ابعاد اسکرابر دستی

ابعاد اسکرابر دستی

اسکرابر دستی به نوعی از دستگاه زمین شوی گفته می شود که اپراتور پشت سر دستگاه اسکرابر حرکت کرده و سطح زمین را مورد شستشوی مکانیزه قرار می دهد .در این مقاله سعی داریم شما را با ابعاد دستگاه زمین شوی دستی و کاربرد هر دسته در محیط های مختلف آشنا سازیم .

انواع اسکرابر دستی از لحاظ ابعاد

اسکرابر دستی کوچک

همانطور که از نام این محصول مشخص است ،به دستگاه زمین شویی گفته می شود که نسبت به سایر دستگاههای اسکرابر دستی کوچکتر است.زمین شوی دستی کوچک معمولا دارای ظرفیت مخازن کمتر از ۲۰ لیتر و عرض شستشوی کمتر از ۳۵۰ میلیمتر را دارد .با استفاده از اسکرابر دستی کوچک می توانیم محیط هایی که دارای متراژ کمتر از ۵۰۰ متر مربع هستند را مورد شستشوی مکانیزه قرار دهیم .

معمولا از این دسته از دستگاه اسکرابر در محیط هایی با متراژ کم و یا تردد جمعیت بالا استفاده می شود .محیط هایی مثل آزمایشگاهها و محیط های درمانگاهی ،مدارس (کلاسها و راهروها) ،لابی مجتمع های ساختمانی ، اتاق تمیز در صنایع داروسازی Clean Room و…

ابعاد اسکرابر دستی
ابعاد اسکرابر دستی

قدرت مانور بالا در اسکرابر دستی کوچک

در این مقاله سعی داریم با مشخص نمودن تنوع اسکرابر دستی ،شما را در انتخاب دستگاه اسکرابر و بالا بردن راندمان کاری در نظافت صنعتی یاری نماییم .همانطور که می دانیم جهت محیط هایی با متراژ کم و تردد بالای جمعیت ،بصورت مکرر شاهد آلوده شدن محیط خواهیم بود ،لذا جهت نظافت سطح چنین محیطی بهتر است از دستگاه اسکرابر کوچک با قابلیت مانور بالاتر نسبت به سایر تنوع دستگاههای اسکرابر دستی استفاده نماییم .

حال اینکه در زمان خرید اسکرابر دستی کوچک به چه نکاتی توجه نماییم ،تا بتوانیم بهترین دستگاه اسکرابر را برای محیط خود انتخاب نماییم؟ ذکر یکسری نکات کمک مینماید تا شما بتوانید ضمن پرداخت قیمت اسکرابر دستی از خرید صورت گرفته راضی باشید .این موارد عبارتند از :

  • سعی کنیم از دستگاه اسکرابر دستی باتری دار استفاده نماییم .اسکرابر دستی باتری دار ،در زمانیکه در محیط تردد جمعیت بالاست ،مشکلاتی که دستگاه اسکرابر دستی برقی در زمینه دست و پا گیر بودن کابل برق دارد ، را ندارد .لذا بدون هیچگونه مشکلی به عملیات نظافت سطح می پردازد.
  • سعی کنیم تی خشک کن دستگاه اسکرابر مستقیما پشت برس دستگاه قرار گرفته باشد .در واقع هرچقدر فاصله بین واحد شستشو و واحد خشک کنی در دستگاه کف شوی دستی کوچک کمتر باشد ،شعاع چرخش دستگاه نیز کمتر است ،در نتیجه قابلیت مانور دستگاه کف شوی دستی کوچک نیز بالاتر میباشد.
  • دسته دستگاه اسکرابر بایستی قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد ،تا در محیط های که دارای کنج و زاویه هستند با کمک تنظیم ارتفاع دسته بتوانیم بیشترین قابلیت مانور را داشته باشیم.

زمین شوی دستی کوچک جهت متراژهای کم

در این پاراگراف سعی داریم شما را با اسکرابر دستی خیلی کوچک آشنا سازیم .منظور از اسکرابر دستی خیلی کوچک یعنی رده دستگاه اسکرابر نیمه صنعتی که دارای ظرفیت کمتر از ۷ لیتر و عرض شستشو کمتر از ۳۰۰ میلیمتر رادارند .اینگونه از دستگاههای اسکرابر معمولا دارای قابلیت شستشو و خشک کردن در هر دو سمت جلو و عقب هستند .برس دستگاه بنا به تنوع محصول می تواند در دو نوع برس رولی و یا برس دیسکی وجود داشته باشد .با استفاده از این نوع کف شوی دستی کوچک می توانیم محیط های اداری کوچک یعنی کمتر از ۱۰۰ متر مربع را مورد نظافت صنعتی قرار دهیم.

با استفاده از این دستگاه نظافتی حتی زیر میز و صندلی ها را بدون آنکه جابجا نماییم ،مورد شستشوی سطح قرار می دهیم. در محیط های بیمارستانی یکی از دغدغه های کادر خدمات و بهداشت محیط ،نظافت و شستشوی زیر تخت بیمار است .لذا با استفاده از این دستگاه شستشو میتوانیم با صدای کم و کیفیت شستشوی بالا ،چنین سطوحی را مورد شستشوی مکانیزه قرار داد.شرکت آوین صنعت ماندگار با معرفی دستگاه اسکرابر مدل Sprinter به شما ،ایده شستشوی باکیفیت و با سرعت بالا را ترسیم مینماید .

ابعاد و اندازه اسکرابر دستی
ابعاد و اندازه اسکرابر دستی

اسکرابر دستی متوسط

اسکرابر دستی متوسط نوعی از دستگاه اسکرابر دستی است که ظرفیت مخازن بیشتر از ۲۰ لیتر و کمتر از ۶۰ لیتر می باشد .همچنین عرض شستشو در این نوع از دستگاه اسکرابر بیشتر از ۳۵۰ میلیمتر و کمتر از ۶۰۰ میلیمتر می باشد .در این نوع از دستگاه زمین شوی دستی تعداد برس یکعدد می باشد .زمین شوی دستی کوچک در شستشوی مکانیزه سطوحی با متراژ بیش از ۵۰۰ متر مربع و کمتر از ۳۵۰۰ متر مربع مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه اسکرابر دستی کوچک در دو نوع اسکرابر دستی باتری دار کوچک و اسکرابر برقی کوچک تولید میگردد .از این نوع اسکرابر بصورت گسترده در محیط های صنعتی و غیر صنعتی از جمله سالن های تولیدی،انبارها ،مجتمع های تجاری و مسکونی ،سالن های ورزشی ، بیمارستانها و… 

ابعاد اسکرابر دستی
ابعاد اسکرابر دستی

بهترین اسکرابر دستی متوسط

انتخاب بهترین اسکرابر دستی متوسط، بسته به نوع محیط ،متراژ محیط و شرایط آن محیط مشخص می شود .بعنوان مثال در یک ساختمان چند طبقه که فاقد آسانسور می باشد ،حتما بایستی از نوعی از دستگاه اسکرابر دستی انتخاب نماییم که مخزن آب کثیف قابلیت جداشدن آسان داشته باشد ،تا زمانیکه مخزن نیاز به تخلیه داشت ،بصورت آسان مخزن را جدا نماییم و در محل مورد نظر تخلیه نماییم.در یک بیمارستان که صدای دستگاه بایستی در پایین ترین حد خود باشد،بهتر است از اسکرابر دستی باتری دار استفاده نماییم. این دستگاه اسکرابر اگر دارای مولفه انتقال قدرت گیربکسی باشد مسلما دارای صدای کمتر نسبت به اسکرابر با مولفه انتقال قدرت تسمه ای است.در بسیاری از برند های تولید کننده اسکرابر ،جهت پایین آوردن صدای تولید شده از موتور مکش دستگاه اسکرابر ، از اگزوز جهت پایین آوردن صدای الکتروموتور استفاده مینمایند .

اگزور با محاط نمودن موتور مکش ،مانع از ساطح شدن کامل صدای الکتروموتور مکش در سطح محیط می شود. بهتر است چرخ های عقب زمین شوی دستی متوسط از قطر بیشتر نسبت به چرخ های جلویی برخوردار باشد .قطر بالا در چرخ ها باعث انتقال راحت تر دستگاه در سطح محیط می شود .انتقال راحت تر میتواند یکی از برتری های دستگاه کف شوی دستی باشد .بعنوان مثال دو محور داشتن یک دستگاه اسکرابر دستی ،داشتن چرخ هایی با قطر بیشتر ، وزن مناسب ،دید مناسب ، همه و همه میتوانند از دلایل برتری یم دستگاه کفشور دستی متوسط نسبت به دستگاه دیگر باشد.

ابعاد دستگاه اسکرابر دستی
ابعاد دستگاه اسکرابر دستی

-اسکرابر دستی بزرگ(زمین شوی دو برسه)

نوع سوم از دسته اسکرابر دستی مربوط می شود به اسکرابردو برسه دستی یا همان زمین شوی دستی بزرگ .در واقع در این نوع از اسکرابر عرض شستشو بیش از ۶۰۰ میلیمتر و تعداد برس نیز دو عدد می باشد .معمولا ظرفیت مخازن در این نوع از اسکرابر دستی بیش از ۶۰ لیتر می باشد .این نوع اسکرابر را جهت نظافت محیطی با متراژ بیش از ۳۰۰۰ متر مربع استفاده میگردد.اسکرابر دستی بزرگ را معمولا در هایپرمارکت های بزرگ ، فروشگاههای زنجیره ای ، آشیانه های پرواز و در نهایت محیط هایی که قابلیت مانور اسکرابر باراننده وجود ندارد ،اما با کف شوی دستی بزرگ این قابلیت بوجود می آید .

زمین شوی کاربر از پشت بزرگ معمولا دارای آپشن های بیشتری نسبت به اسکرابر دستی متوسط و یا کوچک است.از جمله قابلیت تنظیم فشار برس ،آپشن تنظیم سرعت دستگاه ،قابلیت مجهز شدن به سیستم اکونومیکال (با استفاده از این قابلیت میتوانیم میزان مصرف انرژی را بهینه نماییم.بیشترین تنوع در دستگاه اسکرابر بدون سرنشین بزرگ از نیروی برق باتریتامین می شود .ولتاژ باطری در تنوع مختلف ۲۴ ولت یا نهایتا ۳۶ ولت می باشد .

انواع اسکرابر دستی
انواع اسکرابر دستی

راهنمای خرید اسکرابر دستی مناسب

متراژ محیط مورد نظر، نوع کفپوش، ابعاد دستگاه، برند و… پارامترهای مهمی هستند که باید در خرید اسکرابر مد نظر قرار دهید. لذا در صورت داشتن هرگونه سوال و مشاوره رایگان خرید اسکرابر دستی می‌توانید با کارشناسان فروش آوین صنعت در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.