عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی: مشکلات رایج و راه حل ها 

عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی: مشکلات رایج و راه حل ها 

داشتن اطلاعات جامعی راجع به دستگاه های نظافتی به خصوص دستگاه های پرکاربردی مانند دستگاه اسکرابر صنعتی و…. کمک زیادی به صرفه جویی در هزینه و زمان شما خواهد کرد. مشکلاتی که برای دستگاه های نظافتی بوجود می آید اجتناب ناپذیر است. چه بخواهید و چه نخواهید روزی ممکن است به تعمیر این دستگاه ها نیاز پیدا کنید.

در این مواقع عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی می تواند تا حدود زیادی نیازهای شما را رفع کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به شکل کامل عیب یابی این دستگاه های نظافت صنعتی و مشکلات رایج آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

مشکلات متداول زمین شوی ها

زمین شوی های صنعتی یکی از پرکاربردترین دستگاه های نظافتی هستند. این دستگاه ها با سرعت بالایی که در نظافت ارائه می دهند، جزو به صرفه ترین دستگاه های نظافتی محسوب می شوند. علاوه بر این استفاده درست از آن ها می تواند از آسیب رسیدن به کفپوش ها به مرور زمان جلوگیری کند.

اما همانطور که اشاره کردیم، مشکلات و خرابی ها همواره وجود دارند. در ادامه با بررسی ۶ نکته برای عیب یابی زمین شوی صنعتی با شما همراه خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

اسکرابر چیست

مشکلات رایج کفشوی ها

اسکرابر آب تمیز را به درستی خارج نمی کند

یکی از مشکلات رایج  انواع اسکرابر های صنعتی، عدم خروج صحیح آب و مواد شوینده از داخل نازل بر روی زمین است. همانطور که می دانید این دستگاه ها برای نظافت محیط از آب و مواد شوینده که داخل مخزن خود قرار داده می شوند، برای پاکسازی محیط استفاده می کنند.

در صورت برخورد با این مشکل توصیه می شود برای عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی ابتدا مخزن های آب و مواد شوینده دستگاه را چک کنید. در صورت خالی بودن، آن ها را پر کنید و مجددا تست کنید.

یکی دیگر از مواردی که در این مشکل ممکن است دخالت داشته باشد، بخش فیلتر مخزن محلول شوینده دستگاه است.  برای رفع این مشکل فیلتر دستگاه را تمیز کنید و مسیر مسدود شده را باز کنید. در صورت نبود مشکل در این بخش نیز احتمالا مشکل مربوط به بخش شیر دستگاه است که نیاز به بررسی تخصصی خواهد داشت.

زمین شوی آب کثیف را جمع آوری نمی کند

همانطور که میدانید این کف شوی ها کار شست و شو و خشک کردن کف زمین را به شکل همزمان انجام می دهند. در صورت عملکرد ضعیف دستگاه در بخش خشک کردن و جمع آوری آب های کثیف، جهت عیب یابی دستگاه اسکرابر توصیه می شود ابتدا مخزن مربوط به جمع آوری آب کثیف را چک کنید.

در صورت پر بودن مخزن آن را خالی کنید. شلنگ مکنده بخش بعدی برای عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی است که باید چک شود. تی انتهایی دستگاه از دیگر بخش هایی است که برای مشکل باید مورد بررسی قرار بگیرد.

اجزای داخلی دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر لکه های سیاه ایجاد می کند

یکی از مشکلات متداول در حین کار با اسکرابرهای صنعتی، بوجود آمدن لکه های سیاه بر روی زمین است. علت این موضوع می تواند مستقیما با بخش پد و تی قرار داده شده در بخش انتهایی دستگاه در ارتباط باشد.

برای عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی و رفع این مشکل بهتر است با انواع برس ها و پد های قابل استفاده در این دستگاه بیشتر آشنا شوید.

مورد بعدی که برای این مشکل می توانید مورد بررسی قرار دهید، بحث نوع مواد شوینده استفاده شده در این دستگاه است. گاهی استفاده از مواد شوینده شیمیایی نامناسب در این دستگاه ها علاوه بر ایجاد لکه بر روی زمین، موجب آسیب دیدن دستگاه نیز می شود.

کف شوی رگه هایی از آب را باقی می گذارد

برای عیب یابی این مشکل ابتدا باید تی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. معمولا در این مواقع مشکل تراز نبودن تی، باعث باقی ماندن بخش هایی از آب روی زمین خواهد شد. (تی به مرور زمان ممکن است جابجا شود). در مواردی نیاز به تعمیر یا تعویض تی نیاز پیدا خواهید کرد.

عملکرد دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر صنعتی روشن نمی شود

برای عیب یابی انواع دستگاه اسکرابر صنعتی در این مورد باید بدانید که به شکل کلی این دستگاه های نظافتی در دو نوع کابلی و باتری دار عرضه می شوند.

در اسکرابرهای باتری دار در صورت بر خورد با این مشکل ابتدا باتری را چک کنید تا به شکل کامل شارژ داشته باشد. در صورت شارژ داشتن، از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

در اسکرابر کابلی، پریز برق و کابل را چک کنید تا همه موارد به درستی کار کنند.

توجه داشته باشید که در برخی دستگاه های اسکرابر، دکمه ای با عنوان توقف اضطراری تعبیه شده که صورت فشردن آن، دستگاه خاموش می شود.

خراب بودن کلید روشن/خاموش دستگاه و خرابی فیوز نیز از مشکلاتی است که ممکن است باعث روشن نشدن دستگاه زمین شوی صنعتی شود.

اگر با عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی در موارد بالا، دستگاه همچنان روشن نشد؛ بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

روشن نشدن دستگاه اسکرابر

کوتاه شدن زمان کار دستگاه

این مشکل عموما برای دستگاه های اسکرابر شارژی یا باتری دار رخ می دهد. برای برطرف کردن آن توصیه می شود تا باتری را به شکل کامل شارژ کنید و مجددا از آن استفاده کنید.

گاهی اوقات وجود خرابی در بخش باطری باعث می شود حتی در صورت شارژ شدن باطری نیز عملکرد خوبی را از آنها دریافت نشود. در این مواقع احتمالا تعویض باتری می تواند گزینه مناسبی برای عیب یابی دستگاه اسکرابر صنعتی باشد. به کابل شارژر باتری خود نیز توجه کنید ممکن است بخشی از سیم آسیب دیده باشد و به همین دلیل باتری به درستی شارژ نشود. سرویس دوره ای باطری ها می تواند از بروز خرابی ها جلوگیری کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.