شرکت آوین صنعت

اسکرابر کابلی

اسکرابر کابلی یا اسکرابر برقی نوع خاصی از دستگاه زمین شوی دستی است که مولد انرژی آن برق شهری (۲۲۰ ولت تکفاز) می باشد. کفشوی کابلی ( اسکرابر برقی ) توسط کابل برق انرژی الکتریکی را به اجزای الکترونیکی خود منتقل می نماید. اجزای الکترونیکی در یک اسکرابر کابلی شامل الکتروموتور چرخش برس، الکتروموتور مکش در برخی از مدل های اسکرابر برقی به صورت کامل تر شامل الکتروموتور حرکتی ( موتور ترکشن )، برد الکترونیکی دستگاه می باشد.

استعلام قیمت و موجودی

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز انواع زمین شوی صنعتی و اسکرابر باتری دار از طریق تماس با ۴۴۱۴۰۰۰۵ یا پیام در واتساپ با ما در ارتباط باشید.
اسکرابر برای نظافت محیط اداری

اسکرابر CT15C35

اسکرابر دستی CT46C50

اسکرابر CT46C50

اسکرابر صنعتی CT45C50

اسکرابر CT45C50

اسکرابر CT40C50

اسکرابر CT40C50

اسکرابر CT55C55

اسکرابر CT55C55

اسکرابر CT51C55

اسکرابر CT51C55

اسکرابر ایرانی DQX5 برقی

اسکرابر برقی DQX5

اسکرابر ایرانی e75b red آوین صنعت

اسکرابر ایرانی E75C Red

اسکرابر صنعتی دستی برقی مدل BD 50/60 C EP Classic

اسکرابر دستی برقی مدل BD 50/60 C EP Classic

معرفی و خرید اسکرابر کابلی

اسکرابر یا زمین شوی کابلی، یکی از محصولات پرطرفدار دستگاه های نظافتی صنعتی محسوب می شود. این دستگاه ها همانطور که از نامشان نیز مشخص است، انرژی مورد نیاز برای فعالیت خود را به شکل مستقیم از برق شهری تامین می کنند. 

قدرت بالای این دستگاه ها در نظافت باعث شده تا در بسیاری از موارد، به کف شو های شارژی ترجیح داده شوند. از عمده ترین مزیت های کف شوی کابلی نسبت به مدل شارژی آن، وزن سبک تر است که در ادامه به تفاوت های این دو دستگاه صنعتی بیشتر پرداخته خواهد شد.

نحوه عملکرد اسکرابر کابلی

مولفه انتقال قدرت در اسکرابر در واقع به قسمتی از اسکرابر گفته می شود که عامل انتقال قدرت از الکتروموتور به برس دستگاه است. مولفه انتقال قدرت در  اسکرابر صنعتی دو نوع می باشد. این دو نوع شامل مولفه انتقال قدرت گیربکس و تسمه پولی می شوند. زمانیکه مولفه انتقال قدرت از نوع گیربکسی باشد، نسبت به تسمه ای دارای یک سری برتری می باشد. این برتری ها عبارتند از صدای عملکرد پایین تر، حرکت روان تر و در نتیجه سهولت حرکت دستگاه و طول عمر بیشتر است.

لذا در زمان خرید اسکرابر می توانیم یکی از مولفه های برتری فنی دستگاه را داشتن مولفه گیربکسی دانست.

انواع اسکرابر کابلی

معمولا دستگاه کفشوی کابلی از نظر ابعاد (عرض شستشو و ظرفیت مخازن) به سه دسته اسکرابر برقی کوچک، اسکرابر برقی متوسط و اسکرابر برقی بزرگ تقسیم می شوند. اسکرابر برقی کوچک معمولا دارای ظرفیت مخازن کمتر از ۲۰ لیتر و عرض شستشو کمتر از ۳۵۰ میلی متر هستند. این دسته دارای یک عدد برس هستند. با این نوع کف شوی کابلی می توانیم محیط هایی تا متراژ کمتر از ۵۰۰ متر مربع را مورد نظافت صنعتی (شستشوی مکانیزه) قرار دهیم.

انواع اسکرابر کابلی کوچک

اسکرابر کابلی کوچک

دستگاه اسکرابر کابلی کوچک (scrubber dryer) به واسطه داشتن ابعاد و وزن کمتر نسبت به اسکرابر برقی رده های بزرگ تر و قابلیت مانور بالا در شستشوی سطوح با متراژ کم همانند شستشوی سطوح مدارس، شستشوی سطح لابی مجتمع های مسکونی، نمایشگاه های خودرو، هتل ها و غیره می تواند ماشین شستشوی مناسب باشد.

قیمت اسکرابر کابلی کوچک

قیمت اسکرابر برقی را با توجه به ظرفیت مخازن، عرض شستشوی دستگاه، کیفیت تولید بررسی می شود. در مقوله کیفیت تولید می توانیم چنین بیان نماییم که تولیدات کشورهای اروپایی غربی و یا آمریکای شمالی معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار هستند اما اگر یک رنج از کمترین قیمت اسکرابر کابلی کوچک (اسکرابر های اروپایی) تا بالاترین قیمت اعلام نماییم می توانیم این رنج را بین موارد ذیل اعلام نماییم.

کمترین قیمت اسکرابر کابلی کوچک: ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال

بیشترین قیمت اسکرابر کابلی کوچک: ۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال

مزایای کفشوی کابلی کوچک

از محاسن استفاده از کفشوی کابلی کوچک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- قابلیت مانور بالا در این نوع زمین شوی صنعتی کوچک است. در واقع با کمتر بودن ابعاد و اندازه دستگاه می توانیم از این رده از دستگاه های اسکرابر در شستشوی سطوح کوچک و پرتردد استفاده نماییم.

۲- مورد دوم جابجایی آسان کفشوی کابلی کوچک است. این دستگاه به خاطر وزن و ابعاد اندازه مناسب بصورت ساده می توانیم بین سطوح مختلف جابجا نماییم و یا حتی پشت صندوق عقب خودرو جا داده و این دستگاه را منتقل نماییم.

۳- صدای کمتر کفشوی کابلی کوچک نسبت به دیگر رده های بزرگتر

۴- قیمت کمتر کفشوی کابلی کوچک نسبت به دیگر رده های اسکرابر برقی بزرگتر

اسکرابر کابلی رده متوسط

بیشترین تنوع کفشوی کابلی را می توان در رده متوسط جستجو نمود. در واقع کفشوی کابلی رده متوسط به اسکرابر برقی گفته می شود که معمولا مخازن آب تمیز و کثیف بین ۳۰ الی ۵۰ لیتر و عرض شستشو بین ۳۵۰ الی ۵۵۰ میلی متر می باشد. از این رده در نظافت محیط هایی تا متراژ ۲۵۰۰ متر مربع استفاده می شود.

محیط کاری اسکرابر کابلی رده متوسط

کفشوی کابلی رده متوسط را می توان در محیط هایی تا متراژ ۲۵۰۰ متر مربع مورد استفاده قرار داد. در شستشوی سطح زمین در هتل ها، لابی مجتمع های مسکونی، ساختمان های اداری (البته با توجه به میزان تردد افراد)، سالن های ورزشی، دانشگاه ها و غیره اشاره کرد.

اسکرابر برقی بزرگ

اسکرابر برقی رده بزرگ در واقع به تنوع کمتری از دستگاه های زمین شوی صنعتی را به خود اختصاص می دهد. معمولا ظرفیت مخزن در این نوع از کفشوی برقی بین ۵۵ الی ۶۵ لیتر و عرض شستشو بین ۵۵۰ الی ۶۵۰ میلی متر قرار دارد. در برخی از اسکرابرهای برقی بزرگ به دلیل سنگین بودن وزن دستگاه و کمک به حرکت آسان تر دستگاه، یک عدد موتور حرکتی به دستگاه اضافه نموده تا به نیروی رانشی برس در حین حرکت کمک نماید و اپراتور مستلزم صرف نیروی بیشتر جهت به حرکت در آوردن دستگاه نشود. در این زده معمولا تعداد برس یک الی دو عدد است. در صورتیکه تعداد برس یک عدد باشد نهایتا ۵۵۰ میلی متر و در صورتیکه تعداد برس دو عدد باشد عرض برس بین ۶۰۰ الی ۶۵۰ میلی متر است.

محیط کاری اسکرابر کابلی رده بزرگ

از اسکرابر برقی بزرگ در شستشوی محیط هایی تا متراژ ۳۵۰۰ متر مربع استفاده می شود. انبارهایی که دارای پریز برق در فواصل مناسب هستند، سالن های تولید که کابل برق مشکل ساز نباشد، مجتمع های مسکونی با راهروهای بزرگ، سالن های ورزشی بزرگ، دانشگاه ها و غیره.

در مقاله نظافت صنعتی در محیط های ورزشی در مورد مزایای استفاده از اسکرابر برقی بزرگ صحبت کرده ایم که خواندن آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

انواع مدل های اسکرابر کابلی بزرگ

۱- اسکرابر صنعتی مدل CT55C55  این مدل اسکرابر ساخت کمپانی IPC Gansow کشور آلمان/ایتالیا می باشد، دارای یک عدد برس با عرض شستشوی ۵۵۰ میلی متر، ظرفیت مخازن رده ۶۰ لیتری، مولفه انتقال قدرت گیربکسی

۲- اسکرابر کابلی مدل Free EVO 50E این مدل اسکرابر ساخت کمپانی Lavor کشور ایتالیا می باشد که دارای ظرفیت مخازن رده ۶۰ لیتری و یک عدد برس با عرض شستشو ۵۰۰ میلی متر و مولفه انتقال قدرت گیربکسی

۳- اسکرابر کابلی مدل RA66KM60 دارای دو عدد برس با عرض شستشو ۶۶۰ میلی متر، ظرفیت مخازن ۶۰ لیتری، ساخت کمپانی Columbus کشور آلمان

۴- اسکرابر کابلی مدل DQX5 برقی که دارای مخازن رده ۶۰ لیتری، عرض شستشو ۵۱۰ میلی متر، مونتاژ شرکت فلامک ماشین و دارای مولفه انتقال قدرت گیربکسی

انواع اسکرابر کابلی بزرگ

مزایای استفاده از اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باطری دار

۱- وزن سبک تر اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باتری دار: در برخی موارد سبب ایجاد برتری شده است به عنوان مثال:

الف: در ساختمان های قدیمی به بین طبقات آسانسور وجود ندارد. در چنین ساختمان هایی صرفا بایستی جهت شستشوی سطح از اسکرابر کابلی استفاده نمود. با استفاده و کمک گرفتن از نیروی انسانی می توانیم ماشین شستشو را بین طبقات با استفاده از پله ها جابجا نماییم. در برخی از دانشکده ها واقع در دانشگاه های قدیمی، در ساختمان قدیمی برخی از موزه های کشور و غیره.

 

ب: استفاده از اسکرابر کابلی در شستشوی سطح کفپوش سالن ورزشی: همانطورکه می دانیم بهتر است از اسکرابر برقی در شستشوی سطح سالن ورزشی استفاده نماییم. چون که اسکرابر باطری دار با توجه به وزن بیشتر نسبت به اسکرابر برقی، امکان آسیب رساندن به سطح کفپوش را دارد.

 

پ: خستگی کمتر اپراتور در حین کار: همانطورکه می دانیم هرچه وزن دستگاه کمتر باشد، اپراتور انرژی کمتری را در راستای جابجایی دستگاه صرف می نماید.

 

ت: استفاده ممتد از اسکرابر کابلی در شستشوی سطوح: همانطورکه می دانیم اسکرابر برقی توسط رابط کابل برق به منبع برق شهری (پریز برق) وصل می شود، لذا تا زمانیکه این ارتباط قطع نشود می توانیم از اسکرابر برقی به صورت ممتد استفاده نماییم.

 

۲- هزینه نگهداری کمتر اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باطری دار: همانطورکه می دانیم هزینه تعمیرات یک الکتروموتور AC به مراتب از تعمیرات یک الکتروموتور DC به مراتب کمتر است، حال اینکه در اسکرابر کابلی از باطری و شارژر استفاده نشده است، باطری و شارژر قسمت های مصرفی هر اسکرابر شارژی است، لذا با توجه به طول عمر باطری ها (۸۰۰ بار قابلیت شارژ و دشارژ باتری) پس از پایان طول عمر بایستی هزینه سنگینی صرف خریداری و تجهیز باطری و شارژر بر روی دستگاه صورت پذیرد. این در حالی است که در اسکرابر برقی چنین هزینه ای وجود ندارد.

 

۳- در راستای خرید اسکرابر کابلی نسبت به خرید اسکرابر باتریدار مشابه ما هزینه خرید کمتری پرداخت می نماییم.

 

۴- قدرت بیشتر اسکرابر کابلی نسبت به اسکرابر باطری دار مشابه

قیمت اسکرابر برقی

همانطور که مشاهده کردید بین زمین شو های کابلی و برقی تفاوت های زیادی وجود دارد. این تفاوت ها و برندهای تولید کننده، فاکتورهایی هستند که قیمت اسکرابر را مشخص می کنند. با کمی جست و جو در مورد این دستگاه های صنعتی متوجه خواهید شد که تنوع بالای این دستگاه های نظافتی به اندازه ای بالاست، که برای هر محیطی می توانید دستگاه مورد نیاز خود را پیدا کنید. 

اما برای دریافت لیست قیمت انواع کف شور برقی یا کف شور کابلی می توانید همین حالا با کارشناسان آوین صنعت تماس بگیرید.

پیشنهاد ما این است که در ابتدا از بالای همین صفحه انواع مدل های زمین شوی باطری دار را مشاهده کنید و سپس با تماس با مشاورین فروش ما از طریق فرم تماس با ما یا تماس مستقیم تلفنی، بهترین مدل را انتخاب نمایید.

تمامی مطالب توسط نویسندگان شرکت آوین صنعت نوشته شده است. 

سوالات متداول:

اسکرابر کابلی بهتر است یا اسکرابر باتری دار؟

استفاده از اسکرابر کابلی یا باتری دار به نیاز شما بستگی دارد اما به شکل کلی مزایای اسکرابر کابلی نسبت به مدل شارژی یا باطری دار آن عبارتند از:

وزن سبک تر – هزینه نگهداری کمتر – قدرت بیشتر و…. 

کف شور کابلی برای چه محیط هایی مناسب است؟

به شکل کلی از این اسکرابر ها در مناطقی باید استفاده شود که پریز برق در دسترس باشد زیرا نیروی لازم برای فعالیت این دستگاه توسط برق گرفته می شود. این زمین شوی ها را می توانید در انواع سالن های ورزشی، انبارها، کارخانه ها، بیمارستان ها، هتل ها، مجتمع های مسکونی، ساختمان های اداری، دانشگاه ها، مراکز خرید و… استفاده کنید. 

اسکرابر کابلی برای ما مناسب تر است یا اسکرابر باتری دار؟

برای اطلاع از این موضوع می توانید با کارشناسان مجموعه آوین صنعت تماس بگیرید تا به راحتی نیاز خود را شناسایی کنید. 

تماس مستقیم