اسکرابر

اسکرابر صنعتی یا زمین شوی صنعتی یکی از دستگاه های نظافت صنعتی است که به صورت گسترده در تمامی صنایع یا مکان‌های تجاری استفاده می‌شود. در این قسمت با انواع دستگاه‌های شستشوی زمین آشنا خواهید شد.

خرید اسکرابر صنعتی

شما می‌توانید برای خرید اسکرابر و اطلاع از قیمت و موجودی کالا از طریق تماس با ۰۲۱۴۴۱۴۰۰۰۵ یا پیام در واتساپ با ما در ارتباط باشید.

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی / ایرانی

تماس بگیرید

دستی / برقی / ایرانی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

سرنشین دار / شارژی

تماس بگیرید

دستی / شارژی

تماس بگیرید

دستی / برقی

تماس بگیرید

برای استعلام قیمت و موجودی کالا تماس بگیرید.

اسکرابر صنعتی (انواع)

اسکرابر صنعتی (Scrubber dryers) یا زمین شوی صنعتی به دستگاهی گفته می‌شود که با آن بتوانیم عملیات شستشوی کف را انجام دهیم. این دستگاه توسط آب و مواد شوینده می‌تواند با عملیات برس زنی، سطح مسطح را مورد شستشو و سپس خشک کردن قرار دهد. دستگاه اسکرابر در انواع مدل‌های مختلف ساخته می‌شود. این ماشین شستشوگر از تجمیع دو سامانه شستشو و سامانه خشک کنی ترکیب یافته است. یعنی این دستگاه هم زمین را می‌شوید و هم خشک می کند.

هزینه خرید زمین شوی صنعتی به آپشن‌ها و امکانات آن بستگی دارد.

جهت استفاده بهینه با بیشترین راندمان کاری، دستگاه کف شور صنعتی و انواع آن را در دو بُعد مجزا بررسی خواهیم کرد.

۱- انواع کفشور صنعتی از دیدگاه کاربری

۲- انواع اسکرابر صنعتی از نظر مولد انرژی

۱– اسکرابر سرنشین دار: اسکرابر خودرویی نوعی از زمین شور صنعتی است که اپراتور بر روی صندلی دستگاه نشسته و آن را هدایت می نماید. زمانی که ابعاد و وزن دستگاه زمین شوی صنعتی و سرعت این دستگاه نسبت به نمونه های کوچکتر بیشتر می شود، بایستی اپراتور بتواند به راحتی از آن استفاده نماید. لذا جهت کنترل آسان تر اپراتور، صندلی بر روی دستگاه تعبیه شده که راننده یا اپراتور بر روی آن می نشیند و دستگاه را مورد هدایت قرار می دهد.

۲– اسکرابر دستی: به نوعی از اسکرابر گفته می شود که اپراتور پشت سر دستگاه به دنبال آن راه می رود و ماشین را مورد هدایت قرار می دهد. این دستگاه ها در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند.

اسکرابر سرنشین دار

معمولا ۹۹ درصد از دستگاه های زمین شوی خودرویی از نوع باتری دار می باشند. اسکرابر خودرویی شارژی به سه دسته ۲۴ ولت، ۳۶ ولت و ۴۸ ولت تقسیم می شود. معمولا نمونه هایی با لیتراژ بیشتر از ۱۵۰ لیتر و عرض شستشو بیشتر از ۹۰۰ میلی متر با تنوع ۳۶ ولت و ۴۸ ولت تولید می شوند.

در محیط هایی که دارای متراژ وسیع و بدون سقف هستند (صحن های مطهر) معمولا مولد انرژی به صورت دیزلی انتخاب می‌شود. زمین شوی سرنشین دار با سوخت فسیلی هیچگونه محدودیتی از نظر انرژی و کارکرد ندارد و تا زمانی‌که مخزن سوخت تامین شود، می توان از دستگاه زمین شور استفاده کرد.

از مدل های معروف و پر فروش این نوع کف شوی ها می توان به دو مدل CT110BT85 و CT80BT70 اشاره کرد. 

اسکرابر دستی

زمین شوی صنعتی دستی از نظر مولد انرژی به دو دسته باتری دار و برقی تقسیم می شود. کف شوی دستی شارژی از نظر ولتاژ باتری ها به سه دسته تقسیم می شوند. این سه دسته عبارتند از:

۱- زمین شوی صنعتی دستی باتری دار ۱۲ ولت: این نوع دستگاه معمولا از یک عدد باتری ۱۲ ولت استفاده می نماید. این دستگاه ها جزو انواع اسکرابر کوچک با ظرفیت کمتر از ۱۵ لیتر قرار می گیرند.

۲- زمین شوی صنعتی دستی باتری دار ۲۴ ولت: در این نوع زمین شوی معمولا از دو عدد باتری ۱۲ ولت استفاده می نماید. بیشترین تنوع ماشین شستشوی دستی باتری دار در این رده قرار می گیرند. از مدل های معروف ۲۴ ولت و اسکرابر باتری دار می توان به مدل CT46B50 تولید شرکت IPC Gansow اشاره کرد.

۳- زمین شوی صنعتی دستی باتری دار ۳۶ ولت: این نوع دستگاه معمولا از ۱۸ عدد باتری ۲ ولتی با آمپرساعت بالا استفاده می نماید. دستگاه‌های بزرگ‌تر معمولا در این رده قرار می گیرند. باید در نظر داشت که با استفاده از این دستگاه، می توان محیط های وسیع با متراژ بالا را مورد شستشوی صنعتی قرار داد.

زمین شوی صنعتی بر اساس منبع تغذیه

دستگاه های کف شوی زمین، از نظر مولد انرژی به دو دسته اصلی تقسیم شده که با هر یک آشنا می‌شویم : 

 • اسکرابر باطری دار 
 • اسکرابر برقی 

اسکرابر باتری دار

انرژی اسکرابر باتری دار یا زمین شوی شارژی همانطوری که از نامش پیداست، توسط برق تامین شده از مولد باتری تامین می شود. باتری به دستگاه کف شوی انرژی داده و دستگاه می تواند تمامی وظایف خود را انجام دهد. این دستگاه ها با توجه به ولتاژ باتری ها به چهار دسته زمین شوی صنعتی ۱۲ ولت، زمین شوی صنعتی ۲۴ ولت، زمین شوی صنعتی ۳۶ ولت و زمین شوی صنعتی ۴۸ ولت تقسیم می شوند.

بیشترین تنوع دستگاه های اسکرابر در رده ۲۴ ولت قرار گرفته است. این دستگاه‌ها با توجه به آمپرساعت باتری، طی یک زمان مشخص شارژ و دشارژ می‌شود. هر چه آمپرساعت باتری بالاتر باشد، اسکرابر می تواند با زمان کمتری شارژ و با زمان بیشتری دشارژ شود. باتری در این دستگاه توسط شارژر مورد شارژ قرار می گیرد.

دستگاه E75 B یک نمونه از انواع کف شوی صنعتی ایرانی است، که با مناسب ترین قیمت در بازار ایران تولید و عرضه می شود. 

اسکرابر برقی

اسکرابر کابلی یا اسکرابر برقی یکی از معروف ترین نوع اسکرابر در بازار است که مولد انرژی آن، برق شهری است. این دستگاه معمولا دارای ۲۰ متر کابل است که به برق شهری وصل می‌شود. باتوجه به طول زیاد کابل این دستگاه‌ها، می‌توانیم بگوییم که هیچ تفاوتی بین زمین شوی صنعتی برقی و باطری دار وجود ندارد. انتخاب بین برقی یا باطری دار بودن، بستگی به محیط شما دارد. مدل برقی این دستگاه ها به سه نوع کوچک و متوسط بزرگ تقسیم بندی می‌شوند.

تاریخچه دستگاه کف شوی صنعتی

از دیرباز تا به امروز بشر به فکر نظافت و شیوه هایی که رسیدن به این ارزش را ساده تر می‌نماید بوده است. دستگاه نظافتی اسکرابر نیز همانند هر دستگاه صنعتی در مسیر پیشرفت، دچار تغییرات خوبی شده است. اما تمامی این تغییرات همه در راستای استفاده راحت تر و راندمان کاری بالاتر بوده است. اولین زمین شوی سالنی بسیار سنگین و کند بود، لذا استفاده کردن از این دستگاه سخت بود. در اواخر دهه ۱۹۵۰ نوع جدیدی از زمین شوی کوچک تولید شد که دارای سرعت بیشتر و تغییر در سرعت بود (۱۷۵ تا ۳۵۰ دور در دقیقه). با توجه به اعتقاد تولید کنندگان دستگاه زمین شوی به کارآمد بودن این محصول در آن زمان، موفق شدند که در دهه ۱۹۷۰ زمین شوی صنعتی دستی با سرعت چرخش بالاتر تولید شود (۷۵۰ الی ۱۰۰۰ دور در دقیقه). در همان دهه با توجه به سرعت بالا در چرخش برس و اصطحکاک و استهلاک بالا، منجر به تولید برس هایی با الیاف مصنوعی و طبیعی شد.

بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ تغییرات شگرفی در زمینه تکمیل کنترلرهای الکترونیکی در زمین شوی صنعتی بوجود آمد. همچنین تاریخچه تولید دستگاه اسکرابر خودرویی به اوایل دهه ۱۹۹۰ بر می‌گردد. تا به امروز بشر همواره سعی در پیشرفت این محصول ارزشمند داشته است و همه ساله در نمایشگاه‌های بین المللی شاهد تولید دستگاه اسکرابر صنعتی با قابلیت های مختلف و متنوع هستیم.

زمین شوی صنعتی چطور کار می کند؟

در اولین مرحله، اسکرابر آب تمیز داخل مخزن را به کمک آبپاش به میزان لازم روی سطح ریخته و هم زمان به صورت خودکار مواد شوینده و پاک کننده نیز روی سطح می‌ریزد. سپس دستگاه با کمک برس های قدرتمندی که در آن طراحی شده است شروع به چرخش دورانی کرده و این برس ها با قدرت بالا سطوح را از آلودگی پاک می‌کنند. همزمان با این عملیات موتور مکنده از طریق شلنگ مکش، آب آلوده حاصل از نظافت را به مخزن دومی انتقال می‌دهد. برس خشک کن نیز عملیات خشک کردن سطح خیس را انجام داده و سرانجام سطوح آلوده بوسیله زمین شوی صنعتی تمیز و خشک می‌شوند. 

مزایا و کاربردهای اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی از دو سامانه شستشو و سامانه خشک کنی تشکیل یافته است، ابتدا سامانه شستشو را در یک دستگاه زمین شوی صنعتی مورد بررسی قرار می دهیم. سامانه شستشو از مخزن آب تمیز، برس دستگاه کف شو و الکتروموتور چرخش برس تشکیل شده است. در واقع زمانی‌که مخزن آب کف شوی صنعتی را شارژ می‌نماییم بنا به تنظیم اپراتور آب بر روی برس دستگاه جاری می‌شود. لذا برس دستگاه توسط نیروی تامین شده توسط الکتروموتور چرخش برس، می‌چرخد و سطح صاف را توسط آب و مواد شوینده مورد شستشوی صنعتی قرار می‌دهد. حال بایستی پسماند ناشی از شستن برس توسط سامانه خشک کنی جمع آوری گیرد. سامانه خشک کنی از سه قسمت تشکیل شده است: مخزن آب کثیف (مخزن ریکاوری)، تی دستگاه (اسکویجی) و در نهایت موتور مکش (موتور وکیوم). پسماند ناشی از شستشو توسط تی با لبه لاستیکی جمع آوری و سپس توسط موتور مکش که به تی دستگاه متصل است، باعث انتقال مواد پسماند به سمت مخزن آب کثیف می‌گردد. در واقع دستگاه اسکرابر با اجزای سازنده خود عملیات شستن و خشک کردن همزمان را در سطح صاف انجام می‌دهد.

برای مشاوره و خرید اسکرابر صنعتی با بهترین قیمت از طریق شماره تماس ۴۴۱۴۰۰۰۵ در خدمت شما هستیم. کارشناسان فروش ما از طریق تلفن های شرکت پاسخگوی تمامی سوالات شما برای انتخاب بهترین مدل برای کسب و کار شما هستند.

دستگاه اسکرابر صنعتی در سالن های ورزشی

اجزای اسکرابر

پوشش اکثر سالن های ورزشی از کفپوش اپوکسی استفاده شده است. همانطورکه می‌دانیم سطح کفپوش اپوکسی بنا به نوع آن می‌تواند به صورت پرزبندی شده با تخلخل بیشتر و یا پوشش کاملا صاف استفاده شده باشد، اگر از پوشش پرزبندی شده استفاده شده باشد، می‌تواند با تردد افراد در سطح آن کفپوش و ورود آلودگی‌ها از محیط بیرون، آلودگی‌هایی در بستر و شیارهای آن نوع کفپوش رشد و تکثیر یابند حال اگر از کفپوش اپوکسی کاملا صاف استفاده نماییم، مشکل بوجود آمده می‌تواند لغزندگی هر چه بیشتر در اثر ریزش عرق ورزشکاران در حین ورزش بر روی کفپوش باشد. پس در هر دو نوع پوشش لزوم استفاده از ماشین زمین شوی صنعتی جهت شستشوی کفپوش اپوکسی کاملا محرز است.

حال اینکه از چه نوع اسکرابر استفاده نماییم. معمولا متراژ اکثر سالن‌های ورزشی از نوع سالن فوتسال، والیبال و یا بسکتبال حدود ۸۰۰ الی ۱۲۰۰ متر مربع است. لذا در صورتی که میزان تردد بنا به اجرای مکرر مسابقات در سطح بالایی قرار نگیرد، بهترین انتخاب برای شستشوی سالن ورزشی می‌تواند استفاده از دستگاه اسکرابر دستی برقی رده ۴۰ الی ۵۰ لیتری با عرض شستشوی ۵۰۰ میلی‌متر باشد. اما در صورتی که میزان برگزاری مسابقات در سطح بالایی در طول سال قرار گیرد، بهتر است جهت بالاتر بردن سرعت و کیفیت عملیات شستشوی سالن ورزشی، خرید اسکرابر صنعتی باراننده را مدنظر داشته باشیم. 

زمین شوی صنعتی در کارخانجات دارویی

اکثر صنایع دارویی از پوشش اپوکسی صاف در سالن تولید و انبارهای محصول استفاده می‌نمایند. لذا با توجه به متراژ و حساسیت بهداشتی محیط بهتر است از کف شوی خودرویی یا کف شوی دستی شارژی استفاده نماییم. سالن تولید در صنایع دارویی به علت استفاده از آب و ریزش گسترده در سطح محیط، تراکم بالای در تعداد دستگاه‌های سالن تولید، استقرار طبقات قفسه بندی شده در سطح محیط انبار می‌تواند دلایل درستی در انتخاب دستگاه زمین شوی دستی باتری دار باشد. اتاق‌های کلین روم در سطح سالن تولید دارای متراژ کمتر از ۳۰۰ متر مربع و حساسیت بهداشتی بالایی هستند. لذا با توجه به متراژ کم بهتر است از زمین شوی دستی کوچک به عنوان مثال کف شوی دستی مدل CT15C35 استفاده نماییم. همچنین توجه کنید که هزینه خرید کف شوی صنعتی دستی نسبت به مدل های سرنشین دار کمتر است.

اسکرابر صنعتی در شستشوی کف پارکینگ

شستشوی مکانیزه پارکینگ به دلیل ورود گسترده آلودگی‌ها به همراه تردد خودروها از محیط بیرون به داخل پارکینگ و به جای ماندن رد لاستیک در اثر ترمز و یا تیکاف ماشین‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اما آن چیزی که در انتخاب نوع اسکرابر مهم به شمار می‌آید، متراژ محیط و نوع آلودگی است.

در صورتی که متراژ محیط بیش از ۳۰۰۰ مترمربع باشد بهتر است از اسکرابر با راننده استفاده نماییم و یا اینکه در صورتی که میزان تردد وسایل نقلیه زیاد باشد در نتیجه میزان ورود آلودگی ها نیز از محیط بیرون از حد عادی بیشتر است، در نتیجه بهتر است از دستگاه زمین شوی بزرگتر (خودرویی) استفاده نماییم. پردازش و نظافت آلودگی‌هایی که به خاطر رد لاستیک بوجود می‌آید معمولا بایستی از مواد شوینده مخصوص استفاده نماییم.

اسکرابر صنعتی در شستشوی مجتمع های تجاری و مال ها

شستشوی سطح مجتمع های تجاری و اداری از اهمیت گسترده‌ای برخوردار است. نظافت و زیبایی در سطح یک پاساژ می‌تواند به صورت گسترده در جذب مشتریان آن مجتمع تاثیرگذار باشد. لذا در اکثر مواقع شاهد شستشوی سطح مجتمع‌های مختلف تجاری توسط دستگاه کفشوی هستیم. با توجه به دو عامل گستردگی محیط و میزان تردد مشتریان در سطح مجتمع، می توانیم بهترین دستگاه اسکرابر را برای شستشوی سطح مجتمع انتخاب نماییم.

در شستشوی محیط‌هایی با متراژ گسترده، بیش از چند هزار متر مربع و تردد بیش از ۵۰۰ نفر در طول روز ما را به سمت انتخاب کف شوی سرنشین دار جهت نظافت مجتمع تجاری سوق می‌دهد. انتخاب مدل دستی جهت محیط هایی با گستردگی بالا می‌تواند در درازمدت انتخاب ما را زیر سوال و دچار هزینه‌های سرسام آور خدمات شویم.

انتخاب بیش از یک عدد زمین شوی دستی به جای یک عدد زمین شوی سرنشین دار می‌تواند دارای یک سری مزایا و معایب باشد. اول اینکه استفاده از دو یا چند عدد کف شوی دستی به جای یک عدد دستگاه سرنشین دار می‌تواند در جذب نیروی خدماتی بیشتر و به همان طبع پرداخت هزینه‌های نیروی انسانی نیز دچار اشکال و ایراد باشد ولیکن از این بابت که راندمان کاری دو عدد کف شوی دستی مسلما از یک عدد دستگاه سرنشین دار بیشتر است و اینکه همیشه یک عدد اسکرابر جایگزین و ذخیره برای مواقع آسیب و خرابی دستگاه می‌ماند، می‌تواند نقطه قوت این انتخاب باشد.

در بسیاری از موارد ما شاهد استفاده از یک عدد کف شوی برقی در سطح یک مجتمع تجاری پرتردد و با متراژ وسیع هستیم. مسلما این انتخاب نمی‌تواند انتخاب درستی باشد. مسلما تنها توجیه خرید این مدل، صرفا قیمت است، قیمت اسکرابر برقی از قیمت اسکرابر خودرویی پایین‌تر است.

از این نوع دستگاه در طول روز با تردد گسترده مشتریان و حرکت دادن کابل دستگاه به همراه دستگاه در سطح مجتمع به سختی استفاده می‌شود. لذا تنها زمانی که سطح مجتمع دارای حداقل تردد است (به عنوان مثال زمان تعطیلات مجتمع یا زمان آخر شب) می‌توانیم بدون دغدغه از دستگاه اسکرابر کابلی آوین صنعت استفاده نماییم.

اسکرابر صنعتی و شستشوی سالن های فود کورت و رستوران ها

محیط‌هایی از جمله سالن‌های فود کورت به دلیل ماهیت تراکم بالا (در چیدمان میز نهار، صندلی ها و حضور مشتریان) و چرب بودن سطح زمین (به دلیل ریختن غذا در سطح مجموعه) به صورت یقین از خرید اسکرابر صنعتی جهت شستشوی پرسرعت و باکیفیت استفاده می‌نمایند. اما چه نوع دستگاهی؟

همانطورکه مطرح نمودیم به خاطر تراکم بالا در چیدمان و تردد مشتریان بهتر است از دستگاه مدل دستی باتری دار استفاده نماییم. در صورتی که تی خشک کن دقیقا در پشت برس قرار دارد، بهتر است جهت بالاتر بودن قابلیت مانور نسبت به زمین شوی صنعتی که تی در پشت دستگاه قرار دارد، استفاده نماییم.

زمانی که حداقل فاصله بین واحد شستشو (برس) و تی خشک کن (واحد خشک کنی) قرار دارد، در نتیجه در حین یک چرخش ۳۶۰ درجه دارای حداقل فاصله هستند. به عنوان مثال کف شوی باتری دار آوین صنعت مدل CT30B45 و یا مدل CT15B35 از این نوع هستند.

نکات ایمنی و نگهداری دستگاه اسکرابر صنعتی

برای افزایش عمر مفید و ایمنی کار با دستگاه کفشور، باید نکات مختلفی را رعایت کرد. در زیر، نکات ایمنی و نگهداری ماشین زمین شوی صنعتی ذکر شده است:

 • آموزش اپراتورها قبل از استفاده از دستگاه و برگزاری دوره‌های آموزشی مداوم
 • انطباق نوع برس انتخابی دستگاه با سطوح مورد نظافت برای جلوگیری از آسیب به کفپوش‌ها
 • استفاده از پوشاک و تجهیزات لازم مانند عینک محافظ و دستکش
 • بررسی دستگاه قبل از هر بار استفاده برای اطمینان از هرگونه خرابی یا مشکل
 • تمیزی اولیه سطوح از وجود مواد آلوده، ضایعات، گرد‌وغبار و اشیا، قبل از استفاده از اسکرابر
 • استفاده از مواد شوینده مناسب و میزان مواد مصرفی
 • استفاده از تنظیمات فشار و سرعت مناسب دستگاه برای سطوح مختلف
 • تعویض به موقع قطعات مصرفی مانند برس‌ها
 • نظافت دستگاه بعد از استفاده و اطمینان از اینکه مواد، ضایعات یا آلاینده‌ در لابلای برس باقی نمانده باشد.
 • پیشیگیری از رسیدن آب به قطعات برقی
 • برنامه‌ریزی برای نگهداری دوره‌ای و پایش مستمر عملیات نگهداری و تعمیرات
 • آماده‌باش بودن دستگاه برای مواجهه با وقوع حوادث مانند نشتی آب یا خرابی‌های احتمالی
 • مطالعه دفترچه‌ راهنما و رعایت دستورالعمل‌های آن
 • انتقال ایمن در صورت نیاز به جابجایی دستگاه و استفاده از تجهیزات مناسب برای این کار
 • دقت لازم در زمان شارژ باتری در صورت استفاده از اسکرابرهای باتری دار
 • خودداری از قرار دادن اجسام رسانا در بالای باتری و عدم لمس قطب های باتری هنگام شارژ شدن
 • پرهیز از تسریع نظافت و حرکت دادن آرام دستگاه به منظور جلوگیری از آسیب‌رسانی به افراد و اشیا
 • روغن‌کاری اتصالات دستگاه به طور مداوم
 • جداسازی مخزن آب کثیف دستگاه و فیلتر اسکرابر و نظافت آن بعد از استفاده از دستگاه
 • سروته کردن سیستم تی آب جمع‌کن برای جلوگیری از حالت گرفتن و خشک شدن به صورت ماهانه

سوالات متداول:

از دستگاه اسکرابر صنعتی در چه مکان هایی استفاده می شود؟
 • انبارها و کارخانجات
 • خطوط تولید
 • سالن های ورزشی
 • مجمتع تجاری و مال ها و هایپرمارکت ها
 • سالن های فودکورت و رستوران ها
 • پارکینگ و لابی
 • کارخانجات دارویی
 • بیمارستان ها و خانه سالمندان
 • مدارس و دانشگاه ها
 • تالارهای پذیرایی
 • و…
چگونه یک دستگاه اسکرابر را متناسب با نیازمان انتخاب کنیم؟

عواملی مانند نوع سطحی که باید تمیز شود، مساحت منطقه، میزان آلاینده‌ها، میزان بودجه در درسترس، نوع منبع تغذیه برای تامین انرژی و… فاکتورهایی هستند که در هنگام انتخاب و خرید دستگاه زمین شوی صنعتی می توانید آنها را در نظر داشته باشید.

آیا دستگاه اسکرابر صنعتی توانایی پاک کردن ذرات ریز و گرد و غبار و یا روغن و گریس را دارد؟

بله، دستگاه اسکرابر صنعتی می‌تواند به خوبی ذرات ریز و گرد و غبار را از سطوح جمع‌آوری کند و همچنین انواع کربوهیدارت های قدرتمند مانند روغن و گریس را نیز به سادگی از بین ببرد.

 

آیا دستگاه زمین شوی مصرف انرژی بالایی دارد؟

این دستگاه ها در تکنولوژی‌ها و مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند. برخی از مدل‌ها از سیستم‌های پیشرفته و بهینه شده برای مصرف انرژی استفاده می‌کنند، که باعث کاهش مصرف انرژی آنها می‌شود.

آیا نگهداری و تعمیرات دستگاه اسکرابر صنعتی پیچیده است؟

این موضوع بسته به مدل دستگاه شما می توانید پاسخ متفاوتی داشته باشد. اما در دستگاه های جدید با استفاده از طراحی های جدید و ارگونومی عملا مشکلی برای نگهداری یا تعمیر این دستگاه ها وجود ندارد. هرچند بهتر است برای تعمیر این دستگاه ها از افراد متخصص کمک بگیرید.

چه مزایایی در استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی نسبت به روش‌های پاکسازی سنتی وجود دارد؟

استفاده از این دستگاه ها نسبت به روش‌های پاکسازی سنتی دارای مزایایی نظیر افزایش کارایی و سرعت پاکسازی، صرفه‌جویی در زمان و نیروی انسانی، کاهش مصرف آب، کاهش تولید آلاینده‌ها و بهبود کیفیت تمیزی و…. است.

 

دستگاه کف شوی صنعتی چگونه کار می کند؟

این دستگاه ها با استفاده از موتورهای قدرتمند، برس‌ها و مکنده‌های خاص خود، سطح را با استفاده از محلول پاک‌کننده و آب می‌شورند و آلاینده‌ها را جمع‌آوری می‌کند. پس از انجام فرآیند شستشو، توسط تی تعبیه شده در قسمت پشتی دستگاه، فرآیند خشک کردن سطوح صورت می گیرد.

زمین شوی صنعتی برای نظافت چه نوع سطوحی کاربرد دارد؟

دستگاه اسکرابر صنعتی برای نظافت انواع سطوح از جمله بتن، سرامیک، اپوکسی، مرمر، چوب، لینولیوم، پارکت، موزاییک، سنگ و موارد دیگر قابل استفاده است.

دستگاه اسکرابر صنعتی چیست و چه کاربردهایی در صنایع مختلف دارد؟

دستگاه اسکرابر صنعتی یک وسیله پاکسازی قدرتمند است که برای تمیز کردن سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای آن شامل پاکسازی سطوح صنعتی بزرگ مانند کارخانه‌ها، انبارها، پارکینگ‌ها، مراکز خرید، بیمارستان‌ها، سالن‌های ورزشی و سایر مکان‌هایی است که نیاز به تمیزی و بهداشت دارند.