تجهیزات نظافت صنعتی در مجتمع های تجاری

تجهیزات نظافت صنعتی در مجتمع های تجاری

لزوم استفاده دستگاهها نظافت صنعتی در مجتمع های تجاری

مجتمع‌های تجاری مملو از مستاجران با نیازهای گوناگون است. کلینیک‌های پزشکی، شرکت‌های حقوقی، فروشگاهها و … همگی دارای سرویس‌های بهداشتی، تاسیسات، کف، سطوح ناهموار، پله‌ها و کافه‌هایی با سیستم‌های پیچیده هستند. از سوی دیگر به علت حجم بالای آمدو شد در این مجتمع‌ها پخش آلودگی در آنها با سرعت زیادی‌تری منتشر می‌شود.
حفظ استاندارهای تمیزی در مراکز تجاری کار ساده‌ای نبوده و نیاز به دقت و نظم دارد. چون میزان عبور مرور مشتریان، کارکنان چندان قابل پیش‌بینی نبوده و هر فردی با دریایی از آلودگی که به ته کفش و یا لباس آنها چسبیده شده وارد این محیط‌ها می‌گردد. بنابراین بایستی از تجهیزات نظافت صنعتی مناسب این مکانها استفاده نمود که با جنس سطوح آنها هماهنگی داشته باشد.
شیوه‌های نظافت سنتی بخصوص بعد از همه‌گیری کرونا پاسخگوی نیازهای روز نبوده و بایستی با روشهای نوین تمیزی را به محیطهای بزرگ هدیه نمود. بهترین شیوه استفاده از دستگاههای نظافت صنعتی می‌باشد.
از سوی دیگر بایستی نظافت صنعتی در این مکانهای پر تردد و با حضور مردم انجام گیرد تا خیالشان را از بابت پاکیزگی محیط آسوده سازد. بنابراین این روش با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه صنعتی و با رعایت کردن تمام پروتکلهای بهداشتی و ایمنی در میان هیاهوی مراجعین انجام می‌شود.

محیط‌های داخلی سالم‌تر

یکی از تعیین کننده ترین روندها در نظافت صنعتی امروزه ناشی از افزایش نگرانی عمومی در مورد سلامت شهروندان است. در حالی که در گذشته، تمیزی بیشتر جنبه نظافت ظاهری و به شیوه سنتی در ساختمانهای تجاری انجام می‌شد، تجهیزات نظافتی امروزی به طور فزاینده‌ای بر نظافت برای ایجاد محیط‌های داخلی سالم‌تر تمرکز می‌کنند. تاکید بر نظافت برای سلامتی به این معنی است که متخصصان نظافت در حال حاضر استانداردهای بالاتری دارند، زیرا آنها اغلب اولین خط دفاعی در هنگام توقف گسترش ویروس ها، بیماری‌های عفونی و سایر آلاینده‌ها در فضاهای عمومی پرترددی همچون مجتمع‌های تجاری هستند.
یکی از بزرگترین نگرانی ها در مورد نظافت برای سلامتی در فضاهای تجاری بزرگ، بهبود و حفظ کیفیت هوای داخلی (IAQ) است. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تخمین می زند که سالانه ۱۵۰ میلیون روز کاری به دلیل کیفیت پایین هوای داخل ساختمانها و مسائل بهداشتی مرتبط با آن از دست می رود. این یک دلیل اصلی است که چرا بیشتر امکانات تجاری و صنعتی به سمت استفاده از محصولات برتر و سبزتر از نظر زیست‌محیطی حرکت می‌کنند که پسماندهای شیمیایی را که می‌تواند بر کیفیت هوا تأثیر بگذارد، بر جای نمی‌گذارد.
در واقع، یک مطالعه نشان داد که روش‌های تمیز کردن کامل شامل تجهیزات نظافتی پیشرفته‌تر و لوازم تمیز کردن سبزتر می‌تواند به طور قابل توجهی IAQ را در تأسیسات تجاری و صنعتی بهبود بخشد. این مطالعه کاهش ۵۲ درصدی گرد و غبار موجود در هوا، ۴۲ درصد کاهش در ترکیبات آلی فرار(VOCs)، کاهش ۴۰ درصدی در رشد باکتری ها و کاهش ۶۱ درصدی در تشکیل کلونی قارچ‌ها را نشان داد.

نقش یک نظافتچی صنعتی در مراکز تجاری چیست؟

نظافت صنعتی نه تنها شامل مدیریت طبقات تجاری و انبارها، دفاتر، فضاهای ذخیره سازی و سایر مناطق داخل یک ساختمان تجاری است، بلکه شامل دانش روشنی از تجهیزاتی است که برای تمیز کردن استفاده شده و اجزایی که بایستی تمیز شوند را هم در نظر می‌گیرد.
به عنوان مثال، برخی از پاک کننده های صنعتی وظیفه حفظ پاکیزگی تجهیزات داخل تاسیسات تجاری را بر عهده دارند. این به لباس‌های محافظ و تجهیزات ایمنی نیاز دارد تا گرد و غبار، زنگ زدگی، قطعات فلزی، شیشه و مواد شیمیایی را به درستی از محیطهای تجاری دور بریزد.
بنابراین تجهیزات صنعتی برای ابزارها و محیطهای مختلف تجاری کاربردهای متفاوتی داشته و کارکنانی هم که از آنان استفاده می‌کنند باید آموزش کافی دیده و تعمیر و نگهداری‌شان را هم به خوبی بلد باشند.

چه زمانی باید از تجهیزات مکانیزه صنعتی برای تمیز کردن مراکز تجاری بهره ببریم؟

نظافت بخشی ضروری از عملکرد یک مرکز تجاری است. اماکن تجاری با مجموعه‌ای از استانداردهای بهداشتی و ایمنی ارائه می‌شوند. ابزار نظافت مکانیزه می‌تواند به بهبود نظافت تاسیسات و افزایش بهره‌وری کارکنان نظافت در این مراکز کمک کند.
علاوه بر این، آنها مجموعه‌ای کاملاً متفاوت از مناطق کلیدی دارند که نیاز به تمیز کردن کامل دارند. پاک‌سازی زباله‌های تجاری، پاک‌سازی خطرناک یا نظافت سنگین چیزی است که نظافت صنعتی را در مراکز تجاری تعریف می‌کند.
اماکن تجاری شامل خرده فروشی، ادارات، سوپرمارکت ها، بانکها، اغذیه فروشیها و سایر مناطق پر رفت و آمد می‌باشد. این مکانها با رفت و آمد مداوم، احتمال ورود میکروبها و باکتری‌ها را افزایش می‌دهند. این مکانها همه در مجموعه استانداردهایشان متفاوت هستند و مجموعه های منحصر به فردی از چالش های نظافت روبرو هستند. این امر اهمیت انتخاب دستگاههای نظافت صنعتی مناسب و کاربردی را برجسته می‌کند – تجهیزاتی که هم بتواند تمیزی فضاهای تجاری را به طور بهینه انجام داده و هم استانداردهای تمیزکاری بالایی را داشته باشد و هم نیازهای مشتریان خود را نیز به درستی برآورده کنند.
تمیز کردن، ضدعفونی کردن، فعالیت‌هایی هستند که همیشه در مورد نظافت و مراقبت از کف در تأسیسات بهداشتی، ساختمان‌های تجاری حیاتی بوده‌اند و اکنون بیش از هر زمان دیگری لزوم آنها احساس می‌شود. همه گیری COVID-19 منجر به نیاز به تمیز کردن نه تنها به خاطر ظاهر، بلکه به دلایل بهداشتی شده است.
البته، اکنون با تأثیر کوید ۱۹ و درک جمعی از لزوم پاکیزگی عمیقتر، استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی در اماکن تجاری پر رفت و آمد بیشتر شده است و بنابراین، بایستی برای اطمینان از اینکه فضای تجاری شما پاکیزه و عاری از میکروب و باکتری بوده و برای کارکنان و مشتریان شما ایمن تر از گذشته باشد از این تجهیزات مکانیزه نظافتی بیشتر استفاده کنید.
به همین دلیل، صنعت نظافت در حال دور شدن از رویکرد سنتی تمیز کردن و استفاده از تجهیزات مکانیزه است. این فناوری چند سالی است که در مراقبت‌های بهداشتی رایج بوده است، و در صنایع مختلف نیز کاربرد دارد.

ارزیابی ماپ و سطل در مقایسه با تجهیزات نظافت صنعتی

مخصوصاً برای پیمانکاران خدمات ساختمانی کوچکتر، هزینه پایین استفاده از ماپ‌ها (تی‌ چرخشی) و سطل‌ها جذاب است. با این حال، این رویکرد برای تمیز کردن می‌تواندهزینه های بیشتری را در دراز مدت به شما تحمیل کرده و خطرات ایمنی را به همراه داشته باشد.
تمیزکننده ضعیف منجر به اپتیک ضعیف می‌شود و می‌تواندبه راحتی افراد را از یک مرکز دور کند. این درآمد از دست رفته افزایش می‌یابد. خواه این موضوع از دست دادن مشتریان در یک مکان خرده فروشی یا فروشگاه مواد غذایی باشد و خواه مستاجران در یک فضای تجاری _ اداری باشد.
اما نگرانی‌هایی در مورد استفاده از موپ‌ها و سطل‌ها بیشتر از زیبایی‌شناسی ضعیف وجود دارد. همچنین در صورت عدم رعایت دقیق سیاست‌های تخلیه و پر کردن و نظارت دقیق، عملکرد آسیب می‌بیند.
آلودگی متقابل یکی از بزرگترین نگرانی‌هاست. با هر بار عبور و مرور، کثیفی و آلودگی از کف به ماپ می‌چسبد و دوباره در سطل قرار می‌گیرد، سپس در طول چرخه آب/مواد شوینده دوباره به زمین وارد می‌شود.

ارزش پاک کننده‌های مکانیزه صنعتی

استفاده از  دستگاه اسکرابر به سرعت عصر ماپ و سطل را در صنعت به چالش می‌کشد. اسکرابرهای اتوماتیک آب و محلول تمیز کننده را روی برس‌ها پخش می‌کنند و آب کثیف را از کف به مخزن آب کثیف می‌برد.
آب تمیز با مواد شیمیایی یا فناوری بدون مواد شیمیایی در کل فرآیند استفاده می‌شود. مکش خلاء و فرآیند مکش آب کثیف توسط تی نه تنها اپتیک (نورشناسی) بهتری را برای مشتری ارائه می دهد، بلکه با کاهش خطرات لغزش و سقوط مرتبط با کف مرطوب، شرایط ایمنی را نیز بهبود می بخشد.
اسکرابرهای صنعتی در مقایسه با تمیز کردن با سطل و تمیز کردن، ارگونومی را بهبود بخشیده، به خصوص زمانی که شما برای مرکز تجاری‌تان یک ماشین زمین شوی (کف شوی سرنشین دار) را انتخاب می کنید.
توانایی افزایش ۱۰ برابری روشهای مکانیزی صنعتی در مقایسه با روشهای سنتی، این تجهیزات را به ابزاری جذاب تبدیل کرده است.

انواع تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی

باید از چه تجهیزاتی استفاده کرد؟ این بستگی به نیاز مرکز تجاری شما دارد. به عنوان مثال، اندازه فضا، وجود قفسه ها یا موانع دیگر، و مناطق پرترافیک، همگی در این انتخاب موثر هستند – به ویژه در ابعاد و اندازه اسکرابر.

اسکرابر

سایز اسکرابرهای اتوماتیک از مدل های بسیار کوچک دستی گرفته تا اسکرابرهای خودکششی همراه با همه اندازه های اسکرابر سواری و ایستاده متغیر است. ربات‌های سیار خودران جدیدتر (AMR) نیز موجود هستند.
گزینه‌های اسکرابر کابلی، باسکرابر شارژی ، پروپان و LPG موجود است. برس‌ها و اسکاج‌های مختلفی نیز برای تناسب با نوع و صافی کف، وجود مواد شیمیایی یا روغن و میزان دسترسی مورد نیاز (مثلاً در گوشه‌ها یا اطراف لبه‌ها) وجود دارد.
اسکرابرهای پشتی دارای قابلیت تمیز کردن کف با یک گذر برای کاربردهای مختلف هستند. مخازن محلول و بازیابی بزرگ امکان عملکرد طولانی مدت را فراهم می‌کند، در حالی که نرخ محلول قابل تنظیم و فشار برس اسکرابر را می توان با شرایط سطح کف مطابقت داد. این اسکرابرها معمولاً عرض تمیز کردن بین ۲۸۰ میلیمتر تا ۶۵۰ میلیمتر را ارائه می دهند و بسته به مدل می‌توانندبین ۵۰۰ متر مربع تا ۱۲۰۰۰ هزار متر مربع در ساعت تمیز کنند.
اسکرابرهای سرنشین دار همچنین تمیز کردن کف را با سرعت ۵۰۰۰ متر مربع در ساعت ارائه می دهند و معمولاً با عرض تمیز کردن ۶۶۰ میلیمتر تا ۱۲۰۰ میلیمتر در دسترس هستند.

انواع جاروهای صنعتی در نظافت مجتمع های تجاری

برای تمیز کردن ساختمان‌های تجاری و سایر فضاهای عمومی داخلی، هر مرکز تجاری به یک جاروبرقی صنعتی نیاز دارد. مکش فوق العاده جاروبرقی صنعتی گرد و غبار و کثیفی را گرفته و فرش‌ها و سایر انواع کفپوش‌ها را بی‌لک کرده و طرح‌های متنوعی دارد.
از سوی دیگر جاروهای مخصوص کف یا فرش(سوییپر صنعتی) از جمله محصولات نظافت صنعتی هستند. این دستگاه‌ها برای تمیز کردن سطح زمین قبل از رفتن به درجه بعدی ضدعفونی عالی هستند. این نوع از تجهیزات نظافتی تجاری با برسهای چرخشی خاک و زباله را از کف اداری جارو و جمع آوری می‌کند. یک سطل زباله قابل جدا شدن در آن گنجانده شده است. مدل‌های متنوعی برای مشاغل مختلف موجود است. به عنوان مثال، جاروهای کف سواری(سوییپر سواری) برای فضاهای بزرگتر و کم تراکم کف توصیه می‌شود. از طرف دیگر، جاروهای پشتی(جاروبرقی کوله ای) برای فضاهای اداری کوچکتر با راهروهای باریک‌تر مناسب هستند.

مزایای استفاده از تجهیزات صنعتی در مراکز تجاری

استفاده از تجهیزات مکانیزه برای ساختمانهای اداری و تجاری مزایای زیادی دارد. برخی از مهمترین مزایای تمیز کردن با این دستگاههای نظافتی عبارتند از:
• کاهش هزینه‌ها: در بسیاری از موارد، کارهای نظافت صنعتی را می توان دو تا سه برابر سریعتر از روش های تمیز کردن سنتی انجام داد. بعلاوه، استفاده از این دستگاهها برای تمیز کردن، هرگونه خطا و اشکال احتمالی را از بین می‌برد.
• بهبود بهره‌وری کارکنان: کارمندان سخت تر کار می‌کنند، سالمتر می‌مانند و زمانی شادتر هستند که محیطی تمیز برای کار داشته باشند.
• دور نگه داشتن کارگران از خطر : بسیاری از کارهای نظافتی در مراکز تجاری خطرناک هستند. به جای اینکه خدمه انسانی خود را در معرض خطر قرار دهید، تجهیزات مکانیزه را به جنگ میکروبها و ویروسها بفرستید.
• توانایی آنها برای کار ۲۴ ساعته: برخلاف کارگران انسانی که خسته می‌شوند و نیاز به استراحت دارند، تجهیزات مکانیزه صنعتی می‌توانندشبانه روزی کار کرده و در نتیجه نظافت سریعتر و از کار افتادگی کمتری برای کسب و کار شما ایجاد کنند.
خدمات دلچسب‌تر برای مشتریان شما: دستگاههای نظافت صنعتی پاکیزگی عمیق‌تری را برای محیط شما فراهم کرده به گونه‌ای که مشتریانتان احساس لذت بیشتر از خدمات شما و گذران اوقات خود در این مرکز دریافت کرده و موجبات بازگشت آنان را مهیا می‌سازد.

سخن پایانی ( استفاده تجهیزات نظافت صنعتی در پاساژها)

حفظ نظافت مراکز تجاری با نگهداری و نظافت منظم به معنای کار کمتر و هزینه کمتر برای کسب و کارها در دراز مدت است. فضاهای تجاری و خرده فروشی اغلب ممکن است در برنامه ریزی منظم تمیزی با شکست مواجه شوند. اگر یک برنامه سفارشی برای نظافت منظم ریخته باشید، محل کار شما برایتان قابل مدیریت‌تر بوده و در نتیجه در هزینه‌هایتان هم صرفه‌جویی خواهید کرد.
به طور کلی، نظافت مجتمع‌های تجاری بیشتر به سلامت و ایمنی مشتریان، و کارکنان مربوط می‌شود. از آنجایی که فضاهای تجاری دارای ترافیک فراوانی هستند، بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که مناطق و فضاهایی که معمولاً استفاده می‌شود به خوبی تمیز شده تا از اشکالات نامطلوب در اطراف‌تان جلوگیری شود.
فضاهای متنوع مراکز تجاری دارای مناطق مختلفی هستند که نیاز به توجه بیشتری دارند و این فهرست بی‌پایان است!
شاید در محاسبات اولیه خود خرید تجهیزات مکانیزه صنعتی به نظرتان گران برسد، ولی وقتی مزایا و سود حاصل از آن را در دراز مدت کنار هم بچینید متوجه می‌شوید که این خرید نه تنها هزینه‌بر دار نیست بلکه نوعی سرمایه‌گذاری هم به شمار می‌رود.
شرکت آوین صنعت با تکیه بر سال‌ها تجربه در زمینه فروش محصولات نظافت صنعتی و اخذ نمایندگی کمپانی‌های مطرح دنیا، یکی از پیشگامان عرصه فروش دستگاههای نظافت صنعتی در سراسر ایران می‌باشد. برای خرید هر یک از این تجهیزات و یا مشاوره قبل از خرید فقط کافیست با شماره تلفن : ۰۲۱-۴۴۱۴۰۰۰۵ تماس گرفته و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌مند شوید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.