راهنمای انتخاب برس در ماشین زمین شور

راهنمای انتخاب برس در ماشین زمین شور

ماشین زمین شور وظیفه شستشو و خشک کردن همزمان سطوح خارجی و داخلی را بر عهده دارد .عملیات شستشو توسط برس دستگاه انجام می شود .برس بهمراه تیغه خشک کن ،دو قسمت هر ماشین زمین شوی هستند که مستقیما با سطح زمین در تماس هستند .برس دستگاه اسکرابر در دو نوع برس دیسکی و برس رولی تولید می شود .هر دو نوع برس یک وظیفه را بر عهده دارند .اما هر دو نوع برس جهت شستشو از مویی هایی با قطرهای متفاوت استفاده می نمایند .بنا به تفاوت قطر مویی از کوچک به بزرگ به ترتیب PES ، PPL، TYNEX

نشانگر قطر برس

برس دستگاه کف شور در کمپانی IPC دارای یک نشانگر برس است .نشانگر برس در واقع یک نشانگر سایش است که به اوپراتور نشان می دهد که زمانیکه دیگر مویی ها  بایستی تعویض شوند .در واقع نشانگر مانع از افت کیفیت عملکرد و هر گونه نقص می شود . 

ماشین زمین شور و انتخاب برس مناسب

انتخاب برس جهت عملیات شستشوی کف بسیار مهم است چونکه در بدست آمدن نتیجه صحیح حاصل از شستشو مهم است .جهت بدست آمدن نتیجه درست و بالا بردن راندمان شستشو بایستی برس مناسب متناسب با آن سطح و آلودگی انتخاب نماییم .همانطور که در پاراگراف قبل اشاره نمودیم ،دو نوع برس دیسکی و غلطکی  در هر ماشین زمین شور وجود دارد .

برس دیسکی در ماشین کف شور

برس دیسکی در ماشین کف شور جهت شستشوی انواع کفپوش استفاده می شود .این نوع برس به راحتی انواع لکه ها و کثیفی ها را از بین می برد .بخاطر فرم خاص برس دیسکی می تواند مواد شوینده را مستقیما به کف زمین برساند و مانع از پرتاب آب و مواد شوینده به اطراف می شود .برس دیسکی با انواع مختلف مویی موجود است .

-برس PES

این نوع برس در ماشین زمین شور با ترکیبی از الیاف ،جهت شستشوی سبک استفاده می شود .از این نوع برس برای سطوحی که دارای حساسیت خاصی هستند نیز استفاده می شود .کف پوش هایی که در صنایع الکترونیک استفاده می شوند ،دارای حساسیت ویژه ای هستند .

-برس PPL

این نوع برس جهت انواع کفپوش ها مناسب است .مویی ها مقاومت بالایی در مقابل مواد شیمیایی و اصطحکاک دارند .مویی ها در دو قطر ۶/. و ۹/.ساخته می شوند .

-برس TYNEX

برس TYNIXنوعی از برس دیسکی می باشد که بسیار ساینده می باشد و برای شستشوی عمقی از آن استفاده می شود .این نوع برس در سه درجه ۱۲۰ ، ۲۴۰ و ۳۲۰ تولید می شود .گریت ۱۲۰ جهت عملیات شستشوی سبک استفاده می شود .گریت ۲۴۰ برای شستشوی عمیق و گریت ۳۲۰ برای پرداخت سنگ استفاده می شود .

برس غلطکی در ماشین زمین شور

برس رولی نوعی دیگر از برس در ماشین زمین شور می باشد .این نوع برس بخاطر فرم خاص آن می تواند تمامی آلودگی و زباله های را از روی زمین و یا لابه لای رج فرش و موکت جمع آوری نماید .سطح مقطع این نوع برس نسبت به برس دیسکی کمتر است، در نتیجه دارای اصطحکاک کمتر و فشاربرس بیشتر به سطح می باشد .کفپوش هایی که دارای اصطحکاک سطحی بیشتر می باشند (بعنوان مثال کفپوش سیلیسی) بهتر است جهت شستشوی سطح کفپوش توسط اسکرابر از برس غلطکی استفاده نمایند .برس رولی نیز با انواع مویی ساخته می شود .لذا عبارتند از :

-برس غلطکی PES

نوعی از برس غلطکی است که با مویی های نرم خود برای نگهداری و شستشوی روزانه فرش و موکت استفاده می شود .این نوع برس جهت حفظ الیاف پارچه ای فرش و موکت مناسب می باشد .

-برس غلطکی PPL:

برای نگهداری روزانه کف زمین و فرش استفاده می شود .مویی های این نوع برس ازپلی پروپیلن ساخته شده است .مویی ها به راحتی به آب و مواد شوینده اجازه می دهد که به عمق فرش و موکت نفوذ کرده و آن سطح را مورد شستشوی عمقی قرار دهد .

برس غلطکی TYNEX:

مویی های این نوع برس به علت قدرت سایندگی بالا جهت شستشوی عمقی مورد استفاده قرار می گیرد .از این نوع برس جهت از بین بردن کثیفی و لکه های سرسخت استفاده می شود .

انتخاب نادرست برس در یک دستگاه زمین شور

انتخاب نادرست برس در یک دستگاه زمین شوی دو پیامد جددی را بهمراه دارد .در این قسمت به بررسی این دو حالت می پردازیم :

-انتخاب نرم PES جهت سطحی با آلودگی های سرسخت و عمقی: در صورتیکه این انتخاب را انجام دهیم مستلزم شستشوی پی درپی سطح مورد نظر می باشیم .در صورتیکه پس از صرف انرژی (آب ،مواد شوینده ، برق و…) و زمان راندمان مورد نظر نیز حاصل نمی شود .

-انتخاب برس زبر با قدرت سایندگی بالا (برس TYNEX) جهت سطوح حساس با آلودگی کم : در صورتیکه چنین انتخابی را انجام دهیم پس از مدتی آن سطح دچار آسیب و خط و خش فراوان خواهد شد .لذا چهره آن سطح زشت و ناهنجار خواهد شد . 

نتیجه خواهیم گرفت که استفاده از ماشین زمین شور جهت شستشوی سطح می تواند با رعایت یکسری اصول بیشترین بهره و راندمان را داشته باشیم .این راندمان بصورت مستقیم در رضایت شما ،صرف انرژی و زمان بهینه تاثیر گذار باشد .

BRUSH IN DRYER SCRUBBER-AVIN SANAT MANDEGAR

تماس با ما:

جهت انتخاب ماشین زمین شور با برس مناسب ،این شرکت پیشنهاد تماس مستقیم با کارشناسان واحد فروش و انجام مشاوره صحیح را بخدمتتان ارائه می نماید .کارشناسان فروش شرکت آوین صنعت ماندگار با گذراندن دوره های فنی متناسب با شغل خود ،همراهی مطمعا جهت همراهی شما از ابتدای خرید تجهیزات نظافت صنعتی تا انتها خواهند بود .شماره تماس جهت ارتباط تلفنی :۰۲۱۴۴۱۴۰۰۰۵ می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.