جامع ترین راهنمای انتخاب و خرید اسکرابر صنعتی

جامع ترین راهنمای انتخاب و خرید اسکرابر صنعتی

داشتن یک کسب و کار حرفه ای نیاز به داشتن دقت بالا در جزئیات دارد. رعایت نظافت یکی از موارد حیاتی برای هر شرکت و به طور کلی کسب و کارهای مختلف است. اما همانطور که می دانید شست و شوی کف زمین با استفاده از روش های سنتی کارایی خود را از دست داده اند و جای خود را به دستگاه هایی مانند دستگاه اسکرابر یا انواع دستگاه زمین شوی صنعتی داده است.

داشتن تجهیزات مناسب برای هر کاری به بهبود نتیجه آن کمک خواهد کرد. علت استفاده از این کف شوی های صنعتی، دارا بودن قدرت، سرعت و کیفیت بالا در نظافت است. علاوه بر این، در محیط های بسیار بزرگ مانند کارخانه ها و انبار ها و …. وجود این دستگاه الزامی خواهد بود.

اما مسئله ای که در این میان مطرح می شود، این است که نحوه انتخاب اسکرابر به چه صورت است و برای خرید یک زمین شوی صنعتی مناسب به چه مواردی باید توجه کرد؟ برای درک پاسخ این سوال و آگاهی به فاکتورهای مهم برای خرید اسکرابر صنعتی با ما همراه باشید.

زمین شوی صنعتی چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از تی و سطل آب برای نظافت محیط و به خصوص کفپوش ها، کارکرد خود را از دست داده است. اگر قصد دارید تا محیط کار خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنید، اسکرابرها را جایگزین ابزار قدیمی خود کنید.

بیشتر بخوانید:

اسکرابر چیست

نحوه عملکرد اسکرابر صنعتی

زمین شوی ها یا اسکرابرهای صنعتی جزو ابزارهای نظافت صنعتی محسوب می شوند که با استفاده از محلول آب و مواد شوینده و استفاده از انواع برس ها، محیط را در کمترین زمان ممکن پاک می کنند. عملکرد این دستگاه ها زمانی شگفت آور می شود که علاوه بر شست و شوی سطح، امکان خشک کردن نیز به شکل همزمان بر روی این دستگاه بوجود می آید.  

این نوع از دستگاه های نظافتی به گونه ای طراحی و تولید شده اند که هزینه های ناشی از نظافت محیط را برای کسب و کار ها به حداقل برسانند. جایگزینی این دستگاه ها با روش های سنتی باعث شده است که علاوه بر افزایش سرعت نظافت در یک منطقه، هزینه های ناشی از نیروهای انسانی نیز تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا کند.

رابط کاربری آسان و ارگونومی این دستگاه های نظافتی به اپراتور کمک می کند تا به ساده ترین شکل ممکن، امکان استفاده از اسکرابر صنعتی برای اپراتور فراهم شود. نحوه نظافت این دستگاه به گونه ای است که با قرار گیری برس بر روی آلاینده، به شکل اتوماتیک فرآیند پاکسازی آغاز می شود.

انواع اسکرابر صنعتی

اما در هنگام خرید این کف شوی های صنعتی به چه مواردی باید توجه داشت؟

انواع زمین شوی سرنشین دار یا اسکرابر دستی

کف شوی های صنعتی به طور کلی در دونوع کفشوی دستی و کف شوی خودرویی یا سرنشین دار طراحی و تولید می شوند. شما بسته به نیاز خود می توانید از هر یک از این دستگاه ها استفاده کنید. در ادامه مواردی گفته شده که به انتخاب شما بین اسکرابر خودرویی با اسکرابر دستی کمک خواهد کرد.

کف شوی دستی

این نوع از دستگاه ها ابعاد کوچک تری را نسبت به نوع کف شوی سرنشین دار آن دارند. نسبت مخزن و اندازه برس آن نیز نسبت به نوع خودرویی آن کوچک تر است. کوچک بودن ابعاد برس این دستگاه به نظافت مناطق صعب العبور و دور از دسترس کمک زیادی می کند.

قدرت نظافت بالا در حین سرعت بالا، از ویژگی های برجسته این دستگاه های نظافتی محسوب می شود.

از این زمین شو های دستی می توانید در برای نظافت محیط های مختلفی مانند: ادارات، دفاتر کاری، فروشگاه ها و… استفاده کرد.

عوامل مهم خرید اسکرابر صنعتی

کف شوی سرنشین دار

این نوع از اسکرابرها در واقع مدل پیشرفته تر و قدرتمند تر زمین شوی دستی است. نحوه کار این نوع از دستگاه بدین صورت است که اپراتور با نشستن بر روی دستگاه و با استفاده از فرمان آن، هدایت پذیری آن را بر عهده می گیرد.

اسکرابر خودرویی نسبت به اسکرابر دستی سرعت بالاتری را در نظافت ارائه می دهد و برای محیط هایی با ابعاد بزرگ مناسب تر است. گرچه هزینه اولیه این دستگاه نسبت به نمونه دستی آن بیشتر است اما در طول زمان با کاهش میزان خستگی نیروی انسانی و کاهش مصرف انرژی به صرفه خواهند بود.

البته برای دریافت بازده حداکثری این دستگاه های صنعتی می توانید از هردو آنها به شکل همزمان استفاده کنید تا مکمل یکدیگر شوند.

فاکتورهای مهم برای خرید زمین شور

همانطور که متوجه شدید این دستگاه در دو نوع دستی و خودرویی ساخته می شوند. اما تفاوت های این کف شوی ها فقط در این موارد خلاصه نمی شود. اسکرابرها همچنین با توجه به کاربردشان در صنایع گوناگون، در ابعاد مخزن متفاوت، منبع تغذیه گوناگون، مساحت نظافت، قدرت موتور و…. ساخته می شوند.

نحوه کار اسکرابر باتری دار

زمین شوی باطری دار و زمین شوی کابلی

اسکرابرها انرژی خود را برای کارکرد موتور از دو طریق باتری یا اتصال مستقیم به برق توسط کابل تامین می کنند. اسکرابرهای باتری دار با یک بار شارژ شدن باتری می توانند ساعت ها کار کنند. به همین دلیل استفاده از این نوع کف شو ها را می توان برای محیط هایی با ابعاد بزرگ، توصیه کرد زیرا دسترسی به پریز برق در محیط های بزرگ، عموما دشوار تر خواهد بود.

قبل از خرید اسکرابرها توصیه می شود با افراد متخصص در این زمینه صحبت کنید تا انتخابی درست داشته باشید.

ظرفیت مخزن

یکی دیگر از تفاوت های اصلی در انواع اسکرابرها، تنوع در اندازه مخزن است. هر چه مخزن بزرگ تر باشد مسلما برای محیط هایی با ابعاد بزرگ تر مناسب تر خواهد بود. مخزن آب تمیز، آب آلوده و مخزن محلول شوینده، مخزن های این دستگاه نظافتی را تشکیل می دهند.

ابعاد برس

برای شست و شوی کف، برس ها یکی از مهم ترین نقش ها را ایفا می کنند. هر چه اندازه برس بزرگ تر باشد، مساحت بیشتری را برای نظافت پوشش می دهد و در نتیجه سرعت نظافت افزایش پیدا خواهد کرد.

ابعاد برس در اسکرابر صنعتی

قدرت موتور

قدرت موتور نیز از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی انواع مدل های اسکرابر است که با کیفیت شست و شو رابطه مستقیم دارد. برای انتخاب درست این مورد بهتر است با کارشناسان مجموعه آوین صنعت در تماس باشید.

با توجه به موارد گفته شده در مطالب بالا، بهترین و موثرترین راه برای پیدا کردن مناسب ترین دستگاه زمین شوی با توجه به نیاز شما، تماس با کارشناسان آوین صنعت است. کارشناسان ما با توجه به تخصص و مهارت بالایی که دارند، بهترین مشاوره را خدمت شما ارائه می دهند.

انواع موتور اسکرابر صنعتی

ضمن اینکه شما می توانید از کارشناسی رایگان حضوری مجموعه ما نیز استفاده کنید.

۲ نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.