خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش:

امروزه با وجود تنوع دستگاه های نظافت صنعتی در کنار هزینه های سنگینی که مشتریان بابت خرید ابزار و ادوات مکانیزه نظافت صنعتی پرداخت می نمایند، دغدغه حفظ و تعمیر دستگاه های نظافت صنعتی را برای مشتریان بوجود آورده است. شرکت آوین صنعت ماندگار به عنوان یکی از شرکت های بنام در این صنف سعی نموده است این دغدغه فکری را با ارائه محصولات باکیفیت از کمپانی صاحب نام IPC کشور ایتالیا و کمپانی Lavor ایتالیا و ارائه خدمات پس از فروش پیگیر و منظم جهت مشتریان خود برطرف نماید.

 

مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش:

شرکت آوین صنعت ماندگار با ارائه 12 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش بابت تمامی محصولات نظافت صنعتی توانسته است قسمتی از دغدغه مشتریان را در راستای خرید محصولات اروپایی برطرف نماید. امروزه اولین ذهنیتی که با خرید محصول اروپایی پدیدار می شود عدم ارائه خدمات در سطح ایران می باشد. شرکت آوین صنعت به عنوان دفتر فروش شرکت فلامک ماشین در شهر تهران توانسته است تمامی ابزار و قطعات مورد نیاز در راستای تعمیرات این محصولات را در یک محیط وسیع به عنوان مرکز خدمات پس از فروش واقع در شهرک صنعتی سیمین دشت تامین نماید.

 

پرسنل واحد خدمات پس از فروش:

این شرکت با جذب پرسنل خدمات پس از فروش مجرب و متعهد توانسته است موضوع خدمات و تعمیرات را به صورت بابرنامه و منظم در اختیار مشتریان خود قرار دهد. این شرکت با داشتن برنامه های سه ماهه پس از فروش، از وضعیت دستگاه های فروخته شده خود مطلع می گردد. پس از بوجود آمدن ایراد فنی، مشتریان با تماس تلفنی با مرکز خدمات پس از فروش کادر مدیریت خدمات را از بروز ایراد برای دستگاه مطلع می سازند و طبق برنامه ریزی گروه مدیریتی خدمات پس از فروش، کارشناس مربوطه جهت برطرف نمودن این ایراد به محل مشتری اعزام می گردد. معمولا 90 درصد از ایرادات با اولین حضور کارشناس خدمات برطرف می گردد و 10 درصد از ایراداتی که برای دستگاه ها بوجود می آید معمولا نیازمند حضور دستگاه در واحد تعمیرات شرکت می باشد. در 100 درصد موارد شرکت خود را متعهد می داند و نهایتا پس از 72 ساعت دستگاه را تعمیر و برای مشتری ارسال نماید.

 

قسمت های مختلف واحد خدمات پس از فروش:

واحد خدمات پس از فروش این شرکت از چهار قسمت مجزا تشکیل شده است. این چهار قسمت شامل واحد تعمیرات دستگاه های نظافت صنعتی، واحد انبار محصولات و قطعات، واحد رضایتمندی مشتریان و واحد ارسال دستگاه می باشد.

 

1- واحد تعمیرات از یک نفر به عنوان مدیر واحد تعمیرات که کلیه برنامه ریزی های این واحد در راستای رفع عیب و ایراد دستگاه های فروخته شده را انجام می دهد و 15 نفر پرسنل فنی که در این واحد به عنوان کارشناس تعمیرات مشغول هستند تشکیل می گردد. تمامی پرسنل خدمات پس از فروش مجهز به یک عدد خودرو وانت پیکان و تمامی ابزار و ملزومات تعمیرات دستگاه ها می باشند لذا در 90 درصد مواقع با حضور این پرسنل نزد مشتری می توانند در همان حضور اول نسبت به رفع عیب به صورت 100 درصد اقدام نمایند.

 

2- پرسنل واحد انبار که از 4 نفر تشکیل شده که وظیفه نگهداری از کلیه محصولات و قطعات موجود در انبار شماره 1 و 2 این شرکت را دارند.

 

3- واحد رضایتمندی مشتریان که از 2 نفر تشکیل شده است که وظیفه رصد و پیگیری وضعیت دستگاه را در سال های اول تا سال دهم پس از فروش دارد. این واحد با تماس تلفنی با مشتریان شرکت و ارسال فرم های مربوطه تمامی برنامه ریزی های مربوطه در راستای سلامت کامل محصول فروخته شده را انجام می دهند. این واحد به صورت دوره های سه ماهه در سال اول و دوره های 6 ماهه در سال های بعد با مشتریان در تماس هستند.

 

4- واحد ارسال محصولات نظافت صنعتی که از 5 نفر تشکیل شده است وظیفه ارسال، راه اندازی و آموزش دستگاه فروخته شده و تعمیراتی را بر عهده دارد. این شرکت بابت تمامی ارسال و مراسلات خود در سطح تهران هیچگونه هزینه ای از مشتریان محترم اخذ نمی نماید.