آشنایی با انواع نازل جاروبرقی صنعتی

آشنایی با انواع نازل جاروبرقی صنعتی

آلاینده ها همواره یکی از معضلاتی هستند که صنایع مختلف با آن دست و پنجه نرم می شود. چه در یک کارگاه نجاری کوچک و چه در یک کارخانه بزرگ سیمان آلاینده هایی وجود دارد که از بین بردن آنها نیاز به استفاده از دستگاه هایی مانند جاروبرقی صنعتی دارد. این دستگاه همانطور که میدانید از یک سیستم مکش برای جمع آوری آلاینده ها به داخل مخزن خود استفاده می کند. در ادامه بیشتر با این دستگاه و اجزای مختلف آن مانند : انواع نازل جاروبرقی صنعتی، انواع فیلتر جاروبرقی صنعتی و… آشنا خواهیم شد.

افزایش راندمان جاروبرقی صنعتی با استفاده از نازل ها

همانطور که گفته شد صنایع مختلفی وجود دارند که برای از بین بردن آلاینده ها در این مناطق به مکنده های صنعتی نیاز می شود. ضمن اینکه آلودگی و آلاینده مدنظر هر یک از این صنایع ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد. این موضوع سبب شده تا این دستگاه های نظافت صنعتی ویژگی هایی داشته باشند که بتوانند به تمامی نیازها به درستی پاسخ دهند.

انواع جاروبرقی صنعتی

یکی از اجزای متغیر جاروبرقی صنعتی که به انعطاف این موضوع کمک کرده است، نازل آن است. در واقع نازل جاروبرقی دقیقا قسمتی است که با سطح در تماس (یا به سطح بسیار نزدیک می شود) است. این نازل ها در انواع متفاوتی ساخته می شوند تا بتوانند گوشه و کنار، مکان های صعب العبور، آلاینده های سمی و… را به راحتی جمع آوری کنند.

در واقع مهم ترین دلیل برای ساخت این نازل ها و ضرورت استفاده از آنها این است که با استفاده درست از این نازل ها می توانید راندمان کاری دستگاه را تا چندین برابر افزایش دهید. در ادامه به بررسی انواع نازل جاروبرقی صنعتی به شکل دقیق تر خواهیم پرداخت.

 معرفی انواع نازل های پرکابرد جاروبرقی صنعتی

کاربردهای انواع نازل های جاروبرقی صنعتی

یکی از تفاوت های اصلی در انواع نازل جاروبرقی صنعتی، حجم موادی است که یک نازل توانایی جمع آوری آن را دارد. با توجه به این موارد شناخت انواع نازل جاروبرقی صنعتی به شما کمک خواهد کرد که بتوانید به راحتی از این دستگاه های صنعتی برای از بین بردن آلاینده ها استفاده کنید.  

نازل مخروطی

یکی از نازل های پرکاربرد که برای نقاط کنج و گوشه ها مورد استفاده قرار میگیرد. جنس این نوع از نازل ها از پلاستیک مقاوم می باشد. قابلیت برش دادن در این نوع از نازل ها وجود دارد.

نازل مخروطی جاروبرقی صنعتی
نازل مخروطی

نازل سرتخت

این نوع از نازل ها همانطور که از نامشان هم پیداست، سر نازکی دارند و برای گوشه و کنارها و مکان هایی که عرض آنها بسیار کم است مورد استفاده قرار میگیرند. معمولا این نازل ها از آلومینیوم ساخته شده اند و دسته های آنها را می توانید در انواع بلند و کوتاه خریداری کنید و استفاده کنید. این نازل جزو انواع نازل جاروبرقی صنعتی پرکابرد قرار میگیرد.

نازل سرتخت جاروبرقی صنعتی
نازل سرتخت

نازل سرگرد

برای جمع آوری انواع آلاینده های جامد و ریز و همچنین تمیز کردن سطوح این نوع از نازل ها بسیار کاربردی هستند.

نازل سرگرد جاروبرقی صنعتی
نازل سرگرد

نازل یا برس مستطیلی

انواع نازل جاروبرقی صنعتی مستطیلی را می توانید برای تمیز کردن سطوح صاف مورد استفاده قرار دهید. معمولا با استفاده از این نوع نازل ها، سطوح دستگاه ها و… را تمیز می کنند. ضمن اینکه این نوع از نازل ها همزمان با مکش آلاینده ها، توانایی تمیز کردن سطوح با برس خود را هم دارند.

نازل مستطیلی جاروبرقی صنعتی
نازل مستطیلی

نازل انحنا دار

این نوع از نازل ها برای جمع آوری مایعات و پسماندهای مایع مورد استفاده قرار میگیرد. به خصوص در مناطقی که دسترسی به آن دشوار است با این نازل به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید و انواع مایعات را مکش کنید. توجه داشته باشید که معمولا جاروبرقی آب و خاک می تواند از این نوع نازل ها استفاده کند.

نازل انحنادار جاروبرقی صنعتی
نازل انحنادار

نازل هلالی شکل

برای نظافت سطوح دایره ای شکل می توانید از این نوع نازل های استفاده کنید. این نوع نازل ها با طراحی مخصوصی که دارند، می توانند سطوح دایره ای را به راحتی تمیز کنند. یکی از اصلی ترین کاربردهای این نازل ها در بخش بیرونی لوله ها است.

نازل هلالی شکل جاروبرقی صنعتی
نازل هلالی شکل

نازل خراش دهنده

این نوع از نازل ها همانطور که از نامشان نیز مشخص است، با آلاینده ها تماس پیدا می کنند و آنها را از روی سطوح جدا می کنند. البته معمولا از این نازل ها برای جدا کردن آلاینده های نرم استفاده می شود.

نازل ثابت

در برخی از محیط ها نیاز داریم تا فرآیند جمع آوری آلاینده ها به شکل مداوم انجام شود. به همین دلیل این نازل را بر روی دستگاه نصب میکنیم.

نازل پارویی

این نازل هم بر روی بدنه جاروبرقی صنعتی نصب می شود و برای سطوح زمین مورد استفاده قرار میگیرد.

نازل پارویی جاروبرقی صنعتی
نازل پارویی

نازل مخروطی لاستیکی

این نازل ها هم مانند نازل مخروطی که در بالا گفته شد از جنس لاستیک هستند با این تفاوت که این امکان برش سر آن به اندازه دلخواه می باشد.

نازل مخروطی شکل جاروبرقی صنعتی
نازل مخروطی

در خرید هنگام جاروبرقی صنعتی چه تعداد نازل به ما داده می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید مدل جاروبرقی صنعتی را در نظر گرفت. یعنی تعداد نازل هایی قرار داده شده در جعبه هر دستگاه، از یک مدل به مدل دیگر متفاوت است. جاروبرقی های صنعتی در انواع مدل ها تولید شده اند که هر کدام از آنها نیز با توجه به کارکردشان از نازل های مختلفی برخوردار هستند.

ضمن اینکه شما می توانید هر یک از انواع نازل جاروبرقی صنعتی را خریداری کنید. می توانید برای انتخاب مناسب تر و بهتر در بین تعداد بالای نازل ها، با مشاوران ما تماس بگیرید تا با توجه به نیازتان، نازل های مختلف را به شما پیشنهاد دهند. برای خرید انواع جاروبرقی مانند جاروبرقی صنعتی سه موتوره، جاروبرقی مسجدی و… هم می توانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.