کف شوی صنعتی دارای موتور حرکتی

کف شوی صنعتی دارای موتور حرکتی

موتور حرکتی یا موتور ترکشن به قسمتی از یک دستگاه کفشوی صنعتی گفته می شود که به حرکت به سمت جلو و عقب کمک می نماید. موتور حرکتی توان خود را در کف شوی صنعتی شارژی از طریق برق ذخیره شده در باطری تامین می نماید. موتور ترکشن می تواند بر روی دستگاه کف شوی صنعتی برقی نیز تجهیز شود. در واقع در کفشوی برقی زمانیکه وزن دستگاه به حدی بالا باشد که نیروی رانش ناشی از چرخش برس ها نتواند به حرکت روان، کفشوی برقی کمک نماید، بایستی از موتور حرکتی استفاده نماییم. در واقع اساس تجهیز نمودن موتور حرکتی بر روی کف شوی صنعتی، سنگین بودن وزن دستگاه و ناتوان بودن نیروی رانش ناشی از چرخش برس ها در حرکت روان کف شوی می باشد.

 

 

قرارگیری موتور رانشی بر روی برس کف شوی صنعتی:

موتور رانشی در کف شوی سرنشین دار می تواند بنا به طراحی دستگاه بر روی تک چرخ جلو و یا جفت چرخ عقب دستگاه قرار گیرد. زمانیکه موتور ترکشن بر روی تک چرخ جلو قرار بگیرد، دارای یک سری برتری و معایب نسبت به قرارگیری بر روی جفت چرخ عقب می باشد. لذا این محاسن عبارتند از:

قابلیت مانور بالاتر زمانیکه کف شوی خودرویی در یک محیط شلوغ و یا محیطی که تراکم دستگاه و یا اجسام محیطی بالاست، بهتر است از کفشوی سرنشین داری استفاده نماییم که بنا به واکنش اپراتور بر روی فرمان سریعا واکنش نشان دهد. زمانیکه موتور حرکتی بر روی تک چرخ جلو قرار می گیرد، کف شوی صنعتی ماشینی قابلیت چرخش 360 درجه دارد. لذا در محیط هایی که متراژ محیط در چرخش و برگشت پایین است، می تواند قابلیت چرخش 360 درجه ای دستگاه فوق العلاده مفید باشد.

از جمله محاسن قرارگیری موتور حرکتی زمانیکه بر روی جفت چرخ عقب قرار می گیرد، می تواند بیشتر بودن قدرت کفشور سرنشین دار در بالا رفتن از سر بالایی است. به عنوان مثال رمپ موجود در پارکینگ های طبقاتی، مجتمع های تجاری و مسکونی و غیره.

 

مدیریت در کنترل سرعت کف شوی صنعتی توسط موتور جلوبرنده:

یکی از محاسن استفاده از موتور حرکتی بر روی کف شوی صنعتی می تواند کنترل سرعت دستگاه باشد. کنترل سرعت می تواند در بسیاری از موارد نقش های مثبتی در

1- ایمنی استفاده از دستگاه جهت جلوگیری از تصادف و برخورد با محیط اطراف: به عنوان مثال زمانیکه کف شوی صنعتی در حال شستشوی سطح می باشد می توانیم با کم و زیاد کردن سرعت دستگاه (کنترل سرعت دستگاه) مانع از برخورد کفشوی صنعتی با افراد یا اجسام در حال حرکت اطراف می باشد.

2- بالا بردن کیفیت شستشو: با کنترل بر روی سرعت دستگاه می توانیم زمانیکه در قسمتی از سطح که آلودگی بیشتر است، سرعت دستگاه را کند نماییم، تا بتوانیم دستگاه کف شوی صنعتی فرصت بیشتری جهت شستشوی سطح مقطع مورد نظر داشته باشد و یا اینکه زمانیکه سطح مقطع تمیز می باشد، کفشوی صنعتی را با سرعت بیشتر از آن سطح عبور می دهیم. لذا با کنترل بر روی سرعت می توانیم مدیریت زمان و انرژی مصرفی را به صورت بهینه تر در بیاوریم.

 

 

شستشوی کفپوش سیلیسی توسط کف شوی صنعتی:

ماهیت کفپوش سیلیسی را همه ما را بیاد سخت حرکت کردن و اصطکاک محیط می اندازد. در واقع چنین کفپوشی را در سطح پارکینگ ها استفاده می نمایند. اصطکاک بیشتر می تواند در کنترل سرعت  خودرو در سطح پارکینگ مفید باشد. اما در کنار ویژگی های خوب این نوع کفپوش، نظافت سطح چنین کفپوشی می تواند اذیت کننده باشد. لذا بایستی در انتخاب کفشوی صنعتی مناسب دقت لازم به عمل بیاوریم. این نوع کفشوی در صورتیکه از نوع اسکرابر دستی باشد، بایستی حتما مجهز به موتور حرکتی باشد تا بتواند در حرکت رانشی چرخش برس، کمک لازم را به حرکت روان تر دستگاه به عمل آورد. در صورت عدم استفاده از کف شوی دستی مجهز به موتور حرکتی، حرکت کردن کفشوی بر روی چنین سطحی می تواند با فشار آوردن بیش از حد به موتور دستگاه باعث بوجود آوردن خسارت عمده به موتور دستگاه شود. در چنین محیطی بهتر است علاوه بر استفاده از اسکرابر با موتور ترکشن، موارد زیر را نیز جهت حرکت آسان و روان توجه نماییم. این موارد عبارتند از:

1- استفاده از اسکرابر با برس رولی: برس رولی می تواند اصطکاک سطحی را با توجه به کمتر بودن سطح مقطع برس و در نتیجه کمتر بودن اصطکاک، را کمتر نماید.

2- استفاده از مواد شوینده صنعتی

3- استفاده از حداکثر استفاده از آب در شستشوی کف شوی صنعتی

4- استفاده از برس نرم در شستشوی سطح کفپوش

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.