راهنمای جامع انتخاب و خرید سوییپر صنعتی

راهنمای جامع انتخاب و خرید سوییپر صنعتی

جاروهای صنعتی یا به اصطلاح دستگاه سوییپر صنعتی یکی از دستگاه های کاربردی برای نظافت انواع آلودگی ها مانند گرد و غبار هستند، که در هر محیطی موجب بر هم زدن نظافت می شوند. این نوع از دستگاه های نظافت صنعتی در انواع متفاوتی طراحی و تولید می شوند تا برای تمامی نیازها قابل استفاده باشند. از سوییپر دستی برای استفاده در نواحی کوچک تا سوییپر های سرنشین دار برای محیط های بزرگ، همگی برای نظافت یک محیط کمک کننده خواهند بود.

اما نحوه انتخاب و خرید از بین این تعداد بالای تنوع؛ باید چطور باشد تا خریدی مطمئن داشته باشیم؟

در این مقاله به بررسی فاکتورهای مهمی در خرید دستگاه سوییپر می پردازیم تا با در نظر گرفتن آنها بتوانید بهتر و به صرفه تر خرید کنید.

فاکتورهای انتخاب دستگاه سوییپر

فاکتورهای مهم برای خرید دستگاه سوییپر

با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف می توانید از بین گزینه های موجود به سادگی دستگاهی که نیاز شما را برطرف می کند را پیدا کنید. فاکتورهای متفاوتی از جمله، نوع آلودگی و ابعاد محیط در خرید این دستگاه ها باید در نظر گرفته شوند. در ادامه به برخی از فاکتورهای مهم برای خرید این دستگاه خواهیم پرداخت.

 نوع برس: این نوع از دستگاه های نظافت صنعتی دارای برس های متفاوتی هستند تا توانایی از بین بردن هر نوع آلاینده ای برای آنها میسر شود. پس با توجه به نوع آلودگی که قصد پاکسازی آن را دارید؛ باید برس دستگاه سوییپر صنعتی را انتخاب کنید. برای مثال: رسوبات، جزو آلودگی های سخت محسوب می شوند و برسی که برای آنها انتخاب می کنید، باید سخت باشد. برعکس؛ برای از بین بردن گرد و غبار از یک برس نرم تر استفاده کنید.

نوع دستگاه: سوییپر دستی نیاز دارید یا سوییپر سرنشین دار؟ این سوالی است که با توجه به در نظر گرفتن نوع آلاینده ها و اندازه محیط خود باید به آن پاسخ دهید.

قدرت و نوع موتور: به قدرت موتور توجه کنید اگر در فضای بسته قصد دارید تا از این دستگاه ها استفاده کنید، از نوع باتری دار آن یا به اصطلاح شارژی استفاده کنید تا دود اگزوز آن، مشکل ساز نباشد. ضمن اینکه باید به عمر باتری نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

طراحی دستگاه: به طراحی دستگاه های سوییپر توجه کنید. به خصوص برای طراحی سوییپرهای سرنشین دار، باید دستگاه به گونه ای طراحی شده باشد که اپراتور در هنگام کار با آن، احساس خستگی نکند.

قابلیت تنظیم اجزا : برخی از اجزای دستگاه سوییپر صنعتی باید قابلیت جابجایی و تنظیم داشته باشند تا با شرایط استفاده ما سازگار شوند. برای مثال بخش برس باید این قابلیت را داشته باشد تا با سطح زمین هم تراز شود. ضمن اینکه در برخی از سوییپرهای پیشرفته، سیستم اتوماتیک تراز کردن برس وجود دارد و نیازی به تنظیم دستی وجود ندارد.

دستگاه سوییپر صنعتی

اصطلاحات رایج دستگاه سوییپر

  • عرض کار: عرض تمیز کردن بر اساس اندازه و نوع برس است. توجه داشته باشید که عرض کار، با عرض دستگاه متفاوت است. از این پارامتر می توان برای تخمین زمان نظافت یک محیط استفاده کرد. با ترکیب این مورد با سرعت دستگاه سوییپر سرنشین دار، می توان تخمینی دقیق تر برای این زمان بدست آورد.
  • سرعت دستگاه : حداکثر سرعتی که دستگاه می تواند اقدام به پاکسازی محیط کند. با استفاده از این فاکتور و عرض کار می توانید زمان نظافت یک محیط را محاسبه کنید.
  • ظرفیت مخزن : سوییپر صنعتی زباله هایی که جمع آوری می کند را داخل مخزنی قرار می دهد که اندازه این مخزن، می تواند یکی از پارامترهای مهم برای خرید باشد. توجه داشته باشید که هر چه ظرفیت مخزن بیشتر باشد بهتر است و مسلما این مخزن دیرتر پر می شود که در نتیجه آن، زمانی که صرف خالی کردن مخزن می شود، کوتاه می گردد.
  • برس : این بخش از دستگاه در تماس مستقیم با آلودگی ها است. برس ها ممکن است در کناره های دستگاه یا در وسط آن قرار بگیرند. عموما زمانی که برس ها در کناره های دستگاه قرار داده می شوند، برای نظافت دیواره ها یا گوشه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
  • مساحت فیلتر : فیلترها نقش اساسی در جلوگیری از پخش شدن گرد و غبار به محیط اطراف را دارند. زمانی که دستگاه فرآیند پاکسازی را آغاز می کند، ممکن است گرد و غبار در هوا پخش شود. در این زمان فیلترها با جمع آوری این گرد و غبارها، از آلوده شدن محیط جلوگیری می کنند. زمانی که آلودگی های باقی مانده بر روی این فیلترها افزایش پیدا کند، باید نسبت به پاکسازی آنها اقدام کنید.

هرچه مساحت این فیلترها بیشتر باشد آلودگی بیشتری را جذب می کنند و از طرفی کمتر به شست و شو نیاز پیدا می کنند.

  • وزن دستگاه : وزن کلی دستگاه، برحسب کیلوگرم. اهمیت این موضوع به اپراتور ارتباط دارد. اگر دستگاه نسبت به اپراتور اختلاف وزنی بالایی داشته باشد، واژگونی دستگاه ممکن است اتفاق بی افتد.
  • منبع تغذیه : دستی، باتری دار، سوخت دیزلی؛ منبع تغذیه عموم دستگاه های سوییپر این سه نوع است. قبل از خرید دستگاه حتما به نیاز خود و نوع منبع تغذیه دستگاه توجه کنید.
  • میزان صدا : مقدار صدایی که دستگاه هنگام انجام کار ایجاد می کند. این پارامتر زمانی اهیمت پیدا می کند که در محیط هایی که سایر مردم وجود دارند، استفاده شود. مسلما صدای بالای این دستگاه ممکن است برای بقیه افراد ناخوشایند باشد.
نحوه کار دستگاه سوییپر صنعتی

نحوه انتخاب سوییپر

فاکتورهای زیادی برای خرید دستگاه سوییپر معرفی کردیم که با استفاده از آنها می توانید دستگاه مورد نیاز خود را انتخاب کنید. ضمن اینکه در هنگام خرید این دستگاه ها بهتر است به مواردی مانند محدودیت زمانی جهت نظافت، قیمت، متراژ محیط، برند سازنده دستگاه، نوع آلودگی نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

برای مثال اگر مدت زمان نظافت برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است بهتر است حتما از یک دستگاه سوییپر سرنشین دار استفاده کنید تا سرعت نظافت تا حدود بالایی افزایش پیدا کند.

متراژ محیط از دیگر فاکتورهایی است که باید در نظر داشته باشید. در برخی از محیط ها امکان استفاده از دستگاه سوییپر صنعتی سرنشین دار وجود ندارد پس باید به فکر خرید نوع دستی این دستگاه ها باشید که ابعاد به نسبت کوچکتری دارند.

برندهای زیادی در حال حاضر در ایران برای خرید سوییپر وجود دارند که می توانید هر یک از آنها را خریداری کنید. شرکت آوین صنعت با سالها سابقه در زمینه ارائه انواع دستگاه های نظافت صنعتی مانند: اسکرابر، جاروبرقی صنعتی، واترجت صنعتی، سوییپر و… آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است.

توصیه می کنیم برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی و حضوری همین حالا با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.