عوامل موثر بر قیمت دستگاه اسکرابر

عوامل موثر بر قیمت دستگاه اسکرابر

ماشین‌ های نظافت صنعتی برای پاکیزه نمودن طیف گسترده‌ای از انواع مختلف کف از جمله کف‌پوش ‌های سخت داخلی و همچنین کف‌پوش‌ های بیرونی ساخته شده‌اند، همه کاره بوده و برای بسیاری از مکان‌ های کاری و صنایع مختلف مناسب هستند. اسکرابر های صنعتی که برای دور نگه ‌داشتن کثیفی ضروری است، اسکرابر صنعتی یکی از ابزار های مکانیزه نظافتی مهم در جمع تمامی تجهیزات نظافتی امروزی می باشد.
طیف ماشین های زمین شوی صنعتی که برای جمع آوری موثر گرد و غبار، خاک و غیره طراحی شده اند، امکان کف های تمیزتر را در هر محیطی فراهم می کنند.

با انتخاب مناسب برای مصارف داخلی و خارجی، این دستگاه های نظافت صنعتی برای تمیز کردن روسازی و همچنین مراقبت از کف تجاری در ادارات، فضاهای خرده فروشی و کارگاه ها ایده آل هستند.
شما هم اگر به دنبال انتخاب و خرید دستگاه اسکرابر صنعتی با قیمت اسکرابر بصورت مناسب هستید ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید.

نظافت حرفه ای کف های صنعتی

کف‌های صنعتی هم در حین ساخت و هم از نظر پوشش، تمیز کردن و نگهداری نیاز به مراقبت و توجه خاصی دارند. این به این دلیل است که آنها نه تنها باید مقدار قابل توجهی از فشار را تحمل کنند، بلکه باید استانداردهای ایمنی شغلی را نیز رعایت کنند. اینکه کدام روش تمیز کردن استفاده شود تا حد زیادی به بافت کف بستگی دارد. پس بهتر است قبل از نظافت سطح از اطلاعات راجع به آنها اطلاعات جمع آوری کنید.

تمیز کردن منظم ایمنی محیط کارتان را تضمین می کند

معمولا کف های صنعتی به دلایل زیادی مورد آلودگی قرار می گیرند. بسیاری از دلایلی که باعث تعویق افتادن امر نظافت در محیط های صنعتی می شوند عبارتند از:

  • به طور روزانه تحت تردد زیادی قرار می‌گیرند (تردد افراد و ماشین آلات صنعتی)
  • نیروی فیزیکی و مواد مختلفی که باعث واکنش شیمیایی روی سطح می‌شوند نیز یکی از همین دلایل است.

لذا برای ایمنی پرسنل و اطمینان از اجرای عملیات نظافت صنعتی مورد نیاز است. در بدترین حالت، آسیب به پوشش کف می‌تواند باعث صدمات و حوادث بعدی در محیط کار شود، زیرا روغن، اسیدها و سایر مواد به ابزارها و ماشین‌آلات آسیب می‌رسانند یا حتی کارگران را مجروح می‌کنند.

انجام صحیح تمیز کردن در فواصل منظم می تواند این خطر را به حداقل برساند. به طور خاص، تعمیر و نگهداری کف در صنعت می تواند به کفپوش ها و ساختمان ها کمک کند تا ارزش خود را حفظ کنند. و چه دستگاهی بهتر از اسکرابرهای صنعتی می تواند این وظیفه را به درستی انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

اسکرابر چیست

Industrial scrubber machine price

دستگاه های اسکرابر یک سرمایه گذاری کارآمد هستند!

سرمایه گذاری در ماشین‌های تمیزکننده کف باید ارزشمند باشد و دقیقاً اسکرابرهای صنعتی این کار را به شما ارائه می‌دهند.

چگونه؟ در مقایسه با تمیز کردن سنتی، دستگاه های اسکرابر صنعتی هزینه های کار و مواد را کاهش داده و در عین حال کیفیت تمیز کردن را افزایش می دهند. و برای برای پاکیزگی انبارها، کارگاه ها و بسیاری از مکانهای تجاری دیگر ایده‌آل می‌باشند.

راه‌حل تمیز کردن مقرون به صرفه برای هر کاربردی

در مقایسه با تمیز کردن دستی کف ها، اسکرابر صنعتی برای تمیز کردن انواع کف ها، سریع تر، مقرون به صرفه تر و دقیق تر هستند.

اسکرابرها در زمان و مواد تمیز کننده شما صرفه جویی کرده و با این کار از سلامت کارمندانتان و کیف پول شما محافظت می کند.

در ضمن استفاده از این ماشین ها آسان بوده و تعمیر و نگهداری کمی دارند. ما برای هر برنامه طراحی مناسبی داشته که هر کدام به طور ایده آل با نوع و اندازه کف شما و نیازهای‌تان متناسب است.

خواه یک کسب و کار کوچک، رستوران، یک سوپرمارکت یا مرکز خریدی بزرگ، یا یک سطح بسیار بزرگ در یک فرودگاه یا سالن تولید باشید، اسکرابرها کارآمدترین راه حل تمیز کننده برای همه طبقات هستند، چه در مساحت ۳۰ یا ۳۰۰۰۰ متر مربعی.

نحوه استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی

رابطه بین کارایی و قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی

دستگاه های اسکرابر در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند تا بتوانند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

این تنوع محصولات بر قیمت اسکرابرها تاثیر گذاشته و این سوال را پیش می آورد که آیا افزایش قیمت بر کیفیت و عملکرد دستگاه هم تاثیر می گذارد؟ مخازن بزرگتر و عرض شستشو از جمله عواملی است که بر قیمت اسکرابر می‌افزاید.

با افزایش سایز دستگاه، ظرفیت کار دستگاه نیز افزایش می یابد. بنابراین محیط در زمان کمتری شسته شده و صرفا قیمت بالای اسکرابر به معنای هزینه بالاتر نبوده و مزایای یک دستگاه دوستدار محیط زیست را هم داشته و هزینه‌های جانبی را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد.

چگونه قیمت دستگاه اسکرابر یا کف‌شوی صنعتی تعیین می شود؟

خرید دستگاه اسکرابر صنعتی در طولانی مدت بازگشت سرمایه بهینه‌ای را برای خریداران خود به ارمغان می آورد. قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد.
اشاره نمودیم که شستشو و نظافت سطوح کف امری ضروری بوده که با استفاده از شیوه های سنتی و دستی کار پر دردسری است.

استفاده از تجهیزات نظافتی مکانیزه و خرید اسکرابر صنعتی که به طور خاص و تخصصی برای شستشو و نظافت سطوح کف طراحی و تولید شده است، گزینه ای ایده آل برای شستشو و نظافت کفپوش ها به شمار می رود، استفاده از سامانه عملکرد مکانیزه
در اسکرابر ها نه تنها سبب راحتی نظافت با این دستگاه ها شده بلکه کیفیت شستشو و نظافت را نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای بهبود می بخشد. اگر چه در نگاه اول قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی بالا بوده و در مقایسه با شیوه های سنتی، نظافت در ظاهر گران و هزینه بر دار می باشد، ولی کاهش مداوم در هزینه های جاری مرتبط با نظافت و نیروی خدماتی نه تنها جبران قیمت دستگاه اسکرابر را کرده، بلکه سبب سود آوری و بهره وری کسب و کار تان هم می شود.
ظرفیت کاری به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر بر تعیین قیمت دستگاه اسکرابر در نظر گرفته می شود. از طرفی پارامترهای دیگری نیز بر کیفیت دستگاه و به تبع آن قیمت اسکرابر تأثیر می گذارد. در واقع ویژگی هایی وجود دارد که باعث گرانی دستگاه اسکرابر می شود و دلیل این قیمت بیشتر، کیفیت بالاتر و کارایی بیشتر این دستگاه است.

شما با شناخت اسکرابرها و ویژگی های آن، دستگاه متناسب با شرایط محیطی خود را برگزیده و بدین ترتیب یک دستگاه در حالت کارکرد بهینه خود قرار می‌گیرد. در اینجا به چند مورد از ویژگی های اثرگذار بر روی قیمت دستگاه اسکرابر اشاره می کنیم.

۱- خرید اسکرابر دستی یا اسکرابرخودرویی

دستگاه‌ اسکرابر صنعتی به جهت تامین نیازهای نظافتی محیط های مختلف با وسعت گوناگون در ابعاد متنوعی طراحی و تولید می گردند. دستگاه زمین شوی صنعتی به طور مجزا دارای بخش نظافت و بخش خشک کن بوده و به دو نوع اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار تقسیم می شوند.

اسکرابر دستی در مقایسه با زمین شوی خودرویی سایز کوچکتری داشته و توسط کاربری که در پشت آن می نشیند هدایت می شود.

جهت انتخاب نوع اسکرابر تمامی بخش های محیط تحت نظافت بایستی به طور کامل بررسی شود، اندازه ورودی اتاق ها، عرض راهرو ها، تناسب توان و قدرت شسشوی دستگاه با مساحت کل محیط، جملگی از عوامل مهمی هستند که پیش از خرید دستگاه نظافت صنعتی باید مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

۲- طراحی و ساخت مکانیکی اسکرابرها

سهولت استفاده و نگهداری می تواند بر قیمت دستگاه اسکرابر تأثیر گذار باشد. زیرا استفاده از آن برای کاربران آسان بوده و خرابی کمتر یک اصل مهم در تجارت به شمار می رود.

کاربران زیادی از اسکرابرهای مکانیکال (با حداقل استفاده از برد های الکترونیکی) استقبال کرده و می توانند به راحتی دستگاه را کنترل کنند.

طراحی این دستگاه ها مکانیکی بوده و در ساخت آنها از اجزای پیچیده سیستم الکترونیکی که از خرابی ها و استهلاک زیادی رنج می‌برند و هزینه های سنگین نگهداری و عملیات پیچیده بر دوش تان می گذارد استفاده نشده است.

سیستم های اسکرابر مکانیکی دارای سهولت کار، خرابی کمتر و کاهش هزینه های نگهداری می باشند.

۳- تاثیر برخورداری از سیستم جلوبرنده بر قیمت دستگاه اسکرابر

یکی دیگر از پارامتر های تاثیر گذار در قیمت دستگاه کف‌شوی تجهیز این دستگاه ها به موتور حرکتی یا موتور جلو برنده می باشد. استفاده از موتور جلوبرنده در دستگاه های کف‌شوی موجب سهولت در حرکت دستگاه شده و دیگر نیازی به اعمال نیرو از سوی کاربر نمی باشد.

در مدل های مجهز به موتور حرکتی کاربر تنها وظیفه هدایت دستگاه زمین شوی را در مسیر شستشو بر عهده دارد.

اسکربرهای خودرویی به واسطه نوع هدایتشان به موتور جلوبرنده مجهز می‌باشند. این درحالی است که تنها برخی از نمونه‌های اسکرابر دستی به موتور جلوبرنده مجهز می‌باشند. تجهیز دستگاه به موتور حرکتی موجب افزایش قیمت دستگاه اسکرابر در مقایسه با نمونه‌ای می‌شود که فاقد موتور جلوبرنده است.

کاربرد دستگاه تمیز کننده اسکرابر صنعتی

۴- خرید دستگاه کف‌شوی صنعتی با توجه به نوع منبع تغذیه دستگاه

با اینکه اسکرابرها یا دستگاه های کف‌شوی مناسب و قابل استفاده برای نظافت و شستشوی محیط های خارجی هستند، اما کاربرد عمده آن‌ها برای نظافت سطوح کف فضاهای سرپوشیده است.

برای مقابله با انتشار گاز‌های سمی و حفظ سلامت افراد حاضر در محیط، انرژی مصرفی این دستگاه الکتریکی می‌باشد. نوع تامین انرژی الکتریکی محرکه دستگاه، یکی از مهم‌ترین عواملی است که هنگام خرید اسکرابر در قیمت آن تاثیر گذار است.

این دستگاه یا از نوع کف‌شوی کابلی یا کف شوی باتری دار است که مسلما انرژی نوع کابلی آن، از طریق برق شهری تامین شده و وجود پریز برق در محیط، ضروری است. در حالیکه اسکرابرهای باتری دار برای محیط‌هایی مناسب هستند که دسترسی به پریز برق دشوار است و یا اینکه با توجه به محیط، وجود کابل برق باعث ایجاد مزاحمت برای افراد می‌شود.

با توجه به هزینه صرف شده برای تامین باتری، قیمت زمین شوی صنعتی باتری دار از قیمت کفشوی صنعتی در زمان خرید اسکرابر بیشتر می‌باشد.

۵- تاثیر برس و سیستم خشک کن بر قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی

بالا بودن قیمت دستگاه اسکرابر صنعتی با کیفیت می تواند به دلیل قدرت بالای برس و خشک کن آنها و موتور استفاده شده برای این دو عملیات باشد. سیستم خشک کن بخش مهم و دیگری است که دستگاه های زمین شوی صنعتی دارند. وظیفه این بخش خشک کردن نهایی کف پس از فرآیند شستشو است.

پس از اینکه برس و سیستم پاشش آب، سطوح کف را به درستی تمیز کرد به مرحله خشک کردن می‌رسیم.
در پشت دستگاه اسکرابر یک تی هلالی شکل، با پهنای فراوان وجود داشته که با عملکرد بالا، رطوبت کف را بدون باقی ماندن هیچ لکه ای جمع کرده و خشک می نماید.

دقت داشته باشید، قیمت دستگاه اسکرابر دارای خشک کن و سیستم برس زنی قدرتمند بیشتر از سایر مدل ‌هایی است که از قدرت مکش و برس زنی ضعیف ‌تری برخوردار هستند.

تاثیر باتری بر قیمت اسکرابر

۶- تاثیر کیفیت ساخت دستگاه اسکرابر و کارخانه سازنده آن بر تعیین قیمت دستگاه اسکرابر

دستگاه کف‌شوی یا اسکرابر دستگاه مکانیزه ای است که به واسطه سهولت فرآیند شستشو و ارتقا کیفیت پاکیزگی محیط از طرفداران فراوانی در بین کاربران برخوردار است. از این جهت شرکت های بسیاری در سراسر دنیا شروع به تولید این دستگاه کرده اند.

ولی آنچه که بدیهی است کیفیت بالای ساخت دستگاه بوده که تاثیر بسزایی در کارکرد مداوم آن در شرایط سخت کاری دارد. مسلما هزینه صادرات و حمل و نقل اسکرابر وارداتی به کشورهای مقصد بالاتر بوده و همین امر سبب می شود که اغلب کارخانه های سازنده با مونتاژ دستگاه در کشورهای ثالث اقدام به تعدیل هزینه های خود نمایند. همین مسئله کیفیت ساخت دستگاه ها را هم تحت تاثیر خود قرار داده و باعث کاهش قیمت دستگاه کف‌شوی می شود.

در حالیکه قیمت اسکرابرهای با کیفیت که متعلق به برندهای معتبر دنیا می باشند به دلیل استانداردهای کارخانه سازنده و حفظ کیفیت و ساخت و مونتاژ در کشور مبدا نسبت به سایر نمونه ها بیشتر است.

۷- تاثیر باتری اصلی در قیمت دستگاه اسکرابر

متاسفانه بسیار از شرکت های فروشنده دستگاه اسکرابر ، بخاطر هزینه های بالا در تعرفه های گمرکی باتری ، دستگاه اسکرابر را بدون باتری از کمپانی مبدا مورد سفارش قرار می دهند. لذا در داخل کشور از باتری های نامرغوب که دارای قیمت های پایین هستند استفاده می نمایند.

این در حالی است که این باتری ها علاوه بر کیفیت نامطلوب و نداشتن طول عمر مناسب، بر عملکرد و سلامت برد های الکترونیکی آسیب خطرناک خود را بجای می گذارد.

برد های الکترونیکی از هزینه های بالایی برخوردار است و آسیب به برد الکترونیکی دستگاه می تواند خسارت های مالی خیلی جددی بدنبال داشته باشد .

نتیجه گیری در خصوص قیمت دستگاه اسکرابر

اسکرابر صنعتی دستگاهی است که برای شستشوی موثر و کارآمد سطوح کف طراحی و ساخته شده و در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

این ابزار مکانیزه نسبت به روش های سننتی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه بوده و از کیفیت بالاتری هم برخوردار است و همین امر باعث افزایش بیش از پیش محبوبیت اسکرابر در صنایع مختلف شده است.

علاوه بر این افزایش سرعت شستشو، کاهش مصرف آب و مواد شوینده، افزایش بهره وری نیروی انسانی، افزایش سلامت و ایمنی محیط کار و … از دیگر مزیت های استفاده از کف‌شوی صنعتی است. هنگام خرید تجهیزات نظافت صنعتی ممکن است به نظر برسد که قیمت دستگاه اسکرابر در ابتدا بالا است، ولی وقتی مزایا و سود حاصل از آن را در دراز مدت کنار هم بچینید متوجه می‌شوید که خرید این دستگاه نه تنها هزینه‌بر نبوده بلکه نوعی سرمایه‌گذاری هم به شمار می‌رود.
شرکت آوین صنعت با تکیه بر سال‌ها تجربه در زمینه فروش محصولات نظافت صنعتی و اخذ نمایندگی کمپانی‌های مطرح دنیا، یکی از پیشگامان عرصه فروش دستگاههای نظافت صنعتی در سراسر ایران است.

برای خرید هر یک از این تجهیزات و یا مشاوره قبل از خرید فقط کافیست

با شماره تلفن : ۰۲۱۴۴۱۴۰۰۰۵ تماس گرفته و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.