> تماس مستقیم با آوین صنعت <

شرکت آوین صنعت

اهمیت فیلتر در مکنده صنعتی

اهمیت فیلتر در مکنده صنعتی

فیلتر یک مکنده صنعتی وظیفه فیلتر نمودن هوای مکش شده توسط جاروبرقی صنعتی را بر عهده دارد .این قسمت هوای سالم و تمیز را مجددا به فضای اطراف باز می گرداند .جاروبرقی صنعتی با استفاده از فیلتر مناسب ،می تواند مواد مختلف با هر نوع حساسیت زیست محیطی را با اطمینان خاطر مورد مکش قرار دهد .انتخاب فلیتر مناسب در یک دستگاه جاروبرقی صنعتی در سلامت افراد اطراف و محیط زیست اطراف فوق العاده مهم می باشد .بسیاری از مواد مورد مکش سمی و خطرناک می باشند .در صورتیکه بدون انتخاب فیلتر مناسب ،عملیات مکش آن مواد صورت گیرد ،می تواند بسیار خطرناک باشد .

نقش ترکیبی فیلتر در جاروبرقی صنعتی

در بسیاری از دستگاههای مکنده صنعتی جهت ایجاد حفاظت مناسب در مقابل خروج مواد مکش شده ،بایستی چند فیلتر در مسیر هم قرار گیرند. تا بتوانند بهترین راندمان را داشته باشند . بر خلاف جاروبرقی های معمولی ،دستگاههای مکنده صنعتی به بیش از یک فیلتر در داخل خود مجهز شده اند .این تجهیز چند فیلتری ،باعث فیلتراسیون چند مرحله ای می شود .جاییکه چند فیلتر با عملکرد و حساسیت مختلف با هم ترکیب می شوند تا یک فیلتراسیون کارامد و با حساسیت بالا ایجاد نمایند .فیلتر اولیه یا اصلی وظیفه فیلتر نمودن عمده آن مواد را قبل از ورد به محیط اطراف را بر عهده دارد .این ترکیب علاوه بر محافظت محیط اطراف از گزند مواد خارج شده ،می توانند در سلامت الکتروموتور نیز تاثیر گذار باشند .

اندازه ذرات گردو غبار و انتخاب فیلتر مناسب

اندازه ذرات مواد مکش شده ،نقش اصلی در انتخاب فیلتر مناسب را برای استفاده در جارو برقی صنعتی بر عهده دارد .گردو غبار بر اساس حداکثر غلظت (ویسکوزیته مواد) قبل از اینکه برای اوپراتور خطرناک باشد به سه دسته کلاس L(کم) و کلاس M (متوسط) و کلاس H(بالا) تقسیم بنده می شوند .

-فیلتر کلاس L :این دسته میتوانند 99 درصد موادیکه کمتر از 3 میکرون هستند را فیلتر نمایند و خطر کمی را برای اوپراتور بوجود بیاورند .

-فیتر کلاس M: این دسته می توانند 99/9درصد از موادیکه کمتر از 2 میکرون هستند را بدام انداخته و مانع از انتشار این مواد به فضای اطراف می شوند .ذرات در این دسته خطر متوسطی را برای اوپراتور بوجود می آورند .

-فیتر کلاس H: ذرات در این دسته خطرناک می باشند .و فیتر کلاس H حساسیت بسیار بالاتری نسبت به دو دسته قبلی دارند . فیلتر کلاس H می توانند 99/999درصد از موادیکه کوچکتر از 1 میکرون هستند را فیلتر نمایند و مانع از انتشار این مواد به محیط اطراف می شوند .

انواع فیلتر در مکنده صنعتی

جهت ایجاد بستر مناسب در راستای مکش ایمن توسط دستگاه جاروبرقی صنعتی بایستی تنوع مناسب از فیلترها را داشته باشیم .در این مقاله سعی داریم شما را با تنوع مختلف فیلتر در یک دستگاه مکنده صنعتی آشنا سازیم .

فیلتر ستاره ای پلی استر (Polyester Star Filter)

این فیلتر رایج ترین نوع فیلتر در بین سایر فیلترها می باشد .سطح مقطع زیادی را به خود اختصاص داده است .این نوع فیلتر قابل شستشو می باشد .

POLYESTER Star Filter in vacumm cleaner -AVIN SANAT

–فیلتر کاتریجی پلی استر :

نوعی از فیلتر می باشد که در قالب های استوانه ای به تعداد 3 الی 4 عدد در هر جاروبرقی صنعتی وجود دارد .می تواند تا 1 میکرون را مورد پوشش قرار دهد .از این نوع فیلتر می تواند در صنعت داروسازی استفاده شود .نحوه تکاندن گرد و غبار بر روی قسمت بیرونی این فیلتر توسط دستگاه اتوماتیک فیلتر شیکر در زمانهای تعیین شده انجام می شود .جنس این نوع فیلتر معمولا سلولزی (کاغذی) می باشد .

 

فیلتر آنتی استاتیک(Antistatic Filter)

این فیلتر مشابه فیلتر ستاره ای پلی استر است، اما در داخل یک توری فلزی قرار دارد .این توری فلزی فیلتر را با بدنه دستگاه متصل مینماید و از انباشتگی بار الکتروستاتیک در دستگاه جاروبرقی صنعتی جلوگیری می نماید .توری فلزی بصورت رسانا بار الکتریکی را توسط ارت از دستگاه جاروبرقی به سطح زمین اطراف انتقال می دهد .موادیکه دارای بار الکتریکی هستند مانند آرد و یا پودر شیرخشک ،در حین مکش توسط ارت الکتریکی بار الکتریکی خارج می شود .

POLYESTER Star Filter in vacumm cleaner -AVIN SANAT

—فیلتر با روکش PTFE:

این نوع فیلتر نوعی فیلتر با پوشش پلی تترافلوئورواتیلن است.این نوع غشا مانع از چسبیدن گرد و غبار به سطح فیلتر می شود .در واقع از انباشتگی گرد و غبار بر روی غشا فیلتر جلوگیری می نماید .در صنعت خودورسازی در قسمت رنگ این نوع فیلتر مانع از چسبیدن دانه های پودری رنگ بر روی فیلتر می شود .از نظر ظاهر تفاوتی با فیلترهای قبلی ندارد .

—هپا فیلتر (HEPA Filter):

این نوع فیلتر همیشه بعنوان فیلتر ثانویه به دستگاه مکنده صنعتی متصل می شود .فیلتر هپا مانع رسیدن گرد و غبار به الکتروموتور می شود .معمولا این نوع فیلتر باعث فیلتر شدن 99/999 درصد مواد کوچکتر از یک میکرون می شود .

—فیلتر کیسه ای PPL:

این نوع فیلتر اجازه می دهد که مایعات فیلتر شوند .برای فیلتراسیون تا 100 میکرون انجام می شود .

PPL FILTER IN VACUMM CLEANER-AVIN SANAT Mandegar

—فیلتر OWR:

این نوع فیلتر جهت محافظت از الکتروموتور مکنده صنعتی در مقابل مه های روغنی ،تجهیز می شود .به فیلتر هیدرو دفع معروف است .بصورت فیلتر ثانویه بر روی جاروبرقی صنعتی تجهیز می شود .

—-فیلتر کربن فعال :

با ویژگی خاص خود می تواند بوی بد را گرفته و از انتشار بوی بد در حین مکش دود جلوگیری نماید .

—NOMEX فیلتر :

این نوع فیلتر برای تحمل دمایی تا 180 درجه سانتیگراد طراحی شده است . 

جمع بندی نهایی

در این مقاله سعی داشتیم شما را با کلاس بندی فیلتر جاروبرقی صنعتی و تنوع فیلترها آشنا سازیم . جهت حصول بهترین فیلتراسیون بر پایه سلامتی محیط اطراف بهتر است از فیلتر مناسب استفاده نماییم . در بسیاری از موارد جهت سلامتی هر چه بیشتر الکتروموتور مکنده صنعتی بایستی از فیلتر ثانویه استفاده نماییم .

تماس با ما :

جهت انتخاب جاروبرقی صنعتی مناسب و انتخاب بهترین راندمان کاری ،کارشناسان شرکت آوین صنعت ماندگار همراه شما از ابتدای خرید جاروبرقی صنعتی تا انتها هستند .لطفا با شماره تماس دپارتمان واحد فروش 02144140005  تماس حاصل فرمایید .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها