تفاوت پولیشر صنعتی و اسکرابر صنعتی

تفاوت پولیشر صنعتی و اسکرابر صنعتی

سوالی که همیشه از ما پرسیده می شود این است که تفاوت پولیشر و اسکرابر چیست و کدام یک از این دستگاه ها به درد کار ما می خورد؟ در این مطلب می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم. پس برای اینکه تفاوت این ۲ دستگاه با یکدیگر را متوجه شوید، با همراه شوید.

معرفی پولیشر یا سرامیک شوی

پولیشر صنعتی به دستگاهی گفته می شود که توسط حرکت دوار برس عملیات پولیش زدن سطح سنگ و یا شستن سنگ، سرامیک و یا کفپوش را انجام می دهد. دستگاه پلیشر از یک الی دو عدد برس گرد به همراه یک دسته بلند تشکیل شده است.

بر روی دسته قسمت کنترلی پولیشر قرار گرفته است. برس توسط نیروی بر گرفته شده از الکتروموتور می چرخد و بنا به تعداد دور در دقیقه برس، می توانیم دستگاه پلیشر را جزء دستگاههای شستشو دهنده و یا پولیش دهنده تقسیم بندی نماییم. در صورتی که برس دستگاه نهایتا تا ۲۵۰ دور در دقیقه را داشته باشد، می توانیم از دستگاه پلیشر در زمینه شستشوی سطح سنگ، سرامیک و یا کفپوش استفاده نماییم.

اگر دستگاه پلیشر بیش از ۲۵۰ دور در دقیقه را داشته باشد، می توانیم از دستگاه پلیشر در زمینه پولیش زدن سطح سنگ استفاده نماییم. در برخی از مدلهای دستگاه پلیشر، طراحی شبیه یک عدد دستگاه زمین شوی دستی و یا اسکرابر سرنشین دار است و در اینگونه طراحی های، معمولا از الکتروموتورهای قوی تر جهت بالا بردن تعداد دور دستگاه استفاده می شود.

بنابراین بایستی سیستم و طراحی دستگاه به نحوی باشد که اپراتور توانایی کارکردن با دستگاه را بدون صرف انرژی زیادی داشته باشد. معمولا در اینگونه از پولیشرهای صنعتی تعداد دور برس بیش از ۱۰۰۰ دور در در دقیقه است و تنوع این دستگاه هم بسیار بالاست و از انواع دستی و خودرویی تشکیل می شود.

اسکرابر صنعتی بخریم یا پلیشر صنعتی

معرفی زمین شوی یا اسکرابر

اسکرابر به دستگاهی گفته می شود که عملیات شستشو خشک کردن همزمان سطح را انجام می دهد. دستگاه اسکرابر از دو سامانه شستشو دهنده و خشک کننده تشکیل شده است. سامانه شستشو دهنده توسط برس دیسکی و یا در برخی مدلها برس استوانه ای، سطح زمین را مورد شستشو قرار می دهد. معمولا سرعت چرخش برس در دستگاه کفشور صنعتی کمتر از ۲۲۰ دور در دقیقه است.

برای درک بهتر از این محصولات می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:

بیشتر بخوانید:

اسکرابر صنعتی چیست

برس دستگاه انرژی خود را از الکتروموتور چرخش برس تامین می نماید اما مابین الکتروموتور و برس دستگاه، یک حائل تنظیم کننده و یا انتقال دهنده نیرو بنام گیربکس و یا تسمه وجود دارد که می تواند نیروی الکتروموتور را بنا به توانمندی تعریف شده به برس دستگاه منتقل نماید. دستگاه اسکرابر صنعتی در دو نوع اسکرابر با راننده و اسکرابر دستی تولید می شوند.

دستگاه اسکرابر توسط آب و یا بنا به نیاز ترکیب آب و مواد شوینده قادر است با ریزش مستقیم این محلول بر روی برس دستگاه و در نهایت برس زنی، سطح زمین مورد شستشو قرار دهد. سامانه خشک کنی معمولا در پشت دستگاه کفشوی قرار گرفته است.

این سامانه از دو قسمت تی و الکتروموتور مکش تشکیل شده است. تی یا اسکوییجی، خود نیز از دو قسمت استراکچر فلزی تی و دو لبه لاستیکی تشکیل شده است. دو لبه لاستیکی قابلیت جمع آوری مایعات پسماند ناشی از سامانه شستشو را بر عهده دارد و در نهایت الکتروموتور وکیوم که توسط یک شیلنگ که به تی دستگاه وصل شده است، قابلیت مکش مواد پسماند ( جمع آوری شده توسط لبه لاستیکی تی ) را بر عهده دارد.

آب کثیف به داخل مخزن ریکاوری دستگاه هدایت و در آنجا جمع آوری می شود. در نهایت پس از پر شدن مخزن، آب کثیفی که در مخزن دستگاه جمع شده با استفاده از یک شلنگ تخلیه می شود.

تفاوت پولیشر صنعتی و اسکرابر صنعتی

حالا که تعریف دقیقی از این ۲ دستگاه داشته ایم، احتمالا به جواب سوال “تفاوت پولیشر و اسکرابر صنعتی” خود رسیده باشید. این ۲ دستگاه از نظر ماهیت شباهاتی به یکدیگر دارند ولی عملکرد آن ها باعث می شود که از یکدیگر متمایز شوند.

تفاوت پولیشر و اسکرابر صنعتی
تفاوت پولیشر و اسکرابر صنعتی

در واقع پلیشر صنعتی دستگاهی است جهت برق انداختن و یا واکس زدن سطح سنگ ( با واکس زدن سطح سنگ، طول عمر سنگ را بالاتر می بریم و از زیبایی و نظافت هر چه بیشتر سطح سنگ لذت می بریم ) ولی دستگاه اسکرابر یک دستگاه نظافتی جهت شستشو و خشک کردن همزمان هر نوع سطح صاف می باشد. دستگاه کفشوی صنعتی عملیات پولیش زدن سطح سنگ را انجام نمی دهد، اما با دستگاه پولیشر می توانیم سطح سنگ را براق نماییم.

در نهایت توجه داشته باشید که اگر از دستگاه پلیشر به منظور شستشو استفاده نماییم، بایستی مایعات پسماند ناشی از شستشو توسط یک دستگاه دیگر ،مثلا دستگاه جاروبرقی آب و خاک جمع آوری شوند .اما در شستشوی صنعتی توسط اسکرابر صنعتی نیازی به دستگاه دوم نیست.

امیدواریم توانسته باشیم که تفاوت این دو دستگاه صنعتی را به طور کامل برای شما شرح داده باشیم ولی اگر سوالی دارید، در قسمت نظرات سوال خود را مطرح نموده و مشاورین آوین صنعت، پاسخگوی شما خواهند بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.