انتخاب برس مناسب برای کف شوی صنعتی

انتخاب برس مناسب برای کف شوی صنعتی

اگر در مجموعه کاری خود از کف شوی صنعتی استفاده می کنید، بسیار مهم است که بدانید از چه نوع برسی برای تمیز کردن کف محیط استفاده کنید. انتخاب برس مناسب علاوه بر عملکردی دقیق تر و با کیفیت بیشتر در نظافت محیط شما، می تواند عمر دستگاه نظافتی را نیز افزایش دهد.

 

انواع مختلفی از برس کف شوی وجود دارد که در ادامه هر یک را نام برده و کاربرد آن ها را به تفکیک توضیح خواهیم داد.

ویژگی های مورد توجه در انتخاب برس مناسب کف شور

تفاوت برس های زمین شوی در جنس موی آن ها، تراکم موهای برس و میزان نرمی و سفتی آن هاست. بر اساس همین ویژگی ها هر برس کاربرد خاص خود را دارد و برای یک نوع نظافت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نوع کف پوش محیط (سرامیک، سنگ، چوب، موکت و … )، میزان کثیفی محیط و اینکه چه مدتی از آخرین مرتبه نظافت آن می گذرد، مهم است.

 

برس های اسکرابرهای صنعتی از دو منظر بررسی شده و دسته بندی می شوند. یک نوع دسته بندی برس زمین شوی بر اساس شکل و نوع چرخش آن ها و نوع دیگر بر اساس جنس موی برس هاست. در ادامه هر کدام از این دسته ها را شرح داده و با کاربرد آن ها آشنا خواهیم شد.

برس اسکرابر دیسکی

۲- برس دیسکی

پراستفاده ترین انواع برس اسکرابر، برس های دیسکی هستند که برای نظافت تمام انواع سطوح کاربرد دارند. این نوع برس بسته به نوع کف محیط و همچنین میزان آلودگی سطح، مدل های مختلفی دارد. فقط باید توجه کنید که اگر سطح شما دارای نقش و نگارهای رنگی می باشد، از برس دیسکی استفاده نکنید. زیرا به دلیل شدت نظافت ممکن است رنگ های کف را از بین ببرد.

برس اسکرابر سیلندری

۳- برس رولی

برس های سیلندری یا استوانه ای عموما در اسکرابرهای سایز بزرگ استفاده می شوند. از این نوع برس می توان علاوه بر شستشوی کف، برای جمع آوری خرده زباله های سطوح نیز استفاده کرد. از برس رولی بهتر است در مکان هایی استفاده شود که کف محکمی دارند؛ مثل سطوح سیمانی، بتنی، فلزی یا … .

۴- برس اوربیتال

برس های اوربیتال به این دلیل که مانند تیغ های ریش تراشی عمل می کنند، به برس های ویبره ای نیز معروف هستند. از این نوع برس برای کف شوی هایی با کاربردهای خاص استفاده می شود؛ اما به طور عمده برای پولیش و عملیات فینیشینگ استفاده می شود. برس های ویبره ای نظافت مطوبی برای سطوح فراهم می کنند.

انواع برس کف شوی صنعتی از نظر جنس و متریال

نه تنها شکل ظاهری برس زمین شوی های صنعتی در تمیزی سطوح تاثیر دارد، بلکه جنس برس و میزان نرمی و سفتی آن نیز باید متناسب با نوع کف پوش محیط شما انتخاب شود.

در ادامه به بررسی انواع برس اسکرابر صنعتی از نظر نوع و تراکم موهای برس خواهیم پرداخت.

۱- برس استاندارد

همانطور که از نام این برس پیداست، به طور پیش فرض بر روی همه مدل های کفشوی وجود دارد. یعنی هم موقع خرید انواع دستگاه پولیشر صنعتی و هم کف شوی صنعتی، برس استاندارد را نیز دریافت خواهید کرد. جنس متریال این نوع برس اسکرابر از پلی اورتان می باشد که نوعی پلاستیک با دوام است.به همین دلیل به آن برس پلی نیز گفته می شود. کاربرد آن شستشوی روزانه محیط است و برای نظافت هر روزه انواع سطوح قابل استفاده است. برس استاندارد به شکاف های کوچک و حتی خط دوغاب بین کاشی ها نیز دسترسی دارد و از این نظر برای پاک کردن انواع کف از آلودگی های معمولی بسیار مناسب است.

۲- برس نایلونی

نام این نوع برس گویای جنس آن است. برس نایلونی از جنس نایلون است و به همین دلیل خمیدگی و انعطاف بسیار بالایی دارد. موهای این نوع برس اسکرابر در برابر سایش بسیار مقاوم است و برای تمیز کردن کف های چوبی، کاشی، بتن و لمینت کاربرد دارد.

اسکرابر صنعتی و نوع برس آن

۳- برس فرش

هرچند دستگاه های فرش شور و موکت شور متنوعی وجود دارد، اما در شرایط خاص می توان از یک اسکرابر صنعتی نیز برای شتسشوی فرش و موکت استفاده کرد. در این شرایط باید از برس فرش استفاده کنید که ویژه این کار است. فقط باید توجه داشته باشید که پس از استفاده از اسکرابر برای شستن فرش یا موکت، حتما از یک جاروبرقی آب و خاک استفاده کنید تا هم آب اضافی حاصل از شستشو و هم زباله های باقی مانده را جمع آوری کند.

۴- برس زبر کف شوی صنعتی

برس های اسکرابری که جنس زبری دارند، عموما برای لایه برداری از کف محیط استفاده می شوند. این نوع برس بیشتر در پولیشرهای صنعتی کاربرد دارد و در میزان زبری های متفاوتی تولید می شود. برس های زبر دستگاه های کف شور از دانه های محکم و تیز ساخته شده اند؛ به همین دلیل برای نظافت سطوحی که دیر به دیر تمیز می شوند، گزینه ای عالی هستند. با توجه به اینکه پس از استفاده از برس های زبر کف نظافت شده کدر می شود، باید از یک برس نرم نیز استفاده کرد تا سطحی براق و شفاف به وجود آورد.

۵- برس نرم

برس نرم کف شوی صنعتی برای تمیز کردن سطوح حساس کاربرد دارد. اگر میزان کثیفی کف محیط خیلی کم است و یا جنسی دارد که ممکن است دستگاه های صنعتی به آن آسیب بزنند، بهتر است از این نوع برس استفاده کنید. این نوع برس باعث شفافیت و براق شدن کف محیط می شود. به همین دلیل برای عملیات فینیشینگ ( Finishing ) یا مرحله آخر نظافت مناسب است.

جمع بندی

برای داشتن بهترین نتیجه از عملکرد زمین شوی صنعتی و همچنین افزایش عمر مفید آن، محیط مورد نظافت را خوب بررسی کنید. جنس کف، میزان کثیفی سطح، برنامه نظافت آن و طرح و نقش محیط در انتخاب برس اسکرابر مناسب بسیار اهمیت دارد. اگر برای انتخاب اسکرابر مناسب نیاز به مشاوره بیشتری دارید، می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

نظر شما می تواند به کسانی که قصد خرید اسکرابر را دارند، کمک شایانی کند. بنابراین خوشحال خواهیم شد اگر نظر خود را درباره مطالب نوشته شده، بیان کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.