قوی داشته باشد. برای این منظور شما به یک پاک کننده چندمنظوره و یک پارچه مرطوب نیاز دارید تا به سادگی تمام دستگاه را تمیز کنید. کار را به درستی انجام دهید و دفعه بعد که کف‌ها را تمیز می‌کنید، دستگاه را هم پاکیزه کنید.

۷. باتری را شارژ کنید.
هر بار که دستگاه شما برای ۳۰ دقیقه یا بیشتر استفاده می‌شود، باید باتری را دوباره شارژ کنید. این بدان معناست که اسکرابر صنعتی شما آماده است تا دفعه بعد که به آن نیاز داشتید کار کند.

سخن آخر

با رعایت نکات عنوان شده در بالا به سادگی می‌توانید طول عمر دستگاه کف شوی صنعتی خود را افزایش داده و آن را در شرایط مطلوب نگه دارید. اگر احساس می‌کنید که تجهیزات مکانیزه شما قابل تعمیر نیست و نیاز به خرید یک دستگاه کف‌شور صنعتی دارید، تصور نکنید که راه‌حل منطقی وجود ندارد. این واقعیت که اسکرابر شما از کار افتاده است به این معنی نیست که شما باید هزینه یک ماشین جدید را متحمل شوید! گاهی با تعویض یا تعمیر یک قطعه،دستگاه کف‌شوی صنعتی شما دوباره راه می‌افتد.
شرکت آوین صنعت با تکیه بر سال‌ها تجربه در زمینه فروش محصولات نظافت صنعتی و اخذ نمایندگی کمپانی‌های مطرح دنیا، یکی از پیشگامان عرصه فروش دستگاههای نظافت صنعتی در سراسر ایران می‌باشد. برای خرید این تجهیزات و یا مشاوره قبل از خرید فقط کافیست با شماره تلفن:۴۴۱۴۰۰۰۵-۰۲۱ تماس گرفته و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس مستقیم