طریقه نگهداری از دستگاه اسکرابر

طریقه نگهداری از دستگاه اسکرابر

اسکرابر صنعتی یکی از بهترین راه های نظافت مجتمع های تجاری، پاساژها، برج ها و کارخانجات صنعتی است و کمتر کسی پیدا می شود که از این دستگاه نظافت صنعتی مهم و پر کاربرد در مجموعه خود استفاده نکرده باشد.

ولی شاید نگهداری از این وسیله مهم، اهمیت بیشتری از دانستن نکات مهم در هنگام خرید زمین شوی صنعتی داشته باشد. در این مطلب در مورد نکات مهم برای نگهداری از اسکرابر صنعتی صحبت خواهیم کرد. پس اگر می خواهید بدانید که چگونه طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید، با ما همراه باشید.

طریقه نگهداری از دستگاه نظافتی اسکرابر

جهت نگهداری و محافظت از دستگاه اسکرابر صنعتی ابتدا به بررسی اجمالی ماهیت و عملکرد دستگاه اسکرابر می پردازیم. دستگاه اسکرابر یک ماشین مکانیزه جهت شستشو و خشک کردن همزمان سطح زمین می باشد.

امروزه استفاده از اسکرابرها در محیط های صنعتی و غیرصنعتی به عنوان یکی از مهمترین ادوات نظافت صنعتی جایگاه ویژه ای برای خود کسب نموده است.

با دستگاه اسکرابر می توانیم کیفیت و سرعت نظافت صنعتی را به حداکثر مقدار خود رسانده و اگر استفاده از دستگاه اسکرابر در محیط را از دید اقتصادی بررسی نماییم می بینیم که یک عدد اسکرابر دستی می تواند جایگزین ۱۰ نفر نیروی انسانی باشد حال اینکه با یک محاسبه ساده به این نکته می رسیم که خرید یک عدد اسکرابر می تواند طی ۶ الی ۱۲ ماه تمامی هزینه های مشابه نسبت به نظافت سنتی (نیروی انسانی) را جبران نماید. اما فراموش ننماییم که با توجه به وضعیت اقتصادی در سطح جامعه در می یابیم که واقعا خرید دستگاه اسکرابر و یا تعمیر دستگاه اسکرابر می تواند به صورت جدی شخص و یا مجموعه را دچار یک چالش اقتصادی نماید.

در بسیاری از موارد با جاری نمودن قوانین خاص در راستای حفاظت و نگهداری از ادوات صنعتی و غیرصنعتی در سطح یک مجموعه می توانیم از آسیب های احتمالی و در نتیجه پرداخت هزینه بابت تعمیرات و خدمات آن کاست. لذا در راستای نگهداری از یک زمین شوی صنعتی بایستی برای یک سری از باید و نبایدها اهمیت خاصی قائل شویم.

۱- عدم استفاده از مواد شوینده غیرمتعارف در کف شوی صنعتی

مواد شوینده صنعتی متعارف دارای PH=7 خنثی و دارای حداقل تولید فوم (کف) می باشد. در صورتی که مواد شوینده اسیدی و یا قلیایی باشد با توجه به میزان PH به صورت کوتاه مدت و یا درازمدت باعث آسیب جدی به دستگاه اسکرابر می شود و یا اینکه اگر مواد شوینده فوم زیادی تولید نماید باعث ایجاد حجم کاذب در مخزن ریکاوری اسکرابر و در نتیجه آسیب به موتور مکش خواهد شد.

۲- عدم استفاده از باتری غیرمتعارف در اسکرابر باتری دار

معمولا در دستگاه کف شوی باتری دار از باتری ژل و درایو استفاده می شود. متاسفانه بسیاری از فروشندگان دستگاه اسکرابر به خاطر بالا بودن هزینه های گمرکی باتری طی واردات دستگاه اسکرابر از وارد نمودن باطری متعارف به همراه دستگاه خودداری می نمایند. لذا با استفاده از باتری های ارزان قیمت که معمولا در داخل کشور تهیه می نمایند باعث آسیب جدی به قسمت برد و دیگر قسمت های الکترونیکال خواهند شد.

۳- اجتناب اکید از استفاده از دستگاه اسکرابر بر روی سطح آسفالتی

با استفاده اسکرابر بر روی سطوح آسفالتی به سه قسمت دستگاه آسیب جدی وارد می سازیم:

الف: برس دستگاه اسکرابر: با توجه به اینکه زبرترین کلاس برس مخصوص نظافت بر روی سطوح سیمانی می باشد اگر از این دستگاه بر روی سطوحی سخت تر به عنوان مثال سطح آسفالتی استفاده نماییم زودتر از حد معمول مستعمل خواهد شد.

ب: چرخ های دستگاه اسکرابر: چرخ های دستگاه اسکرابر مخصوص حرکت بر روی سطوح صاف می باشند در نتیجه زمانی که دستگاه کفشور را بر روی سطوح آسفالتی حرکت می دهیم باعث آسیب جدی به چرخ های دستگاه زمین شور می شود.

پ: موتور مکش دستگاه اسکرابر: با حرکت دادن اسکرابر و عملیات شستشوی صنعتی سطوح آسفالتی در درازمدت به خاطر مکش بیش از حد گرد و غبار توسط موتور وکیوم می تواند باعث آسیب های جدی به موتور مکش دستگاه زمین شوی صنعتی شود.

۴- اجتناب از شستشوی سطوح پر از گرد و غبار بدون استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی

در صورتی که در یک محیط پر از گرد و غبار قرار گیریم، قبل از اینکه از دستگاه اسکرابر جهت شستشوی صنعتی آن سطح استفاده نماییم، بایستی قبل از فعالیت دستگاه کفشوی، گرد و غبار عمده محیط توسط دستگاه جاروبرقی صنعتی مورد نظافت اولیه قرار گیرد. عدم استفاده از دستگاه مکنده صنعتی در نظافت اولیه چنین سطوحی و استفاده مطلق از دستگاه کف شور باعث آسیب جدی به دستگاه زمین شور صنعتی می شود.

سخن پایانی

به عنوان یک اپراتور دستگاه باید بدانید که چگونه از دستگاه نظافت صنعتی استفاده کنید که هم کیفیت کار را افزایش دهید و هم به دستگاه آسیب نرسانید. در صورتی که تمامی نکات گفته شده در بالا را رعایت کنید، دستگاه شما به بهترین شکل ممکن کار خواهد کرد و برای مجموعه شما سود آور خواهد بود.

ولی در هر صورت انتخاب دستگاه نظافت صنعتی باید با مشاوره دقیق و به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش قابل اتکا باشد تا بتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. امیدواریم توانسته باشیم که این نکات ارزشمند در نگهداری از اسکرابر صنعتی را با شما در میان گذاشته باشیم.

برای خرید انواع دستگاه اسکرابر، سوییپر، واترجت صنعتی و… می توانید همین حالا با شماره ۴۴۱۴۰۰۰۵-۰۲۱ تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.