کاهش هزینه های سازمان با جاروبرقی صنعتی

کاهش هزینه های سازمان با جاروبرقی صنعتی

انتخاب جاروبرقی صنعتی جهت استفاده در محیط های اداری و یا صنعتی یکی از دغدغه های مدیران خدمات آن سازمان می باشد .

اگر صاحب کسب و کاری هستید و یا مدیریت یک محیط کاری را به عهده دارید، مطمئنا افزایش قیمت ها و تورم بالا موجب نگرانی شما نیز شده است. مدیران و صاحبان شرکت ها در این شرایط راهکارهایی را جستجو می کنند تا بتوانند از عهده مسائل اقتصادی برآمده و حتی در وضعیت های بحرانی مسیر کسب و کار خود را به پیش ببرند.

یکی از شناخته شده ترین راهکارهای کاهش هزینه های یک سازمان استفاده از تجهیزات به روز و مدرن است. اگرچه در ظاهر تهیه وسایل مدرن و به روز کردن امکانات یک شرکت هزینه زیادی در بر می گیرد، اما در دراز مدت می تواند بازدهی بیشتری از روش های سنتی به ارمغان آورد.

در این مقاله نیز سعی شده است مواردی از تاثیرات مصرف جاروبرقی های صنعتی در کاهش هزینه های نظافت و نگهداری محیط کاری بیان شود. خوشحال خواهیم شد که پس از مطالعه این مطلب، شما نیز نظر خود را بیان کرده و به سایر افراد را در انتخاب یا عدم انتخاب جاروبرقی مناسب راهنمایی نمایید.

بیشتر بخوانید:

بهترین جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی برای کدام سازمان ها مناسب است؟

ممکن است جاروبرقی های بزرگ و حجیم را در اداره، کارخانه، خوابگاه و یا مساجد دیده باشید. این جاروبرقی ها در انواع بسیار متنوع و گسترده و برای مصارف مختلف تولید می شوند. اما ۳ دسته اصلی آن ها که بر اساس حجم و مورد مصرف تقسیم بندی می شوند، عبارتند از :

  • جاروبرقی خانگی
  • جاروبرقی صنعتی
  • جاروبرقی آب و خاک

شما بر اساس نوع و وسعت محیط کاری خود می توانید از هر یک از انواع جاروبرقی استفاده نمایید.

قبلا در مقاله ای با نام  بهترین جاروبرقی مسجدی در مورد این دسته از مکنده های صنعتی صحبت کرده بودیم که خوادن آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

جاروبرقی های خانگی همان طور که از اسمشان پیداست، برای محیط های کوچکی مثل منزل مناسبند. مکنده های  خانگی موتور و توان مصرفی ضعیف تری نسبت به دو نوع دیگر دارند. بنابراین اگر دفتر کاری شما وسعت کمی دارد و به طور مرتب نظافت و جارو نمی شود، می توانید از این نوع جارو برقی که کم حجم تر و ارزان قیمت تر نیز می باشند، استفاده کنید.

جاروبرقی های صنعتی (که خود نیز در چند دسته قرار می گیرند) انواع دیگری از این مکنده ها هستند. این نوع جاروبرقی از جاروبرقی های خانگی، بزرگ تر و حجیم ترند و موتور قوی تری دارند. بالطبع برق مصرفی این نوع اسکرابر نیز بیشتر است و جهت خرید آن باید هزینه بیشتری صرف کرد. اما اگر محیط کاری وسیعی دارید و یا شغل شما فنی است که زباله های ریز و درشت مختلفی تولید می کند، بهتر است از یک جاروبرقی صنعتی استفاده کنید.

کاربری نوع سوم یعنی جاروبرقی آب و خاک نیز از اسمشان پیداست. این نوع مکنده را می توان هم برای مکش مایعات و زباله های تر و هم برای جمع کردن زباله های خشک استفاده نمود پس اگر در محیطی مرطوب فعالیت دارید، این نوع جاروبرقی مناسب محیط کاری شماست.

روش های کاهش هزینه های محل کار با استفاده از جارو برقی صنعتی

در میان هزینه های بی شمار یک محیط کاری، یکی از عمده ترین آن ها مربوط به هزینه های نظافت و نگهداری محیط است. اگر نیروی انسانی زیادی ندارید و یا در فکر تعدیل نیرو برای کاهش هزینه های منابع انسانی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم از تمیز کننده های اتوماتیک و تجهیزات نظافتی با کیفیت استفاده کنید.

درست است که در ابتدای امر نه تنها متحمل هزینه خواهید شد، بلکه حتی این هزینه ممکن است بار سنگینی برای مجموعه کاری شما به شمار بیاید؛ اما پس از گذشت مدتی خود به فواید و مزایای آن پی خواهید برد و اگر هزینه های ماهانه خود را در طول چندین ماه رصد کنید، متوجه کاهش میانگین آن خواهید شد.

۱- استفاده از یک دستگاه به جای چندین وسیله

در صورتی که در اداره یا سازمان شما همچنان روش های نظافت سنتی کاربرد دارد، مطمئنا وسایل و ابزارهای زیاد به همراه انواع مواد شیمیایی برای نظافت سطوح مختلف مورد نیاز است. این وسایل هم حجم زیادی را اشغال می کنند و هم برای جا به جایی آن ها انرژی زیادی باید صرف شود.

در حالیکه یک جاروبرقی چند سطحی می تواند انواع سطوح را تمیز کند و برای تمیز کردن فرش، سرامیک، پارکت و سنگ استفاده شود. همچنین به دلیل قدرت مکش بالا حتی می توانید برای نظافت محیط بیرونی شرکت نیز از آن استفاده کنید.

۲- افزایش طول عمر وسایل و تجهیزات

اگر در سازمان خود از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی (مانند آسانسور) استفاده می کنید، باید بدانید که عمر مفید این وسایل مستقیما به نحوه استفاده و نگهداری از آن ها بستگی دارد. تمیز کردن درز و گوشه های آسانسور با دست یا سایر تمیز کننده های سنتی ممکن نیست. در حالیکه یک جاروبرقی صنعتی می تواند به راحتی درون آسانسور حمل شود و بدون نیاز به داشتن چشم مسلح همه گوشه ها و درزهای آن را تمیز کند و گرد و غبار را از داخل آن بروبد.

نظافت سازمان با مکنده صنعتی

۳- تضمین سلامت کارکنان و کاهش نرخ از کار افتادگی

اصلی ترین سرمایه هر کسب و کاری، نیروهای انسانی آن هستند. شما چقدر نیاز به تعویض نیرو دارید؟ چه مدت زمانی را صرف مصاحبه و انتخاب نیروی خدماتی مناسب صرف کرده اید؟ منابع انسانی خدماتی شما چه مدتی در مجموعه کاری شما دوام می آورند و انگیزه خود را مثل روز اول حفظ می کنند؟
با تهیه تجهیزات نظافتی مثل جارو برقی های صنعتی یا یک جارو برقی آب و خاک می توانید شوق کار کردن را در نیروی خود نگه داشته و حتی افزایش دهید. همچنین به دلیل عدم نیاز به کار سنگین، سلامت نیروی خود را حفظ کرده و در دراز مدت نرخ عملکرد او را رو به افزایش خواهید دید. ضمن اینکه درگیر هزینه هایی مثل پرداخت غرامت و یا بیمه های خاص نیز نخواهید شد.

۴- آموزش سریع

آموزش دادن به نیروها برای نحوه شستشو یا تمیز کردن محیط کار شما نیست. همچنین نمی توان نیرویی استخدام کرد تا نحوه نظافت کردن را به کسی یاد دهد. اما در صورت در اختیار داشتن تجهیزات نظافتی مثل جاروبرقی می توانید در طول یک جلسه ۱ الی ۲ ساعته، تمام موارد و نحوه کار با جاروبرقی صنعتی را به نیرو یا نیروهای خدماتی خود آموزش دهید.

۵- دقت بیشتر و نتیجه موثرتر

اگر در هنگام خرید جاروبرقی صنعتی برای محیط کار خود دقت و حساسیت به خرج دهید و یک وسیله با کیفیت تهیه کنید، می توانید از دوام آن مطمئن بوده و در مدت زمان عملکرد موثرتر آن را نسبت به روش های سنتی نظافت مشاهده کنید. دقتی که وسایل و ابزار مکانیکی و الکترونیکی دارند، فارغ از مشکلاتی مثل خطای انسانی ست و از این نظر می تواند محیطی تمیزتر با آلودگی کمتر برای مجموعه کاری شما فراهم آورد.

آسایش کارمندان با استفاده از دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی

۶- صرفه جویی در زمان

به دلیل دقت بالای جارو برقی های صنعتی در نظافت محیط، تعداد دفعات تمیز کردن سازمان شما کاهش می یابد. مثلا اگر قبلا و با روش های سنتی هفته ای سه مرتبه اقدام به نظافت می شده است، اکنون می توانید این تعداد را به یک بار در هفته کاهش دهید. یکی از هدیه های دیگر تکنولوژی به زندگی بشر سرعت است. یک جارو برقی صنعتی یا یک جاروبرقی آب و خاک می تواند چند برابر سریع تر از یک نیروی انسانی کار کند.

طبق گزارشی که توسط دانشگاه مینه سوتا انجام شده است، شستن یک منطقه ۵۰۰۰ فوت مربعی برای یک نفر دو ساعت طول می کشد. در حالیکه با یک مکنده خودکار، این مدت زمان به ۱۵ تا ۳۰ دقیقه کاهش می یابد.

۷- امکان برنامه ریزی دقیق

طول مدت زمان مشخص و کیفیت دقیق نظافت انجام شده توسط جارو برقی صنعتی شما را قادر می سازد تا بتوانید برای تمیز کردن دوره ای محیط کسب و کار خود، برنامه دقیق تری بچینید و بتوانید به این برنامه زمانی اعتماد کنید. حاصل یک برنامه ریزی دقیق و مشخص، استفاده حداکثری از زمان خواهد بود که در نهایت بازدهی بیشتر و درآمد بیشتر را برای شما به دنبال خواهد داشت.

۸- یک سیستم خودکار بدون دخالت دست

با توجه به مکانیزه بودن عملکرد این دستگاه نظافتی، می توانید هر مقدار که می خواهید مایعات را از روی زمین جمع آوری کنید و سپس به راحتی با استفاده از شیر تخلیه مایعات را از دستگاه خالی کنید.

نظافت جزیی در جاروبرقی صنعتی

جمع بندی

در سطرهای پیشین نکات قابل توجه اقتصادی هنگام استفاده از بهترین جارو برقی صنعتی در مقایسه با روش های سنتی نظافتی را توضیح دادیم. اگر استفاده کننده این نوع دستگاه هستید، لطفا نظر خود را برای ما بنویسید.

همچنین پیشنهاد می کنیم برای کاهش هرچه بیشتر هزینه ها بهتر است تمام ابزار مورد نیاز خود را به یک بار خرید موکول کنید. چرا که خرید گروهی تجهیزات از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر از خرید تکی آن هاست. همچنین در صورتی که دوستانی دارید که مدیریت مجموعه های دیگر را به عهده دارند، می توانید خرید جاروبرقی و سایر تجهیزات نظافتی را با هم و در یک مرتبه انجام دهید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا مشاوره پیش از خرید می توانید با کارشناسان آوین صنعت در تماس باشید تا بتوانیم بهترین دستگاه را برای مجموعه شما انتخاب و با خدمات پس از فروش ۱۵ ساله در اختیار شما قرار دهیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.