> تماس مستقیم با آوین صنعت <

شرکت آوین صنعت

نظافت صنعتی در محیط های ورزشی

نظافت صنعتی در محیط های ورزشی

در این مطلب می خواهیم در مورد اهمیت نظافت صنعتی در محیط های ورزشی صحبت کنیم و راهکارهای مناسب برای انجام این کار را با شما به اشتراک بگذاریم.

محیط های ورزشی محل تردد ورزشکاران می باشد. در چنین محیطی که یک ورزشکار به فعالیت ورزشی می پردازد، باعث عرق کردن بازیکن می شود. در اثر تعریق بدنی ورزشکاران و تمامی آلودگی هایی که در اثر تردد افراد در سطح محیط ورزشی بجای می ماند، سطح محیط ورزشی پس از مدتی دچار آلودگی های فراوان خواهد شد.

اهمیت نظافت محیط های ورزشی

همان طور که گفته شد یکی از دلایل اصلی آلودگی و پخش شدن بیشتر آن، عرق کردن ورزشکاران است. این آلودگی در ابتدا با لیز کردن محیط و لغزنده کردن کف سالن ورزشی، باعث بروز آسیب های فیزیکی برای ورزشکاران خواهد شد. در نهایت در صورت عدم شستشوی کف باشگاه، این آلودگی ها می توانند در سطح محیط به شکل آلودگی های ویروسی، قارچی و یا هر پارازیت زیستی نشان دهد. اگر محیط ورزشی را با دستگاههای نظافت صنعتی مانند اسکرابر صنعتی شستشو نماییم، میتوانیم با سرعت و کیفیت بالا تمامی سطوح و یا تجهیزات ورزشی را مورد نظافت مکانیزه قرار دهیم.

امروزه مدیران اکثر محیط های ورزشی در سطح شهرها و یا حتی محیط های صنعتی، جهت نهادینه نمودن بهداشت و مقابله با آلودگی ها، از دستگاههای نظافتی بصورت مکانیزه استفاده می نمایند.

ولی سوال اصلی اینجاست که چه روشی و چه دستگاهی مناسب نظافت چنین محیط ها هستند. در ادامه در مورد ویژگی های مهم دستگاه نظافتی مخصوص برای نظافت سالن های ورزشی مانند سالن های فوتسال ( سر پوشیده )، روش های شستشوی کف سالن و نظافت محیط باشگاه های بدن سازی صحبت خواهیم کرد.

نظافت سالن فوتسال و سالن های سرپوشیده

سطح سالن های ورزشی توسط کفپوش ورزشی پوشیده شده است. لذا نظافت این سطوح از دو بعد مهم بنظر میرسد:

ابتدا این واقعیت بر همه ما مبرهن است که در سطح سالن های فوتسال، بسکتبال، والیبال و … ورزشکاران بصورت مداوم در حال دویدن و حرکت هستند، بنابراین این فعالیت بالای بدنی و در نتیجه آن تعریق بالای بدنی، باعث لغزنده شدن و در نتیجه به خطر انداختن ایمنی ورزشکار می شود. بهترین وسیله نظافتی جهت این سطوح استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی می باشد.

اسکرابر صنعتی می تواند با سرعت و کیفیت بالا سطح کفپوش سالن ورزشی را مورد شستشو و سپس خشک کردن قرار دهد.

مورد دومی که استفاده از دستگاه اسکرابر را برای نظافت سطح کفپوش سالن ورزشی ارزشمند میسازد ، ماهیت شستشوی اسکرابر صنعتی می باشد. دستگاه اسکرابر بواسطه استفاده از بریستل های پلاستیکی جهت شستشوی سطح، می تواند تمامی پارازیت های میکروسکوپی را از لابه لای پرزهای سطح سالن ورزشی پردازش نموده و سطح کفپوش سالن را عاری از هرگونه پارازیت میکروسکوپی می نماید.

بهترین اسکرابر برای سالن های سر پوشیده

با توجه به متراژ سالن فوتسال، بسکتبال و یا والیبال که حدود 800 الی 1200 متر مربع است و با توجه ماهیت فیزیکی کفپوش سالن ورزشی و آسیب پذیر بودن این سطح در مقابل فشار مقطعی، بهتر است از دستگاه اسکرابر دستی استفاده نماییم. اگر آسیب پذیر بودن سطح کفپوش در مقابل وزن دستگاه اسکرابر را در نظر بگیریم، بهترین راه استفاده از اسکرابر برقی رده 30 الی 50 لیتری ( اسکرابر رده متوسط ) است.

اسکرابر دستی برقی می تواند با وزن کمتر نسبت به اسکرابر باتری دار هم نوع و قابلیت مانور بیشتر نسبت به اسکرابر سرنشین دار، سطح کفپوش سالن ورزشی را مورد شستشوی مکانیزه قرار دهد. البته در برخی از سالن های ورزشی در مقیاس بزرگتر و برگزاری مکرر مسابقات ورزشی در این نوع از سالن ها، می توانیم از دستگاه اسکرابر خودرویی استفاده نماییم. اسکرابر خودرویی می تواند در این نوع از سالن های ورزشی بزرگ جایگزین بهتری نسبت به اسکرابر دستی برقی باشد.

اسکرابر دستی
اسکرابر باتری دار
اسکرابر خودرویی
جدول دسترسی آسان کاربر به محصولات

بهترین راه نظافت باشگاه های بدن سازی

معمولا سطح باشگاههای بدنسازی و تناسب اندام توسط موکت پوشیده شده است. در چنین محیطی جهت نظافت سطح زمین بهتر است از دستگاه موکت شوی و یا دستگاه جاروبرقی صنعتی استفاده نماییم. دستگاه موکت شور قادر است سطح موکت را مورد شستشو و سپس خشک کردن قرار دهد. اما جاروبرقی صنعتی تنها قادر است گرد و غبارات محیطی را که در اثر ورود و خروج افراد  بر روی زمین می نشیند را مکش نماید. از دستگاه بخارشوی صنعتی در نظافت ادوات ورزشی، سطح دیوار، شیشه و آیینه ها استفاده می شود.

جاروبرقی صنعتی
دستگاه موکت شوی
بخارشوی صنعتی
جدول دسترسی آسان کاربر به محصولات

استفاده از جاروبرقی صنعتی در نظافت باشگاه

جهت نظافت سکوهای سالن های ورزشی از دستگاه جاروبرقی صنعتی استفاده می نماییم. با استفاده از دستگاه جاروبرقی می توانیم تمامی گرد و غبار و یا زباله ای ریز و درشت را مورد مکش و نظافت قرار دهیم. جاروبرقی صنعتی که جهت این محیط استفاده می نماییم بهتر است از نوع جاروبرقی آب و خاک باشد و توانایی مکش همزمان مایعات و جامدات را داشته باشد.

توان جاروبرقی مهم است زیرا در برخی از سکو ها امکان وجود زباله های نسبتا بزرگ و سنگین هم وجود دارد، انتخاب یک جارو برقی صنعتی 3 موتوره می تواند انتخاب مناسبی باشد. جاروبرقی سه موتوره آب و خاک مدل P83WD pro-RED مثال خوبی از نمونه جاروبرقی های 3 موتوره آب و خاک حرفه ای است. بدنه محکم، حمل و نقل آسان، توان 3900 واتی و قرار گیری شیر تخلیه در قسمت تحتانی مخزن از قابلیت های ارزشمند این جاروبرقی اب و خاک می باشد. ( شیر تخلیه برای خالی کردن پسماند های مایع استفاده می شود )

خرید اسکرابر ایرانی برای نظافت سالن ها

با توجه به قیمت نسبتا بالای اسکرابرهای اروپایی، بهتر است که نگاهی به اسکرابر های ایرانی نیز داشته باشیم.

خرید دستگاه زمین شوی برقی ایرانی از نظر اقتصادی نسبت به مدلهای مشابه بسیار مقرون بصرفه است. قیمت اسکرابرهای ایرانی نسبت به نمونه های مشابه خارجی تقریبا یک پنجم است و شرکت آوین صنعت به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های اسکرابر ایرانی می تواند کیفیت قطعات را تضمین کرده و مدل های زیر را با 12 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش در اختیار باشگاه های ورزشی و سالن های سر پوشیده قرار دهد.

اسکرابر دستی مدل E75 C-RED مشخصات کامل یک دستگاه اسکرابر جهت شستشوی سطح کفپوش سالن ورزشی را دارد. این مدل از نوع برقی می باشد و وزن آن برای نظافت کفپوش سالن مناسب است. این دستگاه ساخت شرکت آوین صنعت ماندگار است و موتور مکش آن ساخت AEG آلمان با کیفیت بسیار بالا و صدای کم می باشد.

معرفی چند مدل اسکرابر صنعتی برای باشگاه های ورزشی

اسکرابر برقی مدل CT46C50

 • ظرفیت مخزن 46 لیتر
 • عرض شستشو 500 میلیمتر
 • برقی تک فاز
 • مولفه انتقال قدرت گیربکس
 • ساخت کمپانی IPC Gansow کشور آلمان
 • قیمت حدودا بین 400/000/000 ریال تا 600/000/000 ریال
IPC-CT46C50-scrubber-dryer-01

اسکرابر برقی ایرانی مدل E75C Red:

 • ظرفیت مخزن 30 الی 35 لیتر
 • برقی تک فاز
 • مولفه انتقال قدرت گیربکس
 • توان کلی 1600 وات
 • ساخت توسط شرکت آوین صنعت
 • قیمت حدودا بین 400/000/000 ریال تا 600/000/000 ریال
اسکرابر ایرانی e75b red آوین صنعت

اسکرابر صنعتی مدل DQX5

 • ظرفیت مخزن 50 الی 58 لیتر
 • عرض شستشو 510 میلیمتر
 • برقی تک فاز
 • مولفه انتقال قدرت گیربکس
 • توان کلی 1600 وات
 • قطعات وارداتی درجه یک
 • اسمبل شده توسط شرکت آوین صنعت ماندگار
 • قیمت حدودا بین 790/000/000 ریال تا 800/000/000 ریال
Irani-DQX5-scrubber-dryer-01
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها